Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
İyidir inşallah canım evet benim de aynı sürekli kuru incir ve kuru kayısı yiyorum
Yiyorum ya hatta kuru incir bebeğe çok faydalı diye okumuştum, annem bahçesinden kendi incirlerini kurutmuştu sağolsun günde iki tane yanında bir fincan Türk kahvesi ile tüketiyorum ama yok bana mısın demiyor 😒

Bende ilk defa geçen hafta içinde kabız oldum, ölüyorum zannettim :) sonra dedim ki acaba nasıl doğuracağım😂🙈 onun dışında uzun süre oturunca her tarafım batıyor..
Benim hamilelikten önce hiç böyle bir sorunum olmazdı, günce 2-3 kez rahatlıkla yapardım. Ama hamileliğin başından beri çok zorlanıyorum bu durumdan dolayı 😇 çalışıyor musun yani uzun süre oturma anlamında?

Merhaba arkadaşlar, 23 haftalık hamileyim. Ayrıntılı ultrason için istediğim dr dan tam 24.haftama gireceğim gün randevu bulabildim. Sizce geç mi kalmış olurum. Dr un sekreterini erkenden arayıp randevu istemiştim aslında ama bir iki gün kala arayın deyip geri çevirdi şimdi de dr dolu diyor😟

Kızlar reflü yatağı ve göğüs pompası önerileri alabilir miyim?
Göğüs pompası olarak Lansinoh aldım ben. Mochi'den de memnun manuel kullanmak isteyenler. Reflü yatağına henüz ben de karar veremediim. Juno alsam mı diyorum ama bebeğim uzun boylu olduğu için uzun süre kullanamayabiliriz gibi. Başka bir alternatif arıyorum ben de o yüzden.

2. Trimester daha rahat sanki, hazımsızlık ve kabızlık dışında 😏 bende cumartesi detaylı ultrasona gideceğim bakalım hayırlısı inşallah 🤲🏻
Bayadır görmedik bebişi 1 buçuk ay oldu neredeyse
Bende 6 hafta önce gitmiştim kontrole bugün detaylıya gireceğim. Bu havada nasıl başardıysam Grip oluyorum :KK43: çifte stres yaşıyorum resmen.
umarım kontrol güzel geçer güzel haberler alırız

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 23 haftalık hamileyim. Ayrıntılı ultrason için istediğim dr dan tam 24.haftama gireceğim gün randevu bulabildim. Sizce geç mi kalmış olurum. Dr un sekreterini erkenden arayıp randevu istemiştim aslında ama bir iki gün kala arayın deyip geri çevirdi şimdi de dr dolu diyor😟
Gerekirse riskli gebeliklerde 23.haftadan sonra da yapılabiliyor. Riskli kategorisinde olduğum için biliyorum. Perinatolog doktorunuz gerekli görürse 27.haftada tekrar bakalım demişti hatta. O yüzden çok sorun olmaz bence. Gideceğiniz doktor da o haftaya randevu verdiğine göre bakabiliriz diye vermiştir.

Göğüs pompası olarak Lansinoh aldım ben. Mochi'den de memnun manuel kullanmak isteyenler. Reflü yatağına henüz ben de karar veremediim. Juno alsam mı diyorum ama bebeğim uzun boylu olduğu için uzun süre kullanamayabiliriz gibi. Başka bir alternatif arıyorum ben de o yüzden.
doktor mu bebek uzun boylu olacak dedi. İşin sırrı varsa bize de söyle bizimkilerde uzun olsunn 😄😄😄 bebeği büyütmek için ne yesem bilmiyorum 😄

Kızlar reflü yatağı ve göğüs pompası önerileri alabilir miyim?
Göğüs pompası için ben de iki tane arasındayım. biri Lansinoh ikili elektrikli, diğeri de giyilebilir olanlardan. evden çalışıyorum, mümkün olduğunca kendim emzirmek istiyorum ama sezaryen olacağımdan ilk sütüm gelmezse diye almak istiyorum. karar veremedim ben de, tecrübeli olan varsa fikir çok işime yarar. reflü yatağı da uzun zamandır araştırıyorum. yataş juno'da karar kılmıştım ama vazgeçtim şimdi, bebek çok gömülüyor gibi. kararsızlık ve tecrübesizlik zor.

Bende seni merak ediyordum bayafir yazmadin oo geç kaldın sen agirlasmadan işlerinizi yap bence şu ikea sifonyeri alicaktim ama onlarda çok kağıt gibi oluyor çilek mobilyanın romantic serisinden sifonyer aldın 7950 ye 2 temmuzda gelecek hem kurulumda kendileri yapıyor
Merhaba canım, eşim beyin keyfinin gelmesini bekliyorum o yüzden bu kadar geç kaldım :KK70: çilek mobilyaya bende bakayım bir, Ikea da bende bakmıştım bir ara ama çocuk odası dolapları çok sağlam gözükmedi bana oradan vazgeçtim o yüzden :)

Hanımlar bugün detaylı utrason için devlete önden muane oldum tahliller ıcın devlete gidiyorum. haziranın başında özelde kontrolum vardı doktorum 1hafta
önden gittiğini söylemişti adete göre 20yim ama 21 olarak cıkıyomuş ama suyumun gayet iyi olduğunu söyledi üzerinden 3 hafta geçti bugün devlete muane oldum suyumun fazla olduğunu söyledi sorun olur mu dedim yok erken doğum vs. sonra fazla dediysem kafana takma sonrada sınırda dedi istemez kafama takıldı.bu hafta karpuz cok yedim ondan mı oldu acaba🙄

Ya ben şey sormak istiyorum, bende mochi alsam diye düşünmüştüm manuel olanından. Gerekli mi bu pompa olayı ? yani manuel alsam öncelikle sonra sütüm az mı olur çok mu olur ona göre elektrikli alsam ? Bir süre evde durup çocuğa bakacağım emziririm zaten diye düşünüyorum :)

Bende 6 hafta önce gitmiştim kontrole bugün detaylıya gireceğim. Bu havada nasıl başardıysam Grip oluyorum :KK43: çifte stres yaşıyorum resmen.
umarım kontrol güzel geçer güzel haberler alırız
Çok geçmiş olsun, inşallah güzel haberler alalım sende çıkınca yazarsın meraktayım 🥰

Kızlar biz de odamızı aldııık😍 Hatırlarsınız belki kayınvalidemin alacağını söylemiştim o da acele ettirdi biraz, biz de alalım gelmesi zaten 45 günü bulur dedik bu haftasonu aldık💙 Fotoğraflarını ekliyorum🤭

Eklentiler

• 66b1a317-0f3a-4fd9-aa02-aa605e1b90d4.jpeg
    66b1a317-0f3a-4fd9-aa02-aa605e1b90d4.jpeg
    149 KB · Görüntüleme: 105
  • 0c729d1b-fa3d-46f6-b036-a42320b820b0.jpeg
    0c729d1b-fa3d-46f6-b036-a42320b820b0.jpeg
    116,2 KB · Görüntüleme: 109
  • 03b3cd88-a220-4758-b164-d44aad24b9e1.jpeg
    03b3cd88-a220-4758-b164-d44aad24b9e1.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 99
  • d4e65d11-e4cf-4204-88a0-2c954ca98ea9.jpeg
    d4e65d11-e4cf-4204-88a0-2c954ca98ea9.jpeg