Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Daha önce sormuştum ama bebekler doğunca tekrar sormak istedim, evinde kedi de olanlar bebekle ne yaptınız sorun yaşadınız mı acaba
Benım oğlum varken kedım verdi mecbur vermek zorunda kaldım alerjısı olduğu ıcın toza tuye bugün oğlum sıkma dedıgın halde oda parfümü sıktı çocuğum hep kabardı alerjısj varsa bebegın sorun olabılıyor yoksada verme kımseye bır süre sonra ona arkadaş oluyo 🥰🥰

Kızlar emdikten sonra şu gaz çıkarma olayını nasıl hallediyorsunuz? Yani bazen yarım saat sırtını sıvazla patpat şeklinde yapıyorum çıkmıyor. özellikle geceleri cok zorluyor cıkmayınca öyle yatırıyorum. sonra zorlanarak alttan cıkarmaya calısıyo falan sizin hemen çıkıyor mu benmi yanlıs yapıyorum ki

Kızlar bebeğim 1 aylık aktif olarak emiyor bu sebeple sağmıyorum hiç. Emiyor uyuyor o sırada göğsüm süt doluyor sanırım ağrı ve sızlama hissediyorum uyanıp emecek diye de sağamiyorum. Dolu olduğu için emerken de ağrıyor haliyle 🙁 ilk zamanlar sütüm az ancak emmesine yeter zaten diye sağım yapmıyordum. Şimdi emzirip uyuduğu sırada sağım mı yapmam gerekiyor sizce? Ya emerken süt olmazsa diye de korkuyorum 😦
Memede süt bitmez. İlk zamanlarda demiştim sana sağ bol bol ve at buzluğa diye . Doluluk seni mastit eder sıtma tutar . Ön sütü sağmış son sütü emmiş olur em fazla . Son süt en çok kilo aldıran yağlı kaliteli süt zaten memeler terbiye olana kadar sağım şart

Benimkiler de bi 5 dk uzaklıktalar ayy aynı binada değiliz iyi ki bizden çıkmazdı çocuğu alayım gideyim bile derdi yani 😄 dün bana diyo ki ben doğurduğumda kayınvalidem çocuğu bana vermedi geceleri onunla yatıyodu diyo ne demek istedi laf mı soktu anlayamadım ben
Ay evet bebeği mi istiyor seninki😆 off sorma atlatsam şu günleri gitmiyor oturuyor ediyor tamam yanımda olmam istiyor ama ben kendi işlerimi görüyorum ona bi ihtiyacım yok allahtan pazartesi işe başlayacak 2 haftadır izinde doğum yaptığım için bana sormadan kafasına göre izin almış😔😆

Memede süt bitmez. İlk zamanlarda demiştim sana sağ bol bol ve at buzluğa diye . Doluluk seni mastit eder sıtma tutar . Ön sütü sağmış son sütü emmiş olur em fazla . Son süt en çok kilo aldıran yağlı kaliteli süt zaten memeler terbiye olana kadar sağım şart
Yani ben şart olduğunu düşünmüyorum, ilk kızımı 22 ay emzirdim neredeyse hiç sağmadım ve hiç mama vermedim, düzenli emzirince hem sütüm ona göre geldi hem hiç mastit olma gibi bir durum yaşamadım, işe başlama gibi bir durum falan olmayacaksa sağıp buzluğa atmak gereksiz bence

Ay evet bebeği mi istiyor seninki😆 off sorma atlatsam şu günleri gitmiyor oturuyor ediyor tamam yanımda olmam istiyor ama ben kendi işlerimi görüyorum ona bi ihtiyacım yok allahtan pazartesi işe başlayacak 2 haftadır izinde doğum yaptığım için bana sormadan kafasına göre izin almış😔😆
Evine park beşik almış kız deli olcam resmen ben istersem alırım kafasına girmiş. 2 sene asla bırakmam işim düşerse anca 2 saat bakar yani boşuna bu kadar hevesleniyo. Sev sevme diyen yok ki gel gör ben getireyim gör bunlar tamam ama alıp tatile gidecekmiş evinde yatıracakmış hayal kuruyo.

Kızlar bebeğim 1 aylık aktif olarak emiyor bu sebeple sağmıyorum hiç. Emiyor uyuyor o sırada göğsüm süt doluyor sanırım ağrı ve sızlama hissediyorum uyanıp emecek diye de sağamiyorum. Dolu olduğu için emerken de ağrıyor haliyle 🙁 ilk zamanlar sütüm az ancak emmesine yeter zaten diye sağım yapmıyordum. Şimdi emzirip uyuduğu sırada sağım mı yapmam gerekiyor sizce? Ya emerken süt olmazsa diye de korkuyorum 😦
Bebeğin uyurken veya uyandığında memeden süt kendiliğinden akıyor mu peki

Ben dün banyo da yaptırdım ama azalmamıs. Yuzunu de siliyorum pamukla. Gece ben de kundak yaptım uyumadı die. Acaba o mu terletti sürtündü yüzüne falan. İlk defa yapmadım aslında ama. Sıcaktan olsa vucudu isilik olurdu benimkinin sadece yuzunde var.
Gül suyu falan yazmıslar internette ama
Doktorum banyo yaptır sonra Bebanthol pişik önleyisi kremi sür yüzüne demişti bizim hemen geçti.

Biz 1 aylık olduk kızlar sarılığı yoğun bakımda fototerapi alarak atlattık. Şimdi de gaz ve reflü olayı başladı. Sab simplex başladık umarım işe yarar. Gazlı bebek çok zormuş gerçekten. Benim bebeğim 34 haftalık doğmuştu yüksek sarılıktan dolayı hala meme + mama ilerliyoruz, silikon başlıksız mememi emmiyor sütüm de git gide azaldı. Böyle bir durumdan full memeye geçebilen var mı? Ve gaz problemine çare bulabilen?

X