Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bugün zorla biraz çıktım ama ben hamileliğin başından beri kabızım ve şiddeti giderek artıyor 🥺 zorlamadan asla çıkamıyorum. İlaç desteğine rağmen 4-5 gün çıkamadığım oluyor. Doktorum ilacı ikiye çıkardı o da sanırım sancı yapmaya başladı 🥺. Elimden geldiğince salata falan da yiyorum ama yok çözemedim bir türlü bu sorunu 😞
Kuru erik ya da kayısı yiyeceksin canım. Onu yerken de 2 bardak hafif ılıtılmış su içeceksin. Oda sıcaklığından bir tık ılık olması lazım. Ilık su çok çabuk geçiyormuş bağırsağa. Geçen ramazan ben neredeyse 10gün çıkamamıştım lavman falan da yatırmayı gözüm almadı. Eczacı teyze söylemişti. Bence mutlaka dene. Eğer içerken miden bulanırsa yavaş yavaş iç bir anda içmesen de olur.

Kızlar bayramda şehir dışına/uzak yola çıkacak var mı? Ben çok tereddüt ediyorum ya

Ben 3 hafta önce istanbuldan elazığa uçak yolculuğu yaptım. Doktorum bir sakıncası yok dedi sadece x-ray cihazından geçmemem için rapor yazıp vermişti ama kolay bi hamilelik geçirmeme rağmen uçakta bulantı ve baş dönmesi yaşadım, gerçekten iyi bir deneyim değildi 🤢

Ben 3 hafta önce istanbuldan elazığa uçak yolculuğu yaptım. Doktorum bir sakıncası yok dedi sadece x-ray cihazından geçmemem için rapor yazıp vermişti ama kolay bi hamilelik geçirmeme rağmen uçakta bulantı ve baş dönmesi yaşadım, gerçekten iyi bir deneyim değildi 🤢
Bizim arabayla 7-8 saatlik yol var o yüzden emin olamıyorum bir yandan gideyim diyorum bi yandan gözüm yemiyor

Ayy isim listesi açsak mı diyecektim zaten varmış 🙈🙈 Kimsenin net isim belli değil sanırım 😅 Diğer gruplara dönüp dönüp bakıyorum ne isim koyuyorlar diye 🥰 Bu arada diğer aylara göre en kalabalık grup Ekim anneleri grubu tek tek saydım baktım 😅😍🫶🏻
Ah ah eklerken kişileri neler çektim bı de bana sor 😂😂😂

Günaydın kızlar 🌸

Hamişlik nasıl gidiyor bu süreçte eşinizden destek görüyor musunuz ?
Günaydııın. Her saniye hissediyorum desteğini. Şimdi çamaşırları çıkarıyor :KK200: benim rica etmeme bile gerek kalmıyor ev işlerinde, benden önce o düşünüyor zaten. ayrıca ona sarılmak bile içimdeki tüm sıkıntıların uçup gitmesine yetiyor. günde en az 50 kere ettiğim laf "çok şükür" :dua: :nazar:

Kuşum sezaryen olacağım için 2 hafta önce alacalar bebişimi🤭🤭
Benim de ikinci sezeryan arkadaşım oldu yakın zamanda 3 hafta önce bile alınabilir diyor
Bugün zorla biraz çıktım ama ben hamileliğin başından beri kabızım ve şiddeti giderek artıyor 🥺 zorlamadan asla çıkamıyorum. İlaç desteğine rağmen 4-5 gün çıkamadığım oluyor. Doktorum ilacı ikiye çıkardı o da sanırım sancı yapmaya başladı 🥺. Elimden geldiğince salata falan da yiyorum ama yok çözemedim bir türlü bu sorunu 😞
Mutlaka denemissindir kuru kayısı ve erik. Bir de süt tuketiyorsan onu da gözden geçir süt de kabızlık yapar
Günaydın kızlar 🌸

Günaydın canım 🩵 yani destek derken hangi anlamda ? Ev işi falansa zaten yardım ya da destek değildir yapması gerekir 😀 hamilelik olmasa bile böyle olmalı hayat müşterek sonuçta. Ama psikolojik anlamda nazımı çeker anlamında ise ben şahsen kolay hamileyim ya hiç öyle modum düşük canım şunu çekti gibi şeyler olmuyor ama öyle olsaydım destek olurdu diye düşünüyorum

Günaydın kızlar 🌸

Günaydıııın eşim en büyük destekçim benim sadece uyku problemim var ama eşim evi temizler toplar yemek yapar oruçlu olmasına rağmen kahvaltımı hazırlar işe giderken yanıma alcaklarımı hazırlar en büyük sanşsımdır kendisi 💙

Günaydın kızlar 🌸

Ben bu aralar rahatladım baya. Midem bulantım tiksinmem geçti çok şükür.
Eşim de çok destek oluyor sağolsun. Hamileliğin başından beri daha bir kez evi süpürmedim. Evi temizliyor, oğlanı sabah hazırlayıp okula götürüyor. O olmasa napardim hiç bilmiyorum.

Günaydııın. Her saniye hissediyorum desteğini. Şimdi çamaşırları çıkarıyor :KK200: benim rica etmeme bile gerek kalmıyor ev işlerinde, benden önce o düşünüyor zaten. ayrıca ona sarılmak bile içimdeki tüm sıkıntıların uçup gitmesine yetiyor. günde en az 50 kere ettiğim laf "çok şükür" :dua: :nazar:

Aynı şekilde Allah razı olsun yemek temizlik çamaşır bulasik hicbirseye elimi sürdürmuyor. Ütü yapmayı beceremiyor bende gerçi çok beceremiuorum 🤣 ütü yu zorla yapıyorum oturuyorum bak yorulmuyorum diye ikna ede ede. Çok şükür varlığına 🥰💜 is yerinde öğle yemeği yemiyorum yağı mideme dokunuyor meyveden cereze kahvaltı öğle yemeği beslenmemi de hazırlıyor her gün 🙏💜

Cinsiyet tahmini alıyım hanımlar😅

Eklentiler

• 1000071986.jpg
    1000071986.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 30
Günaydın kızlar 🌸

15. Haftaya girdim. Eski zor dönemlerim baya azaldı hamd olsun. Eşim elinden geleni yapıyor. Ama ona söylemem lazım şunu bunu yapar mısın diye? Evde çok olamıyor olduğu zaman da yardımcıdır çok sağolsun

Günaydın kızlar 🌸

Canım valla ben iş anlamında eşimden çok destek görüyorum. Ama psikolojik olarak eşim çok inişli çıkışlı. Yani sağolsun çok destek oluyor diyemiyorum maalesef. Şimdi düşündüm ve bu duruma üzüldüm hatta. Yani aslında aşersem falan onu da alır hemen o konuda da sıkıntı yok. Ama mesela şu an onun sakin olması lazım anlayışlı olması lazım ama öyle değil maalesef.

X