Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar kahvaltı yaptım 1 buçuk saat sonra şekerimi olctum 190 çıktı yüksek mi 🙄 gittiğim dahiliye doktoru hiç ilgilenmedi bana yüksek geliyor bu
ben de şeker ölçüm cihazı almıştım gebelik başında. Doğru sonuç vermiyor bence. Kahvaltıdan sonra ölçtüm 180 çıktı, bir daha ölçtüm 170 çıktı. Arada bir dakika bile yoktu

Evet bu ilacı yazdı, hiç tiroit sıkıntım yoktu. sanırım evet hamilelikten kaynaklı. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için 🥰
arkadaşların verdiği bilgilere ek olarak ben de birkaç şey eklemek istedim
İlaç işi içinize sinmediyse çok beklemeden başka bir doktora gidin, arayı uzatmayın, tiroid çok önemli bir hormon çünkü
ikinci olarak da ilacınız aç karnına aldıktan sonra 1 saat bişey yemeyin, artı olarak kahvaltı ettikten sonra da vitaminlerinizi hemen almayın
tiroid ilacının emilimini azaltıyormuş
4 5 saat geçmeden almamak gerekiyormuş, doktorum bu şekilde uyardı beni
bu nedenle ben tiroid haricindeki diğer ilaçlarımı öğle ve akşam yemeklerine böldüm
sağlıklı günler diliyorum :KK200:

arkadaşların verdiği bilgilere ek olarak ben de birkaç şey eklemek istedim
İlaç işi içinize sinmediyse çok beklemeden başka bir doktora gidin, arayı uzatmayın, tiroid çok önemli bir hormon çünkü
ikinci olarak da ilacınız aç karnına aldıktan sonra 1 saat bişey yemeyin, artı olarak kahvaltı ettikten sonra da vitaminlerinizi hemen almayın
tiroid ilacının emilimini azaltıyormuş
4 5 saat geçmeden almamak gerekiyormuş, doktorum bu şekilde uyardı beni
bu nedenle ben tiroid haricindeki diğer ilaçlarımı öğle ve akşam yemeklerine böldüm
sağlıklı günler diliyorum :KK200:
Güzel bilgileriniz için çok teşekkür ederim öyle yapacağım sagolun 🥰🌸

ben de şeker ölçüm cihazı almıştım gebelik başında. Doğru sonuç vermiyor bence. Kahvaltıdan sonra ölçtüm 180 çıktı, bir daha ölçtüm 170 çıktı. Arada bir dakika bile yoktu
Canim doğru ya benimki çünkü ölçüm yapildigndada böyleydi. Bide ben kendiminkini olcerken eşiminde olctum aynı anda yedik bekledik onun 112 çıktı

Evet yaptırdım doktorum 1. Saatin çok yüksek hemen dahiliyeye gozuk dedi dahiliye doktoru onemsemedi pek değerimi, ama arastirdigim kadarıyla bariz şeker var bende 😢 75 gr yüklemede 1. Saatim 198 cikmisti
180den fazla olunca şeker oluyor değil mi? Sanki diyetle kontroş edilebilecek düzeyde ama çok dikkatli olmak lazım :KK43: Geçmiş olsun❤️

180den fazla olunca şeker oluyor değil mi? Sanki diyetle kontroş edilebilecek düzeyde ama çok dikkatli olmak lazım :KK43: Geçmiş olsun❤️
Evet canım bende şuan ne yapcagmi bilmediğim için şeker baya yükseliyor kendimi geçtim bebeğime bisey olmasın 😢 yarin sabah farklı bir dahiliye doktoruna gitcem Allah izin verirse

Aranızda hiç taş düşüren var mı? Gebelikte böyle bir sorun oluştu ve arada sancılarım oluyor. Sancılar en çok yanlarda oluyor. Sol yan ve sol bel daha çok acıyor. Sol kasıkta da dokununca ağrı oluyor. Ayrıca üşüyorum. Nstde sancı çıkmamıştı ama kasılmalara neden oluyor bu ağrı. Dün yine vardı ama böbrekten mi kaynaklanıyor bilmiyorum :KK43: Tarif ettiğim ağrı doğum sancısı değildir dimi?

Aranızda hiç taş düşüren var mı? Gebelikte böyle bir sorun oluştu ve arada sancılarım oluyor. Sancılar en çok yanlarda oluyor. Sol yan ve sol bel daha çok acıyor. Sol kasıkta da dokununca ağrı oluyor. Ayrıca üşüyorum. Nstde sancı çıkmamıştı ama kasılmalara neden oluyor bu ağrı. Dün yine vardı ama böbrekten mi kaynaklanıyor bilmiyorum :KK43: Tarif ettiğim ağrı doğum sancısı değildir dimi?
Doğum sancısı olunca hareket edemiyorsun hareketle ağrı artıyor, acıdan terliyorsun, yürüyemiyorsun durman gerekiyor hatta oturmak istiyorsun.
Yine de şüpheniz varsa bir gidin acile. Taş düşürüyorsanız çok su içmeniz lazım ki rahat düşsün. Böbrek taşı ağrısı da zordur, Allah yardımcınız olsun kolaylıkla düşürün inşallah.

Doğum sancısı olunca hareket edemiyorsun hareketle ağrı artıyor, acıdan terliyorsun, yürüyemiyorsun durman gerekiyor hatta oturmak istiyorsun.
Yine de şüpheniz varsa bir gidin acile. Taş düşürüyorsanız çok su içmeniz lazım ki rahat düşsün. Böbrek taşı ağrısı da zordur, Allah yardımcınız olsun kolaylıkla düşürün inşallah.
Allah razı olsun gerçekten zormuş ve tedirgin ediyor. Doğum sancısını nerede hissediyordunuz? Aynı sancıyla acile gittiğimde doğum sancısı değil dediler ama her olduğunda tedirgin oluyor insan. Bu arada siz hâlâ progesteron takviyesiyle devam ediyorsunuz değil mi?

Allah razı olsun gerçekten zormuş ve tedirgin ediyor. Doğum sancısını nerede hissediyordunuz? Aynı sancıyla acile gittiğimde doğum sancısı değil dediler ama her olduğunda tedirgin oluyor insan. Bu arada siz hâlâ progesteron takviyesiyle devam ediyorsunuz değil mi?
Kasıklarda şiddetli bir adet sancısı gibi oluyor bende. Herkeste böyle mi bilmiyorum. Bir de düzenli aralıklarla gelip uzun sürüyor. Mesela her beş dakikada bir gelip 30-40 saniye bazen bir dakika boyunca sürüyordu. Başta hafif başlayıp zaman geçtikçe şiddeti artıyor. Kendiliğinden geçmiyor. İlk yaşadığımda gaz sancısı sandığım için 3 saat çekmiştim evde.
Progestan iğne kullanmaya devam ediyorum. 36.haftaya kadar kullanacağım.

Kızlar nasılsınız?

Bazen bu platformü günce gibi kullanıyormuşum gibime geliyor ama sanırım hepimiz için benzer bir durum geçerli.:) Bugün kendim için çok düşündükten sonra bir karar alarak doğum iznimden sonra çalışmaya biraz ara vermeyi uygun buldum ve istifa ettim. Üniversite yaz stajlarım da dahil olmak üzere çalışmadığım hiçbir aralık olmadı ve sürekli finansal özgürlüğüm vardı. Şimdi bu kararı vermiş olmak beni çok garip hisettiriyor.

Açıkçası çalışmaya uygun koşullarım olsaydı sanırım devam ediyor olurdum. Denizcilik sektöründe çalışıyorum. Dünya ile yapılan ticaretler ve seferler olduğu için ne yazık ki saat farkı, tatil günleri fark etmeksizin çalışmak zorundasınız. Bir de şirketimin gebeliğimi öğrendikten sonra tavırlarının değiştiğini hissettim. Mobing gördüğümü düşündüğüm zamanlar oldu. Gebeler için halihazırdaki haklarımı dahi kullanamadım diyebilirim.

Nitekim mental sağlığım ve bebeğim için en doğru kararın bu olduğuna inandım, eşim de beni destekledi. 6 eylülde son iş günüm olacak. Yani umuyorum 33 + 2 günlükken doğum iznim başlamış olacak. Sonraki hafta da 12 Eylülde 34+1 iken doğum için Amerika'ya gitmeyi planlıyoruz. Her şeyin sağlıkla olmasını diliyorum.

Gebeliğimin başından beri ilk kez iş stresini ve yoğunluğunu bırakarak gerçekten bugün bebeği düşünebildiğimi fark ettim. Garip hissediyorum. Benim gibi uzun zaman çalışıp bebeği için istifa eden arkadaşlar var mı? Varsa onlar da bir parça endişeli ve buruk hissediyorlar mı:anneadayı:

Kızlar perşembe kahverengi akintim gelince çıktım işten öğleden sonra evde dinleniyorum doktor bir daha gitme ise diyor. Ama evde olmak bana iyi gelmez 14 senedir yıllık izin resmi tatiller harici çalışmadığım 1 gün olmadı çok dinlerim kendimi. Şirkette home ofis kalktığı halde üst yönetim onayı ile bu hafta home ofis verdiler yatarak çalışıyorum tuvalet dışında kalkmıyorum. Progestan kesti kahverengi lekeyi sarimtrak geliyor.

Sarimtrak akıntı artık normaldir değil mi?

Cumartesi kontrolüm var inşallah bebegim iyidir ve kisitlamalar kalkar.

Kasıklarda şiddetli bir adet sancısı gibi oluyor bende. Herkeste böyle mi bilmiyorum. Bir de düzenli aralıklarla gelip uzun sürüyor. Mesela her beş dakikada bir gelip 30-40 saniye bazen bir dakika boyunca sürüyordu. Başta hafif başlayıp zaman geçtikçe şiddeti artıyor. Kendiliğinden geçmiyor. İlk yaşadığımda gaz sancısı sandığım için 3 saat çekmiştim evde.
Progestan iğne kullanmaya devam ediyorum. 36.haftaya kadar kullanacağım.
İnşallah vakti gelene kadar bir daha yaşamazsın. Hepimize vaktinde sağlıklı doğumlar nasip olsun🌸

X