Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Yok canim yazmadım, kasılma ve sancı için nst girdim ama orda sancim yoktu biliyordum cikmiycagni orda çıkmayınca doktor günde 3 4 defa olması değil belirli aralıklarla gelmesi gerekir dedi ama dedim hocam adet sancısı çekiyorum karnım semsert oluyor bisey demedi nst ye girdigim ebe yalanci sanci bile olsa rahmi tetikliyor bebek bas asagiysa dogum bile baslatabiliyor sen yinede tedbirli ol gece bile kasilma olsa gel dedi 😟 doktor rahim ağzı uzunluğuna bakacak yarın vajinal. Karından bakın dedim bebek bas asagi pozisyonda bakılmıyor dedi. Bide idrarimda keton pozitif çıktı bisey demedi 😟
abla şimdi rahatlatmak için söylediğimi düşüneceksin ama beni de nstye bağladılar. Önce sertleşmeler yüzünden serum taktılar acilde. Geçti mi dediler hayır hatta arttı dedim. 23 hafta olduğu için nst tam sonuö vermez dediler tog gibi bi şey yazdılar aynı nst gibiydi ama bebek hareketlerini takip etmiyodu. Şansıma cihaz takılıyken de 2 kez sertleşmem oldu. O gün gün boyu oluyordu. Sevindim en azından müdahale ederler dedim. Doktor eline alıp: " Bunlar bebekle ilgili değil ki; kan ver ve böbreklerine de baktır idrarda hafif kan çıkmış." dedi. Yani rahim kasılmasıydı ama yine de öyşe dedi kadın doğum acil uzmanı. Ben yarına başka bir doktora randevu aldım aşırı artan akıntı yüzünden. Sorsan ben de çok stresliyim ama inan ki sebebini bulmak adına stresliyim. Sen de içini ferah tut ve gerekirse birkaç doktora daha görün inşallah sorunu çözebiliriz. Belki sorun bile teşkil etmez

ya aslında belin önceden inceyse öne doğru sivrilebiliyor çok tatlı oluyor🥹 ablamın da karnı sivriydi ama yeğenim kız🥰
Pilates hocam da öyle söyledi vücut yapısına bağlı aslında dedi eğer belin inceyse kilo aldığında sadece göbeğin çıkıyor yanlardan almıyorsan hamilelikte de öyle oluyor dedi ama tabi onun dışında gören herkes erkek karnı ondan dedi :))

aslında genetik de etki etmiş olabilir ve ölçümler de yanlış çıkabilir. geride-ileride olma durumu 2 haftadan sonra sorun oluyor diye biliyorum. Sizin ailede kafa yapısı nasıl? Benim bebeğin de bacak boyu hep kısa çıkıyor başta çok endişe ettim ama 1-2 hafta fark olabiliyor genelde. Bir sorun yoktur inşallah
Yani ikimizin de ailesinde dikkat çekecek bir durum yok vücut ölçüleri olarak, benim tarafım iri diyebilirim hatta. Eşim bana göre daha minyon. Patolojik bir değerde degil ama bakariz tekrar dedi doktor. O da böyle arada konuştuğu için ben de ne düşüneyim bilemedim ama 1-2 hafta ilerde-geride durumu genelde cok duyduğum bir şey. Bakalım artık sonraki kontrollere kadar sabredicez. :) umarım yolundadır her sey

Bebeğin kilosu az dediklerinden beri kendimi her dk bir şey yerken buluyorum sanki senelerdir sadece yemek yiyormuşum gibi hissediyorum 😄😄 hastanemin diyetisyenine gittim sürekli yoğurt ayran ve peynir yazdı nerdeyse her öğüne. Protein ağırlıklı bir liste hazırladı. Sanırım proteinler bebeğe kilo aldırıyor. İnşallah cumartesi kilo aldığını normale döndüğünü görürürm bebeğimin 🙏☺️

ğ
Bebeğin kilosu az dediklerinden beri kendimi her dk bir şey yerken buluyorum sanki senelerdir sadece yemek yiyormuşum gibi hissediyorum 😄😄 hastanemin diyetisyenine gittim sürekli yoğurt ayran ve peynir yazdı nerdeyse her öğüne. Protein ağırlıklı bir liste hazırladı. Sanırım proteinler bebeğe kilo aldırıyor. İnşallah cumartesi kilo aldığını normale döndüğünü görürürm bebeğimin 🙏☺️
Yaa ben de sürekli bir şey yemek ne kadar tuhaf diye isyan etmiştim, hatta yemek zorunda olduğum şeyleri bazen gün içinde yetiştiremiyordum 😂 Kuruyemiş kalıyordu ya da meyve vs vs. Şimdi alıştım 😅

İnşallah düzelmiştir benide haber edin.bende 2 haftadır neredeyse karpuz şekerler yedim yediklerime dikkat edeyim bakalım düzelcek mi😌 şeker yüklemesi yaptır dedi ondanda kaynaklı olabilirmiş
Ben bugün tahlil için gittim ultrasona girmeyecektim ama doktor bakayım dedi. 2 hafta dikkat etmiştim doktor suyun normal dedi. Mutlu oldum.

Ben bugün detaylı ultrasona girdim ama göbek yağlanması olduğu için net gozukmedi . Renkli de net gozukmedi. 2 hafta sonra tekrar bakacak. Boyle bir durumda olan var mı? Göbek yağlanması yüzünden hic renkli ultrasonla göremeyecekmiyim. Baktiklarinda bir sıkıntı yokmuş. Ama aklımızda soru isareti kalmasin tekrar gel dedi doktor
bu bana biraz saçma geldi ya yakın arkadasım 100 kilo ile hamile kalmıstı ki sezeryanda bebek yaglanmadan zor cıkarılmıstı ama detaylıda hic böyle bisey demedi

ğ

Yaa ben de sürekli bir şey yemek ne kadar tuhaf diye isyan etmiştim, hatta yemek zorunda olduğum şeyleri bazen gün içinde yetiştiremiyordum 😂 Kuruyemiş kalıyordu ya da meyve vs vs. Şimdi alıştım 😅
Aynı o durumdayım yaa cevizleri yetiştiremedim ikindi öğününe sıkıştırırım diyorum 🤣

bu bana biraz saçma geldi ya yakın arkadasım 100 kilo ile hamile kalmıstı ki sezeryanda bebek yaglanmadan zor cıkarılmıstı ama detaylıda hic böyle bisey demedi
Bilmiyorum bana da sacma geldi ama anlayamadım.gobek altında 6-7cm yaglanma var dedi. Yine görmüş gorduklerinde sıkıntı yok ama renkliyi açtığında bile net degildi

Pilates hocam da öyle söyledi vücut yapısına bağlı aslında dedi eğer belin inceyse kilo aldığında sadece göbeğin çıkıyor yanlardan almıyorsan hamilelikte de öyle oluyor dedi ama tabi onun dışında gören herkes erkek karnı ondan dedi :))
evet ve ince belli gebelerde hep fark ettiğim bi şey😍 ama tabi halk arasında yaygın bi hurafe var. Ablanın birine: "Doktor kıza benziyor dedi." diyoruz ama abla ısrarla: "yok canım erkek o." diyor😅

Yani ikimizin de ailesinde dikkat çekecek bir durum yok vücut ölçüleri olarak, benim tarafım iri diyebilirim hatta. Eşim bana göre daha minyon. Patolojik bir değerde degil ama bakariz tekrar dedi doktor. O da böyle arada konuştuğu için ben de ne düşüneyim bilemedim ama 1-2 hafta ilerde-geride durumu genelde cok duyduğum bir şey. Bakalım artık sonraki kontrollere kadar sabredicez. :) umarım yolundadır her sey
Bu sitede okumuştum. Doktor birine bebeğin bacak boyunun 3-4 hafta geride olduğunu söylemiş ve doğduğunda yarım santim kısaymış bacaklar😅. Yani o haftalar cidden küçük oranlarla oynuyor. Vücut iriliğiyle alakası yok aslında. Eşimin de kemikler iri benim de ama onun kafası küçük sayılır bence. Ya da benimki büyük bilmiyorum onunkinden de bayağı büyük çünkü. Yani bir sorun teşkil etmeden genetiğe bağlı da olabiliyor. İnşallah genetiktir🤍 Mesela büyük kafa deyince aklıma direkt Gökhan geliyor baksana hepsi normal görünüyor ama Gökhan'la Hadise'yi kıyaslayınca bayağı fark var😅

Eklentiler

• IMG_1961.jpeg
    IMG_1961.jpeg
    66,6 KB · Görüntüleme: 37
İnşallah istediğin kiloya ulaşır ama sen de zayıfsın belki sana çekmiştir olamaz mı?🥰 Bence kilosunu çok takma dikkatli, vitaminli beslen ve amniyon sıvısı için bol bol su iç. Bir arkadaşım var ailecek zayıflar yeni doğan kardeşi de çok zayıf. Ailende zayıflar varsa olabilir yani. Ben de proteini süt ve süt ürünlerinden almaya çalışıyorum ama et de gerekiyor galiba🥲 Midem bulandığı için yiyemiyorum bebek benim proteinimi sömürmüş o yüzden bir süredir tahin de yemeye başladım aşırı yüksek protein içeriyor. Bebişlerimiz sağlıklı olur inşallah❤️

X