Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar hediyelik olarak ne düşünüyorsunuz? Magnet istemiyorum daha farklı bir şey olsun istiyorum ama fiyatlar da almış başını gidiyor 😅
Ben KACUV'dan magnet yaptıracağım. Bunu hediyedlikten cok bağış gibi düşündüm, tek seçenek de magnet. Yoksa ben de magnet yaptirmazdim.
Ablamla birlikte 20'ser adet sukulent, lotus mum, lavanta kesesi hazırlayacağız. Trendyolda cok guzel malzemeler var. Küçük karton hediye çantaları alip çantalar ustune de hosgeldin temalı stickerlar bastıracagiz.
Yani özetle
Magnet açacak, sukulent, lotus mum, lavanta kesesi, cikolata hediyeliklerim olacak bir aksilik olmazsa.

28+1de kontrole gittiğimizde 1150 gram çıkmıştı 27+4 ile uyumluydu. Doktor muz ceviz kefir ve bol su iç demişti. Bugün 30+4 tekrar kontrol vardı çok şükür güzel artmış kilosu 1650 gram ölçüldü 🙏🤍
Oh maşallah 🧿
Darısı başıma ya🤤🤤🤤 benim de 28+5 kiloları 1169 ve 1056 idi 30+5 te 1464 ve 1372 gördüm. Artık 31 de bekliyorum o yükselişi🥹🥹

Canım annem kayinvalidem is paylaşımı yaptılar kayinvalidem oda süsleme çikolata hediyelik istemiş. Hediyelik bim den kolonya aldı küçük 150 ml liklerden onlara uzun şerit isim yazarak yapistirmali bant yaptırdı onu yapıştırdı.

Bir de şeker hamurundan kurabiye yapacakmış

Çikolata için de isim yazılı alma ekstra masraf oluyor çünkü hosgeldin bebek mi ne yazılı madlenler oluyor ya onlardan al önemli olan çikolatasi kaliteli olsun dedim tamam dedi
Ne güzel anneler yardım ediyormuş size yaa :) ben tek yapacağım için hazır almak daha kolay olacak benim için sanırım. Ben de kolonya ya da mumluk düşünüyorum ama 50 adet aldığımızda 2 bine falan geliyor neredeyse 🙄 kapı süsü falan derken ucuyor biraz fiyatlar.. park yatağımı bile daha ucuza almıştım ben ya 😃

Ben KACUV'dan magnet yaptıracağım. Bunu hediyedlikten cok bağış gibi düşündüm, tek seçenek de magnet. Yoksa ben de magnet yaptirmazdim.
Ablamla birlikte 20'ser adet sukulent, lotus mum, lavanta kesesi hazırlayacağız. Trendyolda cok guzel malzemeler var. Küçük karton hediye çantaları alip çantalar ustune de hosgeldin temalı stickerlar bastıracagiz.
Yani özetle
Magnet açacak, sukulent, lotus mum, lavanta kesesi, cikolata hediyeliklerim olacak bir aksilik olmazsa.
Aslında kendimiz hazırlasak daha ekonomik oluyor sanırımm ama tek başıma yapamam :KK43: kolonya ya da mumluk yaptırırım sanırım ben de

Bence hastanen bir çeyrek de takmalı o fiyatlara😂 şaka bir yana en azından bebeğine özen gösterecekler o güzel🥹 Sağlıkla doğsun da inşallah önemli olan o para değil❤️
Zaten çocukluğumuzdan beri akraba ilişkilerimiz zayıf olduğu için alışkınız😅 Önem verdiğim insanlar gelmiş olur zaten🥰 En azından başım rahat. Eşimin tarafı biraz uğraştıracak ama mevlit kayınvalidemde verilirse o da hâllolur
Hahaha iyi dedin 🤣 kuzu sen doktoruna gidecektin eşinin işleri vardı gidememiştin ne oldu ihmal etme görün. Daha iyisin herhalde 🥹
Eveeeet bugün itibariyle tam 34 olduk 😍😍 Çok şükür. Nidilatı da haftaya keseceğiz artık gerisi Allah'ın takdiri ☺️☺️ Her şey yolunda giderse ve erken doğum olmazsa da 20 Eylülde alırım dedi doktorum 🤗🤗 Sende durumlar nasıl ?
Oleey 1. eşiği atlattınn 🤗 nidilatı kesmekten korkma, gerçekten uzun süreler dayananlar var. Progestanı da arttırmıştın şikayetlerin ne alemde??
Ben 32+5'im bugün 🥰 perşembe muayenem var merakla bekliyorum. Kasılmalar aynı seviyede gibi. Günde 10-15 civarı ama artış, sıklaşma, kötüleşme emaresi yok çok şükür 🙏 aynı düzende gittiği için olumsuz yorumlamıyorum. Arada sabah da progestan fitil alıyorum kafama göre valla yaa 🙃 endolsüz 6. Günüm 🧿
Bu arada 4 kilo aldım ben 56'yım şu anda. Dr sana demiş ya az kilo aldığın için de çok hissedebilirsin diye ben tam olarak leblebi yutmuş solucanım. Artı eski karın içi ameliyat yapışıklıkları vs derken ben braxton-hicksleri çok hissediyorum bence ssver ssver gibi😇 sen ne dersin yorumlarını alayım.
Eki Görüntüle 3467574 bu gece de acillendim, hem sancım çıktı hem suyum geldi biraz, 2 doz nidilat verdiler, 5 ilaçlı bir serum yaptılar şimdi daha iyiyim inşallah biraz daha kalmaya karar verir Doruk bey... Ayaklarım acaip şişti, mantar kaynaklı kaşıntım ve ağrım da var iyice çekilmez bir hal aldı maalesef.....
Çook geçmiş olsun minik kuş az daha sabretsin inşallah 🧿🙏 umarım ilaçlar şifa olur, dinlenmeyle her şey yoluna girer

Aslında kendimiz hazırlasak daha ekonomik oluyor sanırımm ama tek başıma yapamam :KK43: kolonya ya da mumluk yaptırırım sanırım ben de
Kesinlikle çok ekonomik oluyor. Trendyoldan araştır bence gozunu korkutmasın aslinda yapacak bi sey bile yok. Biz ablamla oyalanma, eğlence olsun diye uğraşalım dedik. Yoksa mesela mumlar kraft kutular icinde kendinden kurdeleli vs sekilde 20 tanesi ortalama 400 tl civarında, sussuz, duz kutu içinde alip süsleyeyim dersen 200 tl civarında. Lavanta kesesi mesela çok kolay. Keseler rengarenk, kuru lavantalar 100er gramdan 1 kiloya kadar paketli. Tek olmaktan gözün korkmasın yani.

Oleey 1. eşiği atlattınn 🤗 nidilatı kesmekten korkma, gerçekten uzun süreler dayananlar var. Progestanı da arttırmıştın şikayetlerin ne alemde??
Ben 32+5'im bugün 🥰 perşembe muayenem var merakla bekliyorum. Kasılmalar aynı seviyede gibi. Günde 10-15 civarı ama artış, sıklaşma, kötüleşme emaresi yok çok şükür 🙏 aynı düzende gittiği için olumsuz yorumlamıyorum. Arada sabah da progestan fitil alıyorum kafama göre valla yaa 🙃 endolsüz 6. Günüm 🧿
Bu arada 4 kilo aldım ben 56'yım şu anda. Dr sana demiş ya az kilo aldığın için de çok hissedebilirsin diye ben tam olarak leblebi yutmuş solucanım. Artı eski karın içi ameliyat yapışıklıkları vs derken ben braxton-hicksleri çok hissediyorum bence ssver ssver gibi😇 sen ne dersin yorumlarını alayım.
Evettt şimdi hedef 35. Hafta 😍😍 Ay maşallah nasıl fit kalmışsın. Zayıflar daha çok hissediyor sanırım neden öyle dedi ben de anlamadım baya da kilo aldım aslında ama hepsi göbekte 😅😅 Serviks kısalığı için progestana devam edeceğiz 37. Haftaya kadar. Günde 2 fitil 1 iğnem var işte. İnşallah daha da kısalmamıştır daha da düşerse halka gibi bişey takacağını söylemişti. Benim kasılmalarım çok çok azaldı arada geliyor ama ya yatma pozisyonumdan, ya tuvaletim geldiği için anlıyorum o farkı eskisi gibi değil çok şükür 🙏🏼🙏🏼 Senin de randevun bu aralardı sanırım ne zaman gidiyorsun güzel haberlerle dön inşallah ☺️☺️❣️

Evettt şimdi hedef 35. Hafta 😍😍 Ay maşallah nasıl fit kalmışsın. Zayıflar daha çok hissediyor sanırım neden öyle dedi ben de anlamadım baya da kilo aldım aslında ama hepsi göbekte 😅😅 Serviks kısalığı için progestana devam edeceğiz 37. Haftaya kadar. Günde 2 fitil 1 iğnem var işte. İnşallah daha da kısalmamıştır daha da düşerse halka gibi bişey takacağını söylemişti. Benim kasılmalarım çok çok azaldı arada geliyor ama ya yatma pozisyonumdan, ya tuvaletim geldiği için anlıyorum o farkı eskisi gibi değil çok şükür 🙏🏼🙏🏼 Senin de randevun bu aralardı sanırım ne zaman gidiyorsun güzel haberlerle dön inşallah ☺️☺️❣️
İnşallah 35. Haftanı gördükten sonra da 37 yeni hedef olacak ❤️🧿😇 şikayetlerinin azalmasına çok sevindim 🙏 bence daha kısalmamıştır sancın azalmış çünkü, kısalsa da artık doğum yaklaşıyor o halkaya falan gerek kalmayacaktır inşallah.
Randevuma 3 gün kaldı heyecanlıyım umarım her şey yolundadır 🫠 Fitliğimin sebebi gebelik diyabeti ve bağırsaklarımın durumu 🥹 yine de şükür az kilo almak bugünleri görece rahat geçirmemi sağlıyor, sonrasında da direkt eski halime dönerim sanırım😀 gerçi şimdiden lohusalık dönemi için siparişlerim hazır. Bolca çilekli frozen, kompostolar, helvalar istiyorum 🤣

Ben lazerliydim ama hormonal galiba çıktı çok olmasa da agdaya gittim rahat hissetmedim. Ağustos başı gittim kuaförüm tahmini doğum tarihimi sordu Eylül'ün 2 veya 3. Haftası gel dedi mis gibi doğuma yollarım dedi. Bilinçli bir kadın babaannesi de ebeymis çok deneyimli. O kadar rahatlatarak ağda yapıyor ki kasılma fln olmadı. Emin olduğun deneyimli bir agdaci bulursan doğuma yakın bir yaptir istersen yeni yetmelere değil tabi ki ama o kremleri vs hamilelikte tam emin değilim ama kullanılmaması öneriliyor

Sağol güzelim bende gidecem korkuyordum

İnşallah 35. Haftanı gördükten sonra da 37 yeni hedef olacak ❤️🧿😇 şikayetlerinin azalmasına çok sevindim 🙏 bence daha kısalmamıştır sancın azalmış çünkü, kısalsa da artık doğum yaklaşıyor o halkaya falan gerek kalmayacaktır inşallah.
Randevuma 3 gün kaldı heyecanlıyım umarım her şey yolundadır 🫠 Fitliğimin sebebi gebelik diyabeti ve bağırsaklarımın durumu 🥹 yine de şükür az kilo almak bugünleri görece rahat geçirmemi sağlıyor, sonrasında da direkt eski halime dönerim sanırım😀 gerçi şimdiden lohusalık dönemi için siparişlerim hazır. Bolca çilekli frozen, kompostolar, helvalar istiyorum 🤣
AAa bak hiç lohusalıkta ne istesem aklıma gelmemişti 😅 sadece nefes alıyım istiyorum

Ay şu dönemde en son duyman gereken kişiler dışarıdakiler. Ben ilk bu ihtimali öğrendiğimde planladigim bircok seyden vazgeçmiştim doktordan çıktığımda. Eşimle bunu paylastigimda bana çok kızdı. Kafandaki her sey yapilacak, erken olma ihtimali varsa daha hizli hareket edeceğiz demekki demisti. Ertesi gun kayinvalidem vs aradi sakın hicbir seyden vazgeçmiyorsun diye. Kendi ailem de ayni sekilde. İyi ki varlar
Maşallah ne güzel bebeğinde sende çok şanslısın aile konusunda demek ki Allah bozmasın 🤲🏻🤍

Ne güzel anneler yardım ediyormuş size yaa :) ben tek yapacağım için hazır almak daha kolay olacak benim için sanırım. Ben de kolonya ya da mumluk düşünüyorum ama 50 adet aldığımızda 2 bine falan geliyor neredeyse 🙄 kapı süsü falan derken ucuyor biraz fiyatlar.. park yatağımı bile daha ucuza almıştım ben ya 😃

Kuzum sağlıkla kucagimiza alalım da gerisi hiç önemli değil. Benim hiç isteğim hevesim olmadı hastane cantasina bile neler koydular sonradan gördüm. kayinvalidem ile annem seçtirdiler heveslendirdiler. Yazık verilen paraya zorlayacaksa seni bosver gitsin

AAa bak hiç lohusalıkta ne istesem aklıma gelmemişti 😅 sadece nefes alıyım istiyorum
Hahah olur mu hiiiçç kendimizi motive edelim, hele gebelik şekeri olan annişler doğum sonrası saldırıcaz inşallah 😄
Ben bir de topuklu ayakkabı hastası biri olarak aylardır korkudan dümdüz giyiyorum 🫠 o yüzden alışveriş sepetime favorilere falan topuklu ayakkabılar ekliyorum 😄 sen de nelerden hoşlanıyorsan ona göre listeler çıkar valla 🫶

Hahah olur mu hiiiçç kendimizi motive edelim, hele gebelik şekeri olan annişler doğum sonrası saldırıcaz inşallah 😄
Ben bir de topuklu ayakkabı hastası biri olarak aylardır korkudan dümdüz giyiyorum 🫠 o yüzden alışveriş sepetime favorilere falan topuklu ayakkabılar ekliyorum 😄 sen de nelerden hoşlanıyorsan ona göre listeler çıkar valla
Ay düşünmem lazım kız ben hamilelik öncesini unuttum ya ansnsjdrj tek istediğimi ztn biliyorlar suşi off onu çok özledim. Doya doya kahve içmek, dediğim gibi liste yapıyım aklıma geldikçe yazarım 😂 sağol canım

Son düzenleme:
X