Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Benim çok fazla oluyor. Bir doktor normal dedi diğeri henüz erken dedi. İnşallah normaldir ama şunu fark ettim. Gün içinde sadece 3-4 kez olursa sorun olmuyor. 9-10 kez olunca bebek aşağı iniyor baskı yapıyor. O baskıyı hem hissediyorum hem doktor ultrasonda söyledi bebek rahim ağzına baskı yapıyor ilaç vereceğim diye. İşte o baskı yaparken kasılma olursa rahim ağzını biraz kısaltabiliyor. Yani o kasılmalar önemli değil onlar rahimin bebeğe yer açmak için yaptığı şeyler. önemli olan bebeğin baskı yapıp yapmadığı

Son düzenleme:
Ya ben de bazen hissediyorum. Ultrasonda kafası rahim ağzına dayanmıştı. Bazen de tekme atıyor oraya. Acıyor Sağlıklı olsunlar da önemli değildir inşallah. Hep hissetmiyorum bazen aşağı inşyor bazen yukarı çıkıyor. Yukarıdayken de mideme etki ediyor mesela

Son düzenleme:
Size bir şey danışmak istiyorum Ben detaylı ultrasona 22. hafta civarı girdim. Sorun yoktu. Doktorum da normal muayenede sorun görmüyordu. Başka bir doktoea kasılmalar için gittim. İlaç falan verdi ama ultrasonla bakarken: "Sıvı birikmesi var sen detaylıya girmiş miydin?" dedi. "Evet bi şey yoktu, ne gördünüz?" dedim. Cevap vermedi ama "Detaylı ultrason kağıdına bakmak istiyorum." dedi. Döndüm ekrana baktım o sırada beyni inceliyordu. "Beyinde mi?" dedim. Yine cevap vermedi. Böyle ekranı inceliyordu sadece. Muayene bitince masasına gittim. "Beyinde sıvı mı gördünüz?" dedim. Duymazlıktan geldi. İki gündür bunu düşünüyorum. Emin mi olamadı, yanlış mı gördü, bir şey gördü de önce kağıda mı bakmak istedi, korkutmak mı istemedi diye türlü türlü senaryolar geliyor aklıma. Birkaç gün sonra yine yanına gideceğim. İnşallah bir sorun yoktur sizden de dua istiyorum Bu saatten sonra sorun yok derse bile içim içimi yiyecek. Tekrar perinatologa randevu mu alsam sizce?

Çok önemli olsa söylerdi bence ama sanırım yerinde olsam ne olur ne olmaz diye perinatoloğa da giderdim ben

Geçmiş olsun psikolojinizi iyi anlıyorum. 17 yaşında kaza sonucu bende yuz felci gecirdim baya uzun seneler oldu kullandığım ilaçları vs unuttum fakat sakız çiğnemenin faydali olacağını doktor söylemiş ben de sakiz cignemistim bu durumda.1 1,5 ay civari sonra duzelme oldu fakat bir miktar tiki kaldı yanağımın yanında ve gözümde.Daha sonralari bu kalıcıligi sakizin yaptigina dair yazılar okumuştum. ne kadar dogru bilmiyorum. Botox ile arada kasılmalari onlesemde artik yaptirmiyorum sag tarafimda cizgisi kaldi maalesef.Videolardaki egzersizleri bol bol yapın o u a harflerini çıkarmaya çalışın. Umarim kalici olmaz ama geçecek moralinizi bozmayin.

Şu an kac haftaliksiniz?Ben de dun detayliya girdim ve o kadar sacma bir durum yasadim ki..Detaylida 22 haftalikken 24 hafta olarak gözüktü bebiş.Hemen akabinde doktoruma gittim o da 22 haftalik olarak ölçümledi cihazindan.Ben kendi baktigima inanırım dedi.Cihaz farkliliklarindan kaynakli olabileceğini okudum başka forumlarda.
Evham yapmayin bence kendiside emin olamamistir.Bir daha kontrole gittiginizde tekrar bakacaktir ama içinize sıkıntı oluyorsa perinatolog gözetimi bu durumda faydali olacaktır. Umarim yanilgidir

Canım hiç stres yapma inan bir olumsuz bişi duyunca hemen panikliyoruz hamileliğini etkileyip üzülme detaylıda bişi cıkmadıysa korkma istersen baska bir doktora daha görün

Ya sizin doktor beni sinir ediyor daha önce de yazdıklarınızı okumuştum çünkü Ben olsam ben de perinatologa giderdim, hem içim rahat ederdi hem de biri sorularıma doğru dürüst cevap vermiş olurdu. Emin olamadığı için söylememiş gibi geldi bana. Yani sanki bir şey söylemiş ama sonra öyle olmadığı için yanlış gördüm de diyememiş gibi.

Ben İstanbuldayım canım, bazısında oluyor bazısında olmuyor burada gördüğüm bu. O yüzden bir şey olursa direkt kadın doğum acile gidiyorum ben
Bazı hastanelerde kadın doğum acili de oluyor. Yoksa bile siz gidin bir.
Teşekkür ederim kızlar kadın doğum acili olan bir hastaneye geldim. Serum taktılar kasılmalar için, kadın doğum uzmanının muayene etmesini bekliyoruz.

Kızlar doğum öncesi su gelmesi nasıl bişey acaba az mı su geliyor yoksa çok mu benim su gibi bişey geldi az önce iç çamaşırını ıslatacak kadar da korktum o yüzden soruyorum

Canım söyledğin gibi bir sorun görse söylerdi diye düşünüyorum . Kendini boş yere üzme. Yanlış gördü emin olamadı muhtemelen

Kızlar 2 gündür göbek deliğimin altında sancı hissediyorum. İshal başladı birde, Devlet hastanesinde acilde kadın doğum oluyor mu biliyor musunuz ?
İnşallah önemli bir şey değildir ben besin zehirlenmesi yaşayınca aynısı oldu. Yine de doktora görünmen daha iyi olur. Benim gittiğim acilde kadın doğum acil ayrı oluyor normal acilde bana bakmadılar

Çok önemli olsa söylerdi bence ama sanırım yerinde olsam ne olur ne olmaz diye perinatoloğa da giderdim ben
Ben de iyiye yormaya çalışıyorum ama ne derse desin gideceğim inşallah
Canım hiç stres yapma inan bir olumsuz bişi duyunca hemen panikliyoruz hamileliğini etkileyip üzülme detaylıda bişi cıkmadıysa korkma istersen baska bir doktora daha görün
Öyle de en azından evet bir şey gördüm diyebilirdi ben o kadar sorduğum hâlde cevap vermedi. Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…