Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Evet ya hep bunu merak ediyorum doğum sancısı nasıl oluyor diye .Mesela adet sancısı gibi mi ya da şu sıra karnın aşırı sert olup bir ağrı oluşuyor o mu yoksa kabız oldugumuzdaki ağrı gibi mi ? Bir ara afedersiniz ama kabız olmuştum da dedim bu nasıl ağrı doğum da böyle mi oluyor acaba diye düşünmüştüm😂 Ama doğuma girmeden beb konuscam oglusumla nolur canım çok acimasin tatlı tatlı güzel guzel kavuşalım diye 😁😍🙏

Ben de yoğun bir adet sancısı gibi olacağını düşünüyordum yaşayana kadar. Hatta lavaboya gidebilir miyim diye hemşireden izin aldım sakın fazla ıkınma diye tembihlemişti, o doğum sancısından dolayı öyleymiş ondan öğrenmiştim. Kabız olduğumuzdaki gibi oluyor ama daha fazlası 😊 ilk başlarda aralıklarla geliyor zaten sancı aralarında birkaç dakika uyukladığım bile olmuştu. Dinlenmeye izin veriyor ama son anlarda daha yoğun ve sık oluyor. Sonrası zaten kavuşma anı her şeyi unutturuyor 🥰

Nst'de kötü olan oldu mu kızlar dün ilk nstme girdim hemsire bagladi aletleri kötü hissedersen su tusa bas gelelim dedi. Bende onemsemedim doktora sıra beklemekten belim ağrımıştı ne güzel yatar dinlenirim niye kötü hissedeyim diye düşündüm 😄 baygınlık geçirdim resmen serum takıldı benmi abarti hassasım acaba? Dr yattigin için olmuştur dedi ama evde de yatiyorum sırt üstü
Heycan mı yaptın 😁 nstde yanda durabiliyosun genelde yan pozisyon daha rahat oluyor

Evet ya hep bunu merak ediyorum doğum sancısı nasıl oluyor diye .Mesela adet sancısı gibi mi ya da şu sıra karnın aşırı sert olup bir ağrı oluşuyor o mu yoksa kabız oldugumuzdaki ağrı gibi mi ? Bir ara afedersiniz ama kabız olmuştum da dedim bu nasıl ağrı doğum da böyle mi oluyor acaba diye düşünmüştüm😂 Ama doğuma girmeden beb konuscam oglusumla nolur canım çok acimasin tatlı tatlı güzel guzel kavuşalım diye 😁😍🙏
Ben de daha hamile degilken ayiptir soylemesi kabız olmustum, bu böyleyse normal dogum nasildir acaba demistim🤣 suan normal istiyorum ama baya korkuyorum da

Ben de yoğun bir adet sancısı gibi olacağını düşünüyordum yaşayana kadar. Hatta lavaboya gidebilir miyim diye hemşireden izin aldım sakın fazla ıkınma diye tembihlemişti, o doğum sancısından dolayı öyleymiş ondan öğrenmiştim. Kabız olduğumuzdaki gibi oluyor ama daha fazlası 😊 ilk başlarda aralıklarla geliyor zaten sancı aralarında birkaç dakika uyukladığım bile olmuştu. Dinlenmeye izin veriyor ama son anlarda daha yoğun ve sık oluyor. Sonrası zaten kavuşma anı her şeyi unutturuyor 🥰
Ikınıyoruz yaa baskiyi makat tarafinda mi hissediyoruz kabiz gibi yoksa vajina tarafinda mi. Normal istiyorum diyince herkes cok gozumu korkuttu cesaretim kırıldı

Ikınıyoruz yaa baskiyi makat tarafinda mi hissediyoruz kabiz gibi yoksa vajina tarafinda mi. Normal istiyorum diyince herkes cok gozumu korkuttu cesaretim kırıldı

Daha çok vajina tarafı ama makatta da hissediliyor. O kısmı çok net hatırlamıyorum çünkü açılma belli bir seviyeye gelmeden ıkınma hissine karşı koymamı istemişlerdi.
Ama doğum anında büyük tuvaletini yapma olayı da olabildiği için makatta da baskı vardır.

Herkesin acı eşiği, olaylara bakış açısı vs. farklı. Herkes kendi doğum hikayesini kendisi yaşıyor. Her şey çok kolay olacak diyemem ama her doğum şeklinin kendi içinde bir zorluğu var. Normal doğumun benim için en rahat kısmı doğum gerçekleştiğinde, bebeğinize kavuştuğumuzda tüm o zorlukların bitmiş olması, doğumun her anına tanık olabilmek. Ben epidural de olmamıştım, 7.20 de doğum yaptım 12de duşumu almış, makyajımı yapmış ayakta dolanabiliyordum ki kızım iri bir bebek olduğu için çok dikişim vardı.

Bu sefer de normal istiyorum ama ilerleyişi ne gösterirse ona uyacağım, sağlıkla dünyaya gelsinler de her şey yoluna girer inşallah.

Kizzlaar kızzçemin odasına planladığım ilk basamak tamamlandı. 😍 yatağını koymayı düşündüğüm duvara kagit istemistim. Ben yaşadığım şehirde değil, annemlerin yanında dogum yapacağım için bir süredir evimde değilim. Bir süre daha olamayacağım. Kayinpederim ve kayinvalidem gidip birlikte dösemisler kagidi. Fotoğraf bana da sürpriz oldu, duygulandım. 🫠 mobilyalarımizin da siparişi verildi, gelmelerini bekliyoruz. Eşim yerlestirecek. umarım kısa zamanda o fotoğrafları da görmüş olurummm 🥹🤣

Eklentiler

• 1000049536.jpg
    1000049536.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 89
Kizzlaar kızzçemin odasına planladığım ilk basamak tamamlandı. 😍 yatağını koymayı düşündüğüm duvara kagit istemistim. Ben yaşadığım şehirde değil, annemlerin yanında dogum yapacağım için bir süredir evimde değilim. Bir süre daha olamayacağım. Kayinpederim ve kayinvalidem gidip birlikte dösemisler kagidi. Fotoğraf bana da sürpriz oldu, duygulandım. 🫠 mobilyalarımizin da siparişi verildi, gelmelerini bekliyoruz. Eşim yerlestirecek. umarım kısa zamanda o fotoğrafları da görmüş olurummm 🥹🤣
Çok şirin olmuş. Ne güzel bir süpriz

Ben de daha hamile degilken ayiptir soylemesi kabız olmustum, bu böyleyse normal dogum nasildir acaba demistim🤣 suan normal istiyorum ama baya korkuyorum da
Hiç bir tecrübem olmadığı için bilmemek mutluluktur dyp bekliyorum bakalım.Bide hakkaten dinamik bir süreç diyor herkes belki hemencecik dümdüz normal doğumla olacak bu iş ona inanmak istiyorum başka ihtimali de çekmek istemiyorum kendime 😁 hayırlısıyla sağlıkla zamanında kavuşalım inşallah bebislerimize 😊 🙏

35. Haftadan selamlar kızlar artık karnımı taşımak zor geliyor. Bazen belime regli sancısı gibi vuruyor. Son zamanlarimiz Allah yardımcımiz olsun
Yaa ben daha 31deyim. Hamilelegimi ilk öğrendiğim zamanlarda 12-13 haftalik dönemlerimde ,forumlarda 26-28 hafta arası olan gebeler bana çok aşmış insanlar gibi geliyordu ahahah tamam ya diyordum o haftaları görmüşsün bitmis iş. Bebek büyümüş, kesin yaşıyor, hareket hissediyorsun, kontrollerin sıklasiyor, herkes sana daha bir hamile gibi davranıyor vs. çok özeniyordum. 31i tamamladim simdi de 35+lar çok havalı geliyor ahhaha
Sağlıkla, kolaylıkla kavuşalım 😍

35. Haftadan selamlar kızlar artık karnımı taşımak zor geliyor. Bazen belime regli sancısı gibi vuruyor. Son zamanlarimiz Allah yardımcımiz olsun
Benimde hareketleri canımı yakmaya başladı. Zayıfım diye mi bilmiyorum bazen yan taraftan eliylemi ayağıyla mı ne ittiriyor canım yanıyor resmen. Büyüdüğünü güçlendiğini hissetmek güzel ama bi yandanda can yakıcı 😌

Yaa ben daha 31deyim. Hamilelegimi ilk öğrendiğim zamanlarda 12-13 haftalik dönemlerimde ,forumlarda 26-28 hafta arası olan gebeler bana çok aşmış insanlar gibi geliyordu ahahah tamam ya diyordum o haftaları görmüşsün bitmis iş. Bebek büyümüş, kesin yaşıyor, hareket hissediyorsun, kontrollerin sıklasiyor, herkes sana daha bir hamile gibi davranıyor vs. çok özeniyordum. 31i tamamladim simdi de 35+lar çok havalı geliyor ahhaha
ahah bende de var o his. bir de 12 haftalıkken kendimi çok hamile hissediyordum, şimdi 12 haftalıkları görünce bu ne bee daha dur diyorum içimden:KK70:

ahah bende de var o his. bir de 12 haftalıkken kendimi çok hamile hissediyordum, şimdi 12 haftalıkları görünce bu ne bee daha dur diyorum içimden:KK70:
Ay evet öyle oluyor cidden ahahah. Doktora gittiğimde ilk başlarda o bile çok üstünde durmuyordu böyle 10. Haftalar civarında. Kendimi kötü hissediyordum 😂 Şimdi daha detaylı seyler konuşuluyor benimle de ama gözüm dogum plani yapılan annişlerde 😂😂

Oda çok cici olmuuş, sağlıkla kullansın bebikto.
🥰
Aynı duyguları paylaşıyoruz hepimiz yaa resmen sonlara geldik. Doktorum haftaya geldiğinizde doğumu planlayalım gün belirleyelim dediğinde anlık bir inanamama durumu oldu. Zaten ayları düşük riskiyle geçirdiğim için bu haftalar benim hayalimde bile değildi. Şükürler olsun. 🌹🙏🏻😌
Hepimiz için her şey çok güzel olsun bundan sonra. Kolay olsun diyemedim çünkü o olamıyor, ağırlaştık iyice 🤣 Kendimi zor taşıyorum 🤣

Merhaba kızlar bizimde bugün kontrolümüz vardı 33 +2 yiz nst girdim kasılmalar çıktı Dr normal dedi ebeye kalsa açılma var mı diye alttan bakacakti ben Dr bı baksın sonra dedim 🤣 ama her zaman hissetikklerimden di yani sanirim yalancı sancı olanlardan . 2300 Gr olmuş minik Asya'm 🧿boyu da 46 cm bir daha 3 hafta sonraya çağırdı sanırım son kontrol olur sonra da doğar bakalım 🥰 herseyimiz hazır ne zaman isterse buyursun gelsin 36 dan sonra 😀

X