2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar detaylı ultrason kaçıncı haftaya kadar yapılıyor? Bugun 17+1im. İstediğimiz özel hastane 1 nisana gün verdi. Bana geç gibi geldi? Siz hangi haftalarda yaptıracaksınız
erken bakilirsa 18 de bakiyolar ama genelde 20 -23te cagriyolar benim doktorum 18. haftanda mutlaka bana geliceksin ben bi detayli yapicam benden 2 hafta sonrada 20. haftanda seni guvendigim bir perinatolog yada radyolog sen secicen bi arkadasima yonlendiricem o bakicak benim eksigim varsa onlar tamamlayip garantiye alcaz dedi

Merhaba kizlar ben 8 ay once sezeryan oldum ve korundugum halde gebe kaldim simdi 17 haftalik hamileyim sezeryan olup da aranizda erken hamile kalan varmii??
Oğlum 9 aylıkken kızıma 6.5 haftalık hamile olduğumu öğrendim adet olmayınca doğumdan sonra kızıma hamile kaldığımi o yüzden bilemedim ama şükür birşey olmadı

Bizim bugün kontrol vardı eski doktoruma başladım artık ve oradada bacak arasını açtı. Resim de çektik yani artık değişmez sanırım kordon vs denmez

Selam herkese , ikili test sonucu geldi . Sadece kimyasal sonuç 1: 294 , kombine olan ise 1:1237 risk var . Aklım çok karıştı, ekoda ense kalınlığı normal burun kemiği vs ok idi. 3 doktora gösterdim biri içini ferah tut dedi, diğeri endişe etme ama istersen fatal dna yaptır dedi , kendi doktorum da amniyosentez yapalım fatal dna da istatistik diyor .. fatal dna yaptırdım ben de onu bekliyorum .Size sorum şu sizin mesela risk değerleriniz kaç çıkmış ? Yani endişe etmeli miyim çöm canım sıkıldı . Yaş 40 olunca böyle oluyor sanırım en başından beri riskli gebelik diye beynime kazındı

Benim doktorumda işte 19 gibi falan gel önce ben bakıyım sonra da perinatologa yönlendiricem dedi bitane önerdi cerrahpaşadan arkadaşım dedi de olduğum yerde zaten perinatolog yok dışarıdan istanbuldan geliyormuş kendi aletleriyle. Doktorumun önerdiği bu perinatologa randevu alıyım gitmrden dedim çok dolu oluyormuş 1 nisaba verdiler bende şuan 17.haftadayım 1 nisan sanki geç gibi geldi bilemedim tedirgin oldum

aslinda tam haftani bilmiyorum ama 22 haftan icinde oluyosun gibi yok guzel tarih ben bide devletten aldim mesela bende suan 13+5 im 23+4 e verdiler ama zaten gecen tarihi vermiyolar icin rahat olsun gec olmasida daha iyi beyin islevini 21. haftada ram basliyomus daha net bakilir baziseylere bicok organ iyice islev kazanmis olur artik

Çok nefesim tıkanıyor 2 gündür çıldırmalık bir durum...
Ben gribim, yatınca iki burnum tıkanıyor, yastıkları sırtıma dayadım, oturur gibi uyuyorum. Nefes alamıyorum.
Yaşa bağlı grafikte zaten riskli görünüyor. Kardeşimi annem 40 ta doğurdu. Tanıdığım 40 41 doğuran çok kişi var. Fetal sonucu çıksın için rahat eder. Grafiğinnresmini atıyorum, yan taraftaki de benim sonuçlarım

Eklentiler

• Screenshot_20240224_070206.jpg
    42,9 KB · Görüntüleme: 31
3lü tarama testine 2 lide bir soru işareti olursa mı bakılıyor acaba , 3lü de mi perinatolojide yapılıyor
Benim Dr um peritanalog, 2 li yi yaptır dedi. Aklımızda kalmasın diye yapılıyor çünkü net bir sonuç vermiyor dedi. 3 lü 4 lü testleri hiç istemiyor gerek yok dedi. İlk gebeliğimde 2li sonuç orta risk çıkınca nipty yaptırdım o kadar. Bu gebelikte 2li risk yok çıktı başka teste gerek yok dedi.

Ben elele baby den allroad 3 çift yönlü bebek arabasını sipariş ettim şu an kargoda. Gelsin burada da paylaşıcam malzeme kalitesi falan. Ama ben de ilk anneyim ve umarım kullanışlı bir şey almışımdır.
Bendee yardım istiyorum bu konuda
Ben ilk üç ay için uyku tulumu almadım. Havanın 50 derece olduğu bir ilçede yaşıyorum ve ilk üç ay uyurken kundaklanır diye düşünüyorum. Klima açsak bile oda sıcaklığı 30 falan anca oluyor. Ekstra uyku tulumu giydirmem gibi geliyor. Hem zıbın hem tulum bir de üstüne kundak fazla olur gibi. Yanlış mıyım acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…