Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar yemekten snra karnım sertleşti çok rahatsızım 2 taraftarda böbreklerinde sırtıma dgru ağrı girdi karnım epey sert çok rahatsızım niye böyle oldu

Herkese merhaba güzel anneler, ben kasımda doğum yapacağım inşallah.Şeker yüklememe az kaldı, sizlerin bir çoğu yaptı diye okuyorum burayı…geçen ay kontrolümde bebeğin suyu normal ama fazlaya yakın demişti doktor, ekmek ve tatlı yeme ne olur ne olmaz dedi.Hatta meyve bile yeme dedi.2 hafta sonra şeker yüklemesi yapacağız.Bende genellikte dikkat ettim bir aydır. .Tatlı ve meyve hiç yemiyorum ama… haftasonları bir adet hamburger olsun, mantı olsun canım çekince hamurişi yedim bazen.Bu günlük kaçamaklar genel şekerimi etkiliyor mu ? yoksa ani değişimler mi şekeri arttırıyor. protein ağırlıklı besleniyorum ama nefsim körelsin diye yedim bu tarz şeyler.Bende şeker çıkacağından ciddi şüphelerim var, mesela yemek yedikten sonra felaket uyku bastırıyor.Totalde de 8 kilo aldım,5.5 ayda, annemde de 40 ından sonra şeker çıktı.Bu şeker durumunu önden anlayabileceğim, dikkat etmem gereken noktalar neler ? Ve neler yapabilirim şimdiden ? Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum.

Herkese merhaba 🤗 hanımlar size bir soru soracağım. Bebeğimin ölçümleri önde gidiyor , doktorum regl tarihini geri iki hafta kadar geri çekti. Böylelikle doğum tarihimizde önce olacak. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?
Benim oldu canım önce ileri aldılar bebek 2. Ayda göründü çünkü sonra arayı o kadar açtı ki ayrıntılıda 2 hafta yine geri çektiler ☺️

Doktor bana 2 şişe maden suyu içiyorsan ve krampların yoksa vermeyeceğim dedi. Öyle de oldu bende magnezyum kullanmıyorum. Kramp falanda yaşamıyorum maden suyundan memnunum
Bende öyle normalde soda sevmem kramplar arttığı için ara ara içiyorum bende hiç magnezyum kullanmadım yatağa girmeden gece biraz gerdirmek te calflari ise yarıyor bilginiz olsun

Hanımlar Bebek Anne çanta hazırlığım henüz hazırlamadım ama şu sekilde
Hemşireye verilicek bebek içliği yandan bağlamalı yada zıbın,üst alt takım şapkası eldiveni saracağı örtüsü 1 bebek bezi.
1 takım hastane cıkışı
3 4 takım alt üst veya tulum kıyafet
Zıbın(ben göbek bağı düşmeden zıbın giydirmiyorum bağlamalı içlikler oluyo onu giydiriyorum
ağız mendili
1 paket bebek bezi
2 paket ıslak mendil
Pamuk
Bepanthol krem
Kaşık biberon
1 ufak boy bebek maması
ANNE İÇİN
1 takım lohusa kıyafeti terliğiyle(gelen giden resim için)
2 adet evde kullandığınız düğmeli pijama takımı
İç çamasırı
Emzirme südyeni
Ped
Gögüs ucu ped,gümüş,slikon vs.
Lansinoh krem
Diş fırcan
Çorap,patik(hava sıcak diye ayakları cıplak bırakmamak lazım sezeryan olacaklar)
1 kavanoz kayısı hosafı
Nescafe
Bitter cikolata
Ufak sıcak su termosu
Rezene cayı
İsteğe bağlı kişisel nemlendiriciler süslerimiz püslerimiz😁
Yanınızda kim kalacaksa baş ağrısı için kullandığı ağrı kesici alın mutlaka 🙈
Ben de aynı bu şekilde hazırladım fazlalık olarak müslin örtü aldım altına sermeye, alt açma örtüsü ve göğüs pompası da koydum ne olur ne olmaz diye 🌸 Depend külot koydum yine ped yerine. Yiyecek içecek ordan yakın bir yerden alırım 😁😁

Kizlar 28. Haftadayim ama daha ne esya aldik ne odasini boyadik. Esime ne zaman desem baslayalim diye daha erken nolur nolmaz yapmayalim simdi diyor. Sizlerde ya da eslerinizde var mi boyle tedirginlikler, kaybetme korkusu :KK43: herkes alisveris telasindayken biz niye bu kadar olumsuzuz diye üzülüyorum ama bir yandan da hakkaten birsey olursa o kadar hazirlik sonrasi yikim daha buyuk olur diyorum falan sacma sapan haller
Bende öyleyim ilk kaybımdan sonra hazırlık yapmaya korktum hep. İki üç gün önce beşik siparişimi verdim. 28. Haftadayım. Hazırlık yapanlarda kendince haklıdır ama böyle düşünmenizde çok anormal değil. Siz ufak ufak acil bir şeyde alınacak şeyleri almaya başlayabilirsiniz ama artık 😊 Ya da indirimde ıslak mendil filan yakalarsanız alabilirsiniz. Sağlıklı zamanında doğumlarımız olur inşallah 🙏 😌

Bende öyle normalde soda sevmem kramplar arttığı için ara ara içiyorum bende hiç magnezyum kullanmadım yatağa girmeden gece biraz gerdirmek te calflari ise yarıyor bilginiz olsun
Bir kere yarım limon sıkıp içiyorum bir kere de sade 😅 tansiyonum 9/6 gibidir hep olur da çıkarsa mesela 13/14 gibi yükseklere ikisini de limonlu içiyorum o gün 😅 bebeği öğrendiğimden beri asitli ve paketli içecek içmediğim için bana çok iyi geliyor bende eskiden sade maden suyu içmezdim 🥲
bana da maden suyu iç muz ye falan dedi

X