Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar merhaba ben şuan 27. Haftadayim. Tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. Normalde çömelme hareketi vs yapın ,alaturka tuvalet kullanın diyorlar. Ben de birkac kez banyoyu silerken çömeldim ama normal gebelik olmadığı için acaba iyi mi yapıyorum kötü mu yapıyorum bilemedim. Sizler bu tarz hareketler yapıyor musunuz ?
Doktorunuz mu yapmanızı söyledi? Doğuma yakın, doğum başlasın diye yapıyorlar bildiğim kadarıyla bunları.

Beni çok eleştiren oldu çevremden acele etme alınır bilmem ne sonuçta her çocuk kısmetini yiyecek . Önceden kaybım var diye. Karnımı sevemedim korkudan aylarca ya bunu da kaybedersem diye bağlanmaktan korktum .Tadını çıkarmak lazımmış meğer ☺️ bir de kimseye söylememek içinden geldiği gibi almak lazımmış 🌸 Allah sağlık versin de bugün olmazsa yarın her şeyi olur çocuklarımızın stres yapıyorum bazen ben de ama her şey zamanla oluyor. 💗
Canım benim de 3 kaybım var. İnsan gerçekten hamileliğini kabul edene kadar o güzel anları kaçırıyor🥺 benim de öyle oldu. Fetal dnadan sonra artık dedim tamam ve o zamandan beri ufak ufak da olsa başladım. Biraz ikiz olmasından da sebep, alınacak şeyler çok yüklenmesin istedim çoğu x2 olduğu için. Kimseyi de duymadım. Al alma dediler mi hatırlamıyorum bile. Cocikler bizim cociimiz kimse karışamaz🤤🤤

Kızlar merhaba ben şuan 27. Haftadayim. Tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. Normalde çömelme hareketi vs yapın ,alaturka tuvalet kullanın diyorlar. Ben de birkac kez banyoyu silerken çömeldim ama normal gebelik olmadığı için acaba iyi mi yapıyorum kötü mu yapıyorum bilemedim. Sizler bu tarz hareketler yapıyor musunuz ?
Hamile kalma yönteminin hareketleri yapıp yapamadığımızla çok alakası olduğunu sanmıyorum🫠 normal çömeleceksiniz🥹🥹

Bende de ufak tefek eksikler kaldı. Boya yapacağız bir iki haftaya. 🥲 Yardımcı bir ablamız olduğu ve ütüleri o yapacağı için onun rahatlığı var biraz. 😂 Benim de kayıplarım olduğı ve bu gebeliğim de riskli olduğu için alışverişe bayağı geç başladım korktum. Geçen ay aldık hemen hemen her şeyi. Birkaçını da bu ay. Bu arada biz 30+1 olduk, var mı arttıran? 😅

Bana da kaynanam tutturdu çömelerek yürü o şekilde yer sil diye. Anneme söyleyince sakın yapma dedi. Bebeği doğum kanalına rahat yönlendirmek için yapılıyor o hareketler. Kaynanamı bir türlü ikna edemedim ama ördek yürüyüşü hangi haftalarda yapılıyor diye aratırsan görürsün zaten 36. haftada başlıyorlar. Şimdilik pilates ve yürüyüş❤️

Bende de ufak tefek eksikler kaldı. Boya yapacağız bir iki haftaya. 🥲 Yardımcı bir ablamız olduğu ve ütüleri o yapacağı için onun rahatlığı var biraz. 😂 Benim de kayıplarım olduğı ve bu gebeliğim de riskli olduğu için alışverişe bayağı geç başladım korktum. Geçen ay aldık hemen hemen her şeyi. Birkaçını da bu ay. Bu arada biz 30+1 olduk, var mı arttıran? 😅
Ben de birini arıyorum ben bebeklere bakarken o da eve ve bana baksın diye ama bulamadım bir türlü🫠

Ben alaturka WC hiç kullanmam evde de yok ama gün içinde çok eğil kalk yapıyorum (çömelerek genelde) evdeki dışardaki kedilere mama veriyorum 38373 kere sularını değiştiriyorum vs çok yapıyorum valla 😄 ama zindeyim şükür 29+3’teyiz.

IMG_3768.jpeg

Kızlar iki kayıptan sonra bu haftalara geldiğime inanamıyorum 🌸 ilk öğrendiğimden beri şu haftaya gelsem diyordum. 27.haftaya kadar geldim resmen ya 😀 Burada bazılarımız benim gibi bebek sahibi olmaya çok uğraştı. Üzüldük emek verdik kimsenin bizi anlamadığı zamanlar oldu. İnş hepsi geride kalacak zamanında sağlıkla bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım 🥰💕🌸

Eki Görüntüle 3456180
Kızlar iki kayıptan sonra bu haftalara geldiğime inanamıyorum 🌸 ilk öğrendiğimden beri şu haftaya gelsem diyordum. 27.haftaya kadar geldim resmen ya 😀 Burada bazılarımız benim gibi bebek sahibi olmaya çok uğraştı. Üzüldük emek verdik kimsenin bizi anlamadığı zamanlar oldu. İnş hepsi geride kalacak zamanında sağlıkla bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım 🥰💕🌸
Ahhh🙏🏻🙏🏻🙏🏻 sabırla bekliyorum kavuşmayı. Sağlıkla gelsinler, hep iyilik güzellik görsünler hayatta🤍🤍🤍

Kızlar böyle isimli set almayı düşünüyorum. Yaptıran beğenen varsa sayfa önerilerinize açığım. Benimde bir kayıptan sonra 27. Haftaya geldik hayırlısıyla. Ne güzel mutlu haberlerimizi alıp doğumlarımızıda görelim inşallah 🙏 Sayfada birbirimize çok destek olduk. Streslerimizle baş etmemize yardımcı olduk filan iyi ki yazmışım buraya diyorum. Ay duygulandım hamilelik duygusallığı yaşadım şu an 😅🤧
IMG_7257.jpeg

Kızlar böyle isimli set almayı düşünüyorum. Yaptıran beğenen varsa sayfa önerilerinize açığım. Benimde bir kayıptan sonra 27. Haftaya geldik hayırlısıyla. Ne güzel mutlu haberlerimizi alıp doğumlarımızıda görelim inşallah 🙏 Sayfada birbirimize çok destek olduk. Streslerimizle baş etmemize yardımcı olduk filan iyi ki yazmışım buraya diyorum. Ay duygulandım hamilelik duygusallığı yaşadım şu an 😅🤧
Eki Görüntüle 3456200
Yaa ben de müslin takım yaptırmak istiyorum. Ekim ayında penye daha kullanışlı olur diye son kararımı vermedim. Bence bu takım yeterli daha fazla parça olanlara hiç gerek yok

Çok geçmiş olsun abla🤍 Çocukken tiroid hormonum az çalışıyordu ben bölerek kullanıyordum ama doktor çok düşük olmadığı için bölmemi istemişti. Önemli bir hormon olduğu için dozu iyi ayarlanmalı. Senin doktorun böl demişse mutlaka bölmelisin. Yanlış anlamadığından emin olmak için mesaj atma şansın yok mu?
Sanada geçmiş olsun canim 🌸 doktor kendi kadın doğum doktorum değildi araştırma hastanesinde dahiliyeye gittim. Ama içime sinmedi bugün yarım olarak başladım farklı bir doktora danışacagim bu hafta içi, ozamana kadar yarım alırım

Direk kullandım 25 lik ama tsh 4.5 yüksek bence haftada 2 gün 50 lik al anca kendine gelir benimde öyleydi
Doktor içime hiç sinmedi canım ya başka doktora gideceğim ona gidene kadar yarım başladım bu gittiğim öyle demişti ama kendiside ne dediğini bilmiyor, tiroit haricinde, Akdeniz anemisi tasiyicisyim dedim Akdeniz ateşi anladı sonradan idrak etti bende başka doktora gidiyim dedim en iyisi

X