Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bireyselcilik değil ki bu ne güzel size salça olmadan montelemiş ne güzel. Benimki el havlusu değiştirse banyoda, yanına çağırıyor bak diye, o da çok yorucu.
Ya insan bi derki hadi gel yapalim, veya bak yaptim nasil olmus vs vs. Ben beraber yapariz aktivite gibi dusundum. Gecen gun film izleyelim mi dedim ben video izliyorum diyor. Vallahi sinirlerime dokunuyor artik bu rahatligi

Cook rahat ya, insan ben yatiyorum odadayim der bi demi. Ki annem de var yanimda yani. Dusunemiyorlar herhalde. Ben trip atinca da hic anlamazliktan geliyor. Trip atinca gonlumu al anlamaman imkansiz demistim oysakii
Aynılar ya.. Zaten tek biz olsak sorun yok ama anne varken ortada çok ayıp oluyo. Biraz da ailelerinden gördükleri gibi davranıyorlar. Senin eşinin ailesi nasıl bilemiyorum ama benimkinin ailesi aşırı rahat tavırlılar. Biz farklı şehirde yaşıyoruz ya, mesela ziyarete gittik sabahtan akşama oradayız diyelim, gün içerisinde hangi aile ferdi olursa olsun büyük küçük farketmez, benim uykum geldi diyip diğer odaya gidip uyuyabilirler rahat rahat. Bana bu çok abes geliyor, ben böyle görmedim yani, bana göre ayıp. Ziyarete gelmişiz herifler uyumaya gidiyor. Veya tam tersi eşim diyor ben yan odaya gidip uyuyayım. Ya gözünü seveyim uyuma be adam. Sanki kendi evimizde olsan uyucan. Benim ailemin evinde de eşim bu denli rahat olduğu için artık benim ailem de rahat olmaya başladı. Hepten keçileri kaçırıyorum ben de. Aile evine gidince benim veya onun ailesi farketmez, benim beye uyku perileri geliyor, bana da cinnet perileri...

Bende hamilelikte kocama sinir olmaya başladım aman bırak ne halleri varsa görsünler
Bende öyleyim çok sinir oluyorum çokta seviyorum o ayrı oda bana kıyamaz ama dilinide tutamaz yine kavga ettik bana yemek yapıyordu senin yaptığın yemeği yemem dedim salonda aç aç uyuya kaldı ben kendi karnımı doyurdum şimdi vicdan azabı çekiyorum bitsin artık şu hamilelik hormonları adamıda bunalttım iyice

Esimin babasi cok otoriterdir aralarinda sicak bir bag yok. Babasi acikinca kahvaltisini eder bizi beklemez mesela, uykusi gelince iyi geceler demeden gider yatar uyur. Bizim ailede oyle degildir herkes sofraya ayni anda oturur birbirini beklerler yatarken iyi geceler denir vs. Simdi ben trip atiyorum konusmuyorum bal gibi farkinda o da konusmuyo iyi geceler demeden uyudu. Ama hadi bakalim kim inatciymis gorecegiz

Ben de aynii durumdayim. Cok seviyorum uzuluyorum ama inadimdan tribimden donmuyorum hormonlarim tavan. O da trip yaptigimi anladi benle konusmuyo iyi geceler demedi mesela. Ama inat onda mi bende mi gorecegiz hadi bakalim

Kesinlikle çok basit şeyleri böyle yokuşa sürüyorlar sadece düşünülmek istiyoruz hele bu dönemde çok daha fazla. Benimki de iyi kalplidir söyleyince yapar ama bende söylemeden yapsın istiyorum ya önemsesin o düşünsün bu yüzden sürekli tartışıyoruz yine aynı yine aynı gram adım atmıyor. Ben tripte yapamıyorum işin garibi anlamamazliktan geliyor konuşmuyoruz diyorum anlamıyor inatla o konuşmaya hiçbir şey yaşanmamış gibi yapmaya devam ediyor falan

Sen naptin canım daha iyi misin? Konuşup çözdünüz mü? hatasını anlamıştır inşallah

Eve geldi kapıyı çaldı 10 dakika bekledi kapıda. Mesaj attı işte kardeşin evde rezillik çıkarmak istemiyorum aç kapıyı dedi. Açmadım sonra gitti. Babama dedim ara konuş resti çek. Babam çok yumuşak insandır güldük konuştuk falan. Onunla da çok iyi anlaşır. Konuşmuş çok sinirlenmiş ona. Demiş madem ki anlaşamıyorsanız ayrılın bitsin o zaman. Artık eşim ona ne demişse bilmiyorum babamda anneme demiş ki kızım niye kocasının gözünde bu kadar değersiz duruma düşmüş? Gerçekten çok zoruma gitti böyle düşünmesi. Demekki eşim çok şikayet etmiş beni

evet canım bana da yapıyordu bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. bir de sıcak ve terle birleşince iyice artıyor o ıslaklık

Teşekkür ederim cevaplarınız için kızlar. Olmadı bir kaç gün bırakıp takip ederim sağolun

Kızlar herkesin ilişkisini dahil etmiyorum ama çoğumuz hormonlardan kocalarımıza çatıyoruz çok ortak dertlerimiz var anladığım kadarıyla acaba doğum yaklaşıyor hormonlar bebeklerimize bağlanacağımız şekilde değişiyor da alıştırma turlarımızı kocalarımız ile mi geçiştiyoruz başka açıklaması olamaz gibi geldi bu konuşmalardan sonra

Sağol bebeğim denicem bunları bakalım inşallah toparlar. Kefiri çok duydum ama hiç sevmiyorum yıllardır içmem o yüzden. Onu denicem de aromalıları falan var sanırım onlar nasıl, içilebilir mi ki?
Zeytin de bebeğe yarıyor diye biliyorum. Kefir meyvelilerin de şeker ilavesiz olanları var onu sorabilirsiniz

Kendisi anlayana kadar yumuşama bence ama evde saatli bomba gibi de dolaşıp kendini ve bebeğini strese sokma derim. Elbet ilk adımı atacaktır, sana bu süreçte sabırlar diliyorum güzelim

Zeytin de bebeğe yarıyor diye biliyorum. Kefir meyvelilerin de şeker ilavesiz olanları var onu sorabilirsiniz
Zeytin şu sıralar hiç yiyemiyorum nedense ki normalde yeşil zeytin hastasıyım acayip severim hatta oturur leblebi gibi yerim bir kase ama şimdilerde görüntüsü bile iştahımı kapatıyor ilginç bir şekilde
Şeker ilavesiz meyveli kefiri ilk defa duydum bak. Geçen markette meyveli gördüm ama şeker oranı bayağı yüksekti o yüzden mecbur sade tercih ettim. Migros veya Carrefoura bi bakayım bakalım varsa bi denerim şekersiz meyveli. Teşekkür ederim

Bebeğim bugün çok hareketsizdi yarın sabah kontrolümüz var umarım iyidir. Arkadaşlarımız vardı akşam bir gram keyif alamadım düşünmekten

Bebeğim bugün çok hareketsizdi yarın sabah kontrolümüz var umarım iyidir. Arkadaşlarımız vardı akşam bir gram keyif alamadım düşünmekten
Kuzum bebişlerimizin yerleri artık daraldığı için hareketleri daha az oluyor. İyidir inşallah Allah'ın izniyle soluna yatınca, bişeyler yiyince, dürtünce hareket alıyorsan hiçbir sıkıntı yoktur endişelenme

Evet ben de içiyordum ki son zamanlar neredeyse ortalama 1 pakete çıkarmıştım. Bebeğimi öğrendiğim gün bıraktım, öyle tiksinme falan da olmadı hiç. Bıraktığım günden beri yakınımda biri içse kokusunu duysam hep canım çekti ama analık hep ağır basıyor. Onun harici kokusunu duymasam aklıma bile gelmiyor. Bu can çekmesi ile mücadele etmeyi öğrendim sanırım çünkü olumlu etkisi öyle çok oldu ki sanırım şimdi oğlumun sonra da kendi sağlığımı seçeceğim. Hamilelik öncesi 14/9 olan tansiyonum düzeldi her şeyden önce. Preeklampsiden aklım çıkıyordu çok şükür tansiyonum 11/7-12/8 civarlarında seyrediyor. Trifloyu bilen varsa, 3 topu üfleyebiliyorum artık, asla yapamazdım akciğerlerim gelişmiş çocuklar gibi sevindim uyku kalitem ve enerjim arttı, ekonomiye can verdim vs :)
Demem o ki her zaman kokusunu duyunca canım isteyecek gibi hissediyorum ama büyük konuşmayayım yine de başlamayı asla düşünmüyorum. Kendim ve evladım için sağlığımı seçeceğim. Ki emzirirken de doğrudan süte geçiyor zaten, aynı şekilde yine içilmediğinde ortalama 2 yıl bunu başarmış olacağız. Bence harika bir süre umarım hiç birimiz bir daha başlamayız şu lanet zehire
Kızlar kamera aldınız mı
Evet biz aldık.
Güvenilk açısından wifi bağlantısız olanlardan ama. Aşağıya bırakıyorum.

Eklentiler

• IMG_3137.jpeg
    64,7 KB · Görüntüleme: 43
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…