2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bende yiyemiyorum balık malesef hamile olduğumdan beri hiç yemedim. Ete bile yeni yeni başladım. Bende içiyorum bu arada hatta abur cubur da yiyorum 8 kilo aldım simdiden 🤔🥺🤣
Ay sen bensin :KK70: gece gece abur cubur bulamasam da üşenmeyip yemek yiyorum yoksa bile yapıyorum kolay yoldan ne varsa her gittiğimde 1-2 kg almış oluyorum doktora :) bulantım asla yok iştahım çok açık ve ne yersem yiyim 2 saat sonra midem gurulduyor. Ama konu balığa gelince bir tek onu yiyemiyorum. Hamile kaldığımdan beri 4-5 kere yemişimdir o da zar zor ama öyle haftada 2 falan düşünemiyorum bile :S

ya ben de simge hoca ile derslere başladım.
ama çok zorladı ilk hafta bacak çalışmaları beni.
normalde pilates geçmişim yok çünkü.
derslere girdikçe anlıyorum faydası olacağını. gerçekten iyiki başlamışım diyorum.
Benide daha önce spor yapmama rağmen bacaklar zorladı canım ama zamanla güçleniyor hissediyor insan. Nefes tekniklerine zaten yorum bile yapamıyorum çok çok iyi geliyor insana 😍 bende iyi ki diyorum dersten sonra o geceki o uykuyu deneyimleyince dedim tamam oldu bu iş 😍😍

Zamanla belli olur zaten nasıl doğum yapacağın ama devlette olacaksa doğum son ana kadar normal doğum olarak bakıyorlar duruma. Bir sıkıntı olursa sezaryen yapıyorlar.
Hem özel hem devlet takipli gidiyorum şimdi açıkçası ben özel istiyorum evim devlette iyi diyor 3 tanıdğım hem özelde hem devlette yaptılar çokta memnun kadılar doktordan tut hemşiresine ebesine kadar ama bende doğum sonrası hemen ailem sevdiklerim yanımda olsun istiyorum devlette kimseyi içeri almıyorlar
Benim yanlış çıktı çin rus kan yenileme hepsi hatalı :)
Benim diğerlerinde erkek çıktı bunda kız 🤭🤭🤭
Kızlar balık yiyor musunuz? Çok kokuyor bana deniz deniz böyle :S Bir de ben şekerli şeyler içiyorum ya böyle meyve suyu falan kola zaten normalde de sevmezdim ama aman onu yemiyim içmiyim diye dikkat edemiyorum.
Balık ve kırmızı et hiç yemedim yiyemiyorum ikisinide çok seven birisi değilim ve etten tiksindim sanırım kokusu kötü geliyor Allah günah yazmasın 🤢

Evet canım panik atağım var malesef 2 yıl öncesine kadar ilaç kullanıyordum çocuk düşününce bıraktım iyiydim ama sanırım hamilelik tetikledi çok evhamlıyım bu beni çok yıpratıyor 🥹
Çok iyi anlıyorum seni canım ilaçları bıraktığında da zorlanmış olabilirsin ama şöyle düşün bence bebek sana bir rahatlık getirecek sonuçta bir yerden sonra salıyorsun :) ilaçları da bırakmış olacaksın zaten hep olumlu düşün her şey yolunda bebeğin sağlıklı bunları kendine hatırlat, insanlar kontrole bile gitmeden hiçbir takviye almadan gayet de doğum yapıyor biz bilinçli anneler olarak her şeyi sorunsuz atlatacağız :)

Hem özel hem devlet takipli gidiyorum şimdi açıkçası ben özel istiyorum evim devlette iyi diyor 3 tanıdğım hem özelde hem devlette yaptılar çokta memnun kadılar doktordan tut hemşiresine ebesine kadar ama bende doğum sonrası hemen ailem sevdiklerim yanımda olsun istiyorum devlette kimseyi içeri almıyorlar

Benim diğerlerinde erkek çıktı bunda kız 🤭🤭🤭

Balık ve kırmızı et hiç yemedim yiyemiyorum ikisinide çok seven birisi değilim ve etten tiksindim sanırım kokusu kötü geliyor Allah günah yazmasın 🤢
Et tavuk neyse de balık çok kokuyor ya hele küçük balık nefret ettim :S

Cuma günü doktor kontrolü var öğreneyim afacanin tam yerini ondan sonra tekrar deneyim 😘🤭
Aynen canım ama gezdir sürekli tek yerde tutma. Sabah sağlık ocağında kontrolüm vardı hemşirede de aynı cihaz vardı nereye koysa hep kaçtı yaramaz😂 saniyelik yakalayabildi hep. Ben yönlendirdim ordan kactiysa şuraya bak diye 😂😂

Hamile kalmadan 1 2 kere yedim daha ağzıma sürmedim hamsi benim favorim balıkta başka balık türevi yemedim hiç 🤭🤭🤭
Ben de balıkçıya gidip meze yiyip doyanlardanım ama yediğim zaman da yerdim kokmazdı ama şimdi düşünmek bile istemiyorum eşim de sürekli balık yiyelim bebek için gerekli dese de hep bir şey uyduruyorum :KK70:

Ben de balıkçıya gidip meze yiyip doyanlardanım ama yediğim zaman da yerdim kokmazdı ama şimdi düşünmek bile istemiyorum eşim de sürekli balık yiyelim bebek için gerekli dese de hep bir şey uyduruyorum :KK70:
Ahhh eşler ahhhh 🤣🤣🤣🤣 onlar böyle yapmasa belki tiksinme olmayacak bende etten yana böyleyim eşim etci ve sürekli et ye besini var şunu ye besini var diye diye değişiyor bünyem 🤣🤣🤣 bu zaman kadar sadece mandalina ve portakal yedim sürekli 1 2 kere çilek yedim onlar bile farklı gelmeye başladı şimdi de ağzıma süremiyorum

Günaydın kızlar 💕 18+5 ‘teyim benim gibi halen çikolata yesemde kahve içsemde bebişin hareketlerini hissetmeyen var mı ? Yani bir şey var gibi de yok gibi de . 16+0 da bir kere hissettim , defalarca üst üste pıt pıt pıt yaptı aynısı bir daha olmadı . Eşimde diyor hep elin karnında 😊 hissedeyim yine bariz bir şekilde diye bekliyorum ama yok aslında çokta zayıfımda 😤
Günaydın canımm benim bugün 19. Haftam hala hissedemedim 🙂 16. Haftada bişeyler hisseder gibi oldum ama doktorum bebek değildir o bağırsak hareketleridir 19. Haftadan önce hissedemezsin dedi. Bakalım bu haftadan umutluyum 😂

Kızlarr kontrolden çıktım sonunda net bir pipi fotoğrafım var her şey yolundaymış çok şükür 4 5 hafta sonra detaylıya çağırdı fıldır fıldır içerde vallahi 186 gr olmuş 🥹

Eklentiler

• 2D695D01-D56D-4C48-9696-999668DF0129.jpeg
    2D695D01-D56D-4C48-9696-999668DF0129.jpeg
    138,5 KB · Görüntüleme: 72
Valla düşünmüyor değilim hayatımda hiç doğum yapacak yapmış birisini görmemiştim taa ki eltime kadar hep normal doğum yapmış 2 gebeliğide normal oldu birinde içeride 5 dakika bile durmadı diğerinde hastanede kalması gerekti korkmalımıyım yoksa normal doğum mu düşünmeliyim zaten kilom var normal doğum olmaz belki ama kafam bir dünya oluyor böyle düşünüyorkenn canım çok tatlı ve korkağım(panik atak) 🥲🥲🥲🥲
En iyisi doğum hikayelerini dinlememek her doğum ayni olmuyor sonuçta 😊hep derler ya bebek nasıl doğmak isterse öyle geliyor diue bence şimdiden çok dusunmemeliyiz doğumu😇🥰

Ay sen bensin :KK70: gece gece abur cubur bulamasam da üşenmeyip yemek yiyorum yoksa bile yapıyorum kolay yoldan ne varsa her gittiğimde 1-2 kg almış oluyorum doktora :) bulantım asla yok iştahım çok açık ve ne yersem yiyim 2 saat sonra midem gurulduyor. Ama konu balığa gelince bir tek onu yiyemiyorum. Hamile kaldığımdan beri 4-5 kere yemişimdir o da zar zor ama öyle haftada 2 falan düşünemiyorum bile :S
Ben hamileligin ilk zamanları sağlıklı besleneyim diye her hafta yemeye çalıştım 3.hafta balıktan tiksinmeye başladım o zamandan beri görmeye bile dayanamiyorum😀😀😀

Bunların hepsi hatalı ya kromozom diye bir şey var ilk ulaşan sperm neyse o işte :KK70: zaten cinsiyetin anneyle alakası yok ki neden benim kanıma göre ya da doğum tarihime göre bakılsın da doğru çıksın :KK70:
İlk ulaşan hızlı ulaşan sperm muhabbeti yalanlandı canım . Yeni teori yumurta beğendiği spermi alıyormuş haspam 😁

X