Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
John Lennon'ın meşhur bir sözü vardır: “Hayat sen başka planlar yaparken başına gelenlerdir” diye aynen durum bu hamilelikte en belirsiz olaylardan biri

Ayyy canım arkadaşımmm gel sarılalım, yıllarca bende erteledim gitmedim lazere, hamile olunca kaldım ortada kuaförde bende aynı sorunu yaşadığımdan bende gitmedim Şu an kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye

John Lennon'ın meşhur bir sözü vardır: “Hayat sen başka planlar yaparken başına gelenlerdir” diye aynen durum bu hamilelikte en belirsiz olaylardan biri

Aynen canım 7. Ayima kadar mesela kör topal iyiydim. Çalışıyordum hem de aktif olarak sahada. Şimdi 10 adim atsam oturmazsam düşüyorum. Her şeyin başı sağlık

Endol kullanmamana rağmen kasılmalar aynı maşallah. Demek ki kasılmaların onunla da alakası yok. Aslında gerçekten normal ama biz kendimizi diğer gebelerle kıyaslayıp panik yapıyoruz. Herkesin vücudu ve vücuda gebeliğin verdiği tepkiler farklı. İnşallah 38. gebelik haftanda bu tezimi sana ispatlamış olacağım
Ben de doktordan geliyorum şimdi. Nstde iki tane 100 bir tane 80 bir de 60 şiddetinde kısa süreli sancılar çıktı. Doktorum: "Bunlar yalancı sancılar, haftan ilerledi, normaldir." dedi. Bir de karnım kocaman olmuş o da yalancı sancıların çok olmasına neden olabilirmiş. "9 aylık görünüyosun bacım bu ne hâl?" dedi Bebekce92 sen de aynı durumdaydın belki senin de kasılmaların o yüzden fazla oluyordur.
Ben 4 kilo almadım 20 kilo aldım Aşırı zayıftım düşün o fotoğraf 20 kilo almış hâlim. Gerçi hâlâ kasılmaları fazladan hissediyorum. Bence de zayıflar ekstradan hissediyor ayrıca sen vücudunun farkındasın. O yüzden buradaki bir çok annenin aksine fazladan hissediyorsundur. 10-15 bizim haftalarımızda gayet normal bu arada. Benimki daha fazla ama inşallah sorun çıkmadan 37-38leri göreceğiz. Belki fitil kullanırsam azalır ama bıktım fitilden de

Son düzenleme:
Sancılarla mı uğraşiym, ultrason ölçümlerine mi kada yorayım bilmiyorum Bebeğin başı yine 3 hafta önde çıktı. Tam başını ölçerken: "Başı niye bu kadar büyük?" dedim. "Cinsiyete göre de fark ediyor." dedi. "3 hafta fark eder mi ama?" dedim. Tam o sırada karnı ve bacağı da önde çıktı. Doktor da genel olarak önden gittiğini söyledi. Anlaşılan bu ultrason ölçümleri cidden güvenilmez. Bir daha anlamış oldum. Geçen hafta kilosu haftasına uyumlu çıkmıştı. Öylesine mi ölçüyorlar, pozisyondan kaynaklı farklı ölçüm çıkabiliyor mu, anlamadım. Bir haftada 600 gram almadığı kesin. En iyisi bir ay daha bekleyip gerçek kilosunu görmek Tabi bu kasılmalarla o kadar dayanırsak inşallah

Merhaba, aslında 50 tane kolonya uygun fiyata halledebilirsiniz. :)

Aşağıya link ekliyorum 50 ml 50 adet şişe 200 TL.

Bebişinizin cinsiyetini bilmiyorum ancak 1 lt Eyüp Sabri kolonyalar kendi sitesinde 170 TL, 2 adet alsanız 50 ml şişelere 40 garanti biraz pay bıraksanız 45-50yi doldurmayı zorlarsınız. :) Kiraz çiçeği pembe, okyanus mavi olarak gayet hoş durur. :)

Yukarıdaki şişelerin ortasındaki yuvarlak kısım 3 cm, ona uygun yine trendyolda sticker/etiket yapanlar var örnek olarak aşağıya ekleyeceğim. 70 adeti 75 liraya yapıyor, belki daha uygunu bile çıkabilir.

Yine kapak kısmına silikonu muma tutarak minicik eritip fiyonk yapıştırabilirsiniz. 50 tanesi 150 TLye geliyor.

Yani totalde 765 TL'ye 40-50 arası kolonya hediyeliğini gayet rahat halledebilirsiniz. :) Belki kolonya başka bir marka limon kolonyası vs tercih edilerek 200 lira daha düşebilir bile maliyet. Eşinizle bir gecede yaparsınız hem de size anı kalmış olur.

Ben eldiven ile alıyorum göbeğimden dolayı, gayet temiz oluyor deneyin bence.

Canım bi sağlık ocağına gidip bide orda baktırsana ölçümlerine için rahat etsin bu arada önde gitmesinde bi sakınca yok zaten kafanı takma buna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…