Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Tadı birebir aynı bu arada:) metro markette alman bir marka var, macrolarda farklı markalar var. En azından bira içiyormuş gibi hissettiriyor bu sıcaklarda:)
Ayyy valla canim asiri istiyor heleki esim icerken cok guzel kokuyor ya nefsimi koreltmek icin alkolsuz 1 tane bira icicem sanirim 9ayda 1 alkolsuz biradan bir sey olmaz bence😄😄

Doktorum tiroit ilacı başladı 25 mg. Kullanan var mi? İlk bölerek mi kullandınız yoksa direk mi orda biseyler dedi ama doktorun dediğini anlayamadım sonrada çıktım 🙄 tsh 4.5 sanirim
Çok geçmiş olsun abla🤍 Çocukken tiroid hormonum az çalışıyordu ben bölerek kullanıyordum ama doktor çok düşük olmadığı için bölmemi istemişti. Önemli bir hormon olduğu için dozu iyi ayarlanmalı. Senin doktorun böl demişse mutlaka bölmelisin. Yanlış anlamadığından emin olmak için mesaj atma şansın yok mu?

Aynen aslında çok yaygın hem ekonomik diyolar hem doğal hem işte tek kullanımlık olmadığı için atık olmuyo, bebek pişik olmazmış falan böyle düşününce mantıklı geliyo da zor olur mu diye de bi düşündürüyo
aslında kumaşı güzel olunca pişiği önlediğini ben de duymuştum ama temizlemesi biraz çirkin olur ya🥲 Ben kullansaydım ayrı çamaşır makinesi alırdım bence dönfmf bi de galiba kaka için içine bir şey seriyorlar onun da sürekli alınması gerekiyor.Daha bebiş ortalarda yokken instagramda görmüştüm. Çok zor iş gibi duruyor

Sıcaktan dolayı mı o kadar su içiyorsun? Benim doktorum 1.5-2 litre içsen yeter diyor da. Ben 2 bazen 2.5 içiyorum sorun olmadı şimdiye kadar. Tuvalete de aşırı sık çıkmıyorum bu durumda tabi
Bende hayatımda ilk defa bu kadar su içiyorum kışın bile 1-2 bardak içerdim aklıma gelmezdi, ama suya doyamıyorum bir de başka hiçbir şey içmiyorum 2 tane maden suyu içiyorum o kadar

Doktorum tiroit ilacı başladı 25 mg. Kullanan var mi? İlk bölerek mi kullandınız yoksa direk mi orda biseyler dedi ama doktorun dediğini anlayamadım sonrada çıktım 🙄 tsh 4.5 sanirim
Direk kullandım 25 lik ama tsh 4.5 yüksek bence haftada 2 gün 50 lik al anca kendine gelir benimde öyleydi

Az önce lansinoh göğüs ucu kremi ve göğüs ucu çıkarıcısını amazondan aldım. En uygun fiyat ordaydı. Lansinoh göğüs ucu koruyucuda gratisin uygulamasından aldım yine en uygun ordaydı. Verimli bir lansinoh alışverişi oldu 😁
O sırada lansinoh a dünyanın parasını döken ben 😅😂

Hava 5 6 gün serin olcak yıkama ütü işlerine başladım bugün etiketleri kestim yarın yıkayıp asıcam epey bir iş var çünkü

Eklentiler

• IMG-20240722-WA0002.jpeg
    IMG-20240722-WA0002.jpeg
    111,5 KB · Görüntüleme: 76
O sırada lansinoh a dünyanın parasını döken ben 😅😂
Selam canım ya bu çatlaklar için vs kullandığınız kremler ise yarıyor mu gerçekten alsam mı acaba diye düşünüyorum. Devasa bir karnım var ve şuana kadar sadece bebe yagi sürüp devamediyordum. Hiç bi problem yaşamadım çatlak vs gibi ama acaba ilerleyen zamanlarda olur mu diye düşünüyorum 😅 bu arada 29. Haftadayim epey büyük göğüs ve karınla sadece bebe yagi ile mücadele ediyorum 🤭🤭🤭

Hava 5 6 gün serin olcak yıkama ütü işlerine başladım bugün etiketleri kestim yarın yıkayıp asıcam epey bir iş var çünkü
Ay canım Allah kolaylık versin bi yakınından yardım iste yorulma cok fazla. Ben odayı yerleştirdim eşyalar yıkandı utulendi dolaba koyuldu. Odası yerleşti hatta hastane çantası bile hazırlandı. Artık yan gelip yatma evresindeyim inşallah. Darısı başınıza ❤️😅

Selam canım ya bu çatlaklar için vs kullandığınız kremler ise yarıyor mu gerçekten alsam mı acaba diye düşünüyorum. Devasa bir karnım var ve şuana kadar sadece bebe yagi sürüp devamediyordum. Hiç bi problem yaşamadım çatlak vs gibi ama acaba ilerleyen zamanlarda olur mu diye düşünüyorum 😅 bu arada 29. Haftadayim epey büyük göğüs ve karınla sadece bebe yagi ile mücadele ediyorum 🤭🤭🤭
İnan ben de bilmiyorum canım ben de sadece bio oil ile devam ediyorum. Bı arkadaşım hiç bı şey kullanmamış hiç çatlağı yok biri de dünyanın kremlerini kullanmış harita gibi kader mi şans mı bilemem. Benim çok az çatlağım oldu ondan sonra düzenli kullandım yağı sonrasında olmadı. Ama olur mu bilemem doğumdan sonra da devam etmek lazımmış bir iki ay .

Kızlar selam bugün doktor kontrolüm vardı 3 hafta öncesinde erken kese açılmasından hastanede yatmıştım hatırlarsanız şimdi de bebeğin suyu fazla dedi bi de bebeğimin karın bölgesi diğer organlarına göre büyükmüş bu da şeker belirtisi olduğu için doktor meyve şekerli gıdalar makarna pilav herşey yasakladı bir haftamız diğerini tutmuyor yani moralim bozuldu ister istemez ben suyu bitecek diye korkarken böyle bir durumla karşılaştım akan su da muhtemelen şekerden dolayı olan fazla suymuş karbonhidratsız hayat nasıl olacak yarından itibaren bakacağız artık

Ay canım Allah kolaylık versin bi yakınından yardım iste yorulma cok fazla. Ben odayı yerleştirdim eşyalar yıkandı utulendi dolaba koyuldu. Odası yerleşti hatta hastane çantası bile hazırlandı. Artık yan gelip yatma evresindeyim inşallah. Darısı başınıza ❤️😅
Ya maşallah 🧿 darısı hepimize inşallah. Daha dolabını ayarlayacağım usta bekliyorum 😂

Kızlar selam bugün doktor kontrolüm vardı 3 hafta öncesinde erken kese açılmasından hastanede yatmıştım hatırlarsanız şimdi de bebeğin suyu fazla dedi bi de bebeğimin karın bölgesi diğer organlarına göre büyükmüş bu da şeker belirtisi olduğu için doktor meyve şekerli gıdalar makarna pilav herşey yasakladı bir haftamız diğerini tutmuyor yani moralim bozuldu ister istemez ben suyu bitecek diye korkarken böyle bir durumla karşılaştım akan su da muhtemelen şekerden dolayı olan fazla suymuş karbonhidratsız hayat nasıl olacak yarından itibaren bakacağız artık
Çok geçmiş olsun canım 🙏🏼 bu süreci sağlıkla atlatmanızı dilerim.

Kızlar az önce Eylül grubuna baktım da doğuranlar var 😬😱 sıcaktan mı acaba Allah yardımcımız olsun 🙏🏼

ben daha zamanım var diye rahat davranıyorum. Daha üç beş parça kıyafet var zıbını bile yok çocuğumun. Siz kaçıncı haftada başlayacaksınız???
Ben de hiç kıyafet almadım 😣 daha doğrusu bebek arabası odası beşik falan gibi büyük başlar dışında hiç bişey almadım. Ve bu durum artık beni strese sokuyor. Çok halsizim belim de ağrıyor artık mağaza gezemem. Aşırı sıcak zaten. Hepsib.rada indirimleri varmış. Şu an son bir saate girmiş. Son dakikada prima bebek bezi aldım ne alakaysa şimdiden 🤣 bir 30 lu küçük paket prematüre(uygundu fiyatı) 1 paket büyük ekonomik boy 1 numara , 1 paket büyük ekonomik boy da 2 numara aldım. Kendime de 2 paket L beden depend aldım. (170 boy 80 kiloyum. 26 haftalık hamileyim doğum yapınca olur mu XL mı gerekir bilemedim. ) ıslak mendil dışında başka da bez almayı düşünmüyorum. Saçma bi alışveriş mi yapmışım sizce ? İçgüdülerimle dakikalar içinde hareket ettim.

Ya maşallah 🧿 darısı hepimize inşallah. Daha dolabını ayarlayacağım usta bekliyorum 😂
Hayal meyal şöyle bir konuşma hatırlıyorum grupta. Çocuğumuza biseyler alacağız başlarda belki 2. Ayda falan çok erken diye böyle eleştiri yağmuruna tutulurduk. Biri de demişti ki ben agirlastiktan sonra yapması daha zor olacağı için erken yavaş yavaş yapicam. Şuan kim yazmıştı hatırlamıyorum ama inanilmaz haklıymış. Ki biz inanilmaz sıcaklara denk geldik maalesef 😪😪 bide 4 aylik hamileyken alışveriş yapma gücü başka 7aylik başka arkadaşım. Agirlasiyorsun çabuk yoruluyorsun falan bi dolu sorunla boğuşuyorsun sık idrar gibi. Bence en en mantıklısı erken yapabilmek her şeyi. Hiç bir şey hazirlamadiysan kesinlikle yardım almalısın canım tek başına olur gibi değilll 😅❤️

X