Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim kızlar hep çalışkan çıktı valla, bende henüz boya yok. Boya bitince teslim alacağız eşyaları 🥲 Ben evde de minik bir yenilemeye girdim o yüzden her şey birbirine girdi 😂 Bi yandan vazo bakıyorum bi yandan zıbın 🤪
Dolabın 4 kapılısını aldık. Yatak almadım ileride masif montessori almayı düşünüyorum. Şu an park yatak var. 💃🏻
Cok guselmis telaslqr gusel biseyler yapabilmek saglikli olsunda bebisler,ben oda yapmadim acikcasi atarim size ,benimde bugun kontrol vardi suyum cok artmis sinirdaymis kesinlikle dikkat dedi erken dogum olur dedi ve bebegin boreginde bir sorun gordu acikcasi tedirgin oldum bende

Kizlar merhaba ikiz bir gebe olarak ilk sinirim 24. Hafta sonraki sinirim 30. Haftaydi cok sukur 30. Haftamizdayiz grup genel olarak 30 larda bence olmayanlarda birkac haftaya olacak insallah hepimiz saglikla sihhatle vaktinde kucagimiza alalim yavrularimizi insallah💗
Amin canimmm benim ,doktor bana cok icacici seyler demedi acikcasu

Kızlar bir şey soracağım. Dün (6. haftamda) özele gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kalpleri dinletildi. Bugün devlette gittiğim doktor çok kızdı. Bebeğe zarar veriyor dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Çok üzgünüm çok kötüyüm.
Resmen abartmis. Ben 6-7-8-9 her hafta kalbini dinledim cok sukur hicbir zarari da olmadi. O doktorun bahsettigi cok uzun surelerde bebegin kalbine isi gitmesinden kaynaklanan sikinti. Ama 10-15 saniye gibi dinlemelerde sikinti olduguyla ilgili asla bilimsel bir kanit yok, epey arastirmistim zamaninda ben de. Hic bunlara caninizi sikmayin.
Kızlar uykularınız ne alemde? Gece hiç uyanıyor musunuz tuvalete falan? Herkes gece uyandığını belirtiyor ben gece bir yatıyorum sabah kalkıyorum sabah tuvaletim gelmiş oluyor ama gece de uyandırmıyor. Acaba mesanemde genişleme mi var dedim
Ben bazen 1 kere uyaniyorum, bazen de hic. Yatmaya yakin ne kadar su ictigime gore degisiyor. Ben gunde de zaten 2 litre iciyorum en fazla. 3-4 ten bahseden arkadaslarin surekli tuvalete gitmesi normal mesela. Siz de kendi ictiginiz su ve normaldeki rutininize gore degerlendirin

Kızlar hormonlardan herhalde ter kokunuzda değişik olan var mı aranız da ya hamilelik ne ilginç bişe herşeyi değişti garipleşti boynumda kararma oldu et benleri çıktı ayaklarım ateş gibi yanıyor hep gaz olayı ve mide yanması ve ara ara mide bulantısı geri geldi şimdilik bende durum bu
Aynilari bende de var hersey degisti gercekten

Ben bazen 1 kere uyaniyorum, bazen de hic. Yatmaya yakin ne kadar su ictigime gore degisiyor. Ben gunde de zaten 2 litre iciyorum en fazla. 3-4 ten bahseden arkadaslarin surekli tuvalete gitmesi normal mesela. Siz de kendi ictiginiz su ve normaldeki rutininize gore degerlendirin
Günde nasıl 2 litre içiyorsunuz? doktorunuz normal dediyse bilemem ama en az 3 litre, yaz aylarında bu miktar daha da artmalı. idrar yaptığınızda açık renk görerek ne kadar içeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Her bünye bir olmadığı için idrar rengine göre hareket etmek en doğrusu.

Ben daha haftaya cumartesi alışverişe çıkacağım. Bebek erken gelmeye niyetlenmez inşallah 😅 valla kızlar muthişsiniz ne güzel nerdeyse bitiriyorsunuz alışverişi odayı çantayı. Allah sağlıklı günlerde eskitmeyi nasip etsin bebişlerimize hepsi güle güle kullansınlar aldıklarımızı 🧿🤱🏼😍

Kızlar uykularınız ne alemde? Gece hiç uyanıyor musunuz tuvalete falan? Herkes gece uyandığını belirtiyor ben gece bir yatıyorum sabah kalkıyorum sabah tuvaletim gelmiş oluyor ama gece de uyandırmıyor. Acaba mesanemde genişleme mi var dedim
4-5 defa uyanıyorum. Her uyandığımda da aşırı susamış oluyorum 😂 Tuvalete gidip su içip yatıyorum. Su içmesem belki tekrar tekrar kalkmam ama çok susuyorum.

Günde nasıl 2 litre içiyorsunuz? doktorunuz normal dediyse bilemem ama en az 3 litre, yaz aylarında bu miktar daha da artmalı. idrar yaptığınızda açık renk görerek ne kadar içeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Her bünye bir olmadığı için idrar rengine göre hareket etmek en doğrusu.
Valla 3 doktora 1 de ebeye sordum ne kadar istiyorsan o kadar ic dediler en basindan beri. Ben biraz zorlayinca 1.5 falan iyidir dediler. Ben yine de 2 iciyorum:) ictigim ana ve tuvalete gittigim sureye gore rengi degisiyor, gunde 5 kere sariysa 5 kere de renksiz oluyor mesela.
Kisinin kilosuna gore belki dusunmek lazim ama asiri takilcak bir konu olmadigini dusunmeye basladim doktorlarin tepkilerinden sonra

Hayirdir ne oldu canim? Bir sorun yok insallah
Yaa suyun fazla dedi ve sinirda dedi iyi degil dedi rahmin kisalabilir sekeri kes dedi onu takmadimda bobregin birinde sorun gordu tamda diyemedi bisey ama takip edecegim dedi eger devam ederse hemen dogumda uroloji gorsun dedi ayarlayalim dedi ne olabilirki bobrekle ilgilu anlamadim

Benim bebekte haftasına göre küçük çıktı o kadar besine büyümemesi beni kırdı 😀😀
28.haftada 1090gr boyu yazmıyor
Karın çevresi 26 hafta ile uyumlu dedi doktor. 2 hafta sonra tekrar kontrole gideceğim. İnş haftalarını yakalarlar 🙏🏻
Peki bir şey dedi mi bunla ilgili? Normal veya normal değil gibisinden

30+5’teyim bazı geceler hiç kalkmıyorum (6-7 saat) bazı geceler 4-5 gibi uyanıyorum WC için, değişken benim de

Benlerden bahsetmişsiniz kızlar, normalde boyun koltuk altı gibi bölgelerimde çokça et beni vardı, son zamanda sayısı ve büyüklüğü arttı, herhalde hormonlardan. Yine son 1 haftadır genel bir kaşıntım var, karaciğer alt ast vs testleri yaptırdım bir şey çıkmadı. Gebelik kolestazın yok dedi dr. Cildiyeye git dedi ama bu ara ishal bulantı salgını çokmuş vara yoğa da hastaneye koşmak istemedim. Var mı kaşınan benim gibi napıyonuz :KK48:

bu arada dr coraspini 32. Haftada bırak dedi. Progestan fitile ve oksapara devam. Keza multivitamin demir vs de devam. Endolü bırakınca ya çok kasılırsam diye sordum. Bugüne dek endolle idare ettiğine göre gerçek sancı değildir dedi. Toplanma sertleşme oluyor dedim. 10-15 dk da bir ritmik gelen, ağrısı şiddetlenen bir şey olursa gel dedi. Zaten o durumda ciddi ağrı ile gelirsin dedi yani. Ben de şöyle anladım, bu sertleşme kasılma demek ki normal bir süreç. Bazılarımız bünyesel ve bebeğin durduğu yer ile alakalı olarak daha az/çok hissedebiliyor. Takipte olup anormallik varsa gitmek lazım. Herhalde o durumda da nst bakılır. Bebek ne durumda annenin kasılma düzeyi nasıl falan. O zaman gerekirse müdahale ederler sanırım. Yani ben istiyorum ki yol haritam belli olsun, kafam rahat olsun. Ama hamilelikte biraz esnek olup akışa bırakmak lazım sanki. Demesi kolay tabii. :işsiz:@ssver senin mevzular olunca haber vermek istedim ses et ☺️

Yaa suyun fazla dedi ve sinirda dedi iyi degil dedi rahmin kisalabilir sekeri kes dedi onu takmadimda bobregin birinde sorun gordu tamda diyemedi bisey ama takip edecegim dedi eger devam ederse hemen dogumda uroloji gorsun dedi ayarlayalim dedi ne olabilirki bobrekle ilgilu anlamadim
Selam Pınarcım, su fazlalığı genelde karpuzdu şekerli şeylerdi onlardan olabiliyor. Dikkat ettiğinde ve mümkünse biraz yürüdüğünde azalacaktır sanıyorum. Böbrekle ilgili şey detaylı ultrasonda çıkmamıştı dimi? İnşallah geçici ve önemsiz bir şeydir. Senin perinatologdu takipte olacaktır. Genelde erkek bebelerde oluyor böyle şeyler sanki, inşallah doğuma kadar düzelir. Allah beterinden korusun.

S
Cok guselmis telaslqr gusel biseyler yapabilmek saglikli olsunda bebisler,ben oda yapmadim acikcasi atarim size ,benimde bugun kontrol vardi suyum cok artmis sinirdaymis kesinlikle dikkat dedi erken dogum olur dedi ve bebegin boreginde bir sorun gordu acikcasi tedirgin oldum bende
Geçmiş olsuun. Suyla ilgili problemler çözülüyor genelde dert etme 🌺 Böbreğiyle ilgili tam olarak ne dedi ki?

X