Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sağol canım teşekkür ederim haklısın önemli olan sağlık ve akciğer gelişimi ayni benim kizimda siz gibi uzun boylu zayif dogmasina ragmen 🥰 işte benimde 35 e kadar sabret dedi doktorum erken doğum riskim var ya oyuzden endişe ediyorum 😐 inşallah daha uzun süre durur bi 37 yi görürüz hepimiz 🤲
Aminn canım benim senin gebelik şekerinden dolayı mı erken doğum riskin var? Bana da doktorum 35i görürsek mükemmel olur dedi demek ki 35 tam kritik hafta. Kuzenim de yenidoğan hemşiresi hatta yenidoğan hayata döndürme üzerine doktora yapıyor. 34. Haftada küveze sokmadan anneye verdiğimiz bebekler oluyor akciğer gelişimini tam bu haftada tamamlıyor ama 35 i geçse daha iyi olur, 37yi geçse zaten mükemmel olur dedi. Hayırlısını diliyorum artık 🙏🏼🙏🏼 Böyle deyip deyip en son biz doğuruyormuşuz bir de ne gülerim ha 😁😅

Hareketi suyu filan normal çok şükür canım sadece kilosu ve boyu diğer bebeklere göre bi hafta geri doktorum geri demiyor iyi diyor ama usg kağıdında geri gözüküyor. benim içime kurt düşüyor 😐 kontrolümüzude 28 ağustosa verdi geçen hafta gitmiştik 2 hafta kaldı. Benim 7 yaşında kızıma hamileyken doktor gelişim geriliği demişti eğer böyle devam ederse alıp dışarıda büyüteceğiz demişti ama kilo alımı azda olsa devam ettiği için 38+5 te doğum yaptım 2740 doğdu boyu 46 cm 🥹 en küçük dogan bebeğimiz bu hafta demişlerdi. Ama çok şükür sağlık problemi yasamadik ve şuan 2 ye geçti sınıfının en uzun boylu kızı yasitlarindan baya önde boyu oyuzden acaba yine mi öyle olcak die kendimi ferahlatiyorum. Yinede kızımda gittiğim doktora bi yanım yine git diyor 🫠
Ben kendim de zamanında 2.850 gr 47 cm doğmuşum🤣 belki de minyonuzdur.

Dediğim gibi haftalık büyüme doğru şekilde devam ediyo, gerilemiyorsa ve takip eden başka sorunlar da yoksa, hiçbir şeycik olmuyor. Ben perinatolog takibindeyim sadece işin boyutu değişmesin diye. Çok tedirgin oluyorsan, sen de bir perinatologla devam et istersen.

Benim bebeğim 30+0 da 1320 grmdi yarın Allah nasip ederse 31 haftalik olacagiz.bide bende gebelik sekeri var. doktorum kiloya gayet normal dedi hep kilosu 1 hafta geride çıkıyor hiç sıkıntı yapmıyor doktor. Ama ben kafaya taktım sizinkiler böyle olunca demekki benim bebeğim geride
Ama genetik faktörleri unutma canım doktor iyi dedikten sonra kıyaslama yapma bebeğini, sağlıklı olması yeter

Aminn canım benim senin gebelik şekerinden dolayı mı erken doğum riskin var? Bana da doktorum 35i görürsek mükemmel olur dedi demek ki 35 tam kritik hafta. Kuzenim de yenidoğan hemşiresi hatta yenidoğan hayata döndürme üzerine doktora yapıyor. 34. Haftada küveze sokmadan anneye verdiğimiz bebekler oluyor akciğer gelişimini tam bu haftada tamamlıyor ama 35 i geçse daha iyi olur, 37yi geçse zaten mükemmel olur dedi. Hayırlısını diliyorum artık 🙏🏼🙏🏼 Böyle deyip deyip en son biz doğuruyormuşuz bir de ne gülerim ha 😁😅
Canim ben 24. Haftada kasilmadan dolayı hastanede yattım 19. Haftadan beri bu var toplam 5 6 tane proluton iğne vuruldum haftalik, hala günde 2 defa progestan kullanıyorum yürüyüş yasak geçen hafta gittiğimde zorda olmadıkça kalkma dedi 35 e kadar sabret die ozaman dedi az kaldı 5 hafta dişini sık dedi yani 35 ten sonra istediği zaman gelebilir dedi demekki öyle oluyor gelişimleri açısından bi dönüm noktası 🥰 bide gebelik sekeri eklendi heh tam oldu dedi doktorum 😅 valla 38 de filan dogurursak kutlama yapmak lazım 🤭

Ben kendim de zamanında 2.850 gr 47 cm doğmuşum🤣 belki de minyonuzdur.

Dediğim gibi haftalık büyüme doğru şekilde devam ediyo, gerilemiyorsa ve takip eden başka sorunlar da yoksa, hiçbir şeycik olmuyor. Ben perinatolog takibindeyim sadece işin boyutu değişmesin diye. Çok tedirgin oluyorsan, sen de bir perinatologla devam et istersen.
Ya bende zayıf doğmuşum babannem cılız biseydin tutcak yerin yoktu annen korkuyordu der hep 😅 demekki bana çekmiş eşimde 4750 doğmuş 😵‍💫 baskın gen benimki demekki 😄 benim olduğum ilde perinatolog yok canım en son detaylı usg için ankaraya gitmiştim perinatolaga oda bebek gayet iyi demişti umarım öyle devam ediyordur 🤲

Selam kızlar size bir sorum olacaktı bu yenidogan bez 1 numara yani kaç tane aldınız?
Yani aşağı yukarı kaç paket lazım oluyordu ki? tamamen unutmuşum ben
Bazılarınız bez stoğu yapmisti ondan sordum.
Ben 3 paket aldım. Stok yapmayı gözüm yemiyor.

Canim ben 24. Haftada kasilmadan dolayı hastanede yattım 19. Haftadan beri bu var toplam 5 6 tane proluton iğne vuruldum haftalik, hala günde 2 defa progestan kullanıyorum yürüyüş yasak geçen hafta gittiğimde zorda olmadıkça kalkma dedi 35 e kadar sabret die ozaman dedi az kaldı 5 hafta dişini sık dedi yani 35 ten sonra istediği zaman gelebilir dedi demekki öyle oluyor gelişimleri açısından bi dönüm noktası 🥰 bide gebelik sekeri eklendi heh tam oldu dedi doktorum 😅 valla 38 de filan dogurursak kutlama yapmak lazım 🤭
Ben senin konularını kaçırmışım yazdıysan da kusura bakma insan kendi başına gelince daha dikkat ediyor, algıda seçicilik 😕 Çok geçmiş olsun ilaçlarımızı kullanıp, bol bol yatmaktan başka çaremiz yok. Yarın randevum var bakalım dua ediyorum sancı açılma bişey çıkmasın diye 🙏🏼🙏🏼

Selam kızlar size bir sorum olacaktı bu yenidogan bez 1 numara yani kaç tane aldınız?
Yani aşağı yukarı kaç paket lazım oluyordu ki? tamamen unutmuşum ben
Bazılarınız bez stoğu yapmisti ondan sordum.
2 paket aldım ben 70li 1 numara. Duruma göre gerisini alırım diye düşünüyorum

İyi akşamlar herkese🤍 Hastaneden geliyorum bi yazayım dedim. Bugün yine yanlarım acıyordu ve çok kasılma oluyordu. Baktım sertleşmeler bitmiyor dayanamadım şehir hastanesine geldim🥲 15 dakika nst çektiler doktor 70 civarında sancı görünce serum yazıp tekrar nst istedi. Bu kez yarım saatlik nst çektiler. Sancımın şiddeti azalmıştı. 10'ar dakika arayla yaklaşık 40 şiddetinde sancılar görünüyordu. Doktor buralarda dur kasılma bitmezse yine gel dedi. Bitmeyince bir nst daha çektiler. 40 şiddetinde düzensiz sancılar çıktı. Doktor hastanede kalabileceğimi söyledi. Fakat bana bırakınca eve gideyim dedim. Azalmazsa kendi doktoruma gideceğim. Napiym benim gebelik de bol kasılmalı geçiyor🥲 19. hafta civarı çok korkuyordum ama artık alıştım.

İyi akşamlar herkese🤍 Hastaneden geliyorum bi yazayım dedim. Bugün yine yanlarım acıyordu ve çok kasılma oluyordu. Baktım sertleşmeler bitmiyor dayanamadım şehir hastanesine geldim🥲 15 dakika nst çektiler doktor 70 civarında sancı görünce serum yazıp tekrar nst istedi. Bu kez yarım saatlik nst çektiler. Sancımın şiddeti azalmıştı. 10'ar dakika arayla yaklaşık 40 şiddetinde sancılar görünüyordu. Doktor buralarda dur kasılma bitmezse yine gel dedi. Bitmeyince bir nst daha çektiler. 40 şiddetinde düzensiz sancılar çıktı. Doktor hastanede kalabileceğimi söyledi. Fakat bana bırakınca eve gideyim dedim. Azalmazsa kendi doktoruma gideceğim. Napiym benim gebelik de bol kasılmalı geçiyor🥲 19. hafta civarı çok korkuyordum ama artık alıştım.
Yapma yaa 😟 endişelenmişsindir, üzüldüm.. ama iyi ki evde durmayıp kontrol ettirmişsin. Bu sancı şiddetlerinden ve düzenli/düzensiz konusundan pek anlamıyorum. Verdikleri serum içeriği neydi acaba, işe yaramış gibi duruyor. Bence sen her halükarda kendi doktorun ile iletişime geç. Nstleri ona da gönderebilirsin ya da durumu izah et. Belki nidilat vs gibi bir tedaviye başlar kasılmaları azaltmak üzere. Ya da düzensiz, bu şiddetten bir şey olmaz falan derse de içini rahat ettirmiş olursun. Su da çokça içiyordun sanki ev ortamında ne yapılabilir başka acaba?

O kadar iyi anlıyorum ki seni 2. Gebeliğimin son 1 ayı sancılı idi hep bünyem o kadar alışmışti ki kontrole diye gittim açılmam vardı 😅 2/3 saat sanırım Max doğurdum her zorlukta ferahlık vardır sonu güzellik olucak bak gör

X