Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim de böyle bir riskimiz vardı, perinatolog ile görüştüğümüzde çoğu bebeğin sonradan toparladığını ve üzülmememiz gerektiğini söylemişti. (Kendisi pozitiften çok gerçekçi biri) Bir şekilde toparlayacak bebikto inşallah, merak etme

Ya oksaparın üzerinden en az 12 saat geçmeyince epidural yapılamıyormuş. Benim doğumum da planlı doğum olmayacağı için doktor 36da kesmek istedi. Bilmiyorum yani epidural için riske değer mi. Aslında bilinen bir pıhtı sorunum da yok, önlem için kullanıyordum baştan beri.

2 haftalık fark açılmasın inşallah bebiş güzel sağlıklı kilolar alsın mutlaka öneri de bulunan olmuştur muz, peynir, kuruyemiş, birde bu ara tahin pekmez tüketiyorum..tereyağı da kilo olarak fayda sağlıyor demişlerdi böyle rahat gibi konuşuyorum ama bu durum beni de geriyor sürekli bişeyler yemem gerek diye zorluyorum kendimi sonra da midem bulanıyor doktor kilo ölçümü yaparken baya kalp atışım hızlanıyor büyümüş mü diye bebeklere sağlıkla kavuşalım hepimiz

Bilinen bir problem yoksa kafana takma bence gereksiz ilaç da iyi bir şey değil hepsinin yan etkisi var neticede. benim dr hiç kesmicez dedi. Hatta doğumdan sonra da full devam dedi. Ama acaba sezaryen günü o güne has kes kullanmadan mı gel der bilemedim. Bir sorayım en iyisi aklımda olsun.

Bu gün 32 olduk. Doktor kafasını 34+4 ölçtü sonra dur dedi 33 ölçtü. Anlık oldu her şey. Ama hemşire rapora 34+4 yazmış. Yani yanlışının farkında olmasa ya da ben duymasam kafası 2 hafta ilerde üzülcem belki de.. Yani ölçümler tabii ki önemli ama doğruluk payı konusunda %100 olmadığı hep aklınızın bir köşesinde dursun kızlar. Kanda plt (trombosit) değeri düştüğü için hematolojiye yönlendirdi. Aranızda var mı hiç hematolojiye giden?

Ben sezaryen olacağım için keseceğimiz gün belirli olacak. 36'dan sonra hiçbir sıkıntı olmaz zaten kesmek diye düşünüyorum Bir risk olarak görme o yüzden Bende düşük oranlı pıhtı sorunu da var.

Kanama alanı oluştuğunda doktorumun söylediklerini kenara koyup kendim biiir sürü şey okudum araştırdım. Başka dillerde makalelere koştum Sonra bunu bırakmam gerektiğine karar verdim. Bıraktım ve süreci tamamen sakince geçirdim. Bu süreci atlattıktan sonra da ultrason kağıdı dahil hiçbir şeyi kurcalamamak, yalnızca doktorumun söyleyeceklerine odaklanmak için kendime söz verdim. Gelişim sorunu var mı bu hafta hocam diyorum, yok diyor doktor. Ölçümleri hemşireye yazdırıyor. Ok diyorum.
Şimdi ölçümlerden bahsediyorsunuz ya ben hiçbirini bilmiyorum o yüzden
Kalkıp bi hc dg fk tp işte isimleri her neyse bakasım geliyor ama yooo yapmiiiiciğim hayır

Canim dedi ondesin dedi 1 hafta dedi kg olarak aynilarini bana dedi ama ben sezeryan kusum 38+0 dogacak senin 40.a kadar yolun varya 4 lere gelirse ondan demistir korkma bence tedbir amacli herseyi diyorlar suyun fazlami?
Su ile ilgili bişey demedi
Ekmek, tatlı, meyveyi azalt dedi o kadar
Ben de sezaryen düşünüyorum, çarşamba günü yeniden gideceğiz
O zaman söylerim sezaryen istiyorum diye
Bakalım ne olacak, sağlıkla kucağımıza alalım da

Umarım dua eder misiniz bizim içinbebeğim sağlıkla doğsun

Bana da 35+4 te 49 cm dedi. İlk aklıma gelen ay küçük gelicek galiba demek oldu çok almadım ama hastane çıkışı alındı yani merakla bekliyorum sonucu ne olucak

Maşallah diyeyim :) Böyle giderse küçük gelebilir gerçekten. Kızım 54 cm doğmuştu, önceden hazırlattığım süslü takım vs. 1 hafta ancak giydirebildim o da zorla. 16 günlük mevlüt okuttuk, o tulumunda bacakları kıvrıldı yavrumun foto çekip değiştirdik üzerini

Amin amin bizim bo ve kilo için tolere edilir durumda 1 hafta küçük. Karın çevresinde fark giderek açıldı ilk defa duyduğum için afalladım. Bir süredir üzüntüden Beslenmeme dikkat etmiyorum açıkçası dikkat etmeye çalışacağım umarım faydası olur

Destek olduğunuz için çok teşekkür ederim sağlıkla kucağınıza alın inşallah
Hepimiz grupta olan herkes sağlıkla kucağına alsın bebeğini

Canım diğer yaptıkların gibi düşün o da yardımcı unsur birde alaturka tuvalet kullanmak

Ben de bunu aldım canım. Hastaneye giderken götürmek için 3 tane de ebebek aziz bebe den yenidoğan aldım ama 50 cm yazıyor. Bebek 33+2 de 47 cm di. Galiba o yenidoğanlar hiç giymeden elimde kalacak
Ay sorma benimde, çantaya 3 aylık koyucam digerlerini cikartip 32+2 de 47 cm, kızımın babası saolsun. Dogar doğmaz manken olcak bu gidisle

Kizlar yatisim yapildi gozetim altinda kalacagim ayaklarim cok sisti gobegimin alt kismindada sislik var tansiyonum dengesiz bebekler iyi cok sukur idrardada poretin kacagi cikmadi ama yinede bu gece burda kalmalisin dediler bakalim en hayirli sekilde kavusalim insallah

Çok geçmiş olsun, Allah sağlıkla kavuşmayı nasip eylesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…