Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
hadi oğlan anaları bizim kızların bari yüzü gülsün düpdüzgün oğlanlar yetiştirin skljlk
😂😂 valla bence bu bir dongu melek olsa kayinvalide genelde sevilmiyor gelinler tarafindan, bir oylama yapilsa bir elin on parmagini gecmez kv seven 🤣
erkek cocukla anne arasinda bag mi oluyor artik ne oluyorsa o sinir asiliyor bir sekilde. Bakalim benim de oglum var guya ev isleri yapan kibar bir cocuk yetistirmeye gayret ediyorum ama dengeyi bulmak zor :)
bize de bir gelin geldi simdi esimin kardesi uzaktan hersey iyi bir arada sik bulunursak kesin batar ona da birseyler 🙂
belki ben de kv ye yakin yasasam bana da batabilir ama kendi oglundan sira gelmiyor esim cok takar annesine her lafina sinir olmaya hazir, ben genelde yatistirici ara bulucu taraf oluyorum. Esime de diyorum her lafa takma her lafi duyma, biraz duymazliktan gel insanin psikolojisi daha rahat ediyor- her lafa takilirsak insan iliskileri zor diyorum. O yine de kuruluyor annesinin her sozune. Belki o oyle olmasa coktan sinir olmustum ben de, var garip garip huylari benim kvnin de - her insanin oldugu gibi cunku :)

Son düzenleme:
😂😂 valla bence bu bir dongu melek olsa kayinvalide genelde sevilmiyor gelinler tarafindan, bir oylama yapilsa bir elin on parmagini gecmez kv seven 🤣
erkek cocukla anne arasinda bag mi oluyor artik ne oluyorsa o sinir asiliyor bir sekilde. Bakalim benim de oglum var guya ev isleri yapan kibar bir cocuk yetistirmeye gayret ediyorum ama dengeyi bulmak zor :)
bize de bir gelin geldi simdi esimin kardesi uzaktan hersey iyi bir arada sik bulunursak kesin batar ona da birseyler 🙂
belki ben de kv ye yakin yasasam bana da batabilir ama kendi oglundan sira gelmiyor esim cok takar annesine her lafina sinir olmaya hazir, ben genelde yatistirici ara bulucu taraf oluyorum. Esime de diyorum her lafa takma her lafi duyma, biraz duymazliktan gel insanin psikolojisi daha rahat ediyor- her lafa takilirsak insan iliskileri zor diyorum. O yine de kuruluyor annesinin her sozune. Belki o oyle olmasa coktan sinir olmustum ben de, var garip garip huylari benim kvnin de - her insanin oldugu gibi cunku :)
benimki de aynı ayol annesinin dediklerine sinir olur tersler. çok konuşmasını falan kaldıramaz laf söyler devamlı. başlarda senin gibiydim ben de aralarını yumuşatırdım, eşime böyle yapma kadını üzüyorsun falan derdim. sonra ben de sinir olmaya başlayınca saldım 🤣 ne yalan söylim hoşuma bile gidiyor şimdi 🤣 o laf söylüyor kv ye benim içimin yağları eriyor ben bişey diyemediğim için 🤣

ben artık bebek iyi olsunda ne olacaksa olsun ve bitsin kafasındayım . dün gece ejderha gibiydim. ağzımı açsam alev çıkacak kadar yandım . boğazım kilolarca acı yemiş gibi yandı. bebekte hiç durmadı . daha önce hiç mde ve boğaz yanmam olmamıştı. öğlen yemeği yedim şimdide başladı yanmaya . bi eksik buydu çünkü diyesim geliyor ama demiyorum :KK70:
Canım benim de öyleydi bu hafta azaldı. Burada bir arkadaşa doktoru söylemişti göğüs kafesi genişleyince rahatlayacaksın diye sanırım o oldu. Daha rahatım şu an. Halen yanma ve rahatsızlık var midemde ama o ejderha gibi olma olayı çok şükür azaldı. Çay kahve de içiyorum yani seyrek de olsa. O sıra asla içemezdim, boğazımda alev var gibi oluyordu.

Canım benim de öyleydi bu hafta azaldı. Burada bir arkadaşa doktoru söylemişti göğüs kafesi genişleyince rahatlayacaksın diye sanırım o oldu. Daha rahatım şu an. Halen yanma ve rahatsızlık var midemde ama o ejderha gibi olma olayı çok şükür azaldı. Çay kahve de içiyorum yani seyrek de olsa. O sıra asla içemezdim, boğazımda alev var gibi oluyordu.
ben 28+2 yim ilk defa dün gece yandı. oda masterchefi izliyorduk annemle, adana yapıyolardı annemde köfte kızartayımmı dedi :KK70: gece gece köfte yiyince alev aldım :KK70: bi daha mı töööbee

benimki de aynı ayol annesinin dediklerine sinir olur tersler. çok konuşmasını falan kaldıramaz laf söyler devamlı. başlarda senin gibiydim ben de aralarını yumuşatırdım, eşime böyle yapma kadını üzüyorsun falan derdim. sonra ben de sinir olmaya başlayınca saldım 🤣 ne yalan söylim hoşuma bile gidiyor şimdi 🤣 o laf söylüyor kv ye benim içimin yağları eriyor ben bişey diyemediğim için 🤣
Aynen ben de öyle. Eşime hep çok hayırsızsın hiç arayıp sormuyorsun hep anneni tersliyorsun falan diyordum hep bana gösterilen ebeveynliğe göre evlatlık yapıyorum, benim anneme bir kere yüz verirsen geçmiş olsun diyordu. Ne kadar haklı olduğunu sonradan anladım

ben soylerim cok kizdirsa beni ama genelde beni hedef almiyor kv ortaya konusur ogluna ya da kocasina laf sokar. ustune alinsan alinirsin belki aman bana ne deyip geciyorum oyle olunca belki iliskimiz yumusak gitti basindan beri. Bir de esim artik diken ustunde gibi bekliyor birsey dese annesi birbirine girecekler, her yaz boyle olay yasiyoruz gerginlikten ben bikiyorum ikisine de geri adim at demekten dilimde tuy bitiyor. Bir tatil geciricem kafam rahat onu da birbirine iki zit karakter yuzunden yapamiyorum. kp sessizdir ben gibi daha cok duymaz alttan alir basin agrimasin diye dusunur, ben de oyle iki gunluk dunyada sinirlerimi bozamam mesafeli olurum cikarim evden yuruyus yaparim gecer gider.
bilmiyorum hangisi dogru catismak mi rahatlatir insani bosvermek mi bilemedim

ben 28+2 yim ilk defa dün gece yandı. oda masterchefi izliyorduk annemle, adana yapıyolardı annemde köfte kızartayımmı dedi :KK70: gece gece köfte yiyince alev aldım :KK70: bi daha mı töööbee
Yaa ondan olmuştur mutlaka 🤣 ben de şu an izliyorum dünkü masterchefi ve bugün de eşim ne yemek yapayım diye sorunca kendine ciğer bana da kebap söyleyelim dedi iyi ki de demiş izleyince canım istedi fena halde neyseki Antepteyiz 🤣🤣 Benim 26-29 arası çok fenaydı. Rennie tablet ve şurupla sodayı katık etmiştim artık. Bir de o yanma olduktan sonra tahriş oluyor bir iki gün boğazımda fena acı oluyordu.

Yaa ondan olmuştur mutlaka 🤣 ben de şu an izliyorum dünkü masterchefi ve bugün de eşim ne yemek yapayım diye sorunca kendine ciğer bana da kebap söyleyelim dedi iyi ki de demiş izleyince canım istedi fena halde neyseki Antepteyiz 🤣🤣 Benim 26-29 arası çok fenaydı. Rennie tablet ve şurupla sodayı katık etmiştim artık. Bir de o yanma olduktan sonra tahriş oluyor bir iki gün boğazımda fena acı oluyordu.
hahah menü muhteşem ben köfteyle terbiye ettim kendimi ama etmez olaydım :KK70: valla tek gece dayanamadım 1 ay çekmişsin çok zor. ne kadar kötü olabilir ki mide yanması diyordum ama çoğu şeyden daha kötüymüş :KK70: zaten gece asla yemek yemem kendimi bildim bileli ilk defa yemiştim başıma neler geldi :KK70:

Sizin durumlarınızın aksine bizim ailede kendi ailesinden kopamayan bendim. Hayır diyemiyordum asla eşimden gizli bir şey yapmam maddi manevi ama borç verme durumlarında ona sormadan evet dediğim oldu bir kere. Tabi ki kavga ettik. Kötü niyetim yoktu ama bunun sorun olacağını düşünmemiştim yani toyluk diyelim. O an eşime asla hak vermemiştim bana o kadar normal geliyordu ki çünkü kendi ailem maddi konularda çok laçka yani kimin kime ne borcu var belli değil. Bunu normal gibi düşünüyordum. Değilmiş tabi. Eşim aklımı başıma getirdi diyebilirim. Bir daha asla ona sormadan evet hayır demedim hiçbir şeye. Baktım ki ailem bana da kendi kurduğum aileye de bu şekilde daha çok saygı duymaya başladı. İnşallah da bozmam bunu çünkü o kadar zor geliyor ki bu kodlarla büyüdükten sonra bunu değiştirmek. Sanki ihanet ediyormuşum gibi geliyor aileme. Ama asla sağlıklı değil yani.

hahah menü muhteşem ben köfteyle terbiye ettim kendimi ama etmez olaydım :KK70: valla tek gece dayanamadım 1 ay çekmişsin çok zor. ne kadar kötü olabilir ki mide yanması diyordum ama çoğu şeyden daha kötüymüş :KK70: zaten gece asla yemek yemem kendimi bildim bileli ilk defa yemiştim başıma neler geldi :KK70:
Bulantıda yemeği görmek bile istemiyorsun, yanmada yemeği yemek istiyorsun ama boğazından geçerken sanki yarıp geçiyor orayı öyle diyeyim 🤣Halen daha sola yatınca midemin ağrısı sırtıma vuruyor diye sola yatamıyorum 🤦‍♀️ Bu birkaç gündür azaldı ya buna şükür dönmez inşallah geri 😁

Kızlar, dünden beri mesajları okuyorum. Eşi ile eşinin ailesi ile ilgili sorun yaşayanları… son iki aydır özellikle buraya çok yazamadım bile… kimse ile konuşmayı bırakın, bir ara hayata dair bile motivasyonum kalmamıştı. Hayatım boyunca hep çalıştım yurtiçinde yurtdısında… yöneticilik yaptım, kendi paramı kazandım. Kendi imkanlarımı sağladım mücadelemi verdim. Evlendikten sonra eşimle ve ailesi ile sorunlar yaşadım. Çünkü onların istedikleri kişi değildim. Yönetilmedim. Bir senelik evliydim bitti bu iş dedikten ve evimi ayırdıktan sonra hamile olduğumu öğrendim. Hayatımda en çok istediğim duyguydu anne olmak. Bebeğimden vazgeçmek istemedim. Tek başıma bile olsa bakarım dedim. Bu süreçte eşimle toparlama aşamasına geçtik. Elimize yüzümüze bulaştırdık yapamadık. Annemi ve babamı kaybettiğim için en çok istediğim şey kendi ailemi kurmaktı. Ama eşim ailesinden ayrışıp benimle aile olamadı. Olsun be oğlum kedim ben aile oluruz dedim. Cebindeki son kuruşa kadar kardeşini öncelikli tuttu. Ciddi tartışmalar yaşadık hatta boşanma davası bile açtık. Ona ve kendime değil, bir bebek doğduğunda babasını tanıması ileride ona “ben elimden geleni yaptım “ demenin vicdani rahatlığını yaşamak adına şans verdim. Kalbimde belki veremedim o şansı. İçim kırık dökük. Nereye kadar gider bilmiyorum. Ama sakin olmanın, mantıkla kararlar almanın önemini biliyorum. Gemileri yakmak belki bir kaç dakikamızı alır. Size diyeceğim şey şu ki, sakin olun. En azından şimdilik sakin olun. Bebekler sağlıkla kucağımıza gelsin. Normalimize dönelim. Fiziksel ve psikolojik olarak iyileşelim. Zamanla sindirelim, gözlemleyelim. Birilerini cezalandırmak isterken içimizdekine bedel ödetmeyelim. Doğru zamanda doğru şekilde dingin kararlar almak ve duyguları sindirmek önemlidir. Kim için olursa olsun üzülmeyelim. Çünkü biz anne olacağız ve artık daha güçlü daha mutlu olmamız lazım. Hiç bir öfke , hiç bir olay içimizdeki mucizeden önemli değil… 🙏🏻 @blocked outoffit outoffit
Çok üzüldüm durumunuza. Eş ve eş ailesi gerçekten neler yaşatıyor insanlra. Üstelik kadınlar sınırı çizebilirken erkekler daha da yapamıyorum ailesine bağımlı olanlar evlenmese keşke güzel güzel kadınlar böyle üzülmese. Umarım hatalarını görür ve anlar zaten aksi takdirde karşısında güçlü ne yapacağını bilen bir kadın var ona göre de karşılığını bulur. Sağlıkla bebeğini kucağına al net şekilde de tavrını koy umarım eşin sorunlarını görür ve aşar 🙏

Ne güzel en azından profesyonel destek almışsın. Ben de benzer düşüncelerde bebeğim beni sevecek mi diye bile düşündüğüm oluyor 😁 Güzel şeyler düşünelim elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Yiyemediklerin ve yediklerin için de vicdan azabı çekme o daha strese sokar. 3 gün sonra yicem diye diye canının çektiklerini belki öteleyebilirsin. Hiç yapmamak bilinçaltında daha çok isteğe sebep oluyor sanki
Evet destek çok önemli ya gerekirse ilaç bile kullanırım tabiki bu süreçte değil. Eşimi de buna alıştırdım bazi seyler içinden çıkamadığımız hal aldığında ya aile terapisine ya psikiyatra filan gidiyoruz. Bu sefer sen yalnız gitmelisin diye ısrar etti ama ben yine de benim bu hale gelmemde senin payin var kendi başıma böyle olmazdım diye ısrar ettim .bakalım şimdi yoldayız 😊

Ben onun parasına muhtaç olmak istemiyorum. Bu durum benim gözümde açık ve net benim param senin paran ayrımı yapılması. Madem öyle ay sonunda benden para beklemesin. Öncesinde benim maaş düşüktü sürekli bana göndermesi gerekirdi. Ve her kavgada bu ay sana para yok diyerek beni krizlere sokar ama parasız da bırakmazdı. Şimdi benim maaşım yükseldi artık yetiyor kendime. Ve her ay ben ona gönderiyorum. Aynı şeyleri neden yapmayayım? Ama bu sefer göndermeden djdjd ağlamak istemiyorum annemler de var zor duruyorum
Onun parasına muhtaç değilsin zaten ama bir erkek her koşulda eşine bakmak ona rahat bir hayat sunmak zorunda bu bir erkeğin görevi yani senin görevin değil. Çoğumuz zaten eve destek oluyoruz çabalıyoruz ortak paramız diyerek bizimde maddi olarak zor durumumuz şu an bebekte sürpriz oldu aldığımızla anca evi döndürüyoruz ekstra kalmıyor o da ikimizin parası. 120 bin borç verebiliyorsa her ay senden para istemesin sana yok demesin. Yani bencede biraz keyfi harcama yapmak en mantıklısı o sana bakmak zorunda bebeğe de bakmak zorunda ücretsiz izin kesinlikle kullan paranı da harca ihtyacım vardı de kardeşine verebiliyorsun benimde bunları ihtiyacım vardı de hatta ondan da iste bir şeyler aldırmaya çalış

Kız ben seni rüyamda gördüm biliyor musun? Bu olayı anlamaya çalışıyordum. Tabi cismen seni bilmediğim için profilindeki şu mimikli kız olarak gördüm ahahaha. Tatlı tatlı anlatıyordun yine karışık anlattın diyordum. M minikfilozof da varmış o da bak Out şöyle böyle diye bir şeyler anlatmaya çalışıyordu shsjjsj Rica ediyorum beyin hücrelerimi yakmayın bir daha bu kadar ahshs Şimdi anladım ama. Senin kardeşin kız mı erkek mi?
😄😄😄ay çok güldüm yaaa benim resimde yok flu muydu kafam

ben de eşime,ne güzel bi sürü hamile kadın var kimse de bıktım senin bebeğinden demiyor orada, diyorum burası için :KK70: Dünkü olayı mesela anneme anlatamam zaten nefret ediyor damattan, eşime daha fazla bahsedemem yarın bir gün kardeşim için ben sineye çekerim o çekemez, arkadaşlarımla oturup onları çekiştiremem dedim en iyisi kızlara yazıp rahatlamak.İyi ki varsınız.
Bunu bende hep düşünüyorum yani yargılamadan gerçekten yürekten cevaplar veren anlayan bir sürü kız arkadaş😍daha ne olsun. Bide o kadar yakın rahat hissediyorum ki size karşı😄hiç bir resmiyet samimiyetsizlik yok özlüyorum giremediğimde acaba naptılar diyorum

Evet canım ben de öyle düşünüyorum. Beni muhatap ederse sonuçları daha ağır olur zaten. O an bir laf söylerler daha çok kışkırtırlar çok daha istenmedik yerlere gider konu. Aynı durumdan eşim rahatsız oluyor olsaydı ben kendim hallederdim. Dolayısıyla bunu da o halledecek yapacak bir şey yok. Problem haline getiren kendisiydi. İlk zaman hastalık can sıkıntısı dedik ses etmedik. Şimdi hastalık konuşan yok ota boka arama işi çıktı. Ya bir foto at mesela bebeğe aldığın bir şeyi. Akşam ararlar 3-4 dk o kıyafeti falan konuşurlar.
Aman pek güzel kıyafet almışsınız, aman ne de yakışcek benim torunuma, giyecek giyecek gezecek eskitecek torunum bilmem ne. Tamam da uzatma işte hayırlı olsun güle güle giysin de geç. Ama öyle olunca muhabbet olmuyor tabi. Ya bir de yemin ediyorum çok tuhaf yakıştırmaları var ne cevap vereceğimi nasıl davranacağımı bilemiyorum bazen.
Mesela görümcemin bebeğini oto koltuğuna koyduklarını görmüş kaynanam. 9 aydır ne zaman oto koltuğu muhabbeti açılsa şu cümleleri kuruyor. Koltuğa bi oturuyor aman bi kasılıyor bi kasılıyor (buradaki kasılmak hani böyle böbürlenmek anlamında), Arda da doğduğunda oturacak koltuğuna kasılcek de kasılcek. Niye kasılsın ya çocuk ne bilsin oto koltuğuna oturduğunu onun diğer koltuklardan ayrı özel bir yer olduğunu. Yok işte yakıştırma yapacak, övecek ya bir sebepten. Ya da mesela bebek bazen bir şeyle oynuyor görüntülü konuşurken bakıyoruz o napıyor diyoruz? Onun çoook işi var çok hiç bitmiyor işleri deyip buna da hep beraber 5 dk eğleniyorlar. Ama her defasında. Sonra ben de iyi kolay gelsin o zaman deyip bölüyorum yani ne yapayım. Espri anlayışımız da asla bağdaşmıyor.
Aşırı cringe bir aile yaa 🤢

ben de eşime,ne güzel bi sürü hamile kadın var kimse de bıktım senin bebeğinden demiyor orada, diyorum burası için :KK70: Dünkü olayı mesela anneme anlatamam zaten nefret ediyor damattan, eşime daha fazla bahsedemem yarın bir gün kardeşim için ben sineye çekerim o çekemez, arkadaşlarımla oturup onları çekiştiremem dedim en iyisi kızlara yazıp rahatlamak.İyi ki varsınız.
allah affetsin ben de kk ne ya diye hep dalga geçerdim ama tüp bebek sürecine girip buraya girmemek imkansız oldu 😂 sonra burdaki herkes bana arkadaş oldu bakıyorum yalnız değilmişim. Kadın olmak çok zor ama çok güzel, burası da burdaki kızlar da iyi ki var.

Ya kızlar hastalığın zirvesinini yaşıyorum galiba şuan ilaç içtim ama hiç işe yaramadı her yerim ağrıyor o kadar halsizim ki kolum kalkmıyor bugün doğru düzgün yemek yemedim canım hiçbir şey istemiyor ben acile gitsem ne yaparlar parol yapıp gönderirler mi sadece yoksa damardan takviye falan yaparlar mı oturdum ağlıyorum şuan ağrıdan
Çok geçmiş olsun cumartesi günü bende aynı şeyi yaşadım ya dayak yemiş gibiydim asla da yerimden kalkamadım berbat bı agriydi iki üç gün sürdü şuan geçti çok şükür. Parol içtim mecbur ben hastaneye gidebilecek durumda değildim yerimden kalkıp ta belki serum falan verirler rahataltici kas gevşetici şeklinde bişey veriliyor mu hamilelere bilmiyorum. 🙂↕️

Size bişey diyeyim mi? Ben eşimin ailesini buraya yazsam abartmıyorum bir çok insan koşa koşa gider kendi eşlerinin ailesinin elini öper çok net… evliliğin ilk 6 ayı boyunca bana eşimin eski nişanlısını anlattılar. Her konusmada kızın ismi geçti olumsuz şekilde. Duymak istemediğim halde. Annemi ve babamı erken kaybettiğimi öğrendiklerinde bizim dedemiz 90 yaşında kadar yaşadı bizde aile ömrü şöyle böyle bile diyecek kadar cahiller. Bana muhtemel ömür biçtiler. Evlenmeden önce 34 yaşında çocuğu olmaz evlenme açık bize göre değil dediler. Evlendik her gün annesi aradı her gün. Evdeki kedimize kadar karıştılar… Yatak odamıza kadar kardeşi bizi biliyordu çünkü eşim sürekli evliliğimizin içinde tuttu. İlk 6 ay bitti dedim boşanıyorum dedim bebek geliyordu… hala eminim benimle alakalı neler neler diyorlardır. Bırakın aile olmayı insan dahi olmadı kimse… sevmedim sevemedim diye ben kötü oldum… eldivenle bile sevilecek insanlar değillerde işte…
Gerçekten saf kötülük bunlar bilinçli çekemiyorlar istemediler demek ki pislikler yaptıklarının fazlasını bulsunlar o kadar sinirlendim ki

X