2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar ben de 12. Haftamda kontrolümü oldum doktorum bacak arasına baktı kız dedi ama değişebilir bu haftalarda yanıltabiliyormuş. Bana nipt fiyatını çok fazla söylediler 14.500 burda çok uyguna yaptıranlar varmış ikili test yaptırdım duruma göre nipt yaptıracağım bende . Progestan ampulu kesti vajinala devam et dedi sadece sizlerde nasıl ben şimdiye kadar 3 kez kanama yaşadığım için 20. Haftaya kadar galiba kullanacağım

Kızlar ben de 12. Haftamda kontrolümü oldum doktorum bacak arasına baktı kız dedi ama değişebilir bu haftalarda yanıltabiliyormuş. Bana nipt fiyatını çok fazla söylediler 14.500 burda çok uyguna yaptıranlar varmış ikili test yaptırdım duruma göre nipt yaptıracağım bende . Progestan ampulu kesti vajinala devam et dedi sadece sizlerde nasıl ben şimdiye kadar 3 kez kanama yaşadığım için 20. Haftaya kadar galiba kullanacağım
Canım ben başkent hastanesi aracılığıyla intergen diye bir firmaya yaptırcam fetal dna 9500 dediler sana gerçekten çok söylemişler. Şu genoks var ya orayla bi görüş istersen orası da herkese farklı fiyat diyor ama pazarlık falan yaparsan düşer gibime geliyor orası

Yok canım benim doktorum 20.haftada gel muayeneye dedi 1 ay olmuş oluyor tam. Kendisi bakmıyormuş zaten perinatoloji baksın dedi benim gittiğim özel hastanede yokmuş. Bulunduğum yerde 3 özel hastanede varmış perinatalog. Benim cerrahpaşadan arkadaşım biri ben onu öneriyorum ama karar sizin herhangi bir yerdede ya da devlettede baktırabilirsiniz dedi ama biz önerilerine güveniyoruz ona gideriz. Arayıp fiyat alacaktık bizde siz fiyat sordunuz mu hiç?
Benim doktorumda bakmıyor canım perinatologa yönlendirdi aynı şekilde bi kaç isimde verdi henüz arayamadım pazartesini bekliyorum

Canım ben başkent hastanesi aracılığıyla intergen diye bir firmaya yaptırcam fetal dna 9500 dediler sana gerçekten çok söylemişler. Şu genoks var ya orayla bi görüş istersen orası da herkese farklı fiyat diyor ama pazarlık falan yaparsan düşer gibime geliyor orası
Yaptırsam İntergen yaptıracağım orası daha iyi duydum direk kendim kan alıp göndereceğim klinikler heralde kendi komisyon ücretlerini koyuyorlar

Bende yapicam kesin normalde yapmıyorum kesin yapicam kızımda sanki ruhumu teslim etmiş gibiydim tövbe 🤣 kız benim evde makyaj yokkk eşim atıyor sevmiyor bu sefer gizli koycam çantaya
Ben de ilk doğumun ve normal doğum yapmanın etkisiyle sanırım ilk iş makyaj yapmıştım 😅 ama ben hiç elbise vs götürmedim Bi Pijama götürmüştüm ama hastanenin hasta elbisesi pembe ve çok tatlı Bi renkti onu hiç çıkarmadım hatta kızımın battaniyesi filanda pembisti aynı tondu bide onunla foto çekildim filan kimse hasta elbisesi olduğuna inanmadı tac filanda takmıştım bedavaya güzel Bi lohusa fotom oldu 🤣🤣🤣

Öyle mi o zaman sonuçlar çıkınca bana atarlar bana başlandığında haber ettiler msj geldi. Ama senin cumartesi çıktığına göre benimde pazartesi çıkar diye düşünüyorum aramızda bir gün var
bencede cunku seninki ankaraya geldi bide illaki ankarada verilenlerle gelenler arasindada bi siralama vardir mutlaka ama bence seninki pazartesi cikar en gec sali haberi gelir bence haber ver guzel sonuclarini 🙏

progestan fitili bi sonraki gorusune kadar max vermistir sonra onuda kesicektir cunku artik hafif hafif plesanta progesteron uretmeye basladi o tamamliycak bi noktadan sonra haplar gereksiz kalcak genoksu bi ara konus fiyat olarak istersen

Ben de ilk doğumun ve normal doğum yapmanın etkisiyle sanırım ilk iş makyaj yapmıştım 😅 ama ben hiç elbise vs götürmedim Bi Pijama götürmüştüm ama hastanenin hasta elbisesi pembe ve çok tatlı Bi renkti onu hiç çıkarmadım hatta kızımın battaniyesi filanda pembisti aynı tondu bide onunla foto çekildim filan kimse hasta elbisesi olduğuna inanmadı tac filanda takmıştım bedavaya güzel Bi lohusa fotom oldu 🤣🤣🤣
🤣🤣🤣 Bu gittiğim hastane mavi 🤣🤣 hikayene çok güldüm ya 🤣🤣

Kizlar elimde lansinoh cift sagim makinesi var. Satiyorum/ariyorum bolumune konu actim... istanbul ici elden teslim. 1900 tl. Alali 1 hafta oldu 2 kez kullandim.

Bence kız evlat daha hayırlı oluyor demek çok doğru değil. Bu hayırlı kelimesini genelde , kız çocukları anne babayı daha çok aradıkları ve yaşlılıkla bakım ve ilgi konusunda daha çok ilgilendikleri için söylüyoruz ancak bu karekterle ve yetiştirilme tarzıyla da ilgili olan bir şey . Benim eşimin 3 ablası var, bir tanesi bugüne kadar anne babasını doktora götürmemiştir , her gün arayan da , hastane işlerini halleden de eşim , bazen büyük abisi bazen de damat . Kendi aile yapımda kızlar daha çok ilgili alakalıyken, eşim , ailesinde 5 kıza bedel .
Evet anneler olarak elbette önce sağlıklı olsun bizim için en önemlisi o . Bu kısmı geçtikten sonra bence herkesin gönlünden geçen bir cinsiyet oluyor , bu da ayıp değil. Benim gönlümden erkek çocuğu geçiyordu . Bunun sebebi ise , çalışma hayatı , annelik , çamaşır , bulaşık , yemek vs vs derken , bin parçaya bölünmekten bir kadının hayatı çok çok zor . Erkekler daha yüzeysel oldukları için oğlum olsun istemiştim , cinsiyetimiz erkek çıktı . Kız olsaydı da elbette üzülmezdim .
Erkeğin yaramazlığıymış , kızın tatlılığıymış her şey gelir geçer . Kız annesi haberi alanlar için hayırlısı kız annesi olmak , erkek annesi haberi alanlar için hayırlısı erkek annesi olmakmış
Anneliğe dair en büyük hayalim ve temennim zaman çok acımasız geldik gidiyoruz ve bu kısa zamanda benim için önemli olan düzgün , dürüst çalışkan bir evlat yetiştirmek ki o da gelecek nesillere bunu öğretebilsin . Umarım becerebilirim, becerebiliriz
Ben onu karakter anlamından ziyade yetiştirilme tarzı olarak söyledim. Erkek çocuğu toplumumuz da çok şımartılıyor o yüzden de sabır diledim. Toplumun çoğunluğu böyle olunca haliyle büyüdüğünde de erkek kendine bir çok şeyi hak görüyor ben iç Anadoluda yaşıyorum en azından burada böyle. Yoksa kız erkek farkı tabi ki de yok.

Merhaba herkese tüp bebek kasım transferinden ismen tanıdığım bi kaç kişiyi görünce yazıyim dedim :)) bizim de çok şükür bebek açısından sağlıkla ilerliyoruz ama korkulu şekilde. 7. Haftamda kırmızı pıhtılı kanama geçirdim. Çok şükür bebekte bişey yoktu 1 hafta yattım ve kahverengi akıntıya döndü. Taki 13. Haftaya kadar her gün durmadan az az kahverengi akıntım devam etti. 13+1 de bir kanama daha geçirdim kırmızı ve pıhtılı ve çok şükür ki bebeğim sağlıklıydı. Bu sefer kanama alanı görüldü subkoryonik Hematom diye. 1 haftadır yatıyorum yine kahverengi akıntıya döndü şükürler olsun. Ama bitecek gibi değil en son perinatolojiye gittim 16. Haftaya kadar kanama olabileceğini söyledi dikkat etmemi dinlenmemi söyledi. Fakat pazartesi maalesef iş başı yapıyorum ve çok tedirginim bugün nefes almak için 15 dk dışarı çıktım yavaşça yürümeme rağmen ağrım oldu ve akıntım arttı. Daha da rapor alırsam iş yeri kovar heralde beni 😅 sürekli tedirgin haldeyim.
Allah yardımcınız olsun inşallah sorunsuz atlatırsınız bu süreci iş yerinde hareket etmeme gibi bir durumunuz var mı en azından o şekilde içinizi rahatlatırsınız belki

Evet başkası olsa çekilmez ama anne işte kötülüğümüzü istemez . Israrla her seferinde hayır diyorum anlamıyor ki bir yerden sonra bıraksa ısrarlarını. Bana gelmeyen herkese beni götürür bıraksam.. her akşam onunla oluruz bıraksam , aile hayatım olmaz . Onun keyfi olsun diye kendimi yıpratamam ki. Ben doğru bildiğimden şaşmayacağım en iyisi bu küserse de kızarsa da kendi bilir. Ben çocuğuma büyük konuşmayayım ama böyle davranamam istemiyorsa zorla neyi yaptırırız bu yaşta bile benimkiler sorguluyor yapmıyor dediğimi.
bence bu konuda haklısınız konuşmayla çözülmüyorsa biraz tavır yapmak en iyisi sizin de sorumluluklarınız var annenizin gönlünü yapayım derken çocuklarınızla eşinizle sorun yaşayacaksınız belki. gerçekten çok zor bir durum arada kalmak Allah bir çıkış yolu göstersin size inşallah.

Annem gitti kızlar 1 aydır bendeydi ağlıyorum tutamıyorum kendimi, halbuki üniversiteden beri ayrı yaşıyoruz, Ankara'da okudum burda da çalışmaya başlamıştım ama hamilelikten mi nedendir kötü oldum çok.
benim annem de uzakta sizi o kadar iyi anlıyorum ki o boşluk dolmuyor malesef ama şöyle düşünün mucizeniz içinizde büyüyor ve onun da size ihtiyacı var zor da olsa kafanızı meşgul edecek başka şeyler bulun bence

X