2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben sırf o sebepten doktor ve hastane değiştirdim. En önemli haftalarda yoktu,haklısınız çok sinir bozucu. İnsan zaten sabırsızlıkla bekliyor kontrol gününü.
Aslında doktorumdan ve hastaneden aşırı memnunum ama inşallah bi daha böyle bişey olmaz gerçekten çok moral bozukluğu oldu. Yarın 18+0 ım hala bir hareket de hissedemedim en azından gidip iyi olduğunu görseydim içim rahat edicekti şimdi anksiyetem tuttu

Kızlar multivitamin dışında ekstra d vitamini ve kalsiyum takviyesi alan var mı varsa ne kullanıyorsunuz acaba

O hastanede başka bir doktora mı gitseniz ,en azından bebeği görüp rahatlardınız.

Benimki yanlış çıkmıştı

Kızlaarr mide yanması yaşayan var mı?Benim yanmalar başladı. ilk çocukta da çok yanmıstı ama şimdi erken gibi geldi bana..
Bende de hafiften başladı ,ilk baştan yediklerimle mi alakalı acaba dedim ama bir kaç gün üstüste devam etti , özellikle akşam saatlerinde . İlk gebelikte daha geç başlamıştı benim de .

Kızlar selamlar bugün randevum vardı doktorum gyno ferro sanol demir ilacı verdi ama her gün 1 adet kullanmam gerektiğini söyledi ilaç hakkında bilgisi olan var mı internet yorumları pek iç açıcı değildi

Bulantı kusma yapabilir , eğer sıkıntı yaşarsanız kesmenizi öneririm . Ben bu defa toz halinde bir kan ilacı kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım .

Eklentiler

• IMG_20240314_085905_887.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 89
Kızlar multivitamin dışında ekstra d vitamini ve kalsiyum takviyesi alan var mı varsa ne kullanıyorsunuz acaba
been dvit 3 iciyorum gunde 5 6 damla arasi ama ben arada onu unutuyorm 2 3 gunde bir iciyorum bugunde hava guzellestikce disari cikip gunesten yararlanmaya calis d vitaminini biraktiricam dedi

gyno ferro sanolu nezaman kullansam hep kabiz oldum bu arada ben kendimi bildim bileli demir ilaci kullanirim yillardir ferro sanol versiyonunu kullaniyorum ilk basladiginda kabizlik yapiyo ama geciyo gyno ferro sanolde kabizlik gecmiyo onun disinda ben bulanti yaparsa falan diye hep yatmadan once aliyorum hic problem yasamadim yillardir hamile kalincada doktorum gayet iyi degistirmicem dedi devam ediyorum

Aaa çok sevindim banada ilk kontrollerde soylemisti. Ayrıntılı ya ne zaman gireceksin canım?
Girdim Geçen hafta benim doktorum zaten perinatolog o yaptı detaylıyi da çok şükür her şey yolunda sen ne zaman giriyorsun ? Bayramdan önce de şeker yüklemesini yaptıracağım 23+2 oluyor işte farketmez dedi 24. Haftada yapıyormuş normalde ama önce yapsak da sıkıntı olmaz dedi.

Bende 18+5 oldum baş ağrısı bende de var uyumak istiyorum sürekli ağırlıkta olmaya başladı vücudumda
Normal demekki. Bir vücutta 2 tane kalp atıyor, dinlenmek iyi geliyor
Günaydın kızlar cinsellik nasıl gidiyor eşim hiç istemiyor ya cocuk olduğu için odaklanamıyormus benim de istekte hiç azalma olmadı zaten 3 aylık evliyim hamile kaldığımda supriz oldu bebeğim
Bir problem yok ama 20.haftayı bekleyin dedi Dr. Eşim de gün sayıyor ben de endişe var o yüzden pek oralı değilim.
İkiz ise zaten zor. Eşin de gelmesin dememiş. Doğum hazırlığında bebeğin eşyaları hazırla ütüle ev işi vs.. Doğum öncesi de ihtiyacın olacaktır. Anneler niye böyle yapar yahu tam ihtiyaç duyduğun zaman. Allah yardımcın olsun
Daha küçük hergün hissetmemek normal. Ben de bugün Dr a sordum çok normal bak ayaklara dedi. Vuruyordu ama o an hissetmiyordum 18+3
Ben daha başlamadım. Ayrıntılı ultrasondan sonra verecekmiş. Geçen sene gebeliğimde kabızlık ve mide bulantısı yapmıştı.

Günaydın kızlar cinsellik nasıl gidiyor eşim hiç istemiyor ya cocuk olduğu için odaklanamıyormus benim de istekte hiç azalma olmadı zaten 3 aylık evliyim hamile kaldığımda supriz oldu bebeğim
Hadi ya çok tazesiniz daha ama emin ol eşin doğru söylüyor. Benim eşim de ilk iki ay demedi öyle ama şimdi gönül baya var diye yanaşmıyor asla ilk iki hamileliğimde de aynısı olmuştu. Rahat ol zarar veririm diye korkuyorlar ve hamileyken onlara cinsellik tuhaf geliyor. Herkeste böyle olmuyor ama benimki de öyle yani takma kafana doğumdan sonra seni rahat bırakmaz artık

Bugün benim de kontrol vardı. Şükür herşey yolunda, haftası ile uyumlu, 250 gr olmuşuz. Sırtını dönmüştü. İlişki için 20. Haftayı bekleyin dedi. Su içmeyi ihmal etmişim. Bayram sonrası ayrıntılı ultrason için gün aldık 21+5 için. Çok şükür. Hepimiz güzel şeyler duyalım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…