Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Cumadan bu yana 200 gram almışım sadece. Bebek nasıl haftalık 150 gram alsınn ki :/ İştahım niye artmadı yaa ben 3. Trimesteri hep çok yenilen asla doyulmayan bir zaman diye biliyordum 🙄
1 kilo olmuş olsa bari bebişim 😏

Kızlar az önce sanırım Braxton hicks yaşadım ilk defa. Karnım top gibi oldu kasıldı kaldı. 4 saatlik falan yol geldik ondan mı oldu acaba? Daha önce hiç olmamıştı. Çok değişikti tedirgin oldum
4 saat aralarında sık sık durup yürüyüşler yaptın değil mi ? Doktorlar yolculuklarda 2 saatte bir 15 dklık yürüyüşler istiyor en azından.

göğüs pompası olarak lansinoh kablolu ve eller serbest kablosuz satılan ürün arasında kaldım. Sizce hangisi ? kablolu olna faturalı ve sorun olduğunda ulaşabileceim bir yer var kablosuz da internet ve yurtdışı satışlı olduğu için tereddüt var. Yorumları inceledim, kablolu modellerden diğerine geçip memnun kalan çok kişi var .
Ben bu ürünü almadım şu anlık bekletiyorum, ablamın var çünkü gerekirse onu kullanacağım ama o iş görmez ise alırım diye düşünüyorum.

Kızlar uykularınız ne alemde? Gece hiç uyanıyor musunuz tuvalete falan? Herkes gece uyandığını belirtiyor ben gece bir yatıyorum sabah kalkıyorum sabah tuvaletim gelmiş oluyor ama gece de uyandırmıyor. Acaba mesanemde genişleme mi var dedim
26+5 olarak geceleri en az bir kere tuvalet için kalkıyorum, ileride daha da artacak diyorlar

Ben de yaşıyorum. Doktorlara sorduğumda muz ye maden suyu iç dedi. Kendi hareketsizliğinden olabilir bebeğe bağlama her şeyi dedi hatta detaylı ultrason doktorum. Bilemiyorum zamanla geçti arada bir hatırlatıyor tekrar kendini
Ben de iki gündür dikkat ediyorum da tek taraflı sanırım ağrı. Öne doğru adım atınca acıyor ama ödemden olan bir ağrı gibi değil de farkında olmadan incitmişim gibi bir ağrı 🤷🏼‍♀️

Kızlar uykularınız ne alemde? Gece hiç uyanıyor musunuz tuvalete falan? Herkes gece uyandığını belirtiyor ben gece bir yatıyorum sabah kalkıyorum sabah tuvaletim gelmiş oluyor ama gece de uyandırmıyor. Acaba mesanemde genişleme mi var dedim
Ben de gece kalkıyorum tuvalete canım. Hatta uyandığımda karnım taş gibi oluyor korkuyorum, tuvalete çıktıktan sonra düzeliyor.

En az 10 kere kalkıyorum 🥲 enfeksiyon ve mantar var çünkü, gündüz de 30 kere falan giriyorumdur. Deliksiz uyuyanlara kocaman maşallah 🧿 başından beri hiç uyuyamadım maalesef. Şimdi de dönünce uyanıyorum 😅

12-1 de uyuyorum 3 te kalkıyorum, 5 gibi kalkıyorum ve 7 buçukta kalkıp işe geliyorum. Resmen saat gibi oldu rutin 😅 Uyku bölünmeden tuvalete gitmeden uyumak hayal 😁

27 +4 ten selamlar..
Bugun kontrolumuz vardı
Kilomuz 1200 gr
Boy 38 cm olmuş...
Kasigimda iki haftadır bir agrı vardı.
Yürürken batma yatarken agrı vs..
Ultrasonda gördük kii bebişin kafası sol kasigimda duruyor😌
Bazı hareketlerle onu iktirmemi söyledi doktorum..
Iki gün öncede sanıyorum aramızdan bir arkadaşımız bu şikayetini dile getirmişti.
Aynı durumda olabiliriz,umarım okur kendisi☺️
Ishal olma durumum vardı.
ilaçlar güncellendi.Simdi hepsini karşıma aldığımda neden ama diye sormadan edemedim 🥲
Doktorumu seviyorum alakalı ve hassas..
Ama bu kadar ilaç beni ürkütmedi değil 🫣
Güzel haberlerle gelmek dileğiyle 🙏🙏😊

Eklentiler

• 1000009700.jpg
    1000009700.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar ben de hastane için bunları aldım bi takım da su yeşili ablam hediye etmişti belki onu da eklerim ne olur ne olmaz diye bence yeter 3 takım
Siyah takımı ilk doğumda kullanmıştım aşırı toz toplayan bir kumaşı vardı ya aklıma geldi şimdi bebeği bile kucaklayamadim ama kalıp olarak çok rahattı

göğüs pompası olarak lansinoh kablolu ve eller serbest kablosuz satılan ürün arasında kaldım. Sizce hangisi ? kablolu olna faturalı ve sorun olduğunda ulaşabileceim bir yer var kablosuz da internet ve yurtdışı satışlı olduğu için tereddüt var. Yorumları inceledim, kablolu modellerden diğerine geçip memnun kalan çok kişi var .
Bende aynısını aldım canım lansinoh kullanmıştım daha önce oda güzeldi daha bebek olmaz diye vermiştim,şimdi bunu denemek istedim hepsi buradada türkiye garantili olanı var ondan aldım herkes memnun gibi iki adet aldım ikili zaman tasarrufu oluyor

Mochi kablosuz + lansinoh kablolu en iyi ikili olarak öneriliyor ☺️

Kizlarrrr merhabaaa ne cook yazismisiniz okuyamadim deneyeyim dedim 50 sayfadan fazla birikmis sukur biz tasindik %90 hazir evim ve cocugun herseyi insallah hepiniz hazirliklar disinda olumsuz biseyler yasamiyorsunuzdur okuyamadim son aylarimiza girdik hepimiz🙏🥰
Hayırlı uğurlu olsuun 🌺 Hepimizin bir yerleri ağrıyor ya da bir şeyler oluyor üçüncü trimester rutini olarak 😂

27 +4 ten selamlar..
Bugun kontrolumuz vardı
Kilomuz 1200 gr
Boy 38 cm olmuş...
Kasigimda iki haftadır bir agrı vardı.
Yürürken batma yatarken agrı vs..
Ultrasonda gördük kii bebişin kafası sol kasigimda duruyor😌
Bazı hareketlerle onu iktirmemi söyledi doktorum..
Iki gün öncede sanıyorum aramızdan bir arkadaşımız bu şikayetini dile getirmişti.
Aynı durumda olabiliriz,umarım okur kendisi☺️
Ishal olma durumum vardı.
ilaçlar güncellendi.Simdi hepsini karşıma aldığımda neden ama diye sormadan edemedim 🥲
Doktorumu seviyorum alakalı ve hassas..
Ama bu kadar ilaç beni ürkütmedi değil 🫣
Güzel haberlerle gelmek dileğiyle 🙏🙏😊
Canım hepimiz o kadar ilaç alıyoruz benim daha fazla benide tedirgin ediyor bu kadar ilaç ama gerekli demekki.Tiroid,demir,magnezyum,d vitamini,imom,kan sulandırıcı iğne,b12 7 adet kullanıyorum :) sağlıkla gelsinler inşallah

Hahaha bende onlarda var hormalaar artti birde nefes alamiyorum herhalde esim uyandiriyor hep😁😁bebegin odasinin heyecaninda ve saglikli olmamiz disinda hic biseyi takmiyorum yaa
Bizim kızlar hep çalışkan çıktı valla, bende henüz boya yok. Boya bitince teslim alacağız eşyaları 🥲 Ben evde de minik bir yenilemeye girdim o yüzden her şey birbirine girdi 😂 Bi yandan vazo bakıyorum bi yandan zıbın 🤪
Dolabın 4 kapılısını aldık. Yatak almadım ileride masif montessori almayı düşünüyorum. Şu an park yatak var. 💃🏻

Eklentiler

• IMG_1007.jpeg
    IMG_1007.jpeg
    151,3 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_1006.jpeg
    IMG_1006.jpeg
    147,1 KB · Görüntüleme: 62
X