Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Oooo süpersiniz kaçıncı haftanız ben hiçbirşey yapmadım almadım da daha

Bizim tüm kıyafetler hazır, alınacaklardan da büyük kalemler tamamen bitti bezine kadar aslında her şey hazır üç beş ufak tefek şey kaldı, sling-çarşaf-kirli sepeti gibi. Hafta sonu (30 doluyor) yıkamaya başlıyoruz, odası da sonraki hafta tamamen yerleştirilmiş olur 31. Hafta da hastane çantasını hazırlarız hazırda dursun

Ben de 29+2’deyim henüz hiç çatlağım yok (yıllar önceden olanlar var ama) ilk aylar Hindistan cevizi yağı sürüyordum iki aydır lierac sürüyorum göğüs ve karnıma

Ben de 29+2’deyim henüz hiç çatlağım yok (yıllar önceden olanlar var ama) ilk aylar Hindistan cevizi yağı sürüyordum iki aydır lierac sürüyorum göğüs ve karnıma
Bakalım benim çatlak vs oluşursa ilerleyen zamanlarda o zaman alayım diye düşünüyorum bende. Şimdilik gerçekten yetiyor gibi bebe yağı

Ben malum yatmak zorunda olduğum için internetten ufak ufak alıyorum. Ebebekte indirim oldukça aldım. Mesela almak istediğim şeyleri sepete atıyorum, günlük bakıyorum, indirim varsa satın alıyorum. Puset ve araba almadım henüz. Onları bakıp almak lazım diye düşünüyorum. Muhtemelen puseti eşim gidip alır arabayı da doğumdan sonra bakıp alırız.
Daha eksikler çok ama yavaştan tamamlamaya çalışıyorum işte. Bir tane yenidoğan setin, bebek bezin varsa gerisini panik yapmadan yavaş yavaş alabilirsin bence.

Ben 3. Aydan başladım indirim buldukça almaya herkes dalga geçti hatta ama şu an her şeyi bitti çok şükür. Sadece odası gelecek ve yerleşecekler yıkaması ütüsü kaldı. 30. Haftaya girdik 1 2 haftaya hastane çantasını da hazırlarım. En önemli şeyleri alın ilk 1 ay için, diğerleri yavaş yavaşta alınır. Allahtan online alışveriş diye bişey var 2 3 güne geliyor ne alsak

Alinacak Her şey hemen hemen bitti ufaklığın bu hafta evde ki büyük temizlik (boya vb) de bitti. Genel çamaşırları bitirip makineyi dezenfekte edip oğlumun kıyafetleri yıkamaya basliycaz. 30. Haftadayim bitirmek istiyorum. Sıcaklar çok yoruyor. En iyisi internet ben öyle yaptım çoğunu e bebek olsun, hepsi burada olsun sevmiyorum ztn gezmeyi AVM fln internet alış verişi candır. Tek tük eksiklerim var hallederim inşallah onları da

Beni çok eleştiren oldu çevremden acele etme alınır bilmem ne sonuçta her çocuk kısmetini yiyecek . Önceden kaybım var diye. Karnımı sevemedim korkudan aylarca ya bunu da kaybedersem diye bağlanmaktan korktum .Tadını çıkarmak lazımmış meğer bir de kimseye söylememek içinden geldiği gibi almak lazımmış Allah sağlık versin de bugün olmazsa yarın her şeyi olur çocuklarımızın stres yapıyorum bazen ben de ama her şey zamanla oluyor.

12 haftalikken biz bebek bezi stogu yapmistik esim sag olsun

Aynen öyle canım çok doğru söylüyorsun. Benim de önceden kaybım olduğu için sevinememiştim bile. Aynı zamanda hamile olan arkadaşımın mutluluğunu görüyordum o kadar üzülüyordum ki kendime sevinemiyorum diye. Bugünleri gösteren Rabbime şükürler olsun. İnşallah sağ salim zamanı gelince de kucağımıza alırız bebeklerimizi

1 gecede çocuğu yikamazlar herhalde, hatta ben sordum siliyoruz yikamiyoruz dediler bu Instagram aleminde bir bebej çantası yapiyolar sanki 15 gün yaşayacak çocuk hastanede ters bir durum olmazsa 1 günde evde zaten

Tam tersi bana da sürekli al diyordu annem ama çok korkuyordum hayal kırıklığına uğramaktan. Sonra niye negatif enerji yayıyorum ki dedim eksikleri aldım. Çoğunu zaten annem almıştı bizim burada ilk çocuğa çeyiz yapılıyormuş. Sevdiğim birkaç parça kıyafeti ve termometre, tırnak törpüsü vs gibi annemin bilmediği şeyleri aldım. Şampuan, deterjan kaldı. Burada yazılan markaları okudum onları alacağım inşallah. Bence sen de hiç olumsuz düşünme abla güzel hayal edelim, güzel olsun inşallah Ekim'de bebişlerimizi kucağımıza alınca daha fazla eksik fark edeceğiz büyük ihtimal. Şimdi bildiğimiz eksikleri tamamlayalım

Kızlar geçen seneden aldığım kıyafetleri çıkardım yıkadım filan. Aldığım şeylere tekrar aşık oldum Kumaşlarını en çok beğendiğim markaları paylaşmak istiyorum yumuşacıklar ya. Cocopoco markası çok güzel kumaşı yumuşacık. Aziz bebenin bi takımı var onunda kumaşı harika. Bir de kitikate den aldığım takım. Bunlar çok güzeller. Bir de sizin müslin bez olarak beğendiğiniz yumuşak güzel dediğiniz bir marka var mıdır paylaşabilir misiniz

Kızlar merhaba ben şuan 27. Haftadayim. Tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. Normalde çömelme hareketi vs yapın ,alaturka tuvalet kullanın diyorlar. Ben de birkac kez banyoyu silerken çömeldim ama normal gebelik olmadığı için acaba iyi mi yapıyorum kötü mu yapıyorum bilemedim. Sizler bu tarz hareketler yapıyor musunuz ?

Bu dediklerinizi doğuma yakın zamanda yapın demiyorlar mıydı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…