Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
İnan serum içeriğini hiç bilmiyorum ama sancı şiddetlerini azalttı. 40 sancı sayılabilmesi için en düşük şiddet oluyor galiba. 100 de doğumu başlatan sancı oluyor. Ben de tam bilmiyorum aslında Tek bildiğim bol kasılmalı bir gebelik geçirdiğim. Zatenkan sulandırıcı iğneyi istemek için tekrar doktorumun yanına gitmeyi düşünüyorum. Bu hafta içinde gideceğim inşallah. Olmadı tekrar progestan başlarım. Hoş pek bir işe yaramıyor ama doktorum bilir en iyisini. Şimdilik tek yapabileceğim dinlenmek

Ben de böyle bir şey yaşarım diye düşünüyorum ama inşallah 37'den sonra yaşarım 17lerden beri var bu sancılar ve artık rutin oldu benim için. Bugün ekstra vardı diye gittim ama açılma falan yoktu çok şükür. Günlerim artık sancı süresi tutmakla geçiyor Bebişlere sağlıkla kavuşsaydık da rahatlasaydım

Günaydın kızlar,
Ben bebek hareketlerinden uyuyamıyorum bazen hareket ettikçe karnım o kadar acıyor ki içten yırtılacak gibi oluyor. Sizin de öyle mi?
Benimde aksine bu aralar bi sakin. Oynuyor ama hep böyle kayar gibi sert vurma olayı yok. Büyüdükçe daha sert vurması gerekmiyor muydu anlamadım

İnşallah durabildiği kadar durur içerde bebiş Hayırlısıyla geçicek bu günlerde. Sağlıklı güzel doğumlarımız olsun inşallah

Anladım canım ya. Gene de çok şükür çok yüksek düzeyde çıkmamış sancı. Açılma olmaması da süper. Sen en iyisi hem kan sulandırıcı işini konuş, hem de bu nst sonuçlarını değerlendirin doktorunla. Belki rahim ağzı uzunluğuna da bakabilir, açılma olmadı ama acaba kısalma var mı diye. Zaten sancı karşıtı ilaç verse dahi 35 haftaya dek kullandırıyorlar, esasen az bir haftan kaldı.

Progestan da belki hiç yoktan iyidir bir durumu olabilir o yüzden tekrar başla derse bir şans daha verebilirsiniz. Ben de bariz yarar görmesem de kesmiyorum zaten o da 36. Hafta gibi kesiliyor.
Yüzdük kuyruğuna geldik aslında 3-4 haftalık meseleler ben bir de kafa dağıtıcı aktivitelerin de faydasını gördüm. Üstüne düşündükçe de tetikliyor olabiliriz, zaman tutarken odağını değiştirmek zor biliyorum ama

Canım geçmiş olsun sonuçları ya doktoruna gönder ya da kendi hastanene git derim. Belki ciğer geliştirici vs vururlar. Serum işe yaramış gibi bende yaramamıştı durduramamışlardı ama devamı öyle olmasın Sen yine de öteleme canım olur mu

Aslında alışık olduğum kasılmalar ama rahim ağzı konusu hep tedirgin ediyor o yüzden her muayenede soruyorum. Böyle kasılmalı geçen günlerden sonra bile doktor sorun görmüyor ama yine de kontrolden sonra aklım yine rahim ağzına gidiyor
Progestan enfeksiyonumu çok arttırıyor diye istemiyorum aslında ama olmadı ağızdan kullanırım napiym bebiş iyi olsun da
Aslında alıştım, eskisi kadar tedirgin etmiyor kasılmalar fakat çok arttığını fark edince mecbur süre tutuyorum. Bugün en son saatte 6yı görünce doktora gideyim dedim. Süre tutunca da saçma sonuçlar çıktı. Örneğin biri 8 dakika içinde geldi, diğeri 12 dakika içinde. Yine de risk almak istemedim. Zaten son aylar bol kasılmalı oluyor bildiğim kadarıyla. Artık bol bol süre tutacağım gibi geliyor

Çok teşekkür ederim Haklısın zaten doktoruma gitmesem aklıma hep kötü senaryolar gelecek iyice stres yapacağım. O serumu birkaç kez daha kullanmıştım. Cidden işe yaramıyor. Sadece hafifletiyor. Takip ediyorum şimdilik. Daha önce de böyle olup durduğu için alıştım aslında. O yüzden durup durmadığına bakacağım ama dursa bile mutlaka bu hafta gideceğim doktora

Önemli olan sıklık aralığı zaten düzensizleri çok sallamıyorlar. Ciğer geliştirici yaptırmış mıydın sen bir de kaçıncı haftadasın? Serumda da bana parol ve solüsyon gibi bir şey vermişlerdi. Susuzluk varsa onu gidermek ve ağrı kesiciyle kesiliyor mu takip etmek için sanırım

32. haftadayım ama çok daha sancılı zamanlarım oldu açıkçası. Böbreklerim yüzünden kasılma oluyor galiba. Şehir hastanesinde sorun görünüyor her defasında. Serumu takıyorlar, eve geliyorum. Şikayetler bştmeyince kendi doktoruma gidiyorum. Kasılmaları o da fark ediyor ama rahim beni yalancı çıkarıyor onun yanında "Evet, ufak kasılmaların var canım. Bol bol dinlen." deyip gönderiyor. Nidilat da sordum, ciğer geliştirici de fakat o kadar ciddi görmüyor ki versin. Aslında gittiğim hastanenin acilinde nst olsa direkt kendi hastaneme giderdim ama gittiğimde karnıma dokunup: "Evet, sert duruyor kasılma var." diyorlar. Nst olsa en azından ona bilgi verirlerdi. O yüzden şehir hastanesine gidiyorum. Eminim ben kasılmam geçmedi diye hastaneme gideceğim ve nst sonucum bugünkü gibi çıkmayacak ama en azından nst sonucumun fotoğrafını çektim bu kez. Gidip ona göstereceğim inşallah ciddiye alır bu kez

Sancı çıkmasına da o kadar takılmıyorlar önemli olan düzenli çıkması işte diğerleri zaten doğum değil yalancı sancı oluyor. 28. Haftadan beri benim de çıkıyor ama düzensiz olduğu için sadece yakın takipte tutmuşlardı. 32. Haftada da doğum olarak başladı. Sen yine de ihmal etme takibini sıklaştırsınlar. Açılman kısalman da yoksa en azından kasılmalarının normal olduğunu bilirsin stres yapmazsın. Tekrar çok çok geçmiş olsun

Benimde aksine bu aralar bi sakin. Oynuyor ama hep böyle kayar gibi sert vurma olayı yok. Büyüdükçe daha sert vurması gerekmiyor muydu anlamadım
Benimki de eskiden daha sert vururdu ama son zamanlarda daha sakin pıtlar yapıyor. Farklı olarak artık karnımın birden fazla yerinde hareketi hissediyorum yani hem sağda bişeyler olurken hem de solda oluyor, artık nasıl bir duruşu varsa Vurma sertliği de belki pozisyonuyla alakalıdır diye düşünüyorum ben.

Çok teşekkürler 10 dakikada bir oluyordu diye gitme dedi zaten ama sonra düzensizleşince bana bıraktı ben de eve geldim. Belki serum işe yaradı veya 10 dakikada bir olanlar da düzensizdi çünkü ilk ikisinde gitme dedi ama üçüncü nstyi ciddiye almadı. Ben de bilemiyorum Bu arada: "Bebeğin önden gidiyor." dedi bakarken. Ben de başının önden gittiğini söyledim. Ölçümler bitince: "Evet, başı 3 hafta önde, doktorun bi şey söylemedi mi?" dedi. "Normal gördü." deyince başını salladı. İçime kurt düştü doktoruma gidince başını da soracağım. Sana da yazarım mutlaka

Evet evet benimde öyle bi sağ boşluğumun ordan bazen vuruyor bi sol boşluktan. Bazen yine idrar torbasına vuruyor gibi sızlıyor filan. Çözemiyorum artık nerde nesi var

Olsun canım hepimiz bi şekilde öyle böyle önümüzdeki zorlu levelleri atlamaya çalışıyoruz gözden kacabiliyor yarin cooookk güzel haberler ile gelirsin buraya inşallah içini ferah tut dua edicem

Selam kızlar size bir sorum olacaktı bu yenidogan bez 1 numara yani kaç tane aldınız?
Yani aşağı yukarı kaç paket lazım oluyordu ki? tamamen unutmuşum ben
Bazılarınız bez stoğu yapmisti ondan sordum.
Ben 1 numaradan üç paket aldım (farklı farklı) her birinde ellişer tane var. Bi paket de 2 numara aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…