Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Çok güzel olmuş bayıldım canım:KK200: Ben de hastane odasını süsletmekle, kendim süslemek arasında gidip geliyorum. Kendim süslersem, hediyelikleri vs. koyacağım masa olacak mı odada bilemiyorum, gidince soracağım. Bunu kapıya nasıl asıyoruz canım, tüle mi tutturacağız? Bu konularda ne bilgim var ne de el yatkınlığım :110:
Teşekkür ederim kuzum 💕💕 Ben odalara baktım en kötü sehpa gibi bişey veriyorlar çikolata kolonya koymak için, onun etrafına az az balon malon koyucam çok süslemeyi düşünmüyorum. Tülü de komple kapıya doluyorsun, kum saati şeklinde ortada topluyorsun fiyonk gibi bişey yapıyorlar, ortasına da bunu asıyorlar ben hep öyle gördüm ☺️☺️

Ağrı eşiği konusu ile de alakalı olabilir. Aslında o yüzden nst bana daha sağlam bir kanıt gibi geliyor. Ben henüz hiç yaptırmadım, yapacak olurlarsa sonuçları paylaşırım 😍 doğum sancısı çekiyor olamayız ama, yani korkunç ağrırdı ve bir yerde durum ilerler doğum başlardı. Sen ilaç da almadın hiç durdurmak üzere. Demek ki yalancı sancı gerçekten de (ironik oldu 🫠)

Benimkinin ölçümler genelde benziyor bazen 3 gün ilerde bazen 5 gün gibi, karın hep biraz öndeydi, boy bir tık öndeydi, kafa sanki biraz geriden gibi. Yani benzer ilerliyor sanki. Ama hiç başka yere gitmedim, o da kafa karıştırabilir. Bir de 3 kilo doğar denilip 3300 doğan ya da 2600 doğan falan duydum. Dolayısıyla ancak fikir verir bir anomali olmasın da allah korusun kafamıza takmayalım hiç ❤️
Bence de doğum sancısı çekmiyoruzdur. Çekseydik bu kadar kasılmaya şimdiye kadar çoktan doğurmuştuk herhalde😅 O yüzden bu sancılarla inşallah en az 37leri görürüz❤️
Bahsettiğim kadının sızlamaları acı eşiğiyle alakalı değildi bence çünkü beni yatırın diye tutturmuştu😅 Orada hiç sesi çıkmayan ama yüzünden ağrısı olduğu belli olan bir kadın daha vardı. Onu yatırdılar mesela.
Bebişkerin kilosu, karnı dediğin gibi anormal bir durum olmadıkça önemli değil. İnşallah hepsi de sağlıklıdır. Özellikle son haftalarda ultrason ölçümlerinde hata payı çok yüksek. En az bir ay bekleyip gerçek ebatlarını göreceğiz inşallah😅❤️

Selam kızlar bu gün kontrolüm vardı çalışamaz raporu da aldım. 32+ dayız. Nst de hiç problem görülmedi. Oğlum 2263 gr 45 cm olmuş 34 haftaya eşit gidiyormuş. Ayrıca ultrasonda güldüğünü gördük çok güzel bisey inanilmaz etli butlu bi bebis olmuş. Aşağı baskısı vs her şey normal gözüküyor. Sezeryan için tam tarih almadım çünkü nst ile takip edelim diye düşündük. 2 haftada bir nst ve kontroller devam ediyor olacak. Darisi bekleyen herkesin başına inşallah. 🫶🏻❤️

Bence de doğum sancısı çekmiyoruzdur. Çekseydik bu kadar kasılmaya şimdiye kadar çoktan doğurmuştuk herhalde😅 O yüzden bu sancılarla inşallah en az 37leri görürüz❤️
Bahsettiğim kadının sızlamaları acı eşiğiyle alakalı değildi bence çünkü beni yatırın diye tutturmuştu😅 Orada hiç sesi çıkmayan ama yüzünden ağrısı olduğu belli olan bir kadın daha vardı. Onu yatırdılar mesela.
Bebişkerin kilosu, karnı dediğin gibi anormal bir durum olmadıkça önemli değil. İnşallah hepsi de sağlıklıdır. Özellikle son haftalarda ultrason ölçümlerinde hata payı çok yüksek. En az bir ay bekleyip gerçek ebatlarını göreceğiz inşallah😅❤️
Yakın zamanda doğum sancısı çekmiş biri olarak söylüyorum cidden ağrı eşiğinizle o kadar alakalı bir durum ki.. Benim ağrı eşiğim çok yüksektir mesela 15 dk arayla 90 100 gördük başımda hemşireler bağırıp çağırmamı bekledi sanırım ben sadece gözümü kapatıp derin derin nefes alıp bekledim geçmesini, kimileri baya bağırıyormuş. Bazı insanlar da doğuma girmeden nstde çıkmasına rağmen hiç hissetmiyormuş ağrıları herkesin, her doğumun hiyakesi farklı oluyor gerçekten. O yüzden birilerinin doğumunu referans almak bana doğru gelmiyor 🫠 Kiloyu niye söylemiyorlar kuzum sana eline verdikleri kağıtta yazmıyor mu bebeğin ölçülerinin yazdığı bir sayfa da veriyorlar. En son söyledim ben kafa büyüklüğünü vs çok dikkatli ölçtü bu defa. Yine de +-%10 yanılma payı oluyormuş zaten ölçümlerde de kiloda da. Eğer karın çevresi ve baş büyüklüğü ölçüleri varsa elinde şöyle bir hesaplama linki buldum. Bir tık fazla çıkıyor burda ama genelde yakın tutuyor benim ☺️☺️

Bir de kızlar bebeğiniz hangi pozisyonda duruyor. Benimki 34. Haftada hala ters duruyor. Son zamanlarda da dönen var diyorlar ama bilemiyorum geneli baş aşağı sanırım bu haftalarda. Tekmeleri vajinamı çok acıtıyor artık 🥹🥹

Ben de bu yastığı sipariş vericem beğenilerimde duruyor 😊😇 Senin sayfanın ismi ne canım oraya da sorayım 😊Eki Görüntüle 3467926
Ben trendyoldan aldım canım ☺️

Bir de kızlar bebeğiniz hangi pozisyonda duruyor. Benimki 34. Haftada hala ters duruyor. Son zamanlarda da dönen var diyorlar ama bilemiyorum geneli baş aşağı sanırım bu haftalarda. Tekmeleri vajinamı çok acıtıyor artık 🥹🥹
Benim oğlan bu hafta döndü 32 De . Doğumdan hemen önce dönen de var . Ama ben hiç baskı hissetmiyorum doktor 39 u rahat görürüz dedi ama bilemiyorum

Yakın zamanda doğum sancısı çekmiş biri olarak söylüyorum cidden ağrı eşiğinizle o kadar alakalı bir durum ki.. Benim ağrı eşiğim çok yüksektir mesela 15 dk arayla 90 100 gördük başımda hemşireler bağırıp çağırmamı bekledi sanırım ben sadece gözümü kapatıp derin derin nefes alıp bekledim geçmesini, kimileri baya bağırıyormuş. Bazı insanlar da doğuma girmeden nstde çıkmasına rağmen hiç hissetmiyormuş ağrıları herkesin, her doğumun hiyakesi farklı oluyor gerçekten. O yüzden birilerinin doğumunu referans almak bana doğru gelmiyor 🫠 Kiloyu niye söylemiyorlar kuzum sana eline verdikleri kağıtta yazmıyor mu bebeğin ölçülerinin yazdığı bir sayfa da veriyorlar. En son söyledim ben kafa büyüklüğünü vs çok dikkatli ölçtü bu defa. Yine de +-%10 yanılma payı oluyormuş zaten ölçümlerde de kiloda da. Eğer karın çevresi ve baş büyüklüğü ölçüleri varsa elinde şöyle bir hesaplama linki buldum. Bir tık fazla çıkıyor burda ama genelde yakın tutuyor benim ☺️☺️

O sancıların rahatsız ettiği çok doğru ama dediğin gibi bazıları için bağırtacak şiddette hissediliyordur belki. Benim yüzümü ekşitiyor, elim karnıma gidiyor istemsizce. Seninki kadar yüksek değildir acı eşiğim büyük ihtimalle ama tecrübelediğim kadarıyla yeni başlayan doğum sancısı bile kıvrandırıyor. İlerledikçe ağırlaşıyormuş bi de🥲 Zaten bu gidişle sezaryen olacağım gibi çünkü doktor bebeğin baş ölçümüne göre 37'den sonra normal doğumun zor olacağını söyledi. Sen de sezaryen olacaktın galiba. En azından doğum sancısı çekmeden kurtuluruyoruz.
Benim ultrason kağıdında bebeğin ölçüleri için ayrı bir sayfa yok işte. Gittiğim bir doktorda o sayfayı da vermişti ama benim doktorumda "fl/ac ratio" gibi oranlar var. Ölçerken ekranda çıkıyor ve kendisi de söylüyor hangi haftayla uyumlu olduğunu. 35.4 dedi yanılmıyorsam. Geçen hafta 32. 4 demişti. Hangisi doğru Allah bilir. Senin kafa ölçümüyle birlikte ac ve fl de önden mş gidiyor yoksa sadece kafada mı fark oluyor?

Benimki baş aşağı hatta az önce sana "baş aşağı oldukları için bedenleri baskı yapıyor ondan mı kafaları büyük çıkıyor?" diye soracaktım ama demek ki alakası yokmuş. %90 doğuma kadar döner seninki de. Sezaryende pozisyonun önemi oluyor mu?
Doktor erkek çocukların başının daha büyük olduğunu söyledi bu arada

O sancıların rahatsız ettiği çok doğru ama dediğin gibi bazıları için bağırtacak şiddette hissediliyordur belki. Benim yüzümü ekşitiyor, elim karnıma gidiyor istemsizce. Seninki kadar yüksek değildir acı eşiğim büyük ihtimalle ama tecrübelediğim kadarıyla yeni başlayan doğum sancısı bile kıvrandırıyor. İlerledikçe ağırlaşıyormuş bi de🥲 Zaten bu gidişle sezaryen olacağım gibi çünkü doktor bebeğin baş ölçümüne göre 37'den sonra normal doğumun zor olacağını söyledi. Sen de sezaryen olacaktın galiba. En azından doğum sancısı çekmeden kurtuluruyoruz.
Benim ultrason kağıdında bebeğin ölçüleri için ayrı bir sayfa yok işte. Gittiğim bir doktorda o sayfayı da vermişti ama benim doktorumda "fl/ac ratio" gibi oranlar var. Ölçerken ekranda çıkıyor ve kendisi de söylüyor hangi haftayla uyumlu olduğunu. 35.4 dedi yanılmıyorsam. Geçen hafta 32. 4 demişti. Hangisi doğru Allah bilir. Senin kafa ölçümüyle birlikte ac ve fl de önden mş gidiyor yoksa sadece kafada mı fark oluyor?
Evet evet benim de sezaryen ama 28. Haftadan beri çekiyorum normal sezaryen farketmiyor bence o kadar çektikten sonra 😂😂 En olmadı o sayfayı açtığında ekrandan foto çek öyle takip edebilirsin ya da açık açık istersin. Benim şu an boy 1 gün, karın çevresi 11 gün, kafası 4 hafta önde. Ortalama 2 hafta önde görünüyor. 33+3 ken 35+2 ile uyumluymuş mesela ölçümler hepsi o kağıtta yazıyor, söylese ben aklımda tutamam zaten 😅😅

Eklentiler

• 3392F2AF-7739-4B79-B561-368CAF110266.jpeg
    3392F2AF-7739-4B79-B561-368CAF110266.jpeg
    114,8 KB · Görüntüleme: 82
Teşekkür ederim kuzum 💕💕 Ben odalara baktım en kötü sehpa gibi bişey veriyorlar çikolata kolonya koymak için, onun etrafına az az balon malon koyucam çok süslemeyi düşünmüyorum. Tülü de komple kapıya doluyorsun, kum saati şeklinde ortada topluyorsun fiyonk gibi bişey yapıyorlar, ortasına da bunu asıyorlar ben hep öyle gördüm ☺️☺️
Canım çok teşekkür ederiim, beni de cesaretlendirdin bi😅❤️

Evet evet benim de sezaryen ama 28. Haftadan beri çekiyorum normal sezaryen farketmiyor bence o kadar çektikten sonra 😂😂 En olmadı o sayfayı açtığında ekrandan foto çek öyle takip edebilirsin ya da açık açık istersin. Benim şu an boy 1 gün, karın çevresi 11 gün, kafası 4 hafta önde. Ortalama 2 hafta önde görünüyor. 33+3 ken 35+2 ile uyumluymuş mesela ölçümler hepsi o kağıtta yazıyor, söylese ben aklımda tutamam zaten 😅😅
Haklısın o sancıları zaten çekiyoruz🥲 Bari doğum kolay geçer inşallah. Bende iki kez sancı oldu ama kasılmalar 17-18den beri var. Sende de hatırladığım kadarıyla kasılmalar erken başlamıştı.
Sezaryen için gün almış mıydın? Ben SATa göre senden 6 gün gerideyim galiba.
Bende bu ölçüler yok işte🥲 Dediğin gibi eşim video çekmişse ekrandan bakabiliyorum ancak ama bu kez çekmedi. Bende karın çevresi ile ayaklar aynı görünüyor, kafa önde görünüyor. Hatta bu kez de kafayı 36.3 gibi gördüm ama diğer ikisi yine bir hafta gerideydi. Bence doktorum ben yine takıntı yapmiym diye fl ve acyi bilerek büyük ölçtü😂 yapıyor öyle şeyler

En son muayenem 31 haftalıkti daha gitmedim, o sıra başı aşağı dönmüş demişti. Yarın 34 haftalık olacağım

Son düzenleme:
Kızlar bugün eve zor geldim gebelik.sekeri olduğu için endokrine randevum vardı oraya gittim. Eğitim araştırma hastanesinde. Orda arkadaşım hemşire istersen bi doktor var çok iyi, ona gozukebilirsin dedi şansıma sıra bulmuştum ilk defa araştırmaya gittim doktor gayet güzel ilgilenen önemli şeyleri atlamayan doktordu. Kendi doktorum 30+0 da bebeğimin kilosunu 1320 gr ölçmüştü bu doktor 31+4 te 1780 gr olctu. 10 günde bu kadar kilo alması imkansız. Kendi doktorumun cihazının bi tık daha az olctugunu düşünüyorum. Bebis iyiydi çok şükür. Ve nst istedi Baktım 40 larda biraz sancim vardı ama doktor sancin yok dedi sanırım onemsemedi düşük olduğu için. Ayrıca şekerim olduğundan hastanede çok beklediğimden şekerim düştü 69a ve. Ben zor durdum daha yeni kendime geliyorum 😐

Abla bir sorum olacak. Önceki doğumlarının şekli neydi? Doğum konusunda biraz korkuyorum da merak ettiğim şeyler var🥲
İkisi de normaldi bu seferki bakalim ne olucak süreç ne gösterirse, tavsiyem korkma bilmediğin şey için korkma olumlu doğum hikayelerini oku dinle, bu hesabi incele ben egzersizlerini de yapıyorum. Hemde bir çok doğum hikayesi geliyor. Yardımcı olabileceğim bir şey varsa merakını seve seve gideririm

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-19-20-19-22-036_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-08-19-20-19-22-036_com.instagram.android.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 63
X