Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Yok size uyduruyorsunuz demedim zaten, doktor mu söyledi yoksa o gruptaki ebeler mi söyledi diye merak etmiştim. Bende de oluyor ama nefes daralması, midede değişik his vb şeyler olmuyor. Daha önce muayene için uzandığımda da olmuştu, hemşire ya da doktor bir şey söylememişti bu konuda o sebeple merak ettim.

Anladım ama ebeler tarifimle teşhis koyamaz ki. Sağlıkocağında da sertleşme dedim. Magnezyum değerim için kan aldılar ve mutlaka doktoruna söyle dediler. Ben de merak edip sormamıştım başta. Bi ara sancı şikayetiyle acile gittiğimde acil uzmanı 1 dakika boyunca karnıma dokundu. Sağına soluna. Sonra kasılmaların var dedi ve serum yazdı. O sıralarda kasılma hissi nefesimi kesmiyordu. Sadece toplanma hissediyordum. Fakat 21. haftalarda nefesime de etki etmeye başladı. Güçlü olunca öyle aşırı tuhaf hissediyorum ama güçsüz bir kasılma olunca sadece karnımda toplanma hissediyorum ve dokununca sertleşmiş oluyor

Bu hamilelikte hiç rahat deilm muanelerde gayet iyi herşey yolunda gözüküyor bu tür şeyler olması normal mi deil mi bilemiyoruz her doktor farklı bısı diyo ben rahim olduğunu bile anlamadım bebek hareketleri sanıyorum

Valla inceydim ama hamilelikte cok odem oldu karnım sivri degil yayılı sekilde buyudu. Asagi baski olmuyor da karnimin icinden disina dogru baski oluyor sanki icimden cıkacakmış gibi

İğne benim kullandigimdandir büyük ihtimal. Bende resmen bebeğimi kasigimda taşıyorum. Yine de doktordan başka kimseye masaj işi filan yaptırma ne olur ne olmaz

Mesela benim bugün gündüz 1 kere olmuştu ama akşam 1 saat sertlesme ve karin agrisi yaşadım 1 saat surdu tam. benim geldi mi öyle 30 saniye filan sürmüyor malesef

22.haftada serviks uzunluğu 28mm çıktı. Doktor 25mm olursa riskli, şimdilik sıkıntı yok dedi. Kimden duysam bu uzunlukla istirahat ediyor, kafam karıştı.
Sebebi ne canm ? Kasılma, sanci ya da enfeksiyondan sonra mı oluştu progestan verdi mi? Bunlar önemli eğer bunlardansa benim o yüzden Mesela yürüyüş yok istirahat ve ilac

Kızlar kız kardeşimin oğlundan biliyorum çok baktım bebekken yeğenime altını değiştirme de çok zorlanırdım işerdi hep malum erkek bebek ben bunun için link atıyorum bundan aldım aklına gelmeyenler için haber verim dedim

Kızlar 26. Haftalarda bebeğin baş aşağı pozisyonunda olması gerekiyormuş sanırım doktorum bana makat pozisyonunda çok önemli bir şey değil ama bilgin olsun diye söylüyorum dedi yine de kafama takıldı. Yakın zamanda kontrole gidenler ve ya gidecek olanlar bebeğin pozisyonunu söyleyebilir mi?

Bir de bende bel ve boyun fıtığı olduğu için tüm hamilelere göre çok daha fazla ağrım oluyor doktorum normal doğum zor görünüyor, çok zorlamanın bir anlamı yok yine günü gelince bakarız dedi Fıtığı olup normal doğum yapan var mı ve bir sıkıntı yaşadınız mı?

Canım bende de skolyoz var omurilik eğri benm fizik tedavi vs görmedim hiç. Ama doktorum normal doğuma engel değil dedi. Makat olayına takılma son haftalarda belli olacak zaten son gün dönen arkadaşım var benim ya

Canım bende de skolyoz var omurilik eğri benm fizik tedavi vs görmedim hiç. Ama doktorum normal doğuma engel değil dedi. Makat olayına takılma son haftalarda belli olacak zaten son gün dönen arkadaşım var benim ya
Başta bana da etkilemez demişti ama şiddetli ağrılarımı gördükçe nasıl yapıcaz diyor. 10 dk bile ayakta kalamıyorum Bakalım ne olacak. Tabi hangisi hayırlısıysa o olsun hem benim için hem bebeğim için

Hangi hastaneye gidiyorsun ben Kurtköy de Lokman Hekim var Nihan hoca ek olarak doğum şekli ne olursa olsun önemli olan anne ve bebeğin sağlığı hangisi sizin için iyise doğru yöntem odur. Kızım da Yurtdışında doğum yaptım normal yapacağım diye direttim tabii sonuç 7 cm açılma ama Zeynom kalbi yavaşladı acilen genel anestezi ile sezeyana alındım hem normal doğum sancısı hem de sezeyan acısı yaşadım.

Yani ne olursa olsun inat etmeden hangi yöntem sizin için iyise onu tercih derim kızçem

Özel Göztepe Hastanesine gidiyorum canım, doktorum özellikle riskli gebelik üzerinde uzman olduğu için tercih etmiştim başta çok sıkıntılar yaşadım çünkü. Sonra da değiştirmedim bana çok uzak olmasına rağmen. Ben de kesinlikle katılıyorum hangisi en sağlıklıysa kesinlikle diretmem önemli olan doğru kararı verebilmek. Peki sezaryen genel anestezi ile mi oluyor yani direkt bebeği kucağına alanlar var onlar epidural oluyor sanırım. Ayıkken o işlemi yaptırmak biraz korkutuyor sadece ama doğduğu gibi de ten teması kurup bebeğimi hemen kucağıma almak istiyorum. Kafam çok karışık

Beni direkt bayıltılar çünkü suni sancı verdiler bana ve ben acıdan duramadım Türkçe konuşuyorum zaten acıdan İngilizce falan hikaye onlarda heralde bu kız bizi bu acı ile duymaz diyip mi genel yaptılar bilmiyorum

Bukez normal olmazsa hiçç diretmem suni sancı da hayatta almam zaten olmuyor mu hemen epidural sezeyana geçelim derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…