Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Merhaba, herkesin görüşüne saygı duyarım ama bazısı çok abartıyor bence Ben normal, diğer kıyafetlerden ayrı yıkadım sadece. İçin rahat etsin istiyorsan belki bir kere boş çalıştırabilirsin

Umarim en sağlıklı sekilde atlatırız bu süreçleri. Stres olmadım açıkçası ama yine de daha fazla ne yapabilirim hissi oluyor insanda. Saglikla aliriz insallah kucagimiza bebisleri.

Teşekkür ederiiiim

Aynı şekilde burda kiloya takıntılı olduğum mesajları görmüşsündür belki. Benimkide geriden geliyor. En son hatta çok korktum ben kilo almadım ya bebekte almadıysa diye ama 150 gram almıştı. 100-100 gidiyorken 150 ye çıktık çok şükür inşallah böyle devam eder. Ayrıca 34-35. Haftada kalbi durur filan diye niye korkutuyorlar anlamış değilim yaa. Stresimize stres eklesinler diye herhalde Bu süreçte hayatımda yemediğim kadar et tavuk yedim. Nerdeyse her gün bir öğünümde mutlaka var. Yumurta yiyorum 2 tane. Bıktığımda 1 e düşüyor bi kaç gün bazen hiç yemiyorum ama 150 gram aldığında her gün yumurta yemiştim. Süt içmeye başladım gece yatarken süt içiyorum. Dil peyniri almıştım onu yedim. Onun dışında ayran filan içmeye çalışıyorum yani hep protein ağırlıklı gidiyorum. Bazen rahatlıyorum bazende işte diken üstünde erken doğcak mı acaba düşünceleri gelip gidiyor. Bende bi damarda daralma vardı. Kan sulandırıcı kullanıyorum ekstra arginin verdi doktor onu içiyorum. Son ikidir gittiğim kontrollerde kan akışı iyi. Hiç bana ama yatıcaksın filan filan demedi öyle bir şey.

Bu arada evde yatış verilen anneler varsa benim gibi, benim doktorum güneş alamadığım için d vitaminimi arttırdı. Siz de sorun onu.

Bizimkinin başı önde gidiyor evet ama normalmiş doktorumun dediğine göre

İki kayıptan sonra Trombofili Paneli bakıldı, pıhtılaşma bozukluğu çıktı ve bundan sonraki gebeliklerinde kan sulandırıcı kullanacaksın denildi.
Oksapara rağmen benim d-dimer yüksek çıkıyor mesela, doktor normal o gebelikte pıhtılaşma artar demişti.

Biz siveno yüzey temizleyici ile sildik mobilyaları

Yeni makine mi abartmışlar yahu. Ben makine temizleyici döküp tambur temizleme modunda çalıştırdım. Üç ayda bir yapmak gerekiyormuş zaten önceden yapmamıştım artık yapacağım rutin olarak

herkese merhaba, bende birkaç gündür buralarda yoktum ama elimden geldiğince okudum mesajlarınızı :)
berfuto duygulandırdın bizleri, bütün içtenliğimle önce sağlığınızın iyi olmasını diliyor ve hoş geldin YAZ bebeğimiz diyorum :)) geriye kalan tüm annelerimiz umarım iyisinizdir. :)

Göbüşlü fotoğraflarınızla hepiniz çok tatlısınız :))

Merhaba canımm. Aylardır istirahat eden biri olarak Aramıza hoşgeldin diyorum :)
Ben 3.aydan beri düşük riski yaşıyorum sürekli yattım. Bebiş haftasıyla uyumluydu. Geçen haftalarda risk azaldı dediler. Dikkat ettim ama fıtı fıtı gezmeye başladım. Kontrolde Bebek haftasından geri çıktı. Tekrar istirahate başladım ve bebek haftasına ulaştı. Yani annenin dinlemesi ile bebekler daha iyi büyüyor.
Gün içinde yorgun hissedersen mutlaka uzan. Yemek ve ev işi yapma, dışarı çıkarsan yarım saatten fazla yürüme yeterli olur.
Sürekli sırtüstü yatmana gerek yoktur bu durumda

Çok sevindim sağlıklı olmana Bebeğin de iyi sanırım gerisi önemli değil zaten Benim bebeğimin kafası 4 hafta önde çıkıyor doktorum bişey demedi şu ana kadar ama bu hafta soracağım o aklımda. Okuyup araştırdığım kadarıyla genetik diyorlar. Zaten 4 hafta farkta bile 1 cm falan bir fark oluyormuş yani doğduğunda öyle gözle görülür bariz bir büyüklük olmuyormuş

3 gün pencereler ve dolap kapaklarını açıp havalandırdım ancak öyle çıktı canım sonra yerleştirmeye başladım ben de

Sen çok güçlü ve şanslı bir kadınsın. Minik mucizene kavuştun. Yaz bebek çok dişli çıktı. Bu süreçte bebeğin çıkana kadar sen de toparlanmış olucaksin. Cokkkk güzel bir ömür sizi bekliyor. Rabbim sizi birbirinize bağışladi

Bana da çok abartı geldi, böyle şeyler yapan insanların çok fazla vakti ya da enerjisi var sanırım. Ben o zaman normal temizleyici ile devam edeyim teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…