2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben ikisini de dönüşümlü kullandım. İkisi de birbirinin muadili şeklinde. Fiyatta hangisi uygunsa onu tercih ettim. Bunların dışında kullanmadım hiç. Islak mendil de aynı şekilde bu iki markayı kullandım herhangi bir sorun yaşamadım hala da kullanıyorum. Burada tek bakılacak şey bebeğe yarayıp yaramayacağı yoksa taşırma falan bu bezler için düşünülecek şeyler olduğunu düşünmüyorum kalitelerini ortaya koymuş markalar. Sadece her bez ve her ıslak mendil bebeğe iyi gelmeyebilir pişik vs yapabilir. İlk başta stoklamak yerine deneyerek gitmenizi az almanızı tavsiye ederim. Ben bu iki marka ile başladım öyle sonlandı. Şimdi de yine aynı markaları tercih edeceğim
Anladım canım çok teşekkürler bende stoklamayi düşünmüyorum sadece yenidoğan olarak ilk hangisini alsam diye düşünüyordum yorumun için teşekkürler ❤️

Kızlar bu bebeklerimiz ne hassas analarımız nenelerimiz tarlada bahçede çalışıp doğurmuş ne ilaç ne vitamin ne aşı ultrason vs o zaman ki bebekler masallah sağlıklıymış bizimkiler nazlı anacım plesentası şöyle suyu böyle bebek aşağıda bebek yukarda her gittiğimizde bişey duyup kafayı yiyoruz farkında mısınız artık 😀😂😂😀😀😭😅
Hiç sorma ya şimdiki hamileliklerde bebeklerde pamuk ipliğinde sanki hiç diğer çocuklarımda böyle şeyler yaşamamıştım hiç bir şey yapamıyorum bu çocukta😞😞

20li haftalara kadar taş gibi hamilelik geçirip bu saatten sonra hormonlara yenik düşen bir ben değilimdir demi sabah akşam ağlıyor sonra da baş ağrısından kıvranıyorum belli başlı sebeplerim var ilk öncesi de desteksiz bir şekilde tek başıma herşeyi idare etmeye çalışmam ama yine de sürekli ağlıyorum diye de kendime sinir oluyorum bu kısır döngüden ne zaman kurtulurum tahminen ya 🥺

Öyle mi içeriği hakkında bilgim yoktu 🙏
Yani belirli ülkelere kısır olmaya neden olabilecek maddeler konuluyor filan duyumlar vardı yabancı ülkeler sonuçta bize sattıkları çikolatada bile %3 fındık , aynı ürün onlarda %50 olabiliyor. Örnek olarak. Bende Türk malı pamuklu ne olduğu belli olsun diyorum bu defa

Evet yarın 21+0 olacağız ama benim tahmini doğum 2 Ağustos hatta doktora göre temmuz sonu en kotu ihtimalle diyor 🙈 sağlıkla gelsinlerde gerisi hiç önemli değil🙏 bazen hamilelik çok hızlı geçiyor diye üzülüyorum her anını doyasina yaşamak istiyorum bazende hemen kavuşma anına geçmek istiyorum🙈 hormonlar iyice tavan durumunda artık 😂
Biz de seninle aynı gidiyoruz canim doktora daha sormadım tahmini ne zaman diye :)

Sancı gelip gitti canım doktor da normal dedi ama korkuttu tabi
Ya benim de öyle dün çok şiddetliydi bugün evdeydim dinlendim geçti çok şükür. Oluyor arada normal diyor doktorlar hatta benim doktorum ağrıya hiç takılmıyor ya bi kere çok ağrım var diye gitmiştim 18. Haftaydı büyüme ağrısı demişti hala da devam ediyor yani geçmeyecek bence.

Ya benim de öyle dün çok şiddetliydi bugün evdeydim dinlendim geçti çok şükür. Oluyor arada normal diyor doktorlar hatta benim doktorum ağrıya hiç takılmıyor ya bi kere çok ağrım var diye gitmiştim 18. Haftaydı büyüme ağrısı demişti hala da devam ediyor yani geçmeyecek bence.
İnsan tedirgin oluyor tabi ama tutmaya çalışıcam bu sefer kendimi kontrole kadar

Yarın 21. haftama giriyorum. beta hcgler, kan testleri, folik asitler, ağrılar, bulantılar, gen testi, taramalar derken detaylıya kadar geldik :) Cumartesi detaylı randevum var 137 gün sonra da doğum şaka gibi ikili hanelere düşmeye de az kaldı :)
İlk 3 ay o kadar yavaş ve zor geçti ki bu hamilelik ne zaman biticek diye ağlıyordum nerdeyse şimdi 5.ayın içinde olduğumuza inanamıyorum ☺️
Ben de çok saçma rüyalar görüyorum.Hormonlardan sanırım.Bi de çok uyuyorum uyudukça saçmalıyorum😂
Eşinin de işleri inşallah rast gider bebişler hep uğurlu gelir🙏
Ben de öyle saçma sapan kurgusal rüyalar, geçen hatta ağlaya ağlaya uyandım bütün günüm berbat geçti 😪
Ay kızlar bugün kaza yaptık. Arkadan bir araba bizim arabaya o şiddetle bizim araba da önde ki arabaya çarptı öyle bir korktum ki. Bebeğe bişi oldu mu diye Allah'tan bişi olmadı sadece çok korktum 😕
Ay aman çok geçmiş olsun şükür ki bir şey olmamış Allah bi daha yaşatmasın 🙏🏻

Ay kızlar bugün kaza yaptık. Arkadan bir araba bizim arabaya o şiddetle bizim araba da önde ki arabaya çarptı öyle bir korktum ki. Bebeğe bişi oldu mu diye Allah'tan bişi olmadı sadece çok korktum 😕
Çok geçmiş olsun canım geçen ben de ufak bi kaza atlattım önüme çocuk atladı direksiyonu kırayım derken dikiz aynam park halindeki araca çarptı çok şükür kimseye bir şey olmadı ama o korkuyu günlerce içimden atamadım rüyama falan girdi bir süre:KK43: çok şükür bebişte de sizde de bir şey yok bununla geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Aynı konuda olunca rüya kötü oldum ben. Amin inşallah Allah korusun yavrularımızı gerisi teferruat.. depremde bile yattıkları yer değişti o gece iyiki öyle olmuş Allah’ın işi. Kanepeler duvarlar düştüğü için kırılmıştı. Bende odaları gelene kadar kanepede uyusunlar demiştim. Annem yer yatağı sermiş başka odaya iyiki yapmış :110:
Biz Allaha sığınalım o bizim için en hayılısını en güzelini verir nasıl olsa. Kendin de tecrübe etmişsin bak nasıl korumuş

20li haftalara kadar taş gibi hamilelik geçirip bu saatten sonra hormonlara yenik düşen bir ben değilimdir demi sabah akşam ağlıyor sonra da baş ağrısından kıvranıyorum belli başlı sebeplerim var ilk öncesi de desteksiz bir şekilde tek başıma herşeyi idare etmeye çalışmam ama yine de sürekli ağlıyorum diye de kendime sinir oluyorum bu kısır döngüden ne zaman kurtulurum tahminen ya 🥺
ben böyle durumlarda biri sana bunları anlatsa ona da sinir olacak mıydın sert davranacak mıydın diye soruyorum cevabım hayırsa kendine niye haksızlık yapıyorsun diyip kendime dışardan bakmaya öyle bir yol bulmaya çalışıyorum tavsiye ederim. Bu gel gitlerimiz de kolay kolay geçmeyecek gibi ama vücudumuz neye uğradığını şaşırıryor bence duygusal oğunlaşmalarımız çok normal yüklenmeyin kendinize

X