Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bencede bebek hareket edince daha çok kasılma oluyor. Dün gece bebiş sürekli hareket etti ya bian bile durmadı. Sürekli sancım gelip durdu. Dedim doğuruyorum heralde. Ben artık çok yoruldum bu sancılardan😢
Ağlamak istiyorum bazen aynı sen gibiyim isyan etmiyorum ama sancılı geçmesi çok yoruyor Allah sağlıkla biran evvel kucağımiza aldirsin. Bugün kontrolüm var bakalım ne diyecek

Merhaba arkadaşlar, merak edenlerden Allah razı olsun. ssver ssver @Oyku22 Perlitik Perlitik 35+6 da doğum yaptım ben, iki gün evvel. Tansiyon yükselmesi ve idrarda protein sorunum vardı. 24 saatlik idrar takibimde riskli değerlerin ortaya çıkması nedeniyle yani gebelik zehirlenmesi riski sebebiyle ciğer geliştirici iğneleri olduktan sonra sezaryene alındım.

Ben giderek düzeliyorum şükür, ancak bebiş hala küvözde. Solunum sıkıntısı çekmiş, ertesi gün desteksiz solumaya başlamıştı Çok şükür ki. Gebelik diyabetimden ötürü kan şekerini regüle etmede zorlanıyormuş. Kan şekeri düşüyormuş sanırım. Yani drlar ona bağladı, ki şeker değerlerim kontrol altındaydı yine de kendimi suçluyorum ben mi bir şey yaptım diye. 2600 doğdu yavrum, ufacık bir şey. Taburculuğa ilişkin de net tarih verilmiyor. Yüreğim ağzımda günlerim zehir oldu. Hepinizden dua bekliyoruz.

Sütüm geldi ilk günden, tabii az miktarda ama git gide artıyor inşallah. lansinoh makinem vardı ama hastanedeki tipi kullanıyorum şimdilik pratik geldi. Sezaryen ağrım çok yok, beklediğimden kolay gerçekleşti doğum da. Epidural spinal kombine aldım sıfır baş ve bel ağrısı, 10 dk da falan doğurdum yani.
Hastaneye giderken her ihtimali düşünüp her şeyi fazla fazla alın derim. Kıyafetler, kremler, ilaçlar bolca yanınızda olsun. Depend çok kullanışlı, 2 paket bile alınabilir. Ben pijama kullanmadım, gecelik ile çok rahat ettim.

Psikolojim hiç yerinde değil duygularımı kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Foruma çok uğramıyorum, Allah hepinize kolaylık versin, sağlıklı sıhhatli içinize sinen şekilde süreciniz devam etsin inşallah. Minik meleklerimize bolca sağlık diliyorum 🙏🧿
Gözünüz aydın olsun 💐 en kısa zamanda bebişte evine kavuşacak inşallah 🙏🏻 Doğumunuzda güzel geçmiş ne güzel 🧿
Bana yardım edinn🥹❤️ Kapı için şöyle bir şey hazırladım da annem alttaki yıldızların fazla olduğunu düşünüyor. Kardeşim ise kalsın dedi. Çok kararsız kaldım. Sizce iple sallanan yıldızları sökmeli miyim?
Eki Görüntüle 3478444
Kızlar sökme demiş zaten de bir de ben diyeyim. Çok çok güzel olmuş 🌸🌸🤗
Kızlar bugün bir arkadaşımla yaşadığım diyaloga cok guldum.
"Kızımın adını "ilay" koyacağım." dedim kendisine.
"Ayy ilayda cok eski bir isim degil mi??" dedi.
"Ilayda degil, ilay." dedim.
"E neden Ilayda'nin yarısını koyuyorsun." dedi bana 😂😂
kötü mu geliyor bu isim kulaga ya 🙈😂
Yok canım olur mu, çok güzel isim 💕 kuzenimde 7 ay önce defne ilay koymuştu

Selam kızlar,
Yaşadığım durumu paylaşmak istiyorum.
Pazartesi gününden itibaren el ayak şişmesi yaşıyordum fakat tansiyon yoktu. Çarşamba günü idrarda protein çıktı fakat aynı anda idrar yolu enfeksiyonu da yaşadığım için ve tansiyonum da olmadığı için protein kacaginin idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklanabilecrgini söyledi. Tek Başına bir emare olmuyormuş. Bu arada kan değerlerinde de çıkmayınca tabiki tek idrarda gözüküyor öyle söyledi. Perşembeden beri aktif antibiyotik kullanımı yapıyorum ve idrar yolu enfeksiyonunu bitirmeyi amaçlıyoruz. Bu gün de akşam kontrolde idrar verip protein durumuna tekrar bakılacak. Tabi ben bir stres yapmışım 2 gündür... Bu akşam 8 gibi artık akla kara ortaya çıkacak. Dualarınıza talibim 😞
Dualarımız seninle.. güzel haberlerini bekliyoruz 💙
Ağlamak istiyorum bazen aynı sen gibiyim isyan etmiyorum ama sancılı geçmesi çok yoruyor Allah sağlıkla biran evvel kucağımiza aldirsin. Bugün kontrolüm var bakalım ne diyecek
Güzel haberler al inşallah 🙏🏻

Benimde dün 35+1 de kontrolüm vardı. Bebiş 37+5 uyumlu çıktı, 49 cm 3120 gr olmuş. 2,5 hafta önden gidiyor 🧿

Doktorum hep önden gitmesi iyi iyi derken dün artık biraz yavaşlasa iyi olur dedi 😂😂

Az yersem az mı kilo alır , biraz az mı yiyeyim dedim. Bu genetik dedi, sen ye gitsin dedi 🤣

2 hafta sonra 37+1 de kontrole gideceğim. 38. Haftada da çatı muayenesi, bebeğin kilosuna göre normal mi sezeryan mı karar veririz dedi.

Kuzum yapısal sanırım göbeğin daha büyük sne zayıfsın ya iyice Aşağıda duruyor aynen ondan sanırım korkmuşlardır kız ha doğurdu doğuracak gibi 🥰🥰benim de göğüs ve orta kısmı aynı sen gibi zaten bebek asagıdaydı doktor da dedi ama göbeğim küçük iç karnım genişmiş anlaşılmıyor o yüzden vücut şekli ile ilgili sanırım.
aslında bebek neredeyse 1 aydrdoğum kanalına inmiş ama zaten göbeğim hiç yukarıda olmadı 😅 dediğin gibi yapısal olabilir

Benim 34+1 kontrolümde bebiş 2300 olmuş. Karın çevresi hala 1 hafta geri ama en azından fark açılmamış. Doktor protein ağırlıklı beslenmeye devam dedi. Sizlerin 34te kilosu kaçtı kızlar
doktor 4 kilo mu doğurmanı istiyor anlamadım. Belki başı falan ileride diye kilosu normak çıkmıştır ama karın çevresi de 1 hafta geride olsa ne olacak sanki🥲 Bazı doktorlar korkutmayı seviyor

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar , biliyorsunuz ki yarın mevlid kandili ve ben hamile kalmayı çok istiyorum rica etsem ettiğiniz duaların içinde bana da yer verir misiniz ? özellikle hamilelerrr... 😍 nolurrrrrrrrrrr çok ihtiyacım var dualarinizaaaa🥺 şimdiden herkese çok teşekkür ederim , hepimizin kandili mübarek olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin 💗
Allah gönlüne göre versin inşallah en kısa sürede sevinçli haberi almayı nasip etsin, yüzünü güldürsün 🙏☺️

Simdi sen kac oldun dolu dolu canim yaa benimki bugun cok baski yapiyor mideme ve yemek boruma uyuyamiyorum yedikelrim hep agzimda gavisgon aldim kar etmiyorda
Abla inan benim sat çok karışık. Doktora göre 36ya geldik çok şükür. Mide sorunlarım azaldı ama ayaklarımın hâlini atmıştım🥲 hiç kan gitmiyor ve düşük karın bu kadar büyük de olunca aşırı sırt ağrısı yaptı

Eklentiler

• IMG_2913.jpeg
    IMG_2913.jpeg
    50,7 KB · Görüntüleme: 67
Bencede bebek hareket edince daha çok kasılma oluyor. Dün gece bebiş sürekli hareket etti ya bian bile durmadı. Sürekli sancım gelip durdu. Dedim doğuruyorum heralde. Ben artık çok yoruldum bu sancılardan😢
Aynen öyle inan bazen saatlerce durmuyor diye bedenen o kadar rahatsız hissediyorum ki 🥲 yine de iyi olsunlar da istedikleri kadar oynasın kuzular🥹❤️ 4.ayın başından beri sancılarım var ne kadar yoruldum sen tahmin et😅 rutin oldu artık

Gözünüz aydın olsun 💐 en kısa zamanda bebişte evine kavuşacak inşallah 🙏🏻 Doğumunuzda güzel geçmiş ne güzel 🧿

Kızlar sökme demiş zaten de bir de ben diyeyim. Çok çok güzel olmuş 🌸🌸🤗

Yok canım olur mu, çok güzel isim 💕 kuzenimde 7 ay önce defne ilay koymuştu

Dualarımız seninle.. güzel haberlerini bekliyoruz 💙

Güzel haberler al inşallah 🙏🏻
çok teşekkür ederim ben de öyle bıraktım🥹❤️ isim netleşirse ismini de hazırlarım kapı süsü de biter

Ya şöyle heralde karın çevresi geri ama kafa önde falan, femur boyu tam günüyle uyumlu. Heralde hepsinin toplamıyla yapıldığı için kilo öyle çıkıyor. Ama karın çevresi gelişim ve beslenmeyle ilgili en önemli belirti olduğu için yine de stres olunuyor biraz
Benim de öyle ama karın çevresi bir kontrolde geride çıkınca doktora sordum, azarımı yedim😅 Doktorun abartıyor bence hiç endişelenme❤️

X