Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bende şu 1.0 tog olan kundak uyku tulumlarını düşünüyorum ama eylülde filan olursa erken gelirse bu kalın gelir mi acaba. Bende bilemiyorum kararsız kalıyordum. Bilenler var mı bu mevzuyu ? 😌
Eki Görüntüle 3456980

Ben böyle kundak şeklinde olabilen tog dereceli görmemiştim canım gördüklerim direkt tulum gibiydi, çok mantıklıymış :KK200: 22 derecede içine giyilen tulumu ile beraber 1.0 tog yeterli oluyor diye okumuştum.

Evet genelde müslinle yarım kundak falan yapıyorlar sanırım ama bence çok güzel tog kundaklar. Bebek de kendini güvende hissediyor seviyor diyorlar. Ben de evin derecesine hiç dikkat etmediğim için kafam karıştı, bekleyeyim o zaman gelince alırım tog dereceliyi diye düşündüm.
Ben de doğumdan sonra almaya karar verdim canım, bizimle aynı odada kalacak sonuçta, hem bizim hem onun için en uygun oda derecesini bulup, ona göre tog derecesini seçerim.

İlk zamanlar kundaklayacağım ben. Sonra tuluma geçerim diye düşündüm.

Ben de ilk zaman kundak, sonra oda derecesine göre tog tuluma geçeyim, en mantıklısı bu gibi duruyor

Selam kızlar, ben de idrar yolu enfeksiyonu olmuşum. 🤦🏻‍♀️ Hiçbir belirti yoktu, deli gibi de su içiyorum ama nasıl oluyor anlamadım. 0-15 aralığında olması gereken yassı epitel 244 çıkmış. 🥲 Doktorumuza yazdım ilaç vericem dedi bakalım ne verecek. Umarım antibiyotik vermez. İki hafta önce Monurol kullanmıştım üstelik.
Canım benim de yassı epitel yüksek çıktı. Doktorum idrar yolu enfeksiyonu değil bu, bol su iç dedi.

Bi tahlili topluyorum diğeri bozuluyor. Proteinim düşmüş baya. Nasıl alıcamki ben bu proteini yaaa. O kadar et tavuk yiyorum sürekli yani sebzeyle filanda beslenmiyorum ama yetmiyor yetmiyor. Bunun bi ilacı da yok galiba :/
Eki Görüntüle 3456986

Canım, ben hamileliğin başında verdiğim kan dışında hiç bu değerlere baktırmadım daha. Geçen cumartesi şeker yüklemesi yaptırdım onda da tam kan sayımına ve idrar kültürüne bakıldı. Takviyelerle ilerliyorum (demir, magnezyum, d vitamini ve omega-3) kendimi öyle halsiz vs. hissettiğim de olmadı belki de ondan doktorum bakma ihtiyacı duymuyor. Tabi belirtmem gerekir ki doktorum aşırı rahat (zaten bu sebepten kendisini seçmiştim, ben aşırı panik olabiliyorum bir anda) ve şu ana kadar hiç aksi bir durum yaşamadığım için ona bıraktım her şeyi. Değerleri kontrol etmek tabi ki daha güzel ama sen kendini iyi hissediyorsan, bebek iyi ise çok takılmak gerekiyor mu bilemiyorum :KK200:

Ben böyle kundak şeklinde olabilen tog dereceli görmemiştim canım gördüklerim direkt tulum gibiydi, çok mantıklıymış :KK200: 22 derecede içine giyilen tulumu ile beraber 1.0 tog yeterli oluyor diye okumuştum.

Ben de doğumdan sonra almaya karar verdim canım, bizimle aynı odada kalacak sonuçta, hem bizim hem onun için en uygun oda derecesini bulup, ona göre tog derecesini seçerim.

Ben de ilk zaman kundak, sonra oda derecesine göre tog tuluma geçeyim, en mantıklısı bu gibi duruyor
Bu kundak tulumlar yenidoğanlar için. Kollar sıkı ayaklar serbest. Çok rahat ediyorlarmış yeni doğduklarında bunda diye biliyorum 😊

Bi tahlili topluyorum diğeri bozuluyor. Proteinim düşmüş baya. Nasıl alıcamki ben bu proteini yaaa. O kadar et tavuk yiyorum sürekli yani sebzeyle filanda beslenmiyorum ama yetmiyor yetmiyor. Bunun bi ilacı da yok galiba :/
Eki Görüntüle 3456986
Benim de düşük ikisi de. Etle aram çok yok ama yumurta peynir yoğurt yeşil merco falan çok yiyorum aslında. Biraz kas yoğunluğunu kaybetmek de etkiliyo galiba. Ben iyice hareketsizleştim korkudan:/

Kızlar yine 2 gecedir yoğun kasılma ve sancı çekiyorum bugün nstye girdim yine yalancı sancılar çıktı. Doktorum yine idrar tahlili istedi. 2 hafta önce temizlemiştik halbuki. Ama bu seferki daha ağrılı ve yoğun sancılardı. 30+3 olduk bugün benim gibi yalancı sancı çekenler var mı? Baya sabaha kadar sürüyor, doktorum yalancı sancı olduğunu söylüyor ama bunu da herkes yaşamıyor anladığım kadarıyla. Susuzlukta etkiler diyor ama en az 3 4 litre su içiyorum ne kadar içebilirim anlamadım. Hamilelik zaten bu sıcaklarda oldukça zor bu durum beni çok daha fazla yoruyor. Benim gibi olan var mı aranızda 😢😕

Kızlar şekeri yüksek çıkanlarınız hiç bir belirti yaşadınız mı? Pazartesi günü şeker yükleme testi yaptırcam, bende şeker var gibi hissediyorum ya. Ağız kuruluğu yaşıyorum ağzımın içi yapış yapış sanki hep 3 litre su içiyorum günde yine de o his geçmiyor endişeliyim bebeğe bir zararı var mıdır eğer bu zamana kadar şeker varsa bende. 25 haftalığım

Kızlar yine 2 gecedir yoğun kasılma ve sancı çekiyorum bugün nstye girdim yine yalancı sancılar çıktı. Doktorum yine idrar tahlili istedi. 2 hafta önce temizlemiştik halbuki. Ama bu seferki daha ağrılı ve yoğun sancılardı. 30+3 olduk bugün benim gibi yalancı sancı çekenler var mı? Baya sabaha kadar sürüyor, doktorum yalancı sancı olduğunu söylüyor ama bunu da herkes yaşamıyor anladığım kadarıyla. Hamilelik zaten bu sıcaklarda oldukça zor bu durum beni çok daha fazla yoruyor. Benim gibi olan var mı aranızda 😢😕

Canım yalancı sancıysa bu haftalarda artık normal sanıyorum. Tahlillerin de temiz çıkar umarım. O da sancı yapıyomuş.

Evet duymuştum Nioli yağını. Normal zamanda bitkisel içerikli tedavilere açığım ama gebelikte kullanmayı tercih etmiyorum doktorumun önermediği bir şeyi. 🥲 Zaten zorlu bir gebelik geçirdim.
Teşekkür ederim yine de öneri için. 🙏🏻
Ben de tam tersi 2 yıldır antibiyotiklerle uğraşıyorum ama gebelikte fitil ve manurol dışında bir şey kullanmadım onları da sadece 2 kez kullandım. Doktorum çok dikkatli şu antibiyotikler konusunda. Önceki gebelikte ısrarlarıma rağmen vermedi antibiyotik. Sirkeli suya otur dedi. Normalde bile çok zararlı olan şeyler olduğu için gebelikte antibiyotik kullanmayı hiç istemiyorum. Nioli yağı zaten gebelikte kullanılabilir demişti mfk ondan almıştım. Çok pimpirikli oldum o yüzden seni de anlıyorum. İnşallah çok geçmeden kurtulursun şu illetten🌸

Doğuma kadar hiç yaşamayan da var yalancı sancılar için biraz erken dedi tetikleyen bir şey arıyorlar umarım erken doğum olmaz çok korkuyorum. 🥹🥹
Ben hissetmiyorum mesela, geçen gittim karnımın sertliği geçmedi diye baya yalancı da değil düzenli sancı görüldü. Ama temiz çıktı her şey ve sonrasında devam etmedi. Hatta o sancı sabaha kadar devam etse doğum olurdu dedi doktor. Muhtemelen anlık bir kasılmaya denk gelmiştir dedi. Çünkü sonrasında hiçbir emare kalmadı:)
Nst şu şekildeydi.

Eklentiler

• IMG_4909.jpeg
    IMG_4909.jpeg
    208,5 KB · Görüntüleme: 42
Eki Görüntüle 3456986
Ben gebelik başından beri et ve yumurta yiyemiyorum. Sadece tavuk yiyebiliyorum. Hâliyle çok düştü. 66'dan 61'e, sonra da 59'a düştü. Tabii panikle araştırdım tahin pekmezin işe yarayacağını anladım. Her gün mutlaka yemeye çalışıyorum. 2 hafta önce kan vermiştim 59'dan fekrar 61'e çıkmıştı. Balık ve tavuk da yemeye çalışıyorum ama tahin pekmez olmasa daha da düşerdi bence

Kızlar ya benim b12 kendimi bildim bileli düşük. Vücut tutmuyor, hep dodex iğne oluyorum 2-3 ayda bir. Hamilelik başında 239 çıkmıştı tam sınırda, doktor ilaç vermedi. Geçen gün gittiğimde rica ettim bakabilir miyiz aşırı yorgun hissediyorum yine düştüğünü anlayabiliyorum dedim. 206 çıkmış sonucum. Hamilelikte dodex yaptıran olmuştu sanki gruptan değil mi? Vifolic kullanıyorum aslında b12 var içinde ama hap şeklinde alınan b12 hiç etki etmiyor.

Ben de tam tersi 2 yıldır antibiyotiklerle uğraşıyorum ama gebelikte fitil ve manurol dışında bir şey kullanmadım onları da sadece 2 kez kullandım. Doktorum çok dikkatli şu antibiyotikler konusunda. Önceki gebelikte ısrarlarıma rağmen vermedi antibiyotik. Sirkeli suya otur dedi. Normalde bile çok zararlı olan şeyler olduğu için gebelikte antibiyotik kullanmayı hiç istemiyorum. Nioli yağı zaten gebelikte kullanılabilir demişti mfk ondan almıştım. Çok pimpirikli oldum o yüzden seni de anlıyorum. İnşallah çok geçmeden kurtulursun şu illetten🌸
Nioli yağını ben de sormuştum doktoruma ama önermedi. Yani bir zararından bahsetmedi ama fitilin daha sağlıklı olduğunu ima etti.

Ben hissetmiyorum mesela, geçen gittim karnımın sertliği geçmedi diye baya yalancı da değil düzenli sancı görüldü. Ama temiz çıktı her şey ve sonrasında devam etmedi. Hatta o sancı sabaha kadar devam etse doğum olurdu dedi doktor. Muhtemelen anlık bir kasılmaya denk gelmiştir dedi. Çünkü sonrasında hiçbir emare kalmadı:)
Nst şu şekildeydi.
Gerçekten çok rahatladım teşekkür ederim 🙏🏼🙏🏼 2 hafta önce de yaşadım aynısını sonra geçmişti ama bu daha şiddetliydi keşke ben de hissetmesem ama iliklerime kadar hissediyorum malesef 😔 Seninki çok sıkmış benimki daha uzun aralıklarla ama daha yüksek sancılar. Peki geçmesi için özel bir şey yaptın mı kendiliğinden mi geçti ?

Kızlar yine 2 gecedir yoğun kasılma ve sancı çekiyorum bugün nstye girdim yine yalancı sancılar çıktı. Doktorum yine idrar tahlili istedi. 2 hafta önce temizlemiştik halbuki. Ama bu seferki daha ağrılı ve yoğun sancılardı. 30+3 olduk bugün benim gibi yalancı sancı çekenler var mı? Baya sabaha kadar sürüyor, doktorum yalancı sancı olduğunu söylüyor ama bunu da herkes yaşamıyor anladığım kadarıyla. Susuzlukta etkiler diyor ama en az 3 4 litre su içiyorum ne kadar içebilirim anlamadım. Hamilelik zaten bu sıcaklarda oldukça zor bu durum beni çok daha fazla yoruyor. Benim gibi olan var mı aranızda 😢😕
Benim normal zamanlarda bile günde 10 kez oluyor. Eğer böbreklerim ağırıyorsa günde 25 kez oluyor. Doktorum normal karşılıyor ve şimdiye dek bir zararını da görmedim inşallah ileride de sorun olmaz. Aslında 25. haftadan sonra başlaması çok normal diyorlar. Benimki 17. haftalardan beri var galiba. Bazıları hissetmiyor ama bu yaşamadıkları anlamına gelmiyor. Vücudunu dinleyenler daha çok fark ediyor. Yalancı sancı denince herkes panik oluyor ama bebek toplanması vs denince hepsi "benim de oluyor." falan diyor. Yabancıların forumlarına baktığımda hepsi normal karşılıyor ve öok erkenden hissetmeye başlayanlar var. Hiç canınızı sıkmayın gayet normal bir durum

Kızlar şekeri yüksek çıkanlarınız hiç bir belirti yaşadınız mı? Pazartesi günü şeker yükleme testi yaptırcam, bende şeker var gibi hissediyorum ya. Ağız kuruluğu yaşıyorum ağzımın içi yapış yapış sanki hep 3 litre su içiyorum günde yine de o his geçmiyor endişeliyim bebeğe bir zararı var mıdır eğer bu zamana kadar şeker varsa bende. 25 haftalığım
Benim 50 mg şeker testinde sorun çıkmadı ama ağız kuruluğu bende de var. İnşallah sorun yoktur❤️

Kızlar ya benim b12 kendimi bildim bileli düşük. Vücut tutmuyor, hep dodex iğne oluyorum 2-3 ayda bir. Hamilelik başında 239 çıkmıştı tam sınırda, doktor ilaç vermedi. Geçen gün gittiğimde rica ettim bakabilir miyiz aşırı yorgun hissediyorum yine düştüğünü anlayabiliyorum dedim. 206 çıkmış sonucum. Hamilelikte dodex yaptıran olmuştu sanki gruptan değil mi? Vifolic kullanıyorum aslında b12 var içinde ama hap şeklinde alınan b12 hiç etki etmiyor.
Ben de senin gibiyim oldum olası düşüktür b12m. En son 102 çıkmasına rağmen iğne vermedi takviyeyi 2ye çıkardı umarım fayda eder

X