Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Eğer sen yorulduysan o da yorgundur. Daha Yeni uzanmissin biraz zaman ver bebeğe karnını bol bol okşa konuş baktın hâlâ aynı bekleme git bence, bizi de habersiz bırakma canım
Tecrübeli olmak böyle bir şey demek ki, gerçekten dediğin gibi oldu. Biraz daha dinlendim, biraz da dürttüm 😅😅😅 şükür tepki verdi de rahatladım ❣️

Canım karın çevresinin ölçümü az çıkınca kiloda az çıkıyor diye biliyorum. Yani ölçümlere göre belirliyor makine kiloyu diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Baş çevreside geri ama karın çevresi kadar değil
Baş çevresi, femur boyu ve karın çevresi birlikte hesaba katılarak kilo ortaya çıkıyor. Formülü biraz karışık ama en çok boy etki ediyor bildiğim.

Canım karın çevresinin ölçümü az çıkınca kiloda az çıkıyor diye biliyorum. Yani ölçümlere göre belirliyor makine kiloyu diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Baş çevreside geri ama karın çevresi kadar değil
Benim bebeğiminde karın çevresi 2 hafta geri, baş çevresi 1 hafta falan. Kilosu haftasına göre normal dediler. Şu an kaç bilmiyorum da 32.haftada 1730 gr ölçülmüştü. Giderek kilosu da geri düşmeye başlayacak belki

Ya kızlar ben doğuma girdiğimde yazdıklarınızı tek tek okudum dün gece o kadar duygulandım ki resmen gözleri. Dolu dolu okudum çoğu gözümden kaçmış. İyi ki varsınız sizin dualarınız sayesinde böyle güzel sonuçlar aldığıma inanıyorum 🙏🏼🥰 Bir kaç soru görmüştüm onlara da cevap vereyim; Evet hastane çantam hazırdı çünkü 2 hafta öncesinde doğumum başlamıştı ve durdurmuşlardı ondan sonra hemen hastane çantamı hazır etmiştim 😁😁 Evet çocuk Aslan burcu oldu hahahah hiç aklımda yoktu. İstemeden eşimle manifestlemişiz sanırım ☺️Ben başak mı terazi mi olacak acaba diye bekliyordum kısmet böyleymiş 😅 6. Gün yoğun bakıma yattık sarılıktan 19.5 çıktı değeri fototerapi gördü 24 saat Barloş. Ben o sırada tabi üzüntüden sütüm çok azaldı. Şimdi anne sütü mama takviyesi olarak devam ediyoruz. Üzüntü stres sütü gerçekten çok etkiliyormuş bilginiz olsun kızlar ama olsun buna da razıyım 🥰🥰 Anne sütü önemli ama beslenip büyümesi daha da önemli benim için ❣️

Bizimkinin son zamanlarda kafası iki hafta önde karın çevresi bı hafta önde, boyu bı hafta geri .Son duruma göre kilosu toplamda bı hafta önde oluyormuş.Bir sorun olduğunu da söylemedi doktor nedense çok önemsemiyor bu ölçümleri yada ciddi bi sorun görmüyor.Ben de öyle düşünüyorum hesap yapmıyorum çok bakmıyorum bile hatta.Sadece suyuma ve rahim uzunluğu muydu neydi ona önem veriyor su sıra.Bide bebek hareketinde azalma ve dinlenince geçmeyen sancı kasılma vs olursa gel diyo.Benim daha fazla oluyor kasılma ağrı neyse artık ama geçtiği için hiç haber vermedm doktora gttgmde söyledim sadece.Ama cidden su 32 den sonra her şeyde çok daha fazla zorlanmaya başladım mide kısmım yukarı çıktı büyüdü o da bebek vurdukça acıtıyor nefes almakta zorlanıyorum her vurduğunda ağrıyor diyeblrm

Ya kızlar ben doğuma girdiğimde yazdıklarınızı tek tek okudum dün gece o kadar duygulandım ki resmen gözleri. Dolu dolu okudum çoğu gözümden kaçmış. İyi ki varsınız sizin dualarınız sayesinde böyle güzel sonuçlar aldığıma inanıyorum 🙏🏼🥰 Bir kaç soru görmüştüm onlara da cevap vereyim; Evet hastane çantam hazırdı çünkü 2 hafta öncesinde doğumum başlamıştı ve durdurmuşlardı ondan sonra hemen hastane çantamı hazır etmiştim 😁😁 Evet çocuk Aslan burcu oldu hahahah hiç aklımda yoktu. İstemeden eşimle manifestlemişiz sanırım ☺️Ben başak mı terazi mi olacak acaba diye bekliyordum kısmet böyleymiş 😅 6. Gün yoğun bakıma yattık sarılıktan 19.5 çıktı değeri fototerapi gördü 24 saat Barloş. Ben o sırada tabi üzüntüden sütüm çok azaldı. Şimdi anne sütü mama takviyesi olarak devam ediyoruz. Üzüntü stres sütü gerçekten çok etkiliyormuş bilginiz olsun kızlar ama olsun buna da razıyım 🥰🥰 Anne sütü önemli ama beslenip büyümesi daha da önemli benim için ❣️
Ay bir de evet magnetlerde Eylül yazıyordu siz siz olun hediyelik şeylere ay tarih falan yazdırmayın hahahha 😂😂 Hediye ettiğimiz insanların yüzünde kocaman bir gülümsemeye sebep oldu, olsun yakınları bilecek zaten Ağustosta doğduğunu 🤗🤗

Kızlar merhaba benim 21. Haftadan beri ara ara sütüm geliyordu son 1 haftadır da sık sık geliyor hiç ellemiyorum göğsümü uyarmıyorum acaba sezaryenden sonra da hemen gelir mi yoksa mama götürmeli miyim hastaneye bilemedim ne yapacağımı ne dersiniz

Kizlar yatisim yapildi gozetim altinda kalacagim ayaklarim cok sisti gobegimin alt kismindada sislik var tansiyonum dengesiz bebekler iyi cok sukur idrardada poretin kacagi cikmadi ama yinede bu gece burda kalmalisin dediler bakalim en hayirli sekilde kavusalim insallah
Canım geçmiş olsun, her şey çok güzel ve yolunda gidecek 🙏🏻🙏🏻

Kızlar merhaba benim 21. Haftadan beri ara ara sütüm geliyordu son 1 haftadır da sık sık geliyor hiç ellemiyorum göğsümü uyarmıyorum acaba sezaryenden sonra da hemen gelir mi yoksa mama götürmeli miyim hastaneye bilemedim ne yapacağımı ne dersiniz
Gelir merak etme☺️ mama gerekirse hastanede veriyorlar diye biliyorum zaten. Şimdiden alıp kendini ona şartlama hiç

Gelir mi gelmez mi diye sakın düşünme, bunu çekme ztn geliyormuşta. Bebeğime yetecegim de, mama gerekirse hemşireler ztn az az veriyor sarılık olmasın diye ama bunu düşünme.

Sağlık ocağı ısrarla arayıp kan tahlili yapalım dediği için bu sabah gittim. Sağlık ocağı tahlillerine hiç güvenmediğim için gidesim yoktu ama hemşiremiz çok tatlı kıramadım. 😅 İkiz bebikler gördüm kız-erkek. 2 aylıklardı, verem aşısı yapmaya gelmişlerdi çook tatlılardı miniciklerdi kızlar 🥹 Minicik görünce çok korkuyorum güzel bakabilecek miyim, doğruları yapabilecek miyim hep diye 🙈 Zaman daraldıkça böyle endişelerim çoğalıyor.

Sağlık ocağı ısrarla arayıp kan tahlili yapalım dediği için bu sabah gittim. Sağlık ocağı tahlillerine hiç güvenmediğim için gidesim yoktu ama hemşiremiz çok tatlı kıramadım. 😅 İkiz bebikler gördüm kız-erkek. 2 aylıklardı, verem aşısı yapmaya gelmişlerdi çook tatlılardı miniciklerdi kızlar 🥹 Minicik görünce çok korkuyorum güzel bakabilecek miyim, doğruları yapabilecek miyim hep diye 🙈 Zaman daraldıkça böyle endişelerim çoğalıyor.
Vaktiyle doğanlar tosun gibi valla, benim ikisi bi bebek kadar🙈 boyları güzel ordan kurtarıyorlar🥹

X