Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Çok sevindim düzelebilen bir şey olmasına
Ben de başından beri kan sulandırıcı kullanıyorum. Bakalım yarın perinatolog nasıl yönlendirecek. Güzel haberler paylaşmak üzere

kaşar serbest, beyaz peynir sınırlı dedi diyetisyen. Bana epey açıklama yaptı. Kendini aç bırakma, sonuçta zayıflama diyeti yapmıyoruz, şekerimizi sınırlar içinde tutmaya çalışıyoruz. O yüzden şekeri yükseltmeyen şeyler serbest. Günde 3 ara öğün, her ara öğünde bir porsiyon meyve tükeyetebiliriz. Sadece bir muzun yarısı ve 10 üzüm 1 porsiyon sayılıyor(şeker oranı yüksek olduğu için).
Benim şekerim sabahları yüksek çıkıyor(tam sınırda), o yüzden gece atıştırma öğünü yapmıyorum. Eğer sizin böyle bir sorununuz yoksa yapabilirsiniz(bu da diyetisyen tavsiyesi). Kuruyemiş, yoğurt vs.
Diyet çok zor, birçok şey yasak. En azından serbest olanları bolca tüketelim, bebelerimiz beslensin

Kızlar ben tesettürlüyüm. Sabahlık olarak bunu aldım. Siyah seçtim derleyip toplasın diye. O pudra pembeler, bebe mavileri, beyaz takımlar falan bana biraz açık geliyor iç gösterir gibi ve aşırı pijamamsı. Onlarla rahat edemem. Koyu renk her zaman daha iyidir. Şöyle derleyip toplayan bi şey iyi olur diye düşündüm açıkçası.

Eklentiler

• 1000082374.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 125
Hadi ya ben 1 yaşından sonra yatar orda diye düşünüyordum kıyafet konusunda da ben abarttım 1,5 2 yaş kıyafetleri bile var ama oda mesleğimden dolayı
Yani her ailenin dinamiği farklı görüşü başka nasıl alışırsa öyle gider ama genel olarak çocuklar 3 yaş civarı kendi odasına geçiyor hele ben depremden sonra hiç geciremedim

Benim kızlar şu anda 3 bucuk yaşında birisi yaşından önde baya ama hala park beşikte yatıyor çok rahat . Ben de bu yaz ikea büyüyen yataklardan alacaktım ikisine ama doktorumuz kardeşinin olacağı sene olmasa daha iyi olur dedi bekliyorum işte

Sabah açlık şekerim en fazla 92 çıkıyor ama fazla uyuduysam 10 saat filan ozaman 88 çıkıyor. Evet cok zor uyması sadece bir kere böreğin tadına baktım yukseldi ara öğünde bana hep meyve yanınada sut ayran ya da kefir yazmış onlarsız asla yemiyorum. Bu sabah sırf kaşar peyniri yemek için heyecanlıyım ama dediginiz gibibac birakmiycam mesela 2 kere kahavlti gibi.. sağlıkla gelişsin bebeklerimiz

Kızlar bir şey soracağım. Dün (6. haftamda) özele gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kalpleri dinletildi. Bugün devlette gittiğim doktor çok kızdı. Bebeğe zarar veriyor dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Çok üzgünüm çok kötüyüm.

Neden zararlı olsun ki Vajinal ultrason güvenli. Doktorlarınız minik bir görüş ayrılığı yaşamış sadece, üzülmeyin.

merhaba, arkadaşımın bebeğinde de öyle olmuştu. Erkek bebek ve şu an çok sağlıklı. Korkmayın lütfen endişelenmeyin ama takipte kalın yine de. Genelde rastlanan bir durummuş

Kızlar geçen e bebekte yüzde 40 indirim vardı bu fermuarlı 2li tulumdan aldım. Hiç e bebeğin böyle 2li tulumlarını gördünüz mü? Bacak boyu çok uzun ve dar gibi geldi iade mi etsem emin olamadım. Kendim fotoğrafını çekmeyi unutmuşum da yorumlardan bi fotoğraf ssledim. Onu ekliyorum. Tecrübeli anneler bu tulum kullanışsız mı olur sizce?

Eklentiler

• 1000082403.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 65
  • 1000082404.jpg
    145,3 KB · Görüntüleme: 59
Kızlar e bebekte indirim var gümüş kapak, göğüs pompası falan indirime girmiş almak isteyen olursa bakabilir
göğüs pompası olarak lansinoh kablolu ve eller serbest kablosuz satılan ürün arasında kaldım. Sizce hangisi ? kablolu olna faturalı ve sorun olduğunda ulaşabileceim bir yer var kablosuz da internet ve yurtdışı satışlı olduğu için tereddüt var. Yorumları inceledim, kablolu modellerden diğerine geçip memnun kalan çok kişi var .

Eklentiler

• Ekran görüntüsü 2024-08-01 103109.jpg
    5,6 KB · Görüntüleme: 75
Ben de yaşıyorum. Doktorlara sorduğumda muz ye maden suyu iç dedi. Kendi hareketsizliğinden olabilir bebeğe bağlama her şeyi dedi hatta detaylı ultrason doktorum. Bilemiyorum zamanla geçti arada bir hatırlatıyor tekrar kendini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…