Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Yeni ev de almamız lazım o zaman ya. Sonuçta bu evler kirlendi.
Abarttıkça abartmışlar resmen.

Ohh kuzum benim baya annesi gibi esprili olacak bu kız da belli Çok şükür bin şükür ikiniz de çok iyisiniz daha da iyi olacaksınız dualarım sizinle Suyu gelen bir doğumu nasıl erteleyebiliyorlar onu hiç anlamadım şok içindeyim hatta daha neler duyacağız bakalım

Teşekkür ederim bilgilendirme için bana 34 te bakılacak bebek iri belki onla ilgilidir.

Ya nasıl güzel bir bebiş maşallah Allah analı babalı uzun mutlu bir ömür versin Geçmiş olsun sana da annesi

Benim de doktorum şimdi yazmış. Gebelik ilerlediği için pıhtılaşma süren kısalmış demiş. Ondan gizli ecopirin kullanırsam nolur diye düşünüyorum şimdi de Bırakmaya çalışacağım o sırada bebeğim hareketlerini gözlemlerim herhalde. Teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim? Sen nasıl oldun daha iyisindir inşallah Benim bebeğin başı da son kontrolde 3 hafta önde çıktı. Gittikçe fark açılıyor mu diye endişelendim ben de. İnşallah normaldir sağlıkla kucağımıza alırız bebişleri Aslında babasının kafası küçük benimki büyük, dengelenir diye düşünmüştüm ama belki de bizim tarafa çekti Sağlıklı olsunlar da büyük/ küçük hiç takılmam

Yapılmamış olabilir. Benim önceki düşüklerden sebep nerdeyse 20 tüp kan alıp her şeye bakılmıştı önceden
Benim kürtaj öncesi kan alınmıştı en son o zaman bakılmış o zamana göre şu an çok düşmüş Doktorum haftalar ilerledikçe pıhtılaşma süresi azalır yazmış belki ondandır

Kızlar bugün yemek yemek için sandalyeye otururken bir anda belim bir battı doğrulamadım bir belim sağlamdı şimdi o da ağrıyor. Geçer mi acaba? Ne yapmak gerekir bilen var mı? Kas gevşetici yasak sanırım.

Selamlar

Valla bizim de niyetimiz Amerika'da doğum ama tabi hayat ne getirir bilemiyorum. berfuto ile evlerimizi bile yakın tutmuştuk, 10 gün ara ile gidecektik Amerika'ya. Şu an bizim 12 Eylül gidiş gözüküyor her şey yolunda giderse. Amerika'da anlaştığımız hastane için yanınızda hiçbir şey getirmeyin diye bir algı var ama asla buna güvenemeyeceğimi düşünüyorum. O yüzden hastane çantası konusunda inanılmaz kargaşa içindeydim bir türlü yanıt bulamıyordum. Ama Yaz bebek de erkenden gelmeye karar verince anladım ki çantamızı bu zamanlarda hazır etmekte fayda var. Gidene kadar doğurmayacağımızı bilemediğim için çantamı hazırlamaya karar verdim. Hazırladıktan sonra da valizle yanıma alırım diye düşünüyorum. O yüzden derin derin araştırıp şöyle bir video buldum.

Videodaki hanımefendi hem yenidoğan hemşiresiymiş hem de ikinci doğumuymuş. Bu yüzden hem bilgili hem tecrübeli gibi geldi bana. Buna göre bir çanta hazırlayacağım. Şimdiye değin aldıklarımı da aşağıya ekledim ama karışıklar yani bebiş için aldığımız çoğu şey bu koleksiyonda aslında.

Hastane çıkışı için de uzun uzun araştırdım. Karar vermesi çok zor oldu. En son şu iki takıma karar verdim ama instagram falan kapalı olunca siparişi iletmem uzadı.

Umarım faydalı olmuştur.

Ben 28. haftadan beri belden çekiyorum. Özellikle son zamanlarda yataktan kalktığımda 1 dakika boyunca yürüyemiyorum neredeyse Sakat oldum iyice. Nstden kalktığımda da aynısı oldu çaktırmamak için yatağın yanında biraz oyalandım İlk ayağa kalktığımda veya oturduğumda müthiş bir batma oluyor sonra yavaşça geçiyor. Karnım aşırı büyüdü ondan da olabilir. Zaten bu grupta bi ben, bir Bebekce92 bi de ikiz anneleri kocaman karınla dolaşacak herhalde

Kızlar hastane çantasını ne zaman hazırlamak uygun olur. 34 te çatı muayenem var ondan sonra mı hazırlasam diyorum ?
Ben abartmadan 2 gün kalacak şekilde hazırlayacağım bebeğe bı 8li hastane çıkışı yanına da yedek 2ya da 3tane altüst takım (eldiven şapkalı) , gene aynı sayılarda zıbın, çorap, 10-15 bez(1 numara) , alt açma bezi (4-5 adet) battaniye, müslin örtü koyacağım ellerine geçiriyorlarmış. Süt kaşığı, göğüs pompası ( maksat süt gelimini arttırsın masaj gibi) , göğüs pedi, lohusa külodu, emzirme sütyeni ( 2 şer adet ) , çorap ,yelek (lohusalar üşürmüş) depend , 2 sabahlıklı lohusa takımı , 1 hastane çıkışı kıyafeti, tarak , ıslak mendil, ağız bezi, pamuk (bebeğin gözünü vs silmek için ) , basit makyaj malzemesi , diş fırçası-macunu , dudak balmı ( dudak kuruyormuş) , kahve ( bir kaç blogda izledim lazım oluyormuş) , elektrikli pompa götürecekseniz şarj kutusu (adını unuttum) , terlik taç, çikolata, magnet ,hastane süsleri, atıştırmalıklar ve en son umrumuzda olan babalara hastane kıyafet ıvır zıvır (şaka tabiki)
Lütfen eksiğimi tamamlayın.

Daha iyiyim ben şükür perşembe randevum var bakalım açılma vs yoksa ben ilaçlarla uzatmaya devam. Sancılarım oluyor ama düzensiz gözlemliyorum şimdilik bakalım 28. Haftada 3 hafta öndeydi 32. Haftada 4 haftaya çıkmış fark ben de şaşırdım. Diğer acil şeylerden hep sormayı unutuyorum, perşembe sorunca sana da haber veririm canım Ama benim doktorum çok pimpirikli bir sorun olmuş olsaydı kesin söylerdi o yüzden çokta takılmıyorum

Ay sorma ben özellikle yeni uyandığımda denge problemi yaşıyorum öne doğru düşüyor gibi oluyorum, hacı yatmaz gibi geri kalkıyorum Sabah kalkamadım yataktan nasıl çişim var dua ede ede doğruldum, Kaslarım felç oldu Aman sağlıklı olsunlar da her şeye razıyım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…