Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Yaa suyun fazla dedi ve sinirda dedi iyi degil dedi rahmin kisalabilir sekeri kes dedi onu takmadimda bobregin birinde sorun gordu tamda diyemedi bisey ama takip edecegim dedi eger devam ederse hemen dogumda uroloji gorsun dedi ayarlayalim dedi ne olabilirki bobrekle ilgilu anlamadim
Ya doktorlar keşke bir sorun gördüyse bile çözümü olan bseyse bunu yumuşatarak söylese.Anlamadigimiz şeyler sonuçta e aklımıza da takılabiliyor ister istemez.Bir arkadaşıma da neler demişler hamileyken çok şükür bebeği çok sağlıklı ve her şeyi yolunda.Benim doktorum o açıdan iyi çok şükür hep rahat hep sakin hep çözüm odaklı abartarak anlatmıyor hiç bseyi ben de o yuzden rahat davranıyorum ama bakalım hayırlısı sağlıkla kavussaydik bebislerimize 🙏

Selam Pınarcım, su fazlalığı genelde karpuzdu şekerli şeylerdi onlardan olabiliyor. Dikkat ettiğinde ve mümkünse biraz yürüdüğünde azalacaktır sanıyorum. Böbrekle ilgili şey detaylı ultrasonda çıkmamıştı dimi? İnşallah geçici ve önemsiz bir şeydir. Senin perinatologdu takipte olacaktır. Genelde erkek bebelerde oluyor böyle şeyler sanki, inşallah doğuma kadar düzelir. Allah beterinden korusun.
Evet kesinlikle bana öyle dedikleri hafta üç öğün karpuz yiyordum hep, şeker sınırda çıktı hem de bebeğin suyu biraz fazla çıktı ama 1 hafta içinde dikkat edince düzeldi çok şükür

Yok kız yüzüme nasıl diyecek bu normal değil derse baya tedirgin olurum benim stresli olduğumu biliyor 😀
Haftasından küçük 4 hafta bekleme 2 hafta sonra tekrar gel dedi sadece
Benimde stresli olduğumu biliyor ben sordukça bir şeyler söylüyor tam anlatmıyor anlatmadıkça ya bir şey saklıyorsa diye stres oluyorum bu sefer 😅😁

göğüs pompası olarak lansinoh kablolu ve eller serbest kablosuz satılan ürün arasında kaldım. Sizce hangisi ? kablolu olna faturalı ve sorun olduğunda ulaşabileceim bir yer var kablosuz da internet ve yurtdışı satışlı olduğu için tereddüt var. Yorumları inceledim, kablolu modellerden diğerine geçip memnun kalan çok kişi var .
Benim bir arkadşaım yeni doğum yaptı kablolu çok külfet oldu başında beklemesi bir de çok acıtmış. Sonra bu kablosuzu almış çok memnun kaldığını söyledi ben de bundan aldım

Kızlar ıslak mendil işini ne yaptınız ne ler aldınız
Canım unibaby temizleme pamuklarından aldım ben bir de ıslak mendil kutusu aldım. Günlük kaynamış ılınmış suyla aralarına zeytinyağı ya da kantaron yağı sürerek kullanacağım kullanabildiğim kadar. Yine de yedek olarak unibaby 0-6 yenidoğan ıslak mendilinden aldım daha hassas olmayan yerler için lazım olur diye. Birileri deterjan sormuş ilk chicco almıştım sonra siveno aldım, sağlık ocağı hemşirem onu önerdi o da doğurmak üzere 😅

Kızlar hormonlardan herhalde ter kokunuzda değişik olan var mı aranız da ya hamilelik ne ilginç bişe herşeyi değişti garipleşti boynumda kararma oldu et benleri çıktı ayaklarım ateş gibi yanıyor hep gaz olayı ve mide yanması ve ara ara mide bulantısı geri geldi şimdilik bende durum bu
Kesinlikle terim kokuyor ama şu rexona clinical çok iyi geldi. Biraz pahalıca ama emin ol değer. Boynum minik siyah et benleriyle doldu, o da sanırım sonra dökülecekmiş. Bende de sola yatınca göğsümün altı ağrımaya başladı. Sırt üstü yasak, yüzüstü yok, sola doğru ağrı var derken bir tek sağım kaldı:)))

Yaa suyun fazla dedi ve sinirda dedi iyi degil dedi rahmin kisalabilir sekeri kes dedi onu takmadimda bobregin birinde sorun gordu tamda diyemedi bisey ama takip edecegim dedi eger devam ederse hemen dogumda uroloji gorsun dedi ayarlayalim dedi ne olabilirki bobrekle ilgilu anlamadim
Korkma insallah saglikla alacaksin kucagina bana kizimin hamileliginde 32. Haftada karninda sivi var dediler ve o kadar kotu senaryolar soyledilerki son 5 haftayi goz yasimla getirdim kizim dogdunda basinda 5 doktor vardi herseyine bakildi cok sukur saglikli ve hicbir kusuru yoktu seninkide oyle olacak insallah

Kizlar merhaba ikiz bir gebe olarak ilk sinirim 24. Hafta sonraki sinirim 30. Haftaydi cok sukur 30. Haftamizdayiz grup genel olarak 30 larda bence olmayanlarda birkac haftaya olacak insallah hepimiz saglikla sihhatle vaktinde kucagimiza alalim yavrularimizi insallah💗
Ay maşallah 🧿 ben de bugün perinatoloğa göründüm. Biri 28+5 29+2 çıktı. Bunlar dışında sorun yok gibi. Ağırlıkları da 1065 grama 1150 gram gibi. Haftada 1 takiple devam edeceğiz bakalım🥹 ciğer geliştiricilerimi de oldum. İlk hedef 34. Haftayı aşmak🙏🏻🙏🏻

Ay maşallah 🧿 ben de bugün perinatoloğa göründüm. Biri 28+5 29+2 çıktı. Bunlar dışında sorun yok gibi. Ağırlıkları da 1065 grama 1150 gram gibi. Haftada 1 takiple devam edeceğiz bakalım🥹 ciğer geliştiricilerimi de oldum. İlk hedef 34. Haftayı aşmak🙏🏻🙏🏻
Ne dedi canım neden öyle olmuş bir şey açıkladı mı? İnşallah sağlıcakla büyücekler 🙏🌸

Tatlı kızlar büyüyor ☺️ ben de aytaç beyi çok duymuştum çok ilgili ve konuşkan diyorlardı memnun kaldın mı?
Bugün bana da dr ağustos ayını da atlatalım düzlüğe çıktık dedi 30+1 deyim ben de. Ciğer geliştiriciler de süper önlem olmuş, birkaç gün bebek hareketleri azalabilir diyorlardı, endişelenme diye söylemek istedim. Rahim ağzı için bir şey önerdi mi ilaç vs acaba? Takip altında olmak iyi gelecektir. Her geçen hafta çentikler atılsın :anne:

Ne dedi canım neden öyle olmuş bir şey açıkladı mı? İnşallah sağlıcakla büyücekler 🙏🌸
Dünkü doktor kadar kötümser değildi. Zaten dünkü ölçümden bir bebek daha büyük çıktı. O dalgalar da biraz daha iyiydi. Haftaya olacak kontrolle daha net anlarız her şeyi ama bu şekilde gidersek sorun olacağını düşünmüyorum dedi. Serviks boyu 22 ölçtü. O serviks boyuyla 38-40. Hafta gören de oluyor 32 yi zorlayan da biraz şans dedi. Çok hareket ayakta kalmayı önermedi. Bakalım haftaya olan kontrol daha açıklayıcı olcak bize anladığım . Çünkü ölçümler doktordan doktora değiştiğinden, kendi iki ölçümüne göre değerlendirmek istedi.

Tatlı kızlar büyüyor ☺️ ben de aytaç beyi çok duymuştum çok ilgili ve konuşkan diyorlardı memnun kaldın mı?
Bugün bana da dr ağustos ayını da atlatalım düzlüğe çıktık dedi 30+1 deyim ben de. Ciğer geliştiriciler de süper önlem olmuş, birkaç gün bebek hareketleri azalabilir diyorlardı, endişelenme diye söylemek istedim. Rahim ağzı için bir şey önerdi mi ilaç vs acaba? Takip altında olmak iyi gelecektir. Her geçen hafta çentikler atılsın :anne:
Ben de çok memnun kaldım ilk görüşmeden🙏🏻 rahim ağzım için ekstra bir şey önermedi zaten gebelik başından beri progestan fitil kullanıyorum ona devam edicez haftaya göreceğiz🥹 benim bebekler genel çok oynak ama bakalım değişirse korkmayayım 🤗

Benimde stresli olduğumu biliyor ben sordukça bir şeyler söylüyor tam anlatmıyor anlatmadıkça ya bir şey saklıyorsa diye stres oluyorum bu sefer 😅😁
Ben pek sormuyorum haftasından küçük dedi. Sorun olur mu diye sormadım bile. Sonuç değişmeyeceği için stres yapmıyorum. İnş bebeklerimiz haftasını yakalar. Sizin plesantada direnç var mı demişlerdi

Yaa hoşgeldin bayadır yoktun buralarda ♥️ Şekere dikkat edersin onun çözümü kolay canım. Ayrıntılı ultrasonda böbreklerle ilgili sorun görüldü mü ? Emin olamamıştır bence söylemediğine göre. İnş sorun yoktur 🙏🏻🙏🏻

Bir şey soracağım haftasına göre ideal kiloda mı bebekler

Günde nasıl 2 litre içiyorsunuz? doktorunuz normal dediyse bilemem ama en az 3 litre, yaz aylarında bu miktar daha da artmalı. idrar yaptığınızda açık renk görerek ne kadar içeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Her bünye bir olmadığı için idrar rengine göre hareket etmek en doğrusu.
Bende 2-2.5 içiyorum biraz bünye ile alakalı bu çünkü fazla zorlamak mide bulandırıyor doktorum da gerek yok ideal dedi iyi de gidiyoruz çok şükür

X