Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar ne çoo erken doğum yapan olmuş diğer gruplarda falan da bizim de bugün 32. Hafta çalışabilir raporu almaya gittim bebek baya aşagıya inmiş dedi vajinal ultrasonla baktı servikal 25/30 arası bişi dedi iyi olabilir dedi nst bebek çoo hareketli çıktı sancı çıkmadı ama genede progestron yazmış haftaya bi daha nst dedi normalde 2 hafta sonra çağıracaktı bu erken doğum haberler beni de biii acabaladı

En güzeli kesisiz doğum nasip olsun inşallah bu olması için pelvis masajı yapın çok çok

Crocslar bir numara büyük oluyor canım. Kalıplar dar tatlim dediğin gibi

Diş ağrısından bayılmak üzereyim mahvetti bebegimde oynamiyor iyice gerildim
Çok çok geçmiş olsun. Aslında foruma üyeliğim yoktu gebe olduğum için her gün olmasa da sık sık başlığı takip ediyordum. Mesajınızı görünce üyelik açıp özellikle yazmak istedim diş hekimi olarak. Lütfen hemen bir diş hekimine tercihen ağız diş çene cerrahına görünün muhtemelen kadın doğum hekiminize bir konsültasyon yazar. Rutin muayenizde de kadın doğum doktorunuzun onayını alırsınız yapılması planlanan işlem ile ilgili. Dişin durumuna göre çekilmesi, kanal tedavisi ya da dolgu yapılması dışındaki ne yazık ki her şey geçici çözüm oluyor. Ağrısı anlık olarak geçerse bile lütfen ihmal etmeyin. Benzer bir durumu gebelikte yaşamış işin içinden biri olarak yazıyorum bunu. Tekrar çok geçmiş olsun. Dilerim ki diş ağrısından en kısa zamanda kurtulursunuz ve bebeğinizi sağlıkla zamanında kucağınıza alırsınız.
AdChoices
ADVERTISING​

En güzeli kesisiz doğum nasip olsun inşallah bu olması için pelvis masajı yapın çok çok
Benim ilk dogumda hiç kesi olmadı ama ufaklık çıkarken serçe parmağı ile yurtmıstı. 2 dikiş ile atlattım. Ama 2. Doğumda kesi oldu oda mecburiyetti kordon dolanmisti inatla beni bırakmıyordu da bebegim kısacası biz tedbir alalım da yine ufakliklar belirliyor her şeyi

34. Haftadayim ve 3 gündür aynı şikayetlerim var kaplama altında sıkıntı olduğu için antibiyotik verdiler ve maalesef şuan bir şey yapamayız ne yaparsak sağlıksız olur röntgen olmadığı için dedi dişçi zonklama devam kulaga vurması devam insanı bitiriyor mental olarak çok yıpratıcı. Önerebiliceginiz gargara, diş macuna vs en azından hafifletecek birşeyler var mı? Bebeğinizi sağlıkla sıhhatle kucağınıza alın inşallah çok incesiniz

Çok teşekkür ederiz bilgilendirme için ctesi tekrar diş hekimine gidicem ve karar vericez kadın doğumcum işlemlere onay verebileceğini söyledi arkadaşlar kesinlikle ihmal etmeyinn

Çok geçmiş olsun öncelikle diş ağrısı çok zor yaşadığım için daha iyi empati yapabiliyorum. Başka bir hekime muayene olmak isteyebilirsiniz belki. Siz artık çok sonundasınız gebeliğin kadın doğum hekiminiz tedavi ile ilgili ne düşünür bilmiyorum mutlaka ona danışın öncelikle.
Ben hamileliğimin ilk trimesterında tam olarak aynı şeyi yaşadım ve hamilelikten 6 ay önce tüm kontrollerimi yaptırmıştım. (Bunu özellikle kendinizi suçlamayın diye yazıyorum. Ben kendimi çok suçladım çünkü. Ama olacak olan oluyor işte. )
Antibiyotiğinizi saati saatine düzenli kullanın ağrısı geçse bile kutu bitmeden sakın bırakmayın. 8 saatte bir parol alabilirsiniz zaten doktorunuz da söylemiştir diye tahmin ediyorum. Biliyorum çok bir etkisi yok ama hiç yoktan iyidir. Maalesef diş macunu, gargara gibi şeylerin bu durumlarda asıl etkene bir faydası olmuyor. Çünkü asıl enfeksiyon muhtemelen kök ucunda ya da dişin pulpası dediğimiz canlı kısmında. Siz yine de fırçalamamızı ihmal etmeyin, diş ipinizi düzenli kullanın. Diş etleri hamilelikte daha hassas diş etlerinizde kanama olursa korkmayın.
Bu arada kadın doğum hekiminiz ne dedi bilmiyorum ama gebelik sırasında kurşun önlük kullanarak periapikal dediğimiz küçük filmleri çektirebilirsiniz. En başında dediğim gibi başka bir uzman görüşü daha almayı düşünebilirsiniz belki.

İnşallah her şey çok güzel ilerler de sağlıkla kucaklarımıza alırız canım, beni de 34 te çağırdı ilk Nst ye o zaman başlayacağım galiba

Merhaba arkadaşlar. Hediyelik magnetim hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.Doğacak oğlumun ismi Rüzgar Atlas olacak. Ben de hayal gücümü geliştirerek rüzgar gülü yaptım ve içine atlastan kestiğim parçaları da kullandım. Arkasına mıknatıs yapıştırdım. Ayrıca düğün davetiyelerimizden kalan boş kağıda mandalla tutturdum. Yanındaki boşluğa küçük haribo paketleri yapıştırmayı düşünüyorum. Şekerleme konusunda başka fikri olan var mı

Ben valiz hazırladım.

Sizin gibi bende planlı gebelik olduğu için diş tedavilerimi olmuştum. Ama dediğiniz gibi olan oluyor. Doktorum izinde maalesef gidemedim onun izni olmadan ztn bir işlem yapamıyorlar. Eğer ki 5 günlük antibiyotik tedavisinde geçme olmaz ise üniversite hastanesine gitmedi önerdi diş hekimi daha kapsamlı olur diye. Verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim

Çok anlamlı çok güzel ayrıntılar var emeğinize sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…