Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
7 kilo aldım karnım küçücük🙈 kimse hamile olduğumu bile anlamıyor bazen üzülüyorum öyle deme sizin fotoğraflarınızı gördükçe keske benimde az büyüseydi diyorum. Hiç hamile moduna giremeden doğurucam sanırım çevremdeki herkeste bu nedenden dolayı hamile muamelesi yapmıyor bana ne olcak karnın bile yok her işini yaparsın diye bekliyor sağolsunlar
Herkes kendinde olmayana özenirmiş cidden ben de manken gibi doğum yapanlara aşırı özeniyorum diyorum bebek nerde nasıl korumuş vücudunu ne güzel diye. Ama her şeyden önemlisi bizim ve bebeğimizin sağlığı gerçekten. Karnın büyüklüğüyle mi alakalıymış iş yapıp yapamamak gıcık oldum şu an aman bakmayın siz kimsenin lafına. Kendimizi iyi hissettiğimizde kendi işimizi görüyoruz zaten fazladan naz bir kocalarımıza yapıyoruzdur o da kimseyi ilgilendirmez 😅😁😁

Kızlar tansiyonum normal çıkıyor ama 2 gündür fena ödemim var el ve ayakta sizde de ödemeler var mı 32+1 deyim doktora gitsem mi kontrolüme daha çok var
Ben de ödemliyim doktora sordum tuzu kesmek dışında ne yapabilirim diye. Ödem normal ona pek yapacak bi şey olmuyor dedi. Çok ayakta durma çok oturma dedi. Gün içinde hafif tempolu yürüyüş yap. Ayaklarını hep yükseğe uzat öyle dinlen dedi. Bi de eşin akşam ayak ve bacaklarına masaj yapsın dedi. Bir de günde 3 litre su

O iğne o kadar acıtıyor ki zaten iğne fobim vsr iyice tetikledi😂 2 kez kullanıp bıraktım bir sorun çıkmadı çok şükür. İnşallah sen de sorunsuz bırakırsın❤️ Aylarım bayağı kasılmalı geçti ama öyle böyle ilerliyoruz. İnşallah şu kasılmalar bir sorun çıkarmaz.
Eşinle birlikte yaparsanız daha kolay olur elbet. Allah kolaylaştırsın🥹❤️
Sağol canım benim♥️ İnşallah hiç bir sorun çıkmayacak kuzum en fazla 2 ay sonra gazını uykusunu konuşuyor olacağız miniklerimizin♥️🌸

Ben de ödemliyim doktora sordum tuzu kesmek dışında ne yapabilirim diye. Ödem normal ona pek yapacak bi şey olmuyor dedi. Çok ayakta durma çok oturma dedi. Gün içinde hafif tempolu yürüyüş yap. Ayaklarını hep yükseğe uzat öyle dinlen dedi. Bi de eşin akşam ayak ve bacaklarına masaj yapsın dedi. Bir de günde 3 litre su
Aslında bunların hepsini yapıyorum aman normal olsunda sorun yok yeterki preaklemsi olmasın bebişlerimiz iyi olsun , birde ellerinizde de varmı sizin benim elimde de var

Aslında bunların hepsini yapıyorum aman normal olsunda sorun yok yeterki preaklemsi olmasın bebişlerimiz iyi olsun , birde ellerinizde de varmı sizin benim elimde de var
Evet ellerimde de var. Ödem nedeniyle de elim falan acıyo sanki. Bazen böyle bez sıkarken falan hissediyorum kapayıp açarken böyle elimi sıkarak test ediyorum acı oluyor ödem kaynaklı

Puset örtüsü olarak hangi kumaş tercih ediyorsunuz. Ekim 24ü doğum aslında kış bebeği olacak ama. Sanki şu kalın olanlarda hava alamaz gibi geliyor. İnce şu müslinler mi daha mantıklı tecrübeli anneler ne diyorsunuz

Eklentiler

• 1000085055.jpg
    1000085055.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 55
  • 1000085054.jpg
    1000085054.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 56
önemli bir şey değildir inşallah🤍 Bol su iç ve bir iki saat dinlen. Yüksek ihtimalle geçer. Gün boyu sürerse üstünde dur❤️

dün benim de öyleydi, regl olmadan hemen önce kasıklarda sıcak bir ağrı olur ya aynısını yaşadım. Ama iş temposu ile üzerinde duramadım. Bugün iyiyim. Umarım ciddi bir şey değildir seninde geçer
Teşekkür ederim kızlar 🥲 Azıcık bebek ütüsü kalmıştı onu ve yemeği yaptım sonra böyle şeyler oldu. Hemen yoruluyorum artık, umarım ondandır. 🙏🏻

Teşekkür ederim kızlar 🥲 Azıcık bebek ütüsü kalmıştı onu ve yemeği yaptım sonra böyle şeyler oldu. Hemen yoruluyorum artık, umarım ondandır. 🙏🏻
Ondandır büyük ihtimalle. Bende de çok yorulunca oluyor işi gücü bırakıp hemen dinlenmeye koşuyorum🥲 Ocakta yemek varsa kaşığı eşimin eline tutuşturuyorum gidip uzanıyorum. Bir iki saate geçiyor. Geçmezse kasılma var mı diye kontrol etmek önemli tabii

İşaret parmağım ödemden dolayı tam kapanmıyor😂 için ferah olsun diye atiym dedim. Hele ki sabahları ellerim o kadar şiş ki korkuyorum. Tuzlu yediğim de yok pek. Tansiyon da normal çıkıyor. Dün kontrolüm vardı, doktoruma sordum. "Canım karnın burnunda bi zahmet ödemin olsun artık." dedi😅 Demek ki normalmiş sorunu yeni gördüm diye yalnız olmadığını söyliym dedim❤️

Eklentiler

• IMG_2475_jpg.jpeg
    IMG_2475_jpg.jpeg
    150,3 KB · Görüntüleme: 52
Ödem sorunu bende de var. Masa başı işin dezavantajı olarak ayaklarımda çok fazla şişme oluyor. Doktora danıştığımda tuzu azalt ama tamamen kesme ve tansiyon takibi yapmamı istemişti tok ve dinlenmiş günde 1 kere. Suyu ödem olduğu zaman daha çok içmemiz gerektiği yazıyor her yerde, bende öyle yapıyorum minimum günde 3 litre tüketiyorum. Sabahları uyandığımda ellerimde de şişme oluyor özellikle sağ elim kapanmıyor sonra sonra düzeliyor ama doktorum yaşadıklarımı normal buluyor

Ödem sorunu bende de var. Masa başı işin dezavantajı olarak ayaklarımda çok fazla şişme oluyor. Doktora danıştığımda tuzu azalt ama tamamen kesme ve tansiyon takibi yapmamı istemişti tok ve dinlenmiş günde 1 kere. Suyu ödem olduğu zaman daha çok içmemiz gerektiği yazıyor her yerde, bende öyle yapıyorum minimum günde 3 litre tüketiyorum. Sabahları uyandığımda ellerimde de şişme oluyor özellikle sağ elim kapanmıyor sonra sonra düzeliyor ama doktorum yaşadıklarımı normal buluyor
Suyu cok icelim icmesine de icerde yer yok 😂

X