2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
İlk defa oldu çok korktum akşamda misafirim vardı acaba kendimi çok mu yordum dedim hemen dinlendim ama şimdi işe geldim hala devam ediyor deli gibi ağrıyor resmen. Sizde de olması birazda olsa içimi rahatlattı ters bir durum yok o zaman diye düşündüm teşekkürler 🙏 inşallah en kısa zamanda bu bacak ağrılarımızda biter 🙏
İnşallah biter bir an evvel magnezyum eksikliğinden olabilir ya da ben ileri dercede çikolata kisti hastası olduğum için o sinirlere baskı yapıyordur diye düşünüyorum yarın randevum var soracağım inşallah doktora

İnşallah biter bir an evvel magnezyum eksikliğinden olabilir ya da ben ileri dercede çikolata kisti hastası olduğum için o sinirlere baskı yapıyordur diye düşünüyorum yarın randevum var soracağım inşallah doktora
İnşallah güzel sonuçlar alırsın canım ama kistlerin bebekle birlikte kurulduğunu duymuştum. Umarım seninde bebişin büyürken kistin küçülüp yokolur 🙏

Kızlar doktora gittim bogaz enfeksiyonu varmış antibiyotik ve parol yazdı ben kullanmak istemiyorum ya nasıl iyilesebilirim ilaçsız tavsiyeleriniz varmi bacaklarım da acayip sızlıyor oda ilk günlerde olurmuş insallah geçer
Geçmiş olsun. Büyük ihtimalle bende de vardır ama ilaçsız atlatmaya çalışıyorum. sirkeli su gargara yapıyorum , ıhlamur içiyorum, portakal sıkıp içiyorum

Ben de enfeksiyondan çok korkuyorum.Kanda ve idrarda baktiriyorum arada ama vajinal enfeksiyon nasıl oluyor bilmiyorum.Kanda veye idrarda çıkar mı eğer vajinal enfeksiyon varsa.Idrar tahlili temiz çıkınca direk enfeksiyon yok diye düşünüyordun hep.Öyle değil mi yoksa 🙄
Kanda cikar cnm idrar ayri. Akinti seklinde. Sari da onemli deil ama yesile donunce sknti oluyor malesef. O enfeksiyon mantar falan oluyor. Tabi kasinti ve yanma varsa ciddiyr almak lazm

Canim veren de alan da Allah. Hastalıklar sebebi olarak gözüküyor bize. Evlatlarını rabbim sana bağışlasın. Anlıyorum seni de. Rabbim yardımcın olsun. Fitil yeterli gelmezse antibiyotik yazarım demişti en son doktor. Dur bakalım ne diyecek gidince 🙄🥰
Bana da haber ver cnm. Ne derse

Ah sen de mi çikolata kisti hastasısın. Ben de yıllardır çikolata kistiyle yaşıyorum. Artık 10 cm olmuştu kistim, doktorum almamız lazım ama almadan embriyo donduralım demişti, regl olunca gel tedaviye başlayalım dedi ben o ay hamile kaldım🙈 5 yıldır olmuyordu çocuğumuz. Şuan hala kistim var 7cm e düşmüştü en son. Bakalım daha küçülecek mi? Senin kistin kaç cm?

Merhaba biraz garip hissettiğim için bunu dillendirmedim şimdiye kadar ama ben de böyleyim başından beri. Köpeğim var onun zaten çocuktan hiçbir farkı yok bizim için, hatta bazı insanların çocuğuna yaptığının daha fazlasını yapıyoruz yani zaten anne olarak hissediyordum kendimi ekstra hiçbir duygu yüklenmedi bana.
Mesela acaba bebeğe güzel bakabilecem mi diye kaygı yaşamadım şimdiye kadar ama sürekli bebek doğduktan sonra köpeğime eskisi gibi bakabilecek miyim ya onu ihmal edersem kaygısı var. Kendimi bu konuda çok kötü hissediyorum ama asla elimde olan bir şey değil isteyerek oldu bebiş maddi manevi doğru zamanı bekledik planladık, hamile kalınca çok farklı hissederim diye düşünüyordum ama değişen hiçbir şey olmadı. Mesela bebek arabasını falan hep köpeğe göre bakıyoruz eşimle. Çocuk üstteyken köpeğin altta sepette rahat edebileceği bir model arıyoruz. Çok çok çok üzülüyorum bu duruma çokta vicdan azabı çekiyorum doğunca çok seveceğime eminim ama keşke biraz diğerleri gibş hissedebilsem diyorum. Herkes güzel güzel kıyafetler alıyor şuan burda ama ben daha çorap bile almadım en son alırım bi kerede diyorum. Kimseye de anlatamıyorum ayıplarlar diye. Gruptaki anneler cevap verebilir mi bebiş doğduktan sonra mı bağ kuruluyor? :KK43:
Açıkçası ben sizi anlıyorum burada belki garip karşılanacak bazı anneler için ama bence siz ikinci kez anne oluyorsunuz :) tekme atınca aidiyet hissedersin diyorlar ama inanın ondan bile emin değilim 😢

bence normal canım su an oyle karısık duygular icindeyiz ki bag biraz daha ilerledikce olusuyor dogunca ama en onemlisi tam hali de :)
Umarım öyledir bazen kendimi nasıl bir anne olacağım diye sorguluyorum. Çocuklarla aram iyidir sevgimi gösteren biriyimdir. Ağacı da kediyi de çocuğu da yaratıcıdan gelen her şeyi çok severim ama sanki o annelik henüz bana yüklenmedi 😔

Merhaba bende böyleyim. Bazen ya doğunca onu sevmezsem diye düşünüp stres yapıyordum sonra bazı arkadaşlarla konuştum çok normalmiş onlar da öyleymiş. Annelik bebek doğunca yüklenir bu sefer aşırı sevgiden onu içine koymak istersin dediler :)
Doktoruma sordum tekme atınca hissedeceksin anneliği dedi umarım öyle olur. Tek olmadığımı bilmek mutlu etti ama :-)

Canım daha hissetmiyorsun bile çok erken değil mi bunu düşünmek için bence çok acele etme büyüsün bir varlığını hisset bakalım sonra kendiliğinden gelecektir o hisler diye düşünüyorum ha gelmedi diyelim belki bunun altında psikolojik bir sebep olabilir onun da çözümü var sonuçta. Ama suan kendine yüklenip strese girme boşuna bence :)
Sayfada gezince kendimi gaddar üvey anne gibi hissediyorum 😂 o sebepten üzüyor bu durum 🤦🏻‍♀️

Kızlar merhaba birşey soracam nifty testimde kız dedi doktorum ama iki kez ultrason kontrole gittim doktor erkek diyor ısrarla kordondur dedik kafamız karıştı acaba cinsiyet anomalisimi var ama test temiz çıkmıştı benim gibi aynı durumu yaşayan varmı 14 haftadayım yeni gittim doktor tekrar erkek dedi 9 martta tekrar gidicem dna yanılmaz ters birşeymi var korkusu saldı

Kızlar merhaba birşey soracam nifty testimde kız dedi doktorum ama iki kez ultrason kontrole gittim doktor erkek diyor ısrarla kordondur dedik kafamız karıştı acaba cinsiyet anomalisimi var ama test temiz çıkmıştı benim gibi aynı durumu yaşayan varmı 14 haftadayım yeni gittim doktor tekrar erkek dedi 9 martta tekrar gidicem dna yanılmaz ters birşeymi var korkusu saldı
doktorunu degistir sjsjsjs cinsiyet anamolisi oyle bisey degil cinsiyetine bagli ayri anamoli hastaliklari var yani mesela sadece erkeklerde olabilen yada sadece kizlarda olabilen onlara bakilirken cinsiyetleri belli oluyo

Hangi firma canım, genoks yanılabiliyormuş

doktorunu degistir sjsjsjs cinsiyet anamolisi oyle bisey degil cinsiyetine bagli ayri anamoli hastaliklari var yani mesela sadece erkeklerde olabilen yada sadece kizlarda olabilen onlara bakilirken cinsiyetleri belli oluyo
evet canım olmadı 9 martta başka doktora gideyim kafamı çok karıştırıyor bu doktor nifty kesindir yani kötü şeyler geliyor sonra insanın aklına

Şikayet var sitesine baktığında bu tarz şikayetler var, sırf bu yüzden eşim istemedi orayı cinsiyet şaşıyorsa hastalıklarda da hata yapıyor olabilirler diye düşündü.

X