2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben erkek istiyorum 2 kızımdan sonra bide şöyle söyleyeyim eşimin sülalesinde erkek torun yok eltiminde 3 kızı var görümcemin iki kızı benim de 2 kizim var 3 yolda erkek olması için ailecek dua ediyoruz bakalım ne olacak sağlıklı olsun 🥰 erkek olsa varya Kızılcık şerbodaki Nilay gibi gezerim herhalde 🤣
İnşallah gönlünüzce olur herşey 🙏❤️

Merhaba biraz garip hissettiğim için bunu dillendirmedim şimdiye kadar ama ben de böyleyim başından beri. Köpeğim var onun zaten çocuktan hiçbir farkı yok bizim için, hatta bazı insanların çocuğuna yaptığının daha fazlasını yapıyoruz yani zaten anne olarak hissediyordum kendimi ekstra hiçbir duygu yüklenmedi bana.
Mesela acaba bebeğe güzel bakabilecem mi diye kaygı yaşamadım şimdiye kadar ama sürekli bebek doğduktan sonra köpeğime eskisi gibi bakabilecek miyim ya onu ihmal edersem kaygısı var. Kendimi bu konuda çok kötü hissediyorum ama asla elimde olan bir şey değil isteyerek oldu bebiş maddi manevi doğru zamanı bekledik planladık, hamile kalınca çok farklı hissederim diye düşünüyordum ama değişen hiçbir şey olmadı. Mesela bebek arabasını falan hep köpeğe göre bakıyoruz eşimle. Çocuk üstteyken köpeğin altta sepette rahat edebileceği bir model arıyoruz. Çok çok çok üzülüyorum bu duruma çokta vicdan azabı çekiyorum doğunca çok seveceğime eminim ama keşke biraz diğerleri gibş hissedebilsem diyorum. Herkes güzel güzel kıyafetler alıyor şuan burda ama ben daha çorap bile almadım en son alırım bi kerede diyorum. Kimseye de anlatamıyorum ayıplarlar diye. Gruptaki anneler cevap verebilir mi bebiş doğduktan sonra mı bağ kuruluyor? :KK43:
Kızım 1 yaşında tüp bebek, kucağıma alamıyorum kanamam oluyor. Eğilip yerde oyun oynamak bile zor çünkü hemen leke başlıyor. Eşim gece kalkmaz ben mi emzireyim der arkasını dönerdi, ben geceleri emzir yatır yapardım. Artık tüm geceler babasına kaldı ve bazen çok uyandığı için dayanamıyor sus artık diye kızdığı oluyor . Şimdi memeyi kestim,kucağıma almayı kestim, oyunu azalttım. Bazen kucağına al diye yalvarıyor. 2. Defa bebeğin olacak diye ilk bebeğe anneliğin bitmedi diye eleştiri de aldım. İhmal ettiğim için çok üzülüyorum. Bu sebeplerden de şimdi karnındakine bağlanmak çok zor oluyor. Ben böyle hissedince karnımdakini de üzüyorum gibi düşünüyorum. Ona da üzülüyorum . İlk bebeğim doğduğunda hani evlat kokusu derlerdi, ben almıyorum, çiş bok kokuyor sürekli dedim. Biraz büyüdü gülmeye başladı, gözüme baktı, herşey o oldu. O koku da yüklendi. Zamanla oluyor. Bu da geçecek biliyorum ama hormonlar şu an izin vermiyor. Hayırla sağlıkla doğsunlar inşallah, kendiliğinden o güzel duygular yükleniyor.

Devlet hastanelerinin normal doğumu desteklemesi çok hoşuma gidiyor. Bence tercih sebebi olabilir. Sadece çok gereksiz kesi atıldığı ve özensiz dikiş atıldığından bahsediliyor. Karasız kaldım.
Benim dikişim de kesim de çok iyiydi. Zayıfken belli olmuyordu ama çok kilo aldım artık alt göbeğim sayesinde farkediyorum 😂

Evet ayakta kalsam 1 saat falan oturmasam belim ayrılıyor sanki. Ama yürüyünce o kadar rahatsız olmuyorum. Sabit ayakta dikilmek çok yoruyor.
Ya oturmak ya yürümek istiyorum ayakta durmaktan nefret ediyorum resmen. Ayakta durduğum günlerde bacaklarım davul gibi şişip ağrıyor geceleri. Magnezyun d vitamini içeren bi ilaca başladım iyi gelir diye ümit ediyorum bel bacak ağrılarıma.

Ay çok teşekkür ederim kendimi çok iyi hissettirdiniz♥️ bugun bi arkadaşıma bahsettim bu durumu, bence bebeğe hazır değildin keşke biraz daha bekleseydin gibi saçma sapan cümleler kurup kendimi kötü hissettirmişti. Sizin mesajınız çok iyi geldi boolll sevgilerrr♥️♥️♥️
merhaba.
msjınızı okuyunca yazmak istedim, benim 3.gebeliğim bu. 2 insan yavrum 2 de patili yavrum var:)
ona rağmen ben de karnımdaki bebek ile dışardaki çocuklarım gibi değilim tabiki. sonuçta hem gebeliğin çok başı, hareket vs yok doktordan doktora görüyorsunuz hem de henüz doğmadı, aranızda bir bağ oluşmaması çok normal.
herkesin yapısı da farklıdır kimisi daha karnında başlar duygularını yoğun yaşamaya. benim hiçbir gebeliğimde böyle olmadı. doğdukları anda aşık oldum ama. sizde bir gariplik yok yani. öyle hazır değilsin fin laflarına takılmayın.
ilerleyen günlerde hareketleriyle biraz daha yakınlaşırsınız. ama esas aşk doğunca başlar.
sağlıklı gebelikler:)

Ay çok teşekkür ederim kendimi çok iyi hissettirdiniz♥️ bugun bi arkadaşıma bahsettim bu durumu, bence bebeğe hazır değildin keşke biraz daha bekleseydin gibi saçma sapan cümleler kurup kendimi kötü hissettirmişti. Sizin mesajınız çok iyi geldi boolll sevgilerrr♥️♥️♥️
Sanırım bu süreçlerde en iyi öğrendiğim şey gerçekten negatif ve durumdan anlamayan insanlarla konuşmamamız gerektiği. Öyle tuhaf yorumlar alıyor ki insan artık herkesle konuşmamayı çok öğrendim. Bu forum o anlamda o kadar iyi hissettiriyor ki hepimizin şuan süreçleri benzer gidiyor birbirimizi anladığımızı çok iyi farkediyorum ❤🌸

çok güzel moral vermiş gerçekten :sinirli: hamile bir insan söylenecek laf mı bu siz hiç takılmayın onlara bebek bi gelsin nasıl da pervane olacaksınız etrafında şu an göremiyoruz dokunamıyoruz o yüzden böyle hissetmemiz normal bence

ikisi arasında ölçüm açısından fark var mı peki? ben de braun iyi diye duydum ama emin olamıyorum çevremde braun ile sıkıntı yaşayanlar da var
benim etrafimda 6520 ve 2000 kullanan cok var hepsi asiri memnun siddetle oneriyolar bende 6520yi degil son cikan modeli 6525 i aldim ikiside farkli sekil aslinda 2000 koltuk alti ates olcer digeri kulak ici oyuzden koltuk alti daha dusuk kulak daha yuksek cikartir ben kesinlemek icin aldim iksini birde temassiz ates olcerinide alicam garanticiyim ben dursun evde her turlu isime yarar

benim etrafimda 6520 ve 2000 kullanan cok var hepsi asiri memnun siddetle oneriyolar bende 6520yi degil son cikan modeli 6525 i aldim ikiside farkli sekil aslinda 2000 koltuk alti ates olcer digeri kulak ici oyuzden koltuk alti daha dusuk kulak daha yuksek cikartir ben kesinlemek icin aldim iksini birde temassiz ates olcerinide alicam garanticiyim ben dursun evde her turlu isime yarar
çok mantıklı aslında farklı denemek :) benim de 6525 e bir gönlüm kaydı gibi ortam ısısından da etkilenmiyormuş sanırım en kullanışlısı o kötü yorum da pek bulamadım diğer ateş ölçerlerin hepsinde yanlış ölçüyor diye yorum yapmışlar. çok kafam karıştı ama 6525 alacağım galiba

çok mantıklı aslında farklı denemek :) benim de 6525 e bir gönlüm kaydı gibi ortam ısısından da etkilenmiyormuş sanırım en kullanışlısı o kötü yorum da pek bulamadım diğer ateş ölçerlerin hepsinde yanlış ölçüyor diye yorum yapmışlar. çok kafam karıştı ama 6525 alacağım galiba
ya bi urune cok talep varsa iyi yorumda oluur kotude cok normal orani onemli 6520ninde ucu isiniyo oda etkilenmiyo ama aradaki en buyuk fark 6525te ucunda isik var ben ondan onu sectim cocugu atesli atesli zir bela uyutucam ates olcmek isterken isik acicam cocuk uyancak diye en azindan kulagini gorur uyandirmadan olcerim dedim bide e bebekte 2 modelde ayni fiyatti son cikani aldim temassiz olanida o gun almadigima pismanim

X