Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sekeri olan anneler bisey sorcam. Sabah kahvaltımı yaptım 1 saat sonra tokluk 127 çıktı. Sonra evdekilere kahvaltı hazırlarken sadece bir lokma patatesli böreğin tadına baktım canım çok çekti aradan biraz vakit geçince şekere bakıyım dedim 154 çıktı 😵‍💫 1 2 lokma bile böyle yapar mı ya
Ben de bu sabah, canım çektiği için baget ekmekten bir lokma yedim, 1 saat sonra 161 çıktı şekerim. Abim şeker hastası, onunla konuştum, normal olduğunu söyledi. Maalesef ufacık kaçamaklar bile etkiliyor. Yediğimiz şeyin miktarı dahil. Mesela bir dilim tam buğday ekmeği pek yükseltmezken, iki dilimi yükseltiyor 😑

Ben de bu sabah, canım çektiği için baget ekmekten bir lokma yedim, 1 saat sonra 161 çıktı şekerim. Abim şeker hastası, onunla konuştum, normal olduğunu söyledi. Maalesef ufacık kaçamaklar bile etkiliyor. Yediğimiz şeyin miktarı dahil. Mesela bir dilim tam buğday ekmeği pek yükseltmezken, iki dilimi yükseltiyor 😑
Ya harfiyen uymak zorundasın demişti diyetisyen bende küçük bisey DİE onemsememistim aldığım lokmayı. Bidaha dikkat etmemiz gerekiyor. Yarı aç yarı tok gibiyim hele sabah kahvaltısından sonra hiç doymamış hissediyorum 🙃

Arkadaşlar diyet yaptığım için şu altinbasagin krakeri var ya ondan almıştım kinoa var yazıyordu araştırdım zararlı değilmiş 2 gündür yiyorum ama şöyle bidaha okudum ve keten tohumu dikkatimi çekti icinde oda var, hamilelikte zararlı diye biliyorum bisey olur mu 2 günden 😕 2 paket yemisimdir

Arkadaşlar diyet yaptığım için şu altinbasagin krakeri var ya ondan almıştım kinoa var yazıyordu araştırdım zararlı değilmiş 2 gündür yiyorum ama şöyle bidaha okudum ve keten tohumu dikkatimi çekti icinde oda var, hamilelikte zararlı diye biliyorum bisey olur mu 2 günden 😕 2 paket yemisimdir
Onun içindeki keten tohumu oranı çok değildir 2 paket bir de bence sıkıntı olmaz

Kızlar bana acıbademden böyle bir doküman vermişlerdi. Bence önce hastaneye de sorup ona göre hazırlamak daha doğru olacaktır.
Ben bunlara ek olarak lansinoh krem, biberon, gümüş kapak, göğüs pedi, belki lazım olursa diye bebek için birkaç tulum zıbın falan koydum. Ama ıslak mendil, bez vs koymadım. Mama da ekleyenler oluyormuş ama hiç bilmediğim bir dünya, gerekirse alınır diye düşündüm. Keza göğüs pompası da lazım olursa hastaneden kiralarım ya da alınır hemen diyorum ama elinde olan ekleyebilir bence :KK76:
Benim de yarın randevum var unutmazsam sorayım 😃

Daha benim alışveriş tamam değil eksiğim çok 😃
Şükür onu bitirdim ben, belki tek tük vardır. Kendi alış verişimi de yaptım. Valiz içi hunçlar da alındı. Bir yıka yerleştir kaldı. Allah'ın izniyle bu hafta bitirmek istiyorum. Kaçabilirsem ailemin yazlığa kacicam doktor kontrolünden sonra evde hastane valizi hazır durmuş olsun

Kızlar bana acıbademden böyle bir doküman vermişlerdi. Bence önce hastaneye de sorup ona göre hazırlamak daha doğru olacaktır.
Ben bunlara ek olarak lansinoh krem, biberon, gümüş kapak, göğüs pedi, belki lazım olursa diye bebek için birkaç tulum zıbın falan koydum. Ama ıslak mendil, bez vs koymadım. Mama da ekleyenler oluyormuş ama hiç bilmediğim bir dünya, gerekirse alınır diye düşündüm. Keza göğüs pompası da lazım olursa hastaneden kiralarım ya da alınır hemen diyorum ama elinde olan ekleyebilir bence :KK76:
Ben de bazı şeyleri ihtiyaç olursa gidip alınır diye açıkçası almadım. Ulaşılamayacak bir yerde değilim çünkü.

Herkese merhaba 🤗 hanımlar size bir soru soracağım. Bebeğimin ölçümleri önde gidiyor , doktorum regl tarihini geri iki hafta kadar geri çekti. Böylelikle doğum tarihimizde önce olacak. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Kizlar 28. Haftadayim ama daha ne esya aldik ne odasini boyadik. Esime ne zaman desem baslayalim diye daha erken nolur nolmaz yapmayalim simdi diyor. Sizlerde ya da eslerinizde var mi boyle tedirginlikler, kaybetme korkusu :KK43: herkes alisveris telasindayken biz niye bu kadar olumsuzuz diye üzülüyorum ama bir yandan da hakkaten birsey olursa o kadar hazirlik sonrasi yikim daha buyuk olur diyorum falan sacma sapan haller

Şükür onu bitirdim ben, belki tek tük vardır. Kendi alış verişimi de yaptım. Valiz içi hunçlar da alındı. Bir yıka yerleştir kaldı. Allah'ın izniyle bu hafta bitirmek istiyorum. Kaçabilirsem ailemin yazlığa kacicam doktor kontrolünden sonra evde hastane valizi hazır durmuş olsun
Maşallah canım sana 🧿 haketmişsim tatili 😃

Bende de eksik yoktur diyodum. Herkes o kadar çok yenidoğan alma demiş ki, azcık kıyafet çıktı. 0-3 de var ama ikiz olduğundan büyük gelir gibi geldi bilemedim. 0 ay 50
Cm, 0-3 56 cm yazıyor.
Kıyafet konusunda ben de çok emin olamadim ama bence yeni doğan 10 takım falan olmalı. Kış günü yıka kurut sıkıntı olur

X