Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Odası geldi kuruldu, yatağını bekliyoruz. İlk ütüleri bile yaptı babası, bende dolapları yerleştirdim benim eşim aşırı aceleci ve heyecanlı 🤭 haftaya hastane çantasını hazırlar gibi düşünüyorum 😅
IMG20240608173411.jpg
IMG20240608173416.jpg

Bugün detaylı ultrasonumuza gittik ve çok şükür herhangi bir anomali gözlenmedi. Tahminimden çok daha uzun sürdü, neredeyse 2 saate yakın kaldık. Ancak bunun muhtemel bir sebebi kilolu olduğum için görüntü almakta zorlanmış olması olabilir. Hekimin yaklaşımını da çok beğendim, çok sevgi doluydu ve sabırlıydı. Öneri olması için İstanbul Anadolu yakasındaki arkadaşlarıma Prof. Dr. Oya Demircinin kliniğini ziyaret ettiğimizi söylemek isterim, Üsküdar Kısıklı’daydı. Ben 22 + 6 olarak gittim, kızımız da tam 23. Haftalık olarak ölçüldü. 544 gram olmuş bile, boyu da 21 cm olmuş☺️ Ancak ne yaparsak yapalım yüzünü göremedik. Elimizdeki yüzüne dair en net fotoğraf bu☺️ Tabiki en önemlisi sağlıklı olduğunu öğrenmekti. İçimiz ferahladı. Hepimize göz aydınlığı ve sağlıklı evlatlar diliyorum 🤍🧸

Eklentiler

• IMG_3455.jpeg
    IMG_3455.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 82
Bugün detaylı ultrasonumuza gittik ve çok şükür herhangi bir anomali gözlenmedi. Tahminimden çok daha uzun sürdü, neredeyse 2 saate yakın kaldık. Ancak bunun muhtemel bir sebebi kilolu olduğum için görüntü almakta zorlanmış olması olabilir. Hekimin yaklaşımını da çok beğendim, çok sevgi doluydu ve sabırlıydı. Öneri olması için İstanbul Anadolu yakasındaki arkadaşlarıma Prof. Dr. Oya Demircinin kliniğini ziyaret ettiğimizi söylemek isterim, Üsküdar Kısıklı’daydı. Ben 22 + 6 olarak gittim, kızımız da tam 23. Haftalık olarak ölçüldü. 544 gram olmuş bile, boyu da 21 cm olmuş☺️ Ancak ne yaparsak yapalım yüzünü göremedik. Elimizdeki yüzüne dair en net fotoğraf bu☺️ Tabiki en önemlisi sağlıklı olduğunu öğrenmekti. İçimiz ferahladı. Hepimize göz aydınlığı ve sağlıklı evlatlar diliyorum 🤍🧸

Ben de öyle. Bir abla bulduk o gelip yapıyor her hafta. Yemeği de eşim annem arkadaşlarım hallediyor sağ olsunlar. Ama artık doktor yap dese de bu kadar şeyden sonra korkarım bir şey yapmaya, gezip tozmaya vs. 🥲 Bebeklerimiz sağlıkla bi doğsun, sonra hepsini telafi ederiz inşallah 🌺
Ahahah valla ben de dedim o sucugu insan panik oluyor ister istemez hamilelik hormonlari yuzunden😅😅 hamile olmadan once neler neler yerdim heyyy gidii. Gerci hamileyken de sadece midye sushi ve salam yemedim ve alkol ve sigarayi biraktim 😅
Canım sucuk içinde nitrat olduğu için yenilmemesi gerekiyor. Çiğ olduğundan değil

Ben bugün detaylı ultrasona girdim ama göbek yağlanması olduğu için net gozukmedi . Renkli de net gozukmedi. 2 hafta sonra tekrar bakacak. Boyle bir durumda olan var mı? Göbek yağlanması yüzünden hic renkli ultrasonla göremeyecekmiyim. Baktiklarinda bir sıkıntı yokmuş. Ama aklımızda soru isareti kalmasin tekrar gel dedi doktor
Bunu yeni duydum, sanki herkes incecik mi hamile oluyor ki?

Hosgeldinn bende sendenim annemler kuzenlerim akrabalarim arkadaslarimdan geliyor hediye bende odasinin dolabi yaptirdim degisik benimkibbiraz bugun ilkkez kanz in park yatagini aldim okadar temmuzda baslayacagiz
Hoş bulduk canım sende hoş geldin :) Ben de Temmuzda bebek arabası ve mobilya bakmaya çıkacağım. Zaten biberondu emzikti onları internetten sipariş veriyorum deneyimli annelere danışıyorum :) benim ev içinde alacağım yaptıracağım şeyler var onları da yapmaya çalışıyoruz bir yandan :)

Evet, kız. Benimki de bir sorun değilmiş gibi söyledi sonrasinda 3 4 hafta sonra yeniden ölçülsün filan deyince kafam karıştı.
aslında genetik de etki etmiş olabilir ve ölçümler de yanlış çıkabilir. geride-ileride olma durumu 2 haftadan sonra sorun oluyor diye biliyorum. Sizin ailede kafa yapısı nasıl? Benim bebeğin de bacak boyu hep kısa çıkıyor başta çok endişe ettim ama 1-2 hafta fark olabiliyor genelde. Bir sorun yoktur inşallah

Ayyyy benim de bebeğe ilk aldığım şey korbeldi ve insanlara söylerken utanıyordum 🤣 ama napıyım cinsiyet falan belli değil, çok erken hiç bişey alamıyorsun, bilgin fikrin yok. En basit ve tek çeşit olan şeyden başlamıştım indirime girince 🤣
Aynı ya ilk onu aldımm indirime girmişti cinsiyet belli değildi :KK70:

X