Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Canım bonte 6 in 1 alacaktım sonra ebebek indirimi aklımı çeldi kanz withme II aldım.
Ama eleleden deneyimim şu şekilde; elektrikli ana kucağı aldık bayramdan önce trendyol üzerinden hala kargoya vermediler.
Aaa saka gibi bende bugun aldim oradaki kiz tanidik cikti kesinlikle kanz withme al dedi bana oradaki baska calisanda bunu onerdi 5 yasa kadar bile kullanabilirsin dedi kg su cok agir olmazsa dedi en guzeli bunu tavsiye ederim dedi bizde aldik ebebekten

Kızlar aranızda demir serumu taktiran var mı kan 8.5 e düşmüş yarın takcaklar ama alerji riski yüksekmiş istemiyorum 😟
Ben taktırdım canım. Yavaş açtılar serumu baya. Bir durum olursa söyle dediler çok şükür olmadı. Serumlar bittikten sonra enerjime çok iyi geldi. Ferritinim 4 tü şu an 138 mi ne sınırında yükseğine çıktı çok mutluyum 😁 Sende korkma taktır bir şey olursada alerji iğnesi vuruyorlar sanırım.

Noldu canım, yazdın da kaçırdım mı? İyi misin :KK43:
Yok canim yazmadım, kasılma ve sancı için nst girdim ama orda sancim yoktu biliyordum cikmiycagni orda çıkmayınca doktor günde 3 4 defa olması değil belirli aralıklarla gelmesi gerekir dedi ama dedim hocam adet sancısı çekiyorum karnım semsert oluyor bisey demedi nst ye girdigim ebe yalanci sanci bile olsa rahmi tetikliyor bebek bas asagiysa dogum bile baslatabiliyor sen yinede tedbirli ol gece bile kasilma olsa gel dedi 😟 doktor rahim ağzı uzunluğuna bakacak yarın vajinal. Karından bakın dedim bebek bas asagi pozisyonda bakılmıyor dedi. Bide idrarimda keton pozitif çıktı bisey demedi 😟

Yok canim yazmadım, kasılma ve sancı için nst girdim ama orda sancim yoktu biliyordum cikmiycagni orda çıkmayınca doktor günde 3 4 defa olması değil belirli aralıklarla gelmesi gerekir dedi ama dedim hocam adet sancısı çekiyorum karnım semsert oluyor bisey demedi nst ye girdigim ebe yalanci sanci bile olsa rahmi tetikliyor bebek bas asagiysa dogum bile baslatabiliyor sen yinede tedbirli ol gece bile kasilma olsa gel dedi 😟 doktor rahim ağzı uzunluğuna bakacak yarın vajinal. Karından bakın dedim bebek bas asagi pozisyonda bakılmıyor dedi. Bide idrarimda keton pozitif çıktı bisey demedi 😟
Kaç haftalık hamilesin

Ben taktırdım canım. Yavaş açtılar serumu baya. Bir durum olursa söyle dediler çok şükür olmadı. Serumlar bittikten sonra enerjime çok iyi geldi. Ferritinim 4 tü şu an 138 mi ne sınırında yükseğine çıktı çok mutluyum 😁 Sende korkma taktır bir şey olursada alerji iğnesi vuruyorlar sanırım.
Of kaçınılmaz son mecbur takicaklar ozaman 🥲 hamilelikte takıldı demi canım?

Aaa saka gibi bende bugun aldim oradaki kiz tanidik cikti kesinlikle kanz withme al dedi bana oradaki baska calisanda bunu onerdi 5 yasa kadar bile kullanabilirsin dedi kg su cok agir olmazsa dedi en guzeli bunu tavsiye ederim dedi bizde aldik ebebekten
Bence ellerinde hangisi varsa onu övüyorlar 🙈 bana da bugün pierre cardin utopia yı çok övdü satan adam. Ama baktım gerçekten park beşiklerin aralarında anlamlı bir fark yok. Ben de gözümü kapattım ya Allah dedim aldım 🤣

Yaaa daha çok erkenmiş. Peki ne yapman gerekiyor sürekli yat mı dediler. İlacı falan yok muymuş. Hastaneye yatsan daha iyi takip olmaz mıydı
Evet daha çok Küçüğüz 🥺 bide doğum paketi aldım başka doktora da gösteremiyorum. Bi iki gün yatirsa kendileri görse tedbirli olunsa bebek ve benim için daha iyi olacak ben anlamadım 🥺 progestan kullanıyorum 1 aydır. Ona bile devam edip etme demedi yarın gidince sorcam

Selamlar ☺️🌸

Ben alışverişe ilk evlendiğim yıllarda hatta belki nişanlılık zamanında başlamış olabilirim. Aynı durumu evlenirken de yapmıştım, uzun süre kullanılmış denenmiş ve kaliteli olduğundan emin olduğum eksiklerimi çok önceden tamamlamıştım, çok faydasını gördüm. Şimdi bebek için aldıklarımdaki fiyat farkına bakınca inanamıyorum. Trendyol üzerinde bulabildiğim satın almış olduğum ürünleri bir koleksiyonda topluyorum. Linki bu şekilde: https://www.trendyol.com/koleksiyonlar/athenam-k-cfd558c6-1e71-43ac-bce6-047fdfc97d38

Yanı sıra bebek arabası, oto koltuğu ve pusetler için aşağıdaki ürünleri satın aldık. Bunları da bir kasım indirimde sipariş etmiştik.

Oto Koltuğu:

Bebek Arabası:

Puset:

Aparatları:

Tüm bunların yanı sıra, zamanla ağırlaşacağımı da düşünerek ve temmuz başında İkea'ya zam geleceğini de duyduktan sonra bayram tatilinde evde kalarak bebeğimizin odasını düzenlemeye karar verdik. Uzun süre kullanabileceği ve kullanışlı bir şeyler istiyordum. Kiracı olduğumuz için de demonte edilebilir olması önemliydi. PAX serisinin dolap sistemlerinden de çok memnun kalmıştık. Hal böyle olunca dolabımızı Ikea'dan ihtiyacımıza yönelik tasarlayarak satın aldık. Yanı sıra mağazaya gidene değin Hemnes serisinin büyük şifonyeri konusunda çok kararlıydım. Ancak mağazada inceledikten sonra çekmecelerde stoperlerin olmadığını gördük. IDANAS serisinin yine büyük şifonyerini aldık. Şimdilik oda çok içimize sinecek şekilde oldu, Chiconun beşiğini koyduğumuz alana park yatağını yanımızdan ayırdıktan sonra koyacağız. İlk kızımız beşiği denedi bile :)

Umuyorum herkes bu süreci gönlüne göre ve bereketle geçirir. Hepimizin sağlıklı bebişleri, güzel telaşlı hazırlanmaları olsun Eki Görüntüle 3443598
Coook guzel odasi bayildimmmm

😁😁😁😁hahaha guzel ismi ama bencr begendim agzinizi oyle alistirirsiniz bizde 2 isim aziz kivanc olacak
Aziz Kıvançta çok güzel. Aziz ismini oldum olası beğenirim ben. Arkadaşımın oğlunun ismi Aziz Cihan, çok hoşuma gidiyor.
Sabah akşam isim konusunu konuşuyoruz evde, birimizin beğendiğini diğeri beğenmiyor. Bakalım sonunda ne olacak ☺️ Ama en azından Akifte hemfikiriz 😄

Kızlar ilk adımlarım uygulamasında hastane çantası hazırlık eğitimine girdim. Ordaki uzman bebek hemşiresinin önerdiği şeyleri buraya da yazayım bilgi alışverişi olsun 🙃
Sonbaharda doğurcaz biz o yüzden sonbahar için 0.5 ya da 1.0 togg kundak uyku tulumu önerdi. Yastık ve battaniye kullanımı ilk 2 ay yok.
Ev ısısı 23-24 derece olmalı dedi.
Kaşık biberon hastane çantasına konmalı dedi. Olurda emzirilmezse biberonla denenmemeliymiş ilk başlarda.
Daginin emzirme sütyenleri çok güzel dedi.
Kulaktan ölçme ateş ölçerler en doğru sonuçları verenlermiş onu öneriyorum dedi.
Göğüs ucu problemli olanlar içinde en güzel göğüs ucu lansinohunkiymiş.
Hatırladıklarım bunlar :)
Ekrani aldim goruntusunu baya iyi sagol canim benim

X