Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar yemekten snra karnım sertleşti çok rahatsızım 2 taraftarda böbreklerinde sırtıma dgru ağrı girdi karnım epey sert çok rahatsızım niye böyle oldu

Herkese merhaba güzel anneler, ben kasımda doğum yapacağım inşallah.Şeker yüklememe az kaldı, sizlerin bir çoğu yaptı diye okuyorum burayı…geçen ay kontrolümde bebeğin suyu normal ama fazlaya yakın demişti doktor, ekmek ve tatlı yeme ne olur ne olmaz dedi.Hatta meyve bile yeme dedi.2 hafta sonra şeker yüklemesi yapacağız.Bende genellikte dikkat ettim bir aydır. .Tatlı ve meyve hiç yemiyorum ama… haftasonları bir adet hamburger olsun, mantı olsun canım çekince hamurişi yedim bazen.Bu günlük kaçamaklar genel şekerimi etkiliyor mu ? yoksa ani değişimler mi şekeri arttırıyor. protein ağırlıklı besleniyorum ama nefsim körelsin diye yedim bu tarz şeyler.Bende şeker çıkacağından ciddi şüphelerim var, mesela yemek yedikten sonra felaket uyku bastırıyor.Totalde de 8 kilo aldım,5.5 ayda, annemde de 40 ından sonra şeker çıktı.Bu şeker durumunu önden anlayabileceğim, dikkat etmem gereken noktalar neler ? Ve neler yapabilirim şimdiden ? Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum.

Benim oldu canım önce ileri aldılar bebek 2. Ayda göründü çünkü sonra arayı o kadar açtı ki ayrıntılıda 2 hafta yine geri çektiler

Doktor bana 2 şişe maden suyu içiyorsan ve krampların yoksa vermeyeceğim dedi. Öyle de oldu bende magnezyum kullanmıyorum. Kramp falanda yaşamıyorum maden suyundan memnunum
Bende öyle normalde soda sevmem kramplar arttığı için ara ara içiyorum bende hiç magnezyum kullanmadım yatağa girmeden gece biraz gerdirmek te calflari ise yarıyor bilginiz olsun

Ben de aynı bu şekilde hazırladım fazlalık olarak müslin örtü aldım altına sermeye, alt açma örtüsü ve göğüs pompası da koydum ne olur ne olmaz diye Depend külot koydum yine ped yerine. Yiyecek içecek ordan yakın bir yerden alırım

Bende öyleyim ilk kaybımdan sonra hazırlık yapmaya korktum hep. İki üç gün önce beşik siparişimi verdim. 28. Haftadayım. Hazırlık yapanlarda kendince haklıdır ama böyle düşünmenizde çok anormal değil. Siz ufak ufak acil bir şeyde alınacak şeyleri almaya başlayabilirsiniz ama artık Ya da indirimde ıslak mendil filan yakalarsanız alabilirsiniz. Sağlıklı zamanında doğumlarımız olur inşallah

Bende öyle normalde soda sevmem kramplar arttığı için ara ara içiyorum bende hiç magnezyum kullanmadım yatağa girmeden gece biraz gerdirmek te calflari ise yarıyor bilginiz olsun
Bir kere yarım limon sıkıp içiyorum bir kere de sade tansiyonum 9/6 gibidir hep olur da çıkarsa mesela 13/14 gibi yükseklere ikisini de limonlu içiyorum o gün bebeği öğrendiğimden beri asitli ve paketli içecek içmediğim için bana çok iyi geliyor bende eskiden sade maden suyu içmezdim
bana da maden suyu iç muz ye falan dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…