Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ay nasıl anladın onu ya ben baskı bile hissetmiyorum yada anlamıyor muyum acaba ya baskı olsa aşağı düşse hissederim dimi
Ben de anlamayacağım diye çok korkuyorum yarın tam 35 haftalık olacağız valizim hazır değil evde her yer her yerde ani bir şeye karşı hazır değilim hiç ayy en hayırlı zamanda gelsinler inşallah

Kuzu kaç gr dogdu bebiş. Nasıl şimdi

Gözün aydın kzum Allah analı babalı büyütsün inşallah

Ben de anlamayacağım diye çok korkuyorum yarın tam 35 haftalık olacağız valizim hazır değil evde her yer her yerde ani bir şeye karşı hazır değilim hiç ayy en hayırlı zamanda gelsinler inşallah
Amin kuzum inşallah ya biraz daha büyüsünler hayırlısıyla peki sen kasıklarında baskı hissediyor musun

Gözün aydın❤ inş en kısa zamanda kavuşursun bebeğine

Amin kuzum inşallah ya biraz daha büyüsünler hayırlısıyla peki sen kasıklarında baskı hissediyor musun
Kasıklarımda hissetmiyorum canım ama ayağa kalktığım da böyle hemen yürümekte zorlanıyorum alt karnımda baskı ağrı yoğun hissediyorum doktora geçen sordum bunu normal basi orada ve rahim büyüyor dedi

Anladım canım benimde 35. Haftama az kaldı sadece karın sertleşmem var sık sık acaba sancı mı ben mi anlamıyorum diye düşünüyorum. Sende valizini hazırla bu arada en azından ayır koyacağım şeyleri acil durumda kolaylık olur ne olacağı belli değil yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik

Ö

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de preeklampsi yaşadım 2. Gebeliğimde ve oğlumu 34 haftalık kucağıma aldım. Çok şükür şu an sağlığımız yerinde ve kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikl
öncelikle çok geçmiş olsun. 2. gebeliğimde preeklampsi yaşadım ve 34 haftalık doğuma girdim. Kendi doktorumun dışında bir perinatoloğa göründüm 12. Haftada girdiğim detaylı ultrasonda kan akışında direnç olduğunu önlem amaçlı coreasprin kullanmam gerektiğini söyledi. O günden sonra içim rahat etmedi ve 2 doktora birden görünmeye başladım. Öncelikle preeklampsiyi biraz açıklamak lazım, bebeğe giden kordondaki kan akışında yaşanan direnç ve bebeğe kan pompalamak beslemeye devam etmek için tansiyonumuz yükseliyor. Maalesef bir çok doktor erken haftalarda gebeleri tansiyon ilacına yönlendiriyor ve bunun en büyük sakıncası bebeğin gelişimindeki gerilik oluyor. Ben 31. Haftamda hastaneye yattım ve protein kaçağı için özel beslenme ve 33 . haftada tansiyon ilacına başladım. Bebeğim 2 kg üstüne çıktığında 34. haftalıkken riske atmamak adına doğuma alındım. Çok şükür yoğun bakımda kalmadı evladım. Kendi deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Eğer riskli gebelik geçiriyors
öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de preeklampsi teşhisi ile 34. haftada doğum yaptım. 40 yaşında 2. gebeliğimi yaşadığım için kendi doktorumun dışında 12. Haftamda perinatoloğa gittim ve bebeğe giden kan akışında direnç olduğunu öğrendim hemen coreasprine başladım. Tüm süreci iki doktorla geçirdim ve 30. hafta itibariyle sadece perinatologla devam ettim. Aslında biraz preeklampsinden bahsetmek iyi olacak, bebeğin beslenmesini sağlayan kordonlardaki kan akışındaki direnç. Yaşanan tansiyon yüksekliği ise bizim bebeği beslemek için kan pompalamaya çalışmamız. Maalesef bir çok doktor çok erken dönemde tansiyon ilacına başlatarak bebeğin beslenmesini engelliyor ve kayıplarla karşılaşıyor. Ben 31 haftamda hastaneye yattım ve tansiyon ilacını 33 hafta kullanmaya başladım. Bebeğim 2 kg üstüne çıkınca riske atmamak adına 34. haftada doğuma aldılar. Doktor seçimi çok çok önemli, kendi deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi

Canım gözünaydın Allah analı babalı büyütsün, hoşgelmiş minik Sütünün gelmesine de çok sevindim, inşallah ağrıların da yavaş yavaş geçer ve bi an önce bebişini kucağına alırsın

agâh bilge sağolun canım amiiinn inşallah

canım 1915gr doğdu. sadece ilk doğduğu anda gördüm. daha yürümeye yeni başladım. inşallah ilerleyen saatlerde tekrar göreceğim. şu anda bildiğimiz tek şey yoğun bakımda olduğu
Cok şükür neredeyse 2 kilo olmuş. 1700 diodun sen hatta 1500 dusunuyorum falan diodun. Çok ayrı kalmıycaksınız ünşallah hemen evinize geliceksiniz. Bu arada sen de hastanede toparlanırsın anca ameliyat agrışarı falan toparlar. Bol bol yürümeye caşıs ne kadar yurursen okadar hızlı toparlarsın

eveett o kadar mutlu oldum ki daha büyük olduğunu duyunca ama görünüşü görseniz minicik buruş buruştu. ödem falan gidince 1700 olur herhalde ama çoookkk şükür yine de. sağlıklı olsun yeter ki biz bekleriz onun büyümesini canım senin sezaryen tecrüben var, şu an yürüdüm azıcık ama hiç dayanamıyorum ağrıya. korse falan filan iyi gelir mi nasıl iyileşecek bu dikişler

İlk hafta korse kullanmadım ben 1 hafta sonra kullan dedi dpktor. Korse tak gülerken öksürünce falan dikişlerin acır korse desteklıyor. Öyle bi durum olursa elinle de destekle. İlk yuruyus zor olur zaten en zoru ayaga kalkıp oturmak. Kalktıgında yurumesi kolay. Yurudukce gaz da atarsın dikişler agrı yapmaz. Hiç çekinme agrı kesicide iste bikaç gün ihtiyacın olur cunku sonra azalıyor. İlk zaman korseyi desteklesin diye takabilirsin ilk hafta sıkıştırmadan organlar yerine otursun korseyle sarkma yapabilir. Ben şu cırt cırtl korselerden almıstım ilk zaman. Sonra kulot seklinde olandan aldım. Onlar zor olur zaten kullanamazsın ilk basta tuvalete falan gitmek zor oluyo cunku. Benim gobek kalmadı ama korseden değil mıhtemelen 3-4 ay sonra pilatese baslamıstım.

Gözün aydın canım çok geçmiş olsun bi önce bebişine sarılman evinize sağlıkla götürmen dileğiyle

çok sağol canım uygulayacağım dediklerini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…