Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kilo alımı 150nin altına düşmez bence çünkü artık 250 gram almaya başlayacaklar haftalık. Dediğim bebiş gayet yanaklı tombiş bir bebekti belki de iğne her bebekte kilo alımını durdurmuyordur. Sağlıklı olsunlar da kilo önemli değil bence Ben de hayatımda bu kadar ilaç kullandığımı hatırlamıyorum ve emzirirken de bir müddet ilaçlsra devam ediliyor galiba Nidilatı doğuma kadar kullanacak mısın acaba?

Yardım edecek kimse yok mu acaba? Ben de henüz hazırlamadım ama annemi çağırırım büyük ihtimall. Allah yardımcın olsun üstüne bir de küçük çocukla zor olur cidden
Senin nasıl giidyor kuzum, kasılmaların nasıl? Kaç haftalık oldun? ssver
Kasılmalar artarak devam ediyor Saatte iki- üç kez olmaya başladı. Bazen çok sıklaşıyor gün boyu süre tutuyorum. Alıştım artık ama insan bir yandan da tedirgin oluyor. 32 oluyorum inşallah ama günlerim çok stresli geçiyor tabii. İnşallah sağlıkla doğarsa rahatlayacağım

Ben hem igne hem ecopirin kullaniyorum. Aslinda yapilan vok ileri tetkikler dahil benim pihtilasma sorunum hic cikmadi ama defalarca tup bebekle tutunma problemi, kimyasal gebelik ve 1 dusuk oldugu icin bu seferkinde benim israrimla bu ikisini kullandik.

ile hapin farkini kisaca aciklayayim. Igne senin vucudundaki pihtilasmalari engellemek icin tabi bir nevi yine bebege faydali senin kan akisinin duzgun olmasi. Ama ecopirin plesantadan bebege de geciyor dolayisiyla aramizdaki kan akisini da duzenlemis oluyor.
Benim eylul basinda yani 33 haftalikken doktor randevum var, bana ne diyecek birak diyecek mi henüz bilmiyorum. Sana mutlaka yazarim. Ama birak derse ben israr etmeyi dusunuyorum. Yuksek bir riski yoksa mumkun olan en son zamana kadar hem igne hem hap şeklinde devam etmek istedigimi soyleyecegim. Ama kendisi cok unlu bir prof oldugundan son kararina da uyacagim tabi.
Aslinda 25. Haftada bana igneyi birakabilirsin de demisti ama ben güvende hissediyorum diyince devam et dedi.

İğneyi genelde bıraktırmıyorlar. Ben iğne kullanmıyorum ama tedbir amaçlı ecopirin içiyorum en başlardan beri. Aspirindeki sorun şu ki 32'den sonra bebeğin kalbinde bir soruna neden olabileceğine dair çalışmalar varmış. Fakat hiç bırakmayıp bu sorunla karşılaşmayan gebeler çok fazla. O yüzden bıraksam mı bırakmasam mı dşye düşünüyorum sürekli. Çünkü bıraktırmayan doktor sayısı da çok fazla. Doktorum bırak dedi ve kullanmaya devam edersem ondan gizli olacak herhalde ama kullanmaya da korkuyorum. Çok teşekkür ederim senin doktorunun fikrini de öğrenmek isterim

Umarım hepiniz iyisinizdir hanımlar Bir süredir girememiştim. Girdiğimde ilk bebişimizi gördüm. @berfuto çok da tatlı maşallah Allah nazarlardan korusun, onu sana bağışlasın.
canım çok teşekkürler nezaketin için, ben de senden ses çıkmayınca endişeleniyorum aslında. her şeyin yolunda olmasına sevindim bugüne dek belirgin bir sorun olmadan geldik, bundan sonrası da ferah şekilde ilerleyecek umuyorum..

oksapar ve ecopirin soruna gelince. benim geçmişte tüp tedavimdeki negatifler ve düşüklerden sonra trombofoli paneli testi yaptırmıştım. bazı değerler normal, bazıları heterozigot çıkmıştı. tüp doktoruma göre pıhtı sorunu yoktu örneğin, sadece önlem maksatlı coraspin vermişti. ama perinatoloğum bazı değerlere bakarak kesinlikle oksapar kullanmam gerektiğini söylemişti. coraspin de devam edelim dedi ama kanama, leke olursa coraspinden vazgeçeriz demişti. ben bugüne dek ikisiyle geldim. yarın 32. haftamda coraspini kesiyoruz, oksapar devam. hatta doğum sonrası da devam.

ecopirine kafana göre devam etmemeni öneririm çünkü bebekte kalp kapağında sorunlara neden olabiliyormuş. benim yaptırdığım testlerin çıkması 1 ayı bulmuştu, senin bahsettiğin app değerini bilemiyorum. istersen druna oksapar konusunu danış. ama bazen ortada sorun yokken verilmesi de anlamsız olabilir, dr değerlendirsin en doğrusu
başına gelenleri böyle mizahi bir dille anlatmana ve bebeğinle şimdiden kurduğunuz güçlü bağa hayran kaldım minik kuş istediği kadar hareket çekebilir, hakkıdır doktorunun yerinde müdahalesi de harika olmuş. abd konusunda her işte bir hayır vardır, o uzun uçak yolculuğunda bir şey olacaktı belki Allah korusun.. hep söylerim 40 sene evvel o imkanlarla 7 aylık doğanlar taş gibi. inşallah senin kuzu da en yakın sürede toparlayacak ve birbirinize doyacaksınız
geçmiş olsun canım, ağırlık merkezimiz değişiyor artık normaldir.. sıcak su torbası falan derdim ama sakıncalı olabilir gibi geldi. ılık bir duş alıp parol gibi masum bir ağrı kesici mi alsan acaba. kas gevşetici kullanamıyoruz bildiğim kadarıyla.
ciğer geliştirici konusunda da bir fayda/zarar analizi yapılıyor tabii. sende bir anda artan kasılmalar ve rahim ağzı kısalması nedeniyle uygulanması doğru olmuş gibi duruyor =) tabi ihtiyacın kalmayacak inşallah.
ay bu arada şu geldi aklıma, örneğin 30. haftada ciğer geliştirici yapıldı. geldik 34. haftaya yine bir risk var, o zaman da tekrar iğne yapıyorlar mı, yoksa eski iğne yeterli geliyor mu? kendi kendime dert yaratmada number 1 ben
ilaç konusunda seni çok iyi anlıyorum, el mahkum kullanıyoruz işte. ben de takviye vitaminlerden sıkıldım ama bağırsak sorunlarım olduğu için fazla mal göz çıkarmaz kanaatindeyim. idare edicez, minikolar iyi olsunlar da

Ev hastane arası 15 dk ya en olmadı eşim evden alır gelir ben 10’u 15 yapayım gene ama lazım olursa evden alsın artık

Yardım edecek kimsem yok burada kuzum şimdilik ama eşim var sağolsun onunla yaparız bu haftasonu felan inşallah. Kasılmaların için üzgünüm keşke bir şey çare olsa da dursa kuzum ama maşallah haftan iyi azcık daha dişini sıksın kuzucuk ben de Perşembe 30 olacağım 32 de doktor proluton iğneyi kesecek sanırım, inşallah da keser valla popom fındık gibi bezelerle doldu

Biz pazar günü eşimle hazırladık koyduk iki tane çanta oldu ama ben kendi ihtiyaçlarımı koymadım henüz crocs terlik alacağım daha, kıyafetleri koydum ama tarak diş macunu filan koymadım henüz onları sona en yakın koyarım. Ay kırmızı kurdele de alacağım onu da almadım daha. Ben bi de normal vücut havlusu ile kağıt rulo havlu koydum.

Yani doktorum öyle söyledi bence de kilo hiç önemli değil ama erken doğum riski olduğu için biraz önde gitmesinde fayda var diyorum. Nidilatı 35. Haftada keseceğiz. Kaçıncı haftadan sonra 250 gram almaya başlıyorlarmış? 26-28 arasında haftada 190 gram almış bebeğim. 28-32 arasında haftalık 160 gram almış. Artacağına düşmüş haftalık alımı neyle alakalı acaba onu da hiç anlamadım.

Kesinlikle iyi ki yapıldı başta hık mık ettim ama sonrasında iyi ki yapılmış dedim. Ayy onu ben de düşündüm biliyor musun etkisi ne kadardır acaba ciğer geliştiricinin diye. Ama 34. Haftadan sonra erken doğum riskin olsa bile vurmuyorlar diye biliyorum zaten o haftadan sonra kendi kendine nefes alabiliyorlarmış. Bir de önceden doğuma kadar her gün vuruluyormuş biliyor musun daha yeni yeni ilaç geliştirilip 2*2 2 doza indirmişler. 24 ve 34 hafta arası vurulabiliyormuş, 26 27de vurulup 32lerde tekrar vurulanlar var ama bize sanmıyorum şu saatten sonra gerek kalmaz

İnan benim de aklım sendeydi bir sonraki muayenende ne olup bittiğini öğrenmek isterim İnşallah her şey yolundadır, sen de kontrole gidince daha da rahatlarız
Ecopirin konusunda haklısın ama pıhtılaşma hızımın artması beni çok arada bıraktı. En iyisi bebeğin hareketlerini gözlemlemek çok teşekkür ederim

O iğne o kadar acıtıyor ki zaten iğne fobim vsr iyice tetikledi 2 kez kullanıp bıraktım bir sorun çıkmadı çok şükür. İnşallah sen de sorunsuz bırakırsın Aylarım bayağı kasılmalı geçti ama öyle böyle ilerliyoruz. İnşallah şu kasılmalar bir sorun çıkarmaz.
Eşinle birlikte yaparsanız daha kolay olur elbet. Allah kolaylaştırsın

Uygulamalarda genelde 30'dan sonra haftalık 250 gram gibi bir artıştan bahsediyor ama bebekten bebeğe de değişiyormuş. Tabii ultrasonda en yanıltıcı ölçüm ac ölçümü olduğu için doğru kiloyu mu gösteriyor bilemeyiz ama ikimizin bebişler haftada yaklaşık 200 gram alıyor galiba. Önemli olan haftasıyla uyumlu olması o yüzden gramları doktor söylese de pek takip etmiyorum. 3 hafta boyunca her hafta 160 gram artış mı ölçmüş doktorun? Ben de çektiğimiz videolardan bir bakiym ona göre yazarım buraya. Sağlıklı olsunlsr da kilo önemli değildir bence

Eklentiler

• IMG_2472.jpeg
    124,6 KB · Görüntüleme: 28
ay ciddi misin her gün mü vuruluyormuş önceden, tıp gelişiyor vallahi, gene iyi zamanlardayız desene bu arada vurdukları iğne kortizon temelli ya, anne stresli olunca da salgıladığı kortizon sayesinde bebeğin gelişiminin arttığını okumuştum bir yerde. bu mantıkla bizimkiler canavar gibidir

Ben de 20li haftalarda o kadar stres yaptım ki ciğerleri gelişmiştir diyordum Tabii elimizden geldiğince sakin olmaya çalışalım beyin gelişimleri için Zaten annem bana hamileyken çok stresliymiş diye ben böyle pimpirikliyim bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…