Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı. Hem ana kucağı hem de beşik gibi. Otomatik sallanması var falan. Evin içinde ideal olur ama max 6-8 ay kullanacağız bu kadar pahalı birşeye gerek var mı
bence hiç gerek yok çok kullanamicağınız ürünleri tercih etmeyin yatak olarak en kullanışlısı park beşik ☺️

Peki alsak kurulumdan sonra sıkıntı çıkarsa iade alırlar mı acaba. Ben de küçüklüğünden otomatik sallanma özelliğinden tekerlekli olmasından dolayı almak istiyorum. Yatak odasına normal beşik alacağım zaten ama ev içinde bu iyi olur sanki gibi geldi.
Yorumlarda kurulum yapamayıp iade edenleri okudum bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama yine de satıcı iletişim bölümünden sorabilirsiniz. Ben çok beğendim henüz aktif kullanamasam da kedilerimle deneyimledim 😅

Selam güzel anneler :) Bugün 24+4 olduk , detaylım çok güzeldi bebeğim şuan 647 gr olmuş, şeker yüklemesi yaptırmadan önce doktorum açlık ve tokluk kan şekerime baktık sonuçlar iyi geldiği için yaptırmana gerek yok dedi.
Çok şey konuşulmuş bayadır girmiyordum, geçmiş bayramınız kutlu olsun :KK200: herkes odaları yapmaya başlamış bile ben daha kıyafet ve korbel çöp kovası dışında bir şey almadım annem ben alacağım diyor zıbın dı şampuandı vs.
İstanbulda olanlar bebek mobilyaları için nereden baktınız acaba ? Bende Temmuz itibariyle başlarım diye düşünüyorum :)

Kızlar ilk adımlarım uygulamasında hastane çantası hazırlık eğitimine girdim. Ordaki uzman bebek hemşiresinin önerdiği şeyleri buraya da yazayım bilgi alışverişi olsun 🙃
Sonbaharda doğurcaz biz o yüzden sonbahar için 0.5 ya da 1.0 togg kundak uyku tulumu önerdi. Yastık ve battaniye kullanımı ilk 2 ay yok.
Ev ısısı 23-24 derece olmalı dedi.
Kaşık biberon hastane çantasına konmalı dedi. Olurda emzirilmezse biberonla denenmemeliymiş ilk başlarda.
Daginin emzirme sütyenleri çok güzel dedi.
Kulaktan ölçme ateş ölçerler en doğru sonuçları verenlermiş onu öneriyorum dedi.
Göğüs ucu problemli olanlar içinde en güzel göğüs ucu lansinohunkiymiş.
Hatırladıklarım bunlar :)
Bende egitimdeydim aklima gelenleri ekleyim hemen
  • En cok dikkatimi ceken Dalin urunlerini onermiyorum dedi
  • Gogus ucu problemi yasayanlar icin silikon meme ucu Lansinoh / meme ucu cikarici wee baby
  • Sut sagma icin elektrikli iki pompali onerdi
  • Bebeginizde kullanacaginiz tum cilt urunleri icin kendinizde deneme yapin once dedi. Ornegin sampuan ile yuzunuzu yikayin ve kopugun en ufak sekilde gozunuzu yakmadigindan emin olun. Ya da islak mendil ile gozunuzu silin rahatsiz etmediginden ve kokladiginizda yogun kokmadigindan emin olun dedi. Video anlatimi sirasinda sleepy kullandi
  • Bebek cilt bakiminda vazelin yok bebek masaj yagi, nemlendirici kesinlikle olmali
  • gogus ucu kreminizi dogumdan once kullanmaya baslayin kesinlikle dedi

Anlatici Sevda Topal di instagramdan da paylasimlar yapiyormus urunler ve egitimleri hakkinda

Ilk donemler icinde bebek uyurken hep anne kokusu alsin hep ayni odada olmaya calisin dedi, ten temasindan ziyade bebek anne ve anne sutu kokusu alir ( ki sutumuz vanilya ozu kokarmis) dedi.

Ali Ege'de çok güzel bir isim. Aslında ben illa iki isim istemiyorum ama eşim ilk oğlanın iki ismi var bunada haksızlık olmasın diyo. Sanki miras bölüyoruz, niye haksızlık olacaksa 🤣
Gerçekten öyle ama anne babalık müthiş terazi😀 Benim de kızların isimleri tek sadece Ege olsun dedim ama Ali yi de seviyorum aynı şeyleri ben de düşündüm yani😂

Odasına bayıldım çok güzel olmuş ellerinize sağlık 🥰 Sorması ayıp gardrop ne kadara geldi ben de Temmuz başı dolap ve şifonyer almayı düşünüyorum
Merhaba çok teşekkür ediyorum, ben size yaptığım tasarımın direkt linkini ekleyeyim.

+++

Tebrikler! PAX tasarımınızı hayata geçirmeye bir adım daha yaklaştınız.

Tasarımınızı görüntülemek için bağlantıyı kullanın. Tasarım kodunuz web sitemizde veya mağazamızda kullanılabilir.

Tasarım kodu: QMGHQJ

IKEA Storage Planner B078

+++

Sanıyorum dolap 45 bin civarına geldi ancak içindeki düzenleyicileri, montajı ve nakliyesi hariçti. Şunu da o sırada öğrendim belki işinize yarayabilir. Kendinize yahut yakınlarınıza ait herhangi bir vergi numarası olan bir işletme varsa 40 bin lira ve üzerine %4, nakliye ücretsiz ve montaj için de % 20 indirim alabiliyorsunuz. Ikea kurumsal kart çıkartıyorlar. Bize bunu orada satış yapan görevli söyledi, şansımıza birlikte gittiğimiz arkadaşımızın da yıllar önce açtığı çok da aktif olmayan bir şirket ile bunlardan faydalanabildik.

Böylece şifonyer + dolap + düzenleyicileri + montajı ve nakliyesi 56.160 tlye geldi.

Yanı sıra kurumsal olarak satın alım yapınca en geç bir hafta içinde teslim edip, gelip kuruyorlar. Bayram olmasına rağmen 3 gün sonra odası kurulmuştu, bu kadar hızlı olacağını tahmin etmediğimiz için çıtasını boyasını zar zor yetiştirdik :)

Umarım bir fikir olmuştur🥰

Bana özellikle öyle şeyler yememem söylenmişti.

Merhaba 🐿️ Yarın gelirken karnınız tok gelmelisiniz. Gelmeden önce tatlı ve şekerli (meyve suyu, çikolata gibi) gıdalar tüketmeyiniz. Eski ultrason görüntülerinizi (6-12 hafta arası) ve yaptırdıysanız tarama testlerinizi ( İkili, üçlü, dörtlü, NIPT) yanınızda getirmelisiniz. İdrara sıkışık olmamalısınız ve yanınızda sadece bir refakatçi ile gelmenizi rica ediyoruz. İyi günler dileriz. 🙏🏻🌸
Bana da detaylı için aaaaynen böyle bir mesaj göndermişti perinatologun asistanı. Ben de aaynen böyle gittim. 👍🏻

Maşallah çok güzel bende bir çok şeyi aldım internetten malesef doktor evde yatış verdi kanamam olduğu için önceden 1 2kere ebebek gitmiştim iyi ki gitmisim hamilelikte hiç bise bellek olmuyor çünkü her an bişe olabiliyor bizde başladık odayı düzenlemeye şuan duvar kağıdı ve duvar paneli takılıyor dolap kurulu 2temmuzda çilek den sifonyer almıştım o gelcek raf ve süsleri trendyoldan soylemistim evimizin dış cepesi yapılıyor bu hafta bitiminde temizlik yapilcak camlar battı temizlikten snra kiyafetlerini yikamaya bqslicam
Çok geçmiş olsun, bu hassas dönemi sağlıkla atlatın inşallah. Çok ince işler bunlar, sahiden bir sorun çıkmadan, sağlığımıza bir şey olmadan halledebilirsek ne güzel olur..

Merhaba çok teşekkür ediyorum, ben size yaptığım tasarımın direkt linkini ekleyeyim.

+++

Tebrikler! PAX tasarımınızı hayata geçirmeye bir adım daha yaklaştınız.

Tasarımınızı görüntülemek için bağlantıyı kullanın. Tasarım kodunuz web sitemizde veya mağazamızda kullanılabilir.

Tasarım kodu: QMGHQJ

IKEA Storage Planner B078

+++

Sanıyorum dolap 45 bin civarına geldi ancak içindeki düzenleyicileri, montajı ve nakliyesi hariçti. Şunu da o sırada öğrendim belki işinize yarayabilir. Kendinize yahut yakınlarınıza ait herhangi bir vergi numarası olan bir işletme varsa 40 bin lira ve üzerine %4, nakliye ücretsiz ve montaj için de % 20 indirim alabiliyorsunuz. Ikea kurumsal kart çıkartıyorlar. Bize bunu orada satış yapan görevli söyledi, şansımıza birlikte gittiğimiz arkadaşımızın da yıllar önce açtığı çok da aktif olmayan bir şirket ile bunlardan faydalanabildik.

Böylece şifonyer + dolap + düzenleyicileri + montajı ve nakliyesi 56.160 tlye geldi.

Yanı sıra kurumsal olarak satın alım yapınca en geç bir hafta içinde teslim edip, gelip kuruyorlar. Bayram olmasına rağmen 3 gün sonra odası kurulmuştu, bu kadar hızlı olacağını tahmin etmediğimiz için çıtasını boyasını zar zor yetiştirdik :)

Umarım bir fikir olmuştur🥰
evet haklısınız. ben de kardeşimin evi için yaptığım alışverişte kurumsal kart çıkarttım şirketim üzerine, çok güzel inidirim olmuştu. iyi hatırlattınız :KK70: bir de çok ağırlaşmadan gitmek lazım, son aylar çok zor olur Ikea dolaşmak.

Kızlar nasıl geçiyor günleriniz ben cuma günü kontrole gideceğim kaç gram olduk acaba çok merak ediyorum
2. Trimester daha rahat sanki, hazımsızlık ve kabızlık dışında 😏 bende cumartesi detaylı ultrasona gideceğim bakalım hayırlısı inşallah 🤲🏻
Bayadır görmedik bebişi 1 buçuk ay oldu neredeyse

Selam güzel anneler :) Bugün 24+4 olduk , detaylım çok güzeldi bebeğim şuan 647 gr olmuş, şeker yüklemesi yaptırmadan önce doktorum açlık ve tokluk kan şekerime baktık sonuçlar iyi geldiği için yaptırmana gerek yok dedi.
Çok şey konuşulmuş bayadır girmiyordum, geçmiş bayramınız kutlu olsun :KK200: herkes odaları yapmaya başlamış bile ben daha kıyafet ve korbel çöp kovası dışında bir şey almadım annem ben alacağım diyor zıbın dı şampuandı vs.
İstanbulda olanlar bebek mobilyaları için nereden baktınız acaba ? Bende Temmuz itibariyle başlarım diye düşünüyorum :)
Bende seni merak ediyordum bayafir yazmadin oo geç kaldın sen agirlasmadan işlerinizi yap bence şu ikea sifonyeri alicaktim ama onlarda çok kağıt gibi oluyor çilek mobilyanın romantic serisinden sifonyer aldın 7950 ye 2 temmuzda gelecek hem kurulumda kendileri yapıyor

2. Trimester daha rahat sanki, hazımsızlık ve kabızlık dışında 😏 bende cumartesi detaylı ultrasona gideceğim bakalım hayırlısı inşallah 🤲🏻
Bayadır görmedik bebişi 1 buçuk ay oldu neredeyse
Bende ilk defa geçen hafta içinde kabız oldum, ölüyorum zannettim :) sonra dedim ki acaba nasıl doğuracağım😂🙈 onun dışında uzun süre oturunca her tarafım batıyor..

evet haklısınız. ben de kardeşimin evi için yaptığım alışverişte kurumsal kart çıkarttım şirketim üzerine, çok güzel inidirim olmuştu. iyi hatırlattınız :KK70: bir de çok ağırlaşmadan gitmek lazım, son aylar çok zor olur Ikea dolaşmak.
Bende ikea gitmek çok istedim ama gidemedim malesef doktor izin vermiyor yatış hep 😭

X