Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar iyi akşamlar, mevsim geçişlerinden nasibimi aldım bende. Grip oldum hala işte çalışıyorum izin de almak istemiyorum. Nasıl geçirebilirim bu dönemi, masum ilaç var mı alıp kullansam
Masum ilaçlar belli ama doğumun yaklaştı ise doktoruna sorup birşeyler alman iyi olur. Enfeksiyon varsa baktır gecikmeden

Cinsel ilişki şu aylarda riskli diye biliyorum canım bilemedim dr a sor bence. Benim hormonlar 2. Trimesterda özellikle tavandi. Gebeligimi ogrendigimden beri maalesef risk gördü eşim sarılıp uyumaktan başka bir aktivite olmadı ilk aylarimda dr izin vermedi.

İnşallah kilo almıştır bebişin dualarım sizinle bende pazartesi salı üst üste gideceğim inşallah bende hayırlı haberler alırım moralimi bozmamaya çalışıyorum cok yoruldum taşınınca hep ayaktaydım yemedim doğru düzgün bunlar oldu maalesef simdi dikkat ediyorum belki düzelir umudum o yönde ciğer gelistirici benim doktorum demedi ama ben soracağım

Diğer iki çocuğumda son güne kadar devam edin demişti doktorum, normal doğum için iyi diye. Çekiniyorsa bilemedim maksat burada zevk almak değil aslında sürece yardımcı olmak. Doktorunuz izin veriyorsa ya da sorun gerekli mi diye ona göre bakarsınız duruma

Ya sen ne güzel bir annesin heyecanla bekliyorum bebeklerini almanı. Sağlıkla büyüsünler çok şanslılar sen gibi tatlı, pozitif bir anneleri var.

Eğer sen yorulduysan o da yorgundur. Daha Yeni uzanmissin biraz zaman ver bebeğe karnını bol bol okşa konuş baktın hâlâ aynı bekleme git bence, bizi de habersiz bırakma canım

Anlıyorum, ben o şekilde belirgin bir fark hissetmedim ama dediğin gibi olabilir. Şimdi muayenen yarın yani öyle mi? Son haftalarda ölçüm hataları da olabiliyor diyorlar. Benim baştan beri önde olup ilk kez geriye düşmesi acaba dedirtti. İnşallah minnoşun kilo almıştır, annesinin de içi rahatlar
ama kızlar 35. Haftada 2500 doğacağına, 37. Haftada 2400 doğması örneğin daha iyi diye biliyorum. Yani haftanın tamamlanması daha mühim. Tabii durumun geriye gitmemesi ve erken alınmaması en büyük temennimiz ama. Hakkımızda hayırlısı, bir şeyler öğrenen yazsın ne olur
Benim bildiğim kıpırtı da yeterli, bir de günü gününü tutmaz ya da bir saat sonra çok hareketlenecek de olabilir. Derin nefesler almak da işe yarıyor. İstersen 1 saat daha iyice dinlen, öyle tekrar ölç kendini. Çok işkillenirsen iyice strese girmektense bir ultrason yahut nst iyi olur diye düşünüyorum. Ama daha bugün bakmadı mı doktor muayenede? Hemen gün içinde sıkıntı olmaz inşallah ya. Yine de içgüdülerine güven. Valla gerekirse 3 günde bir gidelim muayene olalım kafasındayım ben.
Yaaa ne tatlıı, yerim onların minik bedenlerini de kilolarını da maşallah

Benimde çentik var dr um 34 te kesecez ecopirin 150 yi dedi. Oksapara devam edecez. Bende korkuyorum
Benim doktorum 36 da oksaparı 37 de aspirini keseriz dedi. Hiç kesmesek nolur diyesim var, bir sonraki görüşmede bir şansımı denicem bakalım

Benim doktorum 36 da oksaparı 37 de aspirini keseriz dedi. Hiç kesmesek nolur diyesim var, bir sonraki görüşmede bir şansımı denicem bakalım

Bende normalde her hafta gidiyorum dr uma. Bu hafta izinli 33 de gittim. Simdi de 34 de gitmem gerekirken 34+2 de gideceğim. 34 de bırak dedi ama 34+2 ye kadar birakmayip gidince soracağım tekrardan

Bu konu benim de her hamileliğim de yaşadığım sıkıntıdır.. büyük oğlum da 28den itibaren az az da olsa gerileme başladı, başka sıkıntı olmadığı için takip ettik sadece 38. Haftada 36 ya uyumlu 2800 doğdu çok şükür hiç bir problem yaşamadık, 2. Hamileliğimde de yine aynı senaryo bebek haftasından zayıf dedi doktorum, kan akımında filan hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen.. doktorumun yorumu muhtemelen bu durumun genetikle alakalı olduğuydu ama oğlum bize güzel bir sürpriz yaparak 39 da 3200 doğdu şimdi de kızım olması gerekenden zayıf gidiyor 35+3 deyim her hafta kontrolle takip edicez, önemli olan aradaki farkın en azından açılmaması
Çok uzun olmuş

Umarım çok güzel haberler alacaksın. Kilo almış olcak bebeğin Bizimkiler başabaş gidiyordu diye hatırlıyorum. Ciğer geliştirici ol erken doğma ihtimali versa

Kızlar ebebekte depend de 3 al 2 öde var. Ben 1 paket almıştım ama doğum yapmış arkadaşımız 5 paket bitirdim yazmış. Herkeste aynı mı kıdemli annelerimiz sizce almalı miyiz daha fazla

Ayayayay bunları okurken bile içimiz eriyor, görünce neler olacak hiç bilemiyoruum
Öpüyoruz bebikleri, teez zamanda tontiklensinler iyiice

Doktoruma iliski haric sordugumda baslayabilirsin artik demisti. Esim o konuda cok isteksiz ve öyle sey mi olur tehlikelidir diyor. İsrar edince sinirlerim bozulmaya basladi artik sanki istenmiyormusum gibi hissetmeye basladim

Bana doktorum hic yasak koymadi ama biz korktugumuz icin yine de yapmadik dogumu kolaylastiriyor deniyor korunmasiz iliski ama eşim yine istemiyor tehlikelidir vs diyor

söylediğiniz şeye ilk haftalarda bakıyorlar diye biliyorum. Bizim bebeklerimiz şimdiye kadar haftasıyla uyumlu gitti

kan akışında direnç varsa bu önerileri yapıyorlarmış. Direnç görmediler demek ki sizde. Perinatolog mu takip ediyor sizi

Selam kızlaar, kan sulandırıcılar ile ilgili bayağı konuşulmuş. O yüzden kendi deneyimimi paylaşmak istedim sizinle. Ben hem oksapar hem de coraspin kullanıyordum. Kanama alanlarım oluştuğunda doktorumuz coraspinin de bu alanları tetiklediğini ama temelli bırakma riskini almamamız gerektiğini söylemişti. Kanama alanı düşük riski oluşturuyordu ama coraspini temelli bırakırsak bu defa minicik bir kılcal damar yüzünden bebeğin beslenemeyebileceğini anlattı ve yalnızca kanama alanlarının boyut olarak çok büyük olduğu dönemlerde bir kez 3 gün, bir kez de 1 hafta olacak şekilde coraspini kestik. Oksapara devam ettik ama. Kanama alanlarından sonra plasentamızda minik kanamalar kaldı ve bu kanamalar plasentayı olduğundan daha kalın hâle getirmeye başladı. Coraspin yine bu kalınlaşmayı tetikliyordu kanamalardan dolayı. Bu durum da 34. haftadan itibaren gelişim riski ihtimalini oluşturdu. Ona rağmen 31+3'e kadar dayandık ve plasentadaki kanama kaynaklı kalınlık artışıyla tam 32'yi beklemeden coraspini kestik. O zamandan beri yalnızca oksapar kullanıyorum.
36+3 olduk. Çok şükür gelişim problemi olmadı şimdiye kadar. Coraspin oksapardan daha etkili evet. Ama 32'den itibaren oksaparla devam etmek de gayet güvenli. Oksapar'ı da doğumdan 3 gün önce keseceğimizi söyledi doktor. (Doğum 38-39 arasında)

Son düzenleme:
Mesajınız bana umut oldu. Umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız kızınızı
Benim bebeğimde hafta ilerledikçe fark açılıyor 28. Haftaya kadar uyumlu gidiyordu. Şu an yaklaşık 2 haftalık fark var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…