Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar merhaba, kontrolden çıktık. 35+6’dayız. Bebeğin sıvısı azalmaya başlamış, doktorum Eylül 17 için tarih verdi ancak 17’sine kadar tutmaya çalışacağız diye de bir dip not geçti :) nst’ye girdim, bebiş iyi şükür dedi. Hateketlerini kontrol edeğim, haftaya bir daha kontrole gideceğiz
Sagliklar sıhhatle gelsin inşallah. Bol bol dinlen havuc suyu tüket sabreder inşallah kuzucuk

Bana doktorum 34 ten sonra her hafta nst ve kontrol dedi. Ben tatildeydim gitmedim. 35. Haftada başladık her cumartesi olucak şekilde randevu ayarlıyoruz 36+1 deyim şuan. Nstde se bir tuhaflık görürse ztn seni muayene eder merak etme bence
Teşekkür ederim cevabın için bende her hafta gel diyeceğini düşünmüştüm ama şaşırdım öyle diyince. Çatı muayenesi de yapalım demedi. Her doktora göre değişiyor heralde kontroller

Kızlar değişik bir soru 😃 sizde de bebekle ilgili her türlü eşya alışverişini sadece siz mi yapıyorsunuz? Yani internetten ne bileyim beşiktir, oyun matıdır, kıyafet vs vs siparişleri siz mi hep veriyorsunuz yoksa eşiniz de işin içinde mi?
Bizde bu hep benim üstümde de acaba normal mi merak ettim 😂
Bizimde öyle hep ben alıyorum 😅

Kızlar ben bugün 35 haftalık oldum da, kontrole kaç haftada bir gidiyorsunuz siz? Benim doktorum her hafta nst dedi ama muayeneye 38. Haftada gel dedi çok uzun bir süre gibi geldi bana son haftalar için.
Beni de 35 sonrası 37 de çağırdı, gerçi daha perşembe gidicem 35'e de.
Eğer için rahat etmezse 1 hafta öne al istersen randevunu. Bir yandan da nst ile düzenli kontrol zaten olacak, çok da kafanı yorma 😇
Kızlar merhaba, kontrolden çıktık. 35+6’dayız. Bebeğin sıvısı azalmaya başlamış, doktorum Eylül 17 için tarih verdi ancak 17’sine kadar tutmaya çalışacağız diye de bir dip not geçti :) nst’ye girdim, bebiş iyi şükür dedi. Hateketlerini kontrol edeğim, haftaya bir daha kontrole gideceğiz
Oo neredeyse 36 haftan dolmuş maşallah 🧿🫶 eylül 17 de de 38 haftalık gibi oluyor. Aksi bir durum olursa bile 37 civarında alır gene miadı doldurmış olacak merak etme hiç 🤩

Beni de 35 sonrası 37 de çağırdı, gerçi daha perşembe gidicem 35'e de.
Eğer için rahat etmezse 1 hafta öne al istersen randevunu. Bir yandan da nst ile düzenli kontrol zaten olacak, çok da kafanı yorma 😇

Oo neredeyse 36 haftan dolmuş maşallah 🧿🫶 eylül 17 de de 38 haftalık gibi oluyor. Aksi bir durum olursa bile 37 civarında alır gene miadı doldurmış olacak merak etme hiç 🤩
Aynen ya 3 hafta bekleyemem galiba 😂

Kızlar değişik bir soru 😃 sizde de bebekle ilgili her türlü eşya alışverişini sadece siz mi yapıyorsunuz? Yani internetten ne bileyim beşiktir, oyun matıdır, kıyafet vs vs siparişleri siz mi hep veriyorsunuz yoksa eşiniz de işin içinde mi?
bu kadar olur, uzun zamandır ilişkimizi sorguluyorum bu sebepten. hatta almayı düşündüğüm şeyi ona danıştığımda da pek umursamaz cevap veriyor. sadece bir kere kendi bir şey almak istedi o da okuma kitabı :KK70: onu da ben aldırtmadım doğal olarak. çok ilgisiz gibi geliyor ve bu sorun bir tek bizde sanıyordum.

Ay ben de bu konunun tam tersinden şikayetçiyim. Eşim biraz kontrol manyağı 😅
X bir şey alalim diyorum ufacik bir şeyin bile menşeinden üretilen malzemesinden artık aklınıza ne geliyorsa hepsini sunum yapar gibi karşılaştırıp bence bu konuda A markası daha iyi ona bakalım diyor. Bazı buyuk kalem urünler için hazırladığı excel tabloları bile var ahahhah. İnanın bu daha zor :)))

X bir şey alalim diyorum ufacik bir şeyin bile menşeinden üretilen malzemesinden artık aklınıza ne geliyorsa hepsini sunum yapar gibi karşılaştırıp bence bu konuda A markası daha iyi ona bakalım diyor. Bazı buyuk kalem urünler için hazırladığı excel tabloları bile var ahahhah. İnanın bu daha zor :)))
ortası yok mu ya :KK70:

Teşekkür ederim cevabın için bende her hafta gel diyeceğini düşünmüştüm ama şaşırdım öyle diyince. Çatı muayenesi de yapalım demedi. Her doktora göre değişiyor heralde kontroller
Bana da geçen hafta yapmadı baş aşağı dönmüş ama kanalda değil dedi rahatsız etmeyelim dedi ☺️ tabi doktora ve anneye göre değişiyor. Rahat ol takipli doktorun ise bir sorun görse ztn gerekeni yapar

Beraber genel olarak karar verdik. Ama daha çok bana güvenir. Onun ilk benim üçüncü çocuğum ☺️ ama çok araştırır ürünleri içeriği benim beslendiğim şeylere varana kadar iyisi olsun bebek alıyor vitamini diye. İlişki dinamiğine göre çok değişken birşey ama bu

Şu an çalışmıyorum ama diğer iki hamileliğimde çalışıyordum. Eşim tercihleri bana bırakır genelde. Şu an her şeyi ben alsam hiç karışmaz(maddi olarak o karşılıyor tabi). Önceki hamileliklerimde de büyük şeyleri(bebek arabası, beşik) beraber almıştık. Şu an hala beşik alamadık, bir türlü beğenemiyorum. Burada beşikler, bizim alıştıklarımızdan farklı.

benim eşim tablosuz hali ve inanın bencede daha zorr yani bir mamma ana kucagı alıcaktıkk babybjörnden vazgecirenede kadar 2 hafta falan geçtii neden kalitelisi varken mammaymıs diyorum gerek yok su su su sebepten bence bu olsun bişey alıncakkk ben bi arastırayım bakalımm eşim ikna olanada kadar benim hevesim kaçıyoo 😅

Kızlar abi ve ya ablalara bebekten hediye gibi birseyler düşündunuz mu ? Bir süredir bu aklımda fikir almak isterim 10 yaş abimiz var da en sevdiği şeylerden biri Lego geliyor aklıma ama tavsiyelerinize açığım

Kızlar ben bugün 35 haftalık oldum da, kontrole kaç haftada bir gidiyorsunuz siz? Benim doktorum her hafta nst dedi ama muayeneye 38. Haftada gel dedi çok uzun bir süre gibi geldi bana son haftalar için.
Ben de dün kontrole gittim. 34+5'tim, nst'ye girmedim. Bir sonraki kontrol 3 hafta sonra. Eğer sıkıntılı bir durum yoksa normal bence.

Ben de dün kontrole gittim. 34+5'tim, nst'ye girmedim. Bir sonraki kontrol 3 hafta sonra. Eğer sıkıntılı bir durum yoksa normal bence.
Çok şükür sıkıntılı bir durum yok hatta artık bu saatten sonra doğurabilirsin korkma dedi 😅 bebiş 2800 olmuş beklicez sanırım artık son günleri 😊

X