Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bugün karnımda biraz sızlama var ara ara. Bebek büyüdüğü için mi oluyor acaba? Bir de hareketleri öncekine göre az gibi ya bazen kahvaltıdan sonra oynuyor gün içinde biraz. Eve gidiyorum 4-5 gibi o aralar. Birde akşam yemeğinden sonra filan. Normal mi acaba. Ben hep hissetmek istiyor olabilirim ama bazen azaldı gibide geliyor

Bugün karnımda biraz sızlama var ara ara. Bebek büyüdüğü için mi oluyor acaba? Bir de hareketleri öncekine göre az gibi ya bazen kahvaltıdan sonra oynuyor gün içinde biraz. Eve gidiyorum 4-5 gibi o aralar. Birde akşam yemeğinden sonra filan. Normal mi acaba. Ben hep hissetmek istiyor olabilirim ama bazen azaldı gibide geliyor
Bir saatte 10 defa hareket ediyorsa sorun yok diyorlar. Günde iki defa bunun takibini yapıp rahatlayabiliriz.

Bu pamukların ıslak kalması olayı benim kafamı karıştırıyor ya. Islak kalan bir şey daha çok bakteri üretmez mi acaba? Nedense pamuğu ıslatmak bana daha az steril geliyor psikolojik galiba 😁
Islak birakmiyorsun anlık ıslatıp siliyorsun . Ben kaynamış soğumuş suyu fisfis şişeye koyardım değişim sırasında islatirdim

Bugün kontrolden plesenta akreata teşhisi alarak ayrıldım hayatım da ilk defa böyle birsey duydum
(İlk doğumum sezeryan di ve boş gebelik nedeniyle kürtajim vardı bunlar tetikleyici sebep olabiliyormus) yani plesentam eski sezeryan dikiş yerlerime yapışmış belki daha fazlası
Rahimde aşırı kanama gerçekleşiyormus doğum anında annenin hayatı riski çok fazlaymış ve doktor büyük ihtimal rahmini almak zorundayız dedi kanamalı oldukça ağır Bi ameliyat ki benim zaten hali hazıra kalp rahatsızlığım var ritim bozuklugu anestezi olarak bizi zorlayacak dedi doktor
Tam teşekküllü bir devlet hastanesinde kan bankası olan bir hastanede doğum yapmam gerekiyormuş doğum da çok fazla ünite kan ihtiyacı olabilirmiş zaten kansızlkla savasiyordum nasil cikicam işin içinden bilmiyorum
Şuan yıkılmış hissediyorum kendimi bitsin bian önce kavuşayim kızıma diye gün sanıyorken ayaklarım geri geri gidiyor günler geçmesin istiyorum ve de çok korkuyorum en çok da oğluma üzülüyorum daha 8 yaşında ve hicbirseyin farkında deil belkide sağ cikamayacagim ameliyattan uyuyamıyorum uyumak istemiyorum
Sizlerden dua istiyorum lütfen hepinizin duasına ihtiyacım var nolur sağ salim bebeğimi de alıp kurtulayım Allahim lütfen 🙏
Canim benim ordan sağ salim çıkacaksın ve buraya kızlar doğum yaptım iyiyim yazmayı Allah sana nasip etcek inanıyorum 🤲❤️ Dualarım seninle Rabbim bu yolda hiçbirimizi koymasın evlatlarımıza bağışlasın

Bence bebek büyüdükçe sizlama oluyor bu hamilelikte benim de çok oluyor . Hareket için artık alanı daraldığı için az ve daha net hareket olur endişe etme

Yazan herkese tek tek teşekkürler hepinizden Allah razi olsun kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın kafam pek yerinde deil uykusuzluktan ama bi arkadaşta yazmış ya uzun uzun o da benzer durumdaymis Allah hepimize şifa versin inş hersey Allahtan farkındayım ama ilk şoku atlatmak biraz zor oluyor bugün daha iyiyim hastane ve doktor arayışına gireceğim yine haber veririm inş güzel haberlerle gelmek nasip olur Rabbım hepimizi evlatlarımıza ailemize bagislasin

Bugün kontrolden plesenta akreata teşhisi alarak ayrıldım hayatım da ilk defa böyle birsey duydum
(İlk doğumum sezeryan di ve boş gebelik nedeniyle kürtajim vardı bunlar tetikleyici sebep olabiliyormus) yani plesentam eski sezeryan dikiş yerlerime yapışmış belki daha fazlası
Rahimde aşırı kanama gerçekleşiyormus doğum anında annenin hayatı riski çok fazlaymış ve doktor büyük ihtimal rahmini almak zorundayız dedi kanamalı oldukça ağır Bi ameliyat ki benim zaten hali hazıra kalp rahatsızlığım var ritim bozuklugu anestezi olarak bizi zorlayacak dedi doktor
Tam teşekküllü bir devlet hastanesinde kan bankası olan bir hastanede doğum yapmam gerekiyormuş doğum da çok fazla ünite kan ihtiyacı olabilirmiş zaten kansızlkla savasiyordum nasil cikicam işin içinden bilmiyorum
Şuan yıkılmış hissediyorum kendimi bitsin bian önce kavuşayim kızıma diye gün sanıyorken ayaklarım geri geri gidiyor günler geçmesin istiyorum ve de çok korkuyorum en çok da oğluma üzülüyorum daha 8 yaşında ve hicbirseyin farkında deil belkide sağ cikamayacagim ameliyattan uyuyamıyorum uyumak istemiyorum
Sizlerden dua istiyorum lütfen hepinizin duasına ihtiyacım var nolur sağ salim bebeğimi de alıp kurtulayım Allahim lütfen 🙏
Allah yardımcın olsun savaştığın ruh halin, içinde bulunduğun durum zor. Ama zihnini olumsuzluklara odaklama akıl en büyük destekçi sen iyiyim ve iyi olucam dedikçe vücudun iyi olduğuna inanır. Duam, dualarımız seninle çok güzel haberler ile bebeğini kucağına alıcaksın bak gör. Bol dua bol dinlenme ve olumlu enerji neler neler var ne olmazları olduran Allah var sen ona bırak kendini güzellikler seninle olucak 💙🤲

Her saat başımı yoksa günde bi kere bi saat içinde 10 hareket mi
Canım daha dün dr a hareket takibini sordum. Gün içinde hareketli ise takıntı şeklinde takip etme dedi. Baktın hareket az ya da yok gibi, yemek ye, yarım saat bekle yan tarafına uzan. 1 saat içinde 8-10 hareket olursa tamamdır dedi. Bazen uyuyor olabilir, o durumda 1 saat daha bekle hala hareket az ya da yoksa gel dedi. Anladığım her saat bunu yapmıcaz, şüphelendiğimiz zaman olumsuzlukları ekarte etmek için yapacağımız bir şey.
Yazan herkese tek tek teşekkürler hepinizden Allah razi olsun kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın kafam pek yerinde deil uykusuzluktan ama bi arkadaşta yazmış ya uzun uzun o da benzer durumdaymis Allah hepimize şifa versin inş hersey Allahtan farkındayım ama ilk şoku atlatmak biraz zor oluyor bugün daha iyiyim hastane ve doktor arayışına gireceğim yine haber veririm inş güzel haberlerle gelmek nasip olur Rabbım hepimizi evlatlarımıza ailemize bagislasin
Çok geçmiş olsun 🙏 bu mübarek günde hepimiz sen ve çocukların için dua edeceğiz.
Doktorlar serinkanlı şekilde en düşük ihtimali bile söylüyorlar, güvenilir donanımlı bir hastane ve doktor ile aşılamaz bir sorun olduğunu düşünmüyorum inşallah. Tabi ki ilk şok üzüntü normal, ağlayacaksan ağla rahatla sonra hızlıca toparlanıp sürece odaklan 🥰

Kızlar ben oğlumda molfix izotonik sulu olandan kullandım birde uni baby sarı paket yeni doğan 1 kere bile pişik olmadı her altını değiştiğimde sebamed pişik koruyucu kullanırım.İlk zamanlar çok fazla kaka oluyor suyla uğraşmak çok zor olur şahsen hiç uğraşamam ıslak mendil en temizi

Oh sevindim geçmiş olsun. Ben serum ve antibiyotik ile atlattım ishali;(
Ay kızlar ishal salgını varmış çok fena. Kusmalı ateşli zehirlenme olarak geçiyor. Eşim dahil 3 kişi iş yerinde raporlu, hastanede de çok salgın olduğunu söylemişler çok dikkatli olalım

Kızlar emzirme örtüsü alan var mı? Uygun fiyatlı kumaşı güzel bulamadım ya. Müslin battaniyeler 200 300 lirayken emzirme örtüleri daha pahalı.
Canım ben bundan aldım hem puset hem emzirme için geldi denedim emzirme için çok mantıklı puset içinde fermuarlı olduğu için çok iyi kumaşı yumuşacık incele istersen

Canım çok ama çok geçmiş olsun kötüyü çağırma nolur Allah'ın izniyle her şey çok güzel olacak bak görürsün. Tüm dualarım ve iyi dileklerim seninle, bizi haberdar etmeyi unutma 🙏🏼🙏🏼

X