Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Uygulamalarda genelde 30'dan sonra haftalık 250 gram gibi bir artıştan bahsediyor ama bebekten bebeğe de değişiyormuş. Tabii ultrasonda en yanıltıcı ölçüm ac ölçümü olduğu için doğru kiloyu mu gösteriyor bilemeyiz ama ikimizin bebişler haftada yaklaşık 200 gram alıyor galiba. Önemli olan haftasıyla uyumlu olması o yüzden gramları doktor söylese de pek takip etmiyorum. 3 hafta boyunca her hafta 160 gram artış mı ölçmüş doktorun? Ben de çektiğimiz videolardan bir bakiym ona göre yazarım buraya. Sağlıklı olsunlsr da kilo önemli değildir bence
Ben not almıştım her gittiğimde 28 32 arası evet 160 gram almış haftalık. Bir de benimkinin boyu 1 hafta geri, kafa 4 hafta ileri olmasına rağmen Allahım nasıl bişey çıkacak çok merak ediyorum 😂😂 Benim de boyum uzun yani. Ne çıkarsa çıksın annesinin balı olacak o 🥰🥰 Yine de aşırı merak ediyorum tospiğimi 💕

Ben not almıştım her gittiğimde 28 32 arası evet 160 gram almış haftalık. Bir de benimkinin boyu 1 hafta geri, kafa 4 hafta ileri olmasına rağmen Allahım nasıl bişey çıkacak çok merak ediyorum 😂😂 Benim de boyum uzun yani. Ne çıkarsa çıksın annesinin balı olacak o 🥰🥰 Yine de aşırı merak ediyorum tospiğimi 💕
Boyu yanlış ölçüyorlar bence ya. Benimki de ölçümlere göre kısa boylu koca kafalı bi tosun oluyor😂 Sadece bir kez haftasından önde ölçtü boyunu. Ama arkadaşımın ve ablamın da fl ölçümlerine bakmıştım. İkisinin de kısaydı ama bebişleri kısa doğmadı🥹 Dediğin gibi sağlıkla gelsinler de önemi yok❤️ En kötü basketbola yazdırırız😂 Ben şimdi baktım on günde Yaklaşık 250 gram almış. Yani senin ölçümlere yakın bir şey oluyor o da galiba

Boyu yanlış ölçüyorlar bence ya. Benimki de ölçümlere göre kısa boylu koca kafalı bi tosun oluyor😂 Sadece bir kez haftasından önde ölçtü boyunu. Ama arkadaşımın ve ablamın da fl ölçümlerine bakmıştım. İkisinin de kısaydı ama bebişleri kısa doğmadı🥹 Dediğin gibi sağlıkla gelsinler de önemi yok❤️ En kötü basketbola yazdırırız😂 Ben şimdi baktım on günde Yaklaşık 250 gram almış. Yani senin ölçümlere yakın bir şey oluyor o da galiba
Hahahaha aynen klasik Türk erkeği mod 😂😅😅 Kısa erkekler de zeki oluyor boşver deyip kendimizi avutalım 😁😁 Senin de günlük 25 gram almış işte haftalık 175 yapıyor. Diyorum ya 160 180 arası alıyorlar 26-32 arası. Ben baya hesap yaptım erken doğarsa ne kadar almış olur diye.

Merhaba canımm. Aylardır istirahat eden biri olarak Aramıza hoşgeldin diyorum :)
Ben 3.aydan beri düşük riski yaşıyorum sürekli yattım. Bebiş haftasıyla uyumluydu. Geçen haftalarda risk azaldı dediler. Dikkat ettim ama fıtı fıtı gezmeye başladım. Kontrolde Bebek haftasından geri çıktı. Tekrar istirahate başladım ve bebek haftasına ulaştı. Yani annenin dinlemesi ile bebekler daha iyi büyüyor.
Gün içinde yorgun hissedersen mutlaka uzan. Yemek ve ev işi yapma, dışarı çıkarsan yarım saatten fazla yürüme yeterli olur.
Sürekli sırtüstü yatmana gerek yoktur bu durumda 🙏🏻
Umarim benimki de yakalar haftasını. Hepimix saglikla alalım kucaklarimiza. 💕🥰

Kızlar tansiyonum normal çıkıyor ama 2 gündür fena ödemim var el ve ayakta sizde de ödemeler var mı 32+1 deyim doktora gitsem mi kontrolüme daha çok var
Amniyotik sıvının en fazla arttığı dönem 32. Hafta ve ödem de en fazla bu dönem oluyor normal diye biliyorum çok uzun süre devam ederse doktoruna söyle bakalım. Ayaklarını biraz havada tutarak uzanmaya çalış, soğuk kompreste iyi geliyor bir de bol su içmek tabi 🌸

Hahahaha aynen klasik Türk erkeği mod 😂😅😅 Kısa erkekler de zeki oluyor boşver deyip kendimizi avutalım 😁😁 Senin de günlük 25 gram almış işte haftalık 175 yapıyor. Diyorum ya 160 180 arası alıyorlar 26-32 arası. Ben baya hesap yaptım erken doğarsa ne kadar almış olur diye.
Bizimkiler de kafası büyük olanlar zeki olur diyerek avutuyor beni. O mantıkla bizim bebeler kısa boy ve koca kafayla dâhi olacak herhalde😂 Evet dediğin gibi ölçüm yanlış olsa bile haftalık 250 almamış bebişim. Kimin bebeği haftalık 250 alıyor bilmiyorum ama bütün uygulamalarda aynı şey yazıyor. Belki onlar fazladan yazıyordur ya da doktorlarımız yanlış ölçüyordur

İğneyi genelde bıraktırmıyorlar. Ben iğne kullanmıyorum ama tedbir amaçlı ecopirin içiyorum en başlardan beri. Aspirindeki sorun şu ki 32'den sonra bebeğin kalbinde bir soruna neden olabileceğine dair çalışmalar varmış. Fakat hiç bırakmayıp bu sorunla karşılaşmayan gebeler çok fazla. O yüzden bıraksam mı bırakmasam mı dşye düşünüyorum sürekli. Çünkü bıraktırmayan doktor sayısı da çok fazla. Doktorum bırak dedi ve kullanmaya devam edersem ondan gizli olacak herhalde ama kullanmaya da korkuyorum. Çok teşekkür ederim senin doktorunun fikrini de öğrenmek isterim❤️
Yok yok kesinlikle gizli devam etme cunku bu dogum veya baska durumda bilmesi gereken bir bilgi olur, ona gore devam eder. Sen sadece son kez korkularindan bahset belki birakma ve birakmama arasindaki riski sor sonra artik o ne derse o:)

Yok yok kesinlikle gizli devam etme cunku bu dogum veya baska durumda bilmesi gereken bir bilgi olur, ona gore devam eder. Sen sadece son kez korkularindan bahset belki birakma ve birakmama arasindaki riski sor sonra artik o ne derse o:)
Sordum cevap vermedi. Artık kadın bıktı benden haklı ne diyeyim🥲 İyice bir araştırayım ben aklım kalmasın sonra olmadı ona yine yazarım. Teşekkür ederim❤️

Bizimkiler de kafası büyük olanlar zeki olur diyerek avutuyor beni. O mantıkla bizim bebeler kısa boy ve koca kafayla dâhi olacak herhalde😂 Evet dediğin gibi ölçüm yanlış olsa bile haftalık 250 almamış bebişim. Kimin bebeği haftalık 250 alıyor bilmiyorum ama bütün uygulamalarda aynı şey yazıyor. Belki onlar fazladan yazıyordur ya da doktorlarımız yanlış ölçüyordur
Yürüyen dahiler aynen böyle motive olmaya devam 😂😂 Bakalım 32den sonra nasıl alacak. Benim okuduğum yerlerde de 34e kadar günlük 15-20 gram sonrasında günlük 30-35 gram alır yazıyor. Bu hesaba göre de bizimkilerin haftalık alımı gayet iyi oluyor aslında, ölçümler yanlış değilse tabi. İnan erken doğum riskim olmasa hiç takmam kilosunu ben de 40 haftalık 2600 gram doğmuşum ve hiç bir hastalığım da olmamış turp gibiymişim maşallahh 😍😍

Eklentiler

• EC87650E-19E3-4E6E-A8E4-BAD06A913AD6.jpeg
    EC87650E-19E3-4E6E-A8E4-BAD06A913AD6.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Yürüyen dahiler aynen böyle motive olmaya devam 😂😂 Bakalım 32den sonra nasıl alacak. Benim okuduğum yerlerde de 34e kadar günlük 15-20 gram sonrasında günlük 25-30 gram alır yazıyor. Bu hesaba göre de bizimkilerin haftalık alımı gayet iyi oluyor aslında, ölçümler yanlış değilse tabi. İnan erken doğum riskim olmasa hiç takmam kilosunu ben de 40 haftalık 2600 gram doğmuşum ve hiç bir hastalığım da olmamış turp gibiymişim maşallahh 😍😍
Her site farklı yazıyor galiba biz en iyisi doktorumuza güvenmeye devam edelim. Okuduğım kadarıyla 2500 kgdan sonra küveze girmiyorlarmış ve senin bebiş de 2 kg olmuştu galiba maşallah🧿 Birkaç hafta daha sabrederse risk çok azalacak ama tabii inşallah 37ye kadar bekler dâhi bebişlerimiz😅❤️ Dediğin gibi kilonun önemi yok yeter ki sağlıklı olsunlar🥹

Amniyotik sıvının en fazla arttığı dönem 32. Hafta ve ödem de en fazla bu dönem oluyor normal diye biliyorum çok uzun süre devam ederse doktoruna söyle bakalım. Ayaklarını biraz havada tutarak uzanmaya çalış, soğuk kompreste iyi geliyor bir de bol su içmek tabi 🌸
Direk aklıma gebelik zehirlenmesi geliyor tansiyon hastası olduğum için ama ölçüyorum sorun yok dediğin gibi olabilir belki 32. Haftayla birlikte yeni güncelleme yüklenmiştir bedene zaten hiç hal falan bırakmadı iyisin aslında 32. Haftayı sevmedim bitkin ve hep aç 🥹

Hiç takılmayın boy kiloya inanın oğlum için kilolu iri olcak her kontrole gıttıgımde kilolu olcak dedi hiçte öyle olmadı ekmek kadar boyla 2.450yle geldi şişi mişi gidince daha da düşüktü kilosu bütün vitaminleri saçına vermişti heralde 😄

Kızlar özet geçiyorum herkesin sorularını da cevaplayacağım:)

29+5 haftalık ve gayet iyi bir hamilelik geçiriyorken hatta biliyorsunuz yurtdışı doğum için doktorum onay dahi vermişken gece bir anda yatakta suyum patladı. Patlama derken baya patladı tazyikle. Her yer köpeğimi dahil sırılsıklam oldu:) o an çok kötü bir andı ama şimdi komik geliyor halimiz.
Hemen apart topar giyindik hastaneye doğru yola çıktık, yolda doktorumuza haber verdik ve 24. Hafta suyu gelip 33te doğurttuğu hastalardan bahsetti cesaret verdi sakinleştirdi. Hemen doğumhane kapısından girdik. Orada doktor önce bebeği sonra beni kontrol etti. Kasılmam ağrım yoktu bu yüzden yatak istirahati ile erteleme yapmaya karar verdiler. Ancak benim küçük fındığım doğmak istedi ve kasılmalarım başladı. Kendi doktorum içine doğmuş gibi bir anda içeri girdi ve elle muayene etti. Muayene sırasında 4 cm açıklığım olduğunu ve en kötüsü de bebeğin kordonunun sarktığını ve sıkıştığını söyledi. Acilen ameliyathaneye geçtik. En son üzerinde hemşireler biri karnımı tutuyor, biri bebekten kalp ritmi almaya çalışıyor bremen mızıkacıları gibi alt alta üst üste duvarlara sedye çarpa çarpa ameliyathaneye girdik. Anestezist geldi gerisini hatırlamıyorum. Uyandığımda bebişimiz yoğun bakıma gitmişti eşim görmüştü sadece ben de yoğun bir ağrıyla odaya çıkarıldım. Daha sonra tekerlekli sandalyeyle bebeği görmeye gittik. Tabi bu süreçleri hep iki göz iki çeşme geçirdik tahmin edersiniz. Doktorumun anlık acil sezeryan kararı olmasa bugün bebeğimiz hayatta değildi. Evet biraz küçük ama bodur tavuk her dem taze:)

Ağrılarım var kanamam var dikişlerim çok can acıtacak bir yerde ama hayattayım ve kızım da hayatta🥹
Büyüycek ve aramıza katılacak. Son bir nah çeken fotoğrafını da ekliyorum:)
Ooy oyy oyyy 41 kere maşallah sana güçlü prenses🧿🧿

Valla gelişimleri normalse küçük karın az kilo candır baldır kimse özenmesin bence kocaman göbeğe kendilerini şanslı saysınlar 😁😁
7 kilo aldım karnım küçücük🙈 kimse hamile olduğumu bile anlamıyor bazen üzülüyorum öyle deme sizin fotoğraflarınızı gördükçe keske benimde az büyüseydi diyorum. Hiç hamile moduna giremeden doğurucam sanırım çevremdeki herkeste bu nedenden dolayı hamile muamelesi yapmıyor bana ne olcak karnın bile yok her işini yaparsın diye bekliyor sağolsunlar

Hiç takılmayın boy kiloya inanın oğlum için kilolu iri olcak her kontrole gıttıgımde kilolu olcak dedi hiçte öyle olmadı ekmek kadar boyla 2.450yle geldi şişi mişi gidince daha da düşüktü kilosu bütün vitaminleri saçına vermişti heralde 😄
Allah sana bağışlasın 🥹 küçük doğanlar da daha hızlı kilo alıyorlar. Ablamın ilk çocuğu 2200 doğdu ama 5-6 ay sonra yaşıtlarını yakalamıştı

7 kilo aldım karnım küçücük🙈 kimse hamile olduğumu bile anlamıyor bazen üzülüyorum öyle deme sizin fotoğraflarınızı gördükçe keske benimde az büyüseydi diyorum. Hiç hamile moduna giremeden doğurucam sanırım çevremdeki herkeste bu nedenden dolayı hamile muamelesi yapmıyor bana ne olcak karnın bile yok her işini yaparsın diye bekliyor sağolsunlar
iyi yanından bakarsan sırt ve bel ağrıların az olacak ve belki hiç çatlamayacaksın❤️ ben çatladım bile. karnım hep kıpkırmızı ve parlak🥲

Regl ağrısı gibi kasıklarım ve belim ağrıyor kızlar, neden acaba? 🥲 Hamilelikte bir mantık aramıyorum artık olanlara ama bel falan ilk kez böyle oldu ya.
önemli bir şey değildir inşallah🤍 Bol su iç ve bir iki saat dinlen. Yüksek ihtimalle geçer. Gün boyu sürerse üstünde dur❤️

Regl ağrısı gibi kasıklarım ve belim ağrıyor kızlar, neden acaba? 🥲 Hamilelikte bir mantık aramıyorum artık olanlara ama bel falan ilk kez böyle oldu ya.
dün benim de öyleydi, regl olmadan hemen önce kasıklarda sıcak bir ağrı olur ya aynısını yaşadım. Ama iş temposu ile üzerinde duramadım. Bugün iyiyim. Umarım ciddi bir şey değildir seninde geçer

X