2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım devlette mecburi sezaryen oldum(suyum az olduğu için 37de doğurdum) Ama devlet son ana kadar bir sorun,problem olmazsa normal doğum yaptırıyorlar 😊 Sezaryene mecburi durumda başvuruyorlar. Çünkü o zaman ben bebeğim tüp bebek sezaryen mi olacağım dedim doktor hayır normal doğum bi aksilik olursa sezaryen oluyor dedi
Devlet hastanelerinin normal doğumu desteklemesi çok hoşuma gidiyor. Bence tercih sebebi olabilir. Sadece çok gereksiz kesi atıldığı ve özensiz dikiş atıldığından bahsediliyor. Karasız kaldım.

Kızlar benim sancım varya karnım ve belim ağrıyor
Ayakta kalırsam bende de çok oluyor. Relaxin hormonu kasların ve kemiklerin arasındaki dokuların gevşemesine yol açtığı belde ağrı yapıyor. Karın ağrısı da rahim büyüdüğü için oluyor. İyice dinlenmek bel ağrısına iyi geliyor. Karın ve kasık ağrısına iyi gelen bir şey henüz bulamadım. 😃

İyi akşamlar arkadaşlar. Devlet hastanesinden rabdevu aldım. Mart ayında kontrol için gideceğim. Onun dışında eğitim ve araştırma hastanesini de denemek istiyorum. Siz devlette doğum hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önce deneyimleyen oldu mu? Epiduralsiz, kesisiz normal doğum istiyorum. (tabi bir sıkıntı meydana gelmezse. Ama gereksiz yere sezaryene sürüklenmek ya da kesi atılmasını da istemiyorum) bunun için en uygunu devlet mi olur yoksa özel mi?
Canım selam annem devlet hastanesinde hemşire sezaryenlere giriyor 😀 devlette normal doğum yapanın Allah yardımcısı olsun der hep epidurali zaten çoğu devlet hastanesi yapmıyor ama ihtiyaç olmasada direkt kesi atıyorlar ve özensiz kötü dikiyorlar dedi düşün bunu söyleyen annem devlette hemşire olmasına rağmen doğumu burda yapma dedi korkutmak istemem ama sadece bildiğimi aktarıyorum

Ayakta kalırsam bende de çok oluyor. Relaxin hormonu kasların ve kemiklerin arasındaki dokuların gevşemesine yol açtığı belde ağrı yapıyor. Karın ağrısı da rahim büyüdüğü için oluyor. İyice dinlenmek bel ağrısına iyi geliyor. Karın ve kasık ağrısına iyi gelen bir şey henüz bulamadım. 😃
Benim bugün öyle oldu ya herhalde bugün daha çok yorulduğum için dir dinleniyorum tek çare o kızımda çok sancı vardı herkes bana doğum.yapinca kurtulursun diyordu gerçekten öyle oldu doğumdan sonra adet sancısı dan şimdi.hamileyim ikinciye sizinki ilk daha çok sanciniz vardır ben kızımda sürekli sanciliydim doktorum bir ilac vermişti suya atıp içiyordum çok iyi gelmişti şimdi hangi doktora desen normal diyor🥴

Ben bir aslan olarak sadece akreple anlaşamam. İlla ki her akreple bir sıkıntım olur. Onun dışında yengeç başak terazi kova yay ve başaklarla çok iyi anlaşırım. Yükselenim de yay :)
Bizde de ben ve küçük oğlum başak büyük oğlumla doğacak kızım aslan babamızda akrep kızımında Başak olmasını isterdim

Devlet hastanelerinin normal doğumu desteklemesi çok hoşuma gidiyor. Bence tercih sebebi olabilir. Sadece çok gereksiz kesi atıldığı ve özensiz dikiş atıldığından bahsediliyor. Karasız kaldım.
Bende devlete yaptım doğum yüksek tansiyon olmuştum acil doğuma alındım tansiyon 18/19 olmasına rahmen iki saat sunusanci ile dogurtmak istediler olmadı ben kotulestim sezaryena alındım dikişlerim içten dışarda dikiş yok sadece kesildiği belli dikişleri yok çok titiz güzel calişilmişti

Ben bazen unutuyorum bile hamile olduğumu 😂 köpeğe göre bakmanız çok normal o da hayatınızın bir parçası ikisi için de en konforlusunu istemeniz çok güzel 🥰. Alışmışız biz bebek olunca ilk evdeki hayvanı uzaklaştıranlara bu size eksik hissettirmesin. Kıyafet konusunda da herkesin tavrı bir olmuyor ki ben evlenir evlenmez bebek eşyası almaya başlayanları biliyorum bazısı doğuma yakın alır bazısı 6. Ayda bakar. Nasıl ki ilk evlenince evin asıl ihtiyacını eve girdikten sonra anlıyoruz bence bebekte öyle asıl ihtiyaçlarını tecrübe ede ede tamamlayacağız 😊. O sizin bir parçanız yardımcı köpüşte var üstesinden gelirsiniz
Ay çok teşekkür ederim kendimi çok iyi hissettirdiniz♥️ bugun bi arkadaşıma bahsettim bu durumu, bence bebeğe hazır değildin keşke biraz daha bekleseydin gibi saçma sapan cümleler kurup kendimi kötü hissettirmişti. Sizin mesajınız çok iyi geldi boolll sevgilerrr♥️♥️♥️

Açıkçası ben sizi anlıyorum burada belki garip karşılanacak bazı anneler için ama bence siz ikinci kez anne oluyorsunuz :) tekme atınca aidiyet hissedersin diyorlar ama inanın ondan bile emin değilim 😢
Ben de 2. Kez anne olacağım gibi düşünüyorum 🫶🏻 çoğu insanda bebek doğunca o bağ oluluyormuş biraz araştırdım bugün. Hamile kalır kalmaz 40 yıllık anne gibi hissedenler bana biraz abartı gelmeye başladı açıkçası. Bebişin bi gözlerini görelim dokunalım o zaman kurarız en güzel bağı♥️

Ay çok teşekkür ederim kendimi çok iyi hissettirdiniz♥️ bugun bi arkadaşıma bahsettim bu durumu, bence bebeğe hazır değildin keşke biraz daha bekleseydin gibi saçma sapan cümleler kurup kendimi kötü hissettirmişti. Sizin mesajınız çok iyi geldi boolll sevgilerrr♥️♥️♥️

Bambaşka bir hayatt, bence kimse hazır değil ben 1 senedir deniyorum hamile kalınca hazır mıyım acaba diye sorguladım hshshsh 😂

Canım tüp bebekle hamileyim çabaladım yani ama hamile kaldığımda "ne yaptım ben, hazır mıydım acaba? Anne olabilecek miyim" gibi bi sürü şey geçti aklımdan. Hâlâ da kendimi anne gibi hissedemiyorum, çok normal ilk kez anne olacaklar için bence. Senin söylediğine de katılıyorum abartı buluyorum ilk kez anne olacak olup hamilelikte bu duygu yüklendi diyenleri. Yani bizim durumumuz normal olan merak etme.

Benim bugün öyle oldu ya herhalde bugün daha çok yorulduğum için dir dinleniyorum tek çare o kızımda çok sancı vardı herkes bana doğum.yapinca kurtulursun diyordu gerçekten öyle oldu doğumdan sonra adet sancısı dan şimdi.hamileyim ikinciye sizinki ilk daha çok sanciniz vardır ben kızımda sürekli sanciliydim doktorum bir ilac vermişti suya atıp içiyordum çok iyi gelmişti şimdi hangi doktora desen normal diyor🥴
Evet ayakta kalsam 1 saat falan oturmasam belim ayrılıyor sanki. Ama yürüyünce o kadar rahatsız olmuyorum. Sabit ayakta dikilmek çok yoruyor.

Bende devlete yaptım doğum yüksek tansiyon olmuştum acil doğuma alındım tansiyon 18/19 olmasına rahmen iki saat sunusanci ile dogurtmak istediler olmadı ben kotulestim sezaryena alındım dikişlerim içten dışarda dikiş yok sadece kesildiği belli dikişleri yok çok titiz güzel calişilmişti
Zorunlu sezaryen olsa Allah korusun bir sıkıntı olsa, riskli doğum olsa devleti tercih ederim. Hekimlere güveniyorum. Sadece normal doğumda gereksiz kesi atıp özensiz dikiyorlar. Tabi ki güzel örnekler de çok.

Canım tüp bebekle hamileyim çabaladım yani ama hamile kaldığımda "ne yaptım ben, hazır mıydım acaba? Anne olabilecek miyim" gibi bi sürü şey geçti aklımdan. Hâlâ da kendimi anne gibi hissedemiyorum, çok normal ilk kez anne olacaklar için bence. Senin söylediğine de katılıyorum abartı buluyorum ilk kez anne olacak olup hamilelikte bu duygu yüklendi diyenleri. Yani bizim durumumuz normal olan merak etme.
Ben de artık öyle düşünüyorum üzülmüyorum canım ♥️

Evet sanırım öyle çevremde hep kız haberleri almaya devam ediyorum bende 🙈
Ben erkek istiyorum 2 kızımdan sonra bide şöyle söyleyeyim eşimin sülalesinde erkek torun yok eltiminde 3 kızı var görümcemin iki kızı benim de 2 kizim var 3 yolda erkek olması için ailecek dua ediyoruz bakalım ne olacak sağlıklı olsun 🥰 erkek olsa varya Kızılcık şerbodaki Nilay gibi gezerim herhalde 🤣

X